Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν διπλασιαστηκε το ατομικο μηνιαιο οριο απο 500€ στα 1000€, διπλασιαστηκε και το μηνιαιο οριο της καθε τραπεζας;

Όχι και αυτό πληρώνουμε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει συνδέσει κανείς την Moneysafe Mastercard στο Paypal;

 

Κανείς; Δεν γίνεται; Δεν συμφέρει;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Κανείς; Δεν γίνεται; Δεν συμφέρει;

 

Παραθετω απο την σελιδα τους στο FB March 18 at 4:50am :

"Αγορές στο ebay και μέσω PayPal απο την Ελλάδα μονο με τη MoneySafe! Απόκτησε την τώρα www.moneysafecard.com"

Αρα λογικα αφου το λενε γινεται...

Δεν εχω moneysafe, την θεωρω ακριβη, αρα δεν μπορω να σου πω περισσοτερα...

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω μία χρεωστική και μία προπληρωμένη κάρτα της Eurobank..Μπορώ να προχωρήσω μέσω paypal σε παραγγελία από Vickmall??

 

Επίσης, πριν μια εβδομάδα αποσύνδεσα τον λογαριασμό τραπέζης από το Paypal (χαζομάρα, το ξέρω..) και επιχείρησα εκ νέου χθες να τον προσθέσω, αλλά κάτι κολλάει στο site...Σημειώνω ότι χρεωστική μου κάρτα συνδέεται με αυτό τον λογαριασμό. Θα έχω πρόβλημα??? Ξέρει κανείς πως προσθέτω τον bank account στο Paypal??

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω κάνει εμβάσμα για revolut εδώ και μία εβδομάδα. Διάβασα ότι έχει ξεπεραστεί το όριο αν και εμένα δεν μου ήρθε ενημέρωση. Πελάτης Πειραιώς. Τα λεφτά μου και δεν τα βλέπω στον λογαριασμό μου και δεν μπήκαν φυσικά στη revolut. Πρέπει να κάνω κάτι να τα πάρω πίσω; ή απλά θα περιμένω μέχρι Μάιο; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω κάνει εμβάσμα για revolut εδώ και μία εβδομάδα. Διάβασα ότι έχει ξεπεραστεί το όριο αν και εμένα δεν μου ήρθε ενημέρωση. Πελάτης Πειραιώς. Τα λεφτά μου και δεν τα βλέπω στον λογαριασμό μου και δεν μπήκαν φυσικά στη revolut. Πρέπει να κάνω κάτι να τα πάρω πίσω; ή απλά θα περιμένω μέχρι Μάιο; ευχαριστώ

 

Πότε εχει ημερομηνία αξίας το έμβασμα?Έκανες σωστά ολα τα βήματα?

Link to comment
Share on other sites

Πότε εχει ημερομηνία αξίας το έμβασμα?Έκανες σωστά ολα τα βήματα?

 

εμένα επιστράφηκαν πίσω στην revolut τα χρήματα και έκαναν γύρω στις 8 ημέρες. υπολόγισε το ίδιο αλλά μόνο εργάσιμες ημέρες και άμα δεν μπουν μιλά με τω support. όσο για όριο της τράπεζας των 1000 ευρώ αφορά ατομικά τον κάθε πελάτη και όχι την τράπεζα γενικότερα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα πηγα να κανω μια αγορα απο tinydeal μεσω Paypal με συνδεμενη καρτα χρεωστικη πειραιως και δεν ολοκληρωνεται η αγορα...γιατι?

 

Πριν ενα μηνα αγορα κινητο απο το tinydeal χωρις κανενα προβλημα..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα πηγα να κανω μια αγορα απο tinydeal μεσω Paypal με συνδεμενη καρτα χρεωστικη πειραιως και δεν ολοκληρωνεται η αγορα...γιατι?

 

Πριν ενα μηνα αγορα κινητο απο το tinydeal χωρις κανενα προβλημα..

 

Έχει ξεπεράσει το όριο συναλλαγών για εξωτερικό γι αυτόν τον μήνα η Πειραιώς.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α γενικά? Γι αυτό γίνεται αυτό? Χαχα. Και ήθελε 2 πραματάκια ο αδελφός μου. Κρίμα...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεπεράσει το όριο συναλλαγών για εξωτερικό γι αυτόν τον μήνα η Πειραιώς.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

