Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά έχω μια απορία,εδώ και κάποιο διάστημα κυκλοφορούν μερικά βίντεο με οδηγίες πως μπορείς να ενεργοποίησης το notification led στα Lumia 730,735,830,930,950. μήπως το δοκίμασε κανείς;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά έχω μια απορία,εδώ και κάποιο διάστημα κυκλοφορούν μερικά βίντεο με οδηγίες πως μπορείς να ενεργοποίησης το notification led στα Lumia 730,735,830,930,950. μήπως το δοκίμασε κανείς;

 

Δεν ενεργοποιηθηκε με τα 10 ποτε τιποτα, ας το ελεγαν....τζαμπα ασχολεισαι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενεργοποιηθηκε με τα 10 ποτε τιποτα, ας το ελεγαν....τζαμπα ασχολεισαι.

 

δεν μιλάμε επίσημα άλλα με πλάγιο τρόπο

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλάμε επίσημα άλλα με πλάγιο τρόπο

 

Δεν γνωριζω τι εκανε το παλικαρι εκει..αλλα δεν νομιζω πως αξιζει να μπεις στον κοπο και να ρισκαρεις για κατι τετοιο..

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλάμε επίσημα άλλα με πλάγιο τρόπο

Ολόκληρη διαδικασία για να ενεργοποιήσεις ένα notification led! :(

Μέχρι να το κάνεις θα έχει βγει το Surface Phone!!! :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα τα συμβολα έδειχναν έντονα. Όταν το έκλεισα και το άνοιξα πάλι, τα έδειχνε ξανά θολά! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

εμείς παρακαλάμε να δουλέψει "σωστά" το messenger και στους άλλους δύο παίχτες κάνει παπάδες...:(

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη φαινονταν τα συμβολα της κλησης- βιντεοκλησης απλα μετα απο λιγο εξαφανιστηκαν παλι..ειναι κλασσικο Bug της εφαρμογης, αν μπεις και ξαναδεις ολοι κλαιγονται..τουλαχιστον εχει λιγακι πιο smooth-σταθερη λειτουργια. Το εχω παρει κανονικα το update.

 

 

Για τα wm ειναι κανονικα η αναβαθμιση οπως ανεφερε ο φιλος, μπες εδω να ριξεις μια ματια..

http://appraisin.com/article/20632/messenger-updated-with-no-changelog6

Ναι έχεις δίκιο, από κεκτημένη ταχύτητα αναφέρθηκα σε αυτό, γιατί νόμιζα ότι για κάτι τέτοιο ρωτούσε ο φίλος b16b.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα σκεφτομαι να ξανα παρω win phone ,και θελω να ρωτησω αν υπαρχουν λειτουργικα καλα καποιες εφαρμογες.Θελω το viber,messenger[αυτα τα 2 ποιο πολυ για βιντεοκλησεις],sofascore η καποιο αλλο για live score,ibanking της εθνικης,και το Whatup του παροχου μου να μπορω να κανω ανανεωση απο το κινητο.Αυτα δεν νομιζω να ειναι πολλα και ελπιζω να υπαρχουν λειτουργικα καλα οχι να μου σπανε τα νευρα και να προχωρησω στην αγορα καποιου 950.Eυχαριστω:happy:
Link to comment
Share on other sites

Το Viber δεν έχει ελληνικά. Το what's up σε μένα πλέον δεν ανοίγει, αλλα υπαρχει συμβατη εφαρμογή που λειτουργεί καλά. Το messenger σε συσκευές κάτω του 950 είναι κακό, αλλα στο 950 απ ότι διαβάσει είναι μια χαρά. Θα σου πουν και οι κάτοχοι.

Το αν θα σου σπάσει τα νεύρα παίζεται, παίρνει συνεχώς ενημερώσεις που δεν το κανουν απαραιτητα να λειτουργεί καλύτερα.

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Το Viber δεν έχει ελληνικά. Το what's up σε μένα πλέον δεν ανοίγει, αλλα υπαρχει συμβατη εφαρμογή που λειτουργεί καλά. Το messenger σε συσκευές κάτω του 950 είναι κακό, αλλα στο 950 απ ότι διαβάσει είναι μια χαρά. Θα σου πουν και οι κάτοχοι.

Το αν θα σου σπάσει τα νεύρα παίζεται, παίρνει συνεχώς ενημερώσεις που δεν το κανουν απαραιτητα να λειτουργεί καλύτερα.

 

Νομίζω και η βιντεοκλήση δε λειτουργεί στον messenger...

 

Κατάλαβα μένω εκεί που είμαι.Ευχαριστω για την απάντηση παιδιά!!

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα μένω εκεί που είμαι.Ευχαριστω για την απάντηση παιδιά!!

