Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδη με prepaid πειραιως πχ απο gearbest δεν μπορω να αγορασω?εχω πολυ καιρο να την χρησομοποιησω και δεν ξερω τι παιζει!θελω ενα tv box για φιλο

Όχι δεν μπορείς απευθείας με ελληνική κάρτα από πουθενά απ' έξω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δηλαδη με prepaid πειραιως πχ απο gearbest δεν μπορω να αγορασω?εχω πολυ καιρο να την χρησομοποιησω και δεν ξερω τι