έχω στείλει από Πειραιώς στην revolut 1.65 ευρώ για να αγοράσω κάτι και ακόμα δεν έχουν μπει ... πάντως δεν μου ανάφερε κάτι το winbank ! αλλά πραγματοποιήθηκε κανονικά.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - ενημερωτικα για τους καινουργιους φιλους: μια εργασιμη ημερα χρειαζεται για να δεις τα λεφτα σου (απο το εμβασμα σου απο την τραπεζα στην δικη τους) στο balance σου,διευθυνση δεν βαζω πλεον αλλωστε το ΙΒΑΝ τους ειναι σε γερμανικη τραπεζα ενω στην επιβεβαιωση δηλωνουν εδρα το Λουξεμβουργο.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο λοιπόν. Οι ίδιες οι κωλοτράπεζες δε μπορούν να τηρήσουν τους νόμους τους οποίους οι ίδιες επέβαλλαν! Κατά τ'άλλα επιτρέπεται έμβασμα εξωτερικού έως 1000Ε ανά μήνα αλλά η Πειραιώς έμεινε μπατίρω αυτό το μήνα κι έτσι έκλεισε την κάνουλα!
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο λοιπόν. Οι ίδιες οι κωλοτράπεζες δε μπορούν να τηρήσουν τους νόμους τους οποίους οι ίδιες επέβαλλαν! Κατά τ'άλλα επιτρέπεται έμβασμα εξωτερικού έως 1000Ε ανά μήνα αλλά η Πειραιώς έμεινε μπατίρω αυτό το μήνα κι έτσι έκλεισε την κάνουλα!

 

πολύ κουλό αυτό για την Πειραιώς δηλαδή είναι 1000 ευρώ στο σύνολο εμβάσματα για όλους τους Έλληνες στην κάθε τράπεζα? λογικό είναι να καταλωθηκε τό πόσο των 1000 ευρώ πολύ λίγο είναι... καλά όλοι στην Πειραιώς είναι?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

πολύ κουλό αυτό για την Πειραιώς δηλαδή είναι 1000 ευρώ στο σύνολο εμβάσματα για όλους τους Έλληνες στην κάθε τράπεζα? λογικό είναι να καταλωθηκε τό πόσο των 1000 ευρώ πολύ λίγο είναι... καλά όλοι στην Πειραιώς είναι?

 

???????? τι λες ; :))))

 

απλά αν η τράπεζα "μπορούσε" να στείλει 1.000.000 ε με τα 500 ανά όριο εξυπηρετούσε 2000 άτομα (αν στείλουν όλοι ολόκληρο το ποσό)

ενώ τώρα , με την λογική ότι το 1.000.000 δεν άλλαξε ιδιαίτερα (δηλαδή δεν πήγε χ2 αυτό), μπορεί να εξυπηρετήσει 1000

Link to comment
Share on other sites

???????? τι λες ; :))))

 

απλά αν η τράπεζα "μπορούσε" να στείλει 1.000.000 ε με τα 500 ανά όριο εξυπηρετούσε 2000 άτομα (αν στείλουν όλοι ολόκληρο το ποσό)

ενώ τώρα , με την λογική ότι το 1.000.000 δεν άλλαξε ιδιαίτερα (δηλαδή δεν πήγε χ2 αυτό), μπορεί να εξυπηρετήσει 1000

 

δεν κατάλαβα τίποτα από αυτά που γράφεις! τελικά χίλια ευρώ δεν ήτανε το όριο τον μήνα σε κάθε άτομο? ή 500 ?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα τίποτα από αυτά που γράφεις! τελικά χίλια ευρώ δεν ήτανε το όριο τον μήνα σε κάθε άτομο? ή 500 ?

Ήταν 500 που έγινε 1.000

 

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήταν 500 που έγινε 1.000

 

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε ευχαριστω! , αρα ειναι 1000 ευρω το οριο για ολους στην Ελλαδα; που στελνουνε εμβασμα στο εξωτερικο;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν αλλαξω κινητο... και κατεβασω στο καινουριο το ρεβολουτ.. απλα θα μπω με τον αριθμο του κινητου μου και το pin ?

 

Ναι.Θα σε έρθει και ένας κωδικός με μήνυμα στον αριθμό που έχεις βαλει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Θα σε έρθει και ένας κωδικός με μήνυμα στον αριθμό που έχεις βαλει.

 

και το βαζεις και μετα μπαινεις στον λογαριασμο σου; δεν το χανεις; ετσι δεν ειναι; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

και το βαζεις και μετα μπαινεις στον λογαριασμο σου; δεν το χανεις; ετσι δεν ειναι; .

 

Φυσικα και δεν το χανεις!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα διαβασει οτι ειχε ξεπερασει τα ορια η πειραιως και πατουσα να αγορασω ενα γυαλι tempered απο ΕΒΑΥ, πατησα 2 φορες και ειδα οτι η καρτα φτωχυνε κατα 1,64 ευρω και φυσικα εφαγα ακυρο με webuy καρτα mastercard. Τι απεγινε το 1,64 οεο?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο από πειραιώς όσον αφορά στα εμβάσματα εξωτερικού έχουμε?
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...