 

Να τα βάλουμε σε μια σειρά.

Το viber δουλεύει άψογα. Το ότι δεν έχει ελληνικά δεν θα σου είναι πρόβλημα ακόμη κι αν δεν ξέρεις. Εννοείται ελληνικό πληκτολογιο. Έχει έναν περιορισμό στο μέγεθος βίντεο που θα θελήσεις να στείλεις. Δεν θυμάμαι πόσα mb.

Το WhatsApp επίσης απροβληματιστο.

Το messenger δεν έχει πρόβλημα στο 950 αλλά προσοχή. Για την ώρα δεν έχει κλήσεις και βιντεοκλησεις.

Αυτά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα σκεφτομαι να ξανα παρω win phone ,και θελω να ρωτησω αν υπαρχουν λειτουργικα καλα καποιες εφαρμογες.Θελω το viber,messenger[αυτα τα 2 ποιο πολυ για βιντεοκλησεις],sofascore η καποιο αλλο για live score,ibanking της εθνικης,και το Whatup του παροχου μου να μπορω να κανω ανανεωση απο το κινητο.Αυτα δεν νομιζω να ειναι πολλα και ελπιζω να υπαρχουν λειτουργικα καλα οχι να μου σπανε τα νευρα και να προχωρησω στην αγορα καποιου 950.Eυχαριστω:happy:

Να προσθέσω εκτός των όσων έγραψαν και οι άλλοι, σχετικά με την εφαρμογή I-banking της Εθνικής αλλά και των άλλων τραπεζών που χρησιμοποιώ. Σε android που χρησιμοποιώ παράλληλα, όλες οι I-banking εφαρμογές των τραπεζών που έχουν, μιας και η Πειραιώς δεν έχει εφαρμογή για windows mobile, δουλεύουν καλύτερα και είναι περισσότερο καλογραμμένες σε σχέση με τα windows mobile. Π.χ. της Εθνικής, έχω δύο λογαριασμούς όπου τους έχω ονομάσει διαφορετικά για να κάνω καλύτερα τη δουλειά μου. Έχω δηλαδή έναν μισθοδοσίας και έναν ταμιευτηρίου. Ενώ στο android μου εμφανίζει κανονικά τις ονομασίες που έχω δώσει, στα windows mobile μου εμφανίζει μόνο τους αριθμούς των λογαριασμών οπότε θα πρέπει να ψάχνομαι ποιος είναι. Βέβαια κάνω τη δουλειά μου και από windows, αλλά θα μπορούσε να ήταν πιο καλογραμμένη. Έχει αναφερθεί πολλές φορές και προσωπικά το έχω αποδεχτεί. Το λειτουργικό των windows είναι πιο βολικό και κατά τη γνώμη μου πιο όμορφο σε σχέση με το android, αλλά το store του θέλει πολύ δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα σκεφτομαι να ξανα παρω win phone ,και θελω να ρωτησω αν υπαρχουν λειτουργικα καλα καποιες εφαρμογες.Θελω το viber,messenger[αυτα τα 2 ποιο πολυ για βιντεοκλησεις],sofascore η καποιο αλλο για live score,ibanking της εθνικης,και το Whatup του παροχου μου να μπορω να κανω ανανεωση απο το κινητο.Αυτα δεν νομιζω να ειναι πολλα και ελπιζω να υπαρχουν λειτουργικα καλα οχι να μου σπανε τα νευρα και να προχωρησω στην αγορα καποιου 950.Eυχαριστω:happy:

 

Κάτσε εκεί που κάθεσαι άνθρωπε μου...

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

για να έχω αντίγραφα ή για να περάσω τις επαφές σε άλλο λειτουργικό.

πως κάνω εξαγωγή τις επαφές από το outlook.live.com.

με αφήνει να επιλέξω τις επαφές αλλά δεν έχει "κουμπί" που να τις εξάγει κάπου.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, όταν πήρα το 950 XL τις πρώτες ημέρες μου έδειχνε στα αγαπημένα της εφαρμογής αθλητικά ενημερώσεις για το πότε ξεκινούσε ένα ματς και τελικό αποτέλεσμα, τώρα τελευταία δεν το κάνει ξέρει κανένας αν είναι θέμα των τελευταίων αναβαθμίσεων που έχει πάει η εφαρμογή ή απλά έτσι χάλασε.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, όταν πήρα το 950 XL τις πρώτες ημέρες μου έδειχνε στα αγαπημένα της εφαρμογής αθλητικά ενημερώσεις για το πότε ξεκινούσε ένα ματς και τελικό αποτέλεσμα, τώρα τελευταία δεν το κάνει ξέρει κανένας αν είναι θέμα των τελευταίων αναβαθμίσεων που έχει πάει η εφαρμογή ή απλά έτσι χάλασε.

 

Δεν ξερω αν εννοουμε το ιδιο αλλα σε εμενα δειχνει στα αγαπημενα μολις κανω κλικ την ομαδα μου πρωτη καρτελα συνοψη με βαθμους, αποτελεσματα 2 τελευταιων παιχνιδιων, ημερομηνια και ωρα απο τα δυο επομενα παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εννοουμε το ιδιο αλλα σε εμενα δειχνει στα αγαπημενα μολις κανω κλικ την ομαδα μου πρωτη καρτελα συνοψη με βαθμους, αποτελεσματα 2 τελευταιων παιχνιδιων, ημερομηνια και ωρα απο τα δυο επομενα παιχνιδια.

 

Αυτό μου το δείχνει κι εμένα, όμως όταν το πρωτοπήρα μου έβγαζε ειδοποιήσεις στην notification bar την ώρα που ξεκινούσε ένα ματς και την ώρα που τελείωνε καθώς και τι τελικό αποτέλεσμα, τώρα πλέον δεν το κάνει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου το δείχνει κι εμένα, όμως όταν το πρωτοπήρα μου έβγαζε ειδοποιήσεις στην notification bar την ώρα που ξεκινούσε ένα ματς και την ώρα που τελείωνε καθώς και τι τελικό αποτέλεσμα, τώρα πλέον δεν το κάνει.

 

Ηταν σιγουρα απο αυτη την εφαρμογή οι ειδοποιήσεις? Βγαζουν και αλλες τετοιες ειδοποιησεις με banner (πχ η sofa score) αν βαλεις τις ομαδες που παρακολουθεις.

Link to comment
Share on other sites

Ηταν σιγουρα απο αυτη την εφαρμογή οι ειδοποιήσεις? Βγαζουν και αλλες τετοιες ειδοποιησεις με banner (πχ η sofa score) αν βαλεις τις ομαδες που παρακολουθεις.

 

Ναι από την μαμά εφαρμογή ήταν, δεν έχω άλλες εφαρμογές ούτε για αθλητικά ούτε για ειδήσεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα σκεφτομαι να ξανα παρω win phone ,και θελω να ρωτησω αν υπαρχουν λειτουργικα καλα καποιες εφαρμογες.Θελω το viber,messenger[αυτα τα 2 ποιο πολυ για βιντεοκλησεις],sofascore η καποιο αλλο για live score,ibanking της εθνικης,και το Whatup του παροχου μου να μπορω να κανω ανανεωση απο το κινητο.Αυτα δεν νομιζω να ειναι πολλα και ελπιζω να υπαρχουν λειτουργικα καλα οχι να μου σπανε τα νευρα και να προχωρησω στην αγορα καποιου 950.Eυχαριστω:happy:

Viber OK

Messenger βιντεοκλήσεις δεν,και γενικα δεν ειναι στα επιπεδα των αλλων λειτουργικων,ειναι λιγο αστα να πανε.

Sofascore OK

Ibanking δεν ξερω

Whats up ισαξια των αλλων αλλα τραβαει κατι σκαλωματα που και που και σε πεταει συνεχεια αλλα τα φτιαχνουν σχετικα συντομα συνηθως

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Στο WhatsApp δεν είχα ποτε προβλήματα! Μόνο τη βίντεο κλήση δεν δοκίμασα ακόμα.

Το Viber λειτουργεί πολύ καλά! Δεν έχει μόνο ελληνικά!

Στο 830 μου για Facebook και Messenger πέρασα τις beta εκδόσεις που πάνε καλύτερα! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω πολύ πολύ πιο αργή συσκευή, το 435 ds με 10αρια, το viber είναι συμπαθητικό αλλά πολλές φορές δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις. Τα αυτοκόλλητα τώρα απέκτησαν την κίνηση στα γραφικά. Το what's app είναι απελπισία. Αργεί.

Γενικά πολλά τα θέματα στα windows.

Παρόλο που τα συμπαθώ, το android είναι χρόνια μπροστά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω πολύ πολύ πιο αργή συσκευή, το 435 ds με 10αρια, το viber είναι συμπαθητικό αλλά πολλές φορές δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις. Τα αυτοκόλλητα τώρα απέκτησαν την κίνηση στα γραφικά. Το what's app είναι απελπισία. Αργεί.

Γενικά πολλά τα θέματα στα windows.

Παρόλο που τα συμπαθώ, το android είναι χρόνια μπροστά

Νομίζω αυτό με τα κινούμενα αυτοκόλλητα το παρατήρησα και στο Messenger αν δεν κάνω λάθος!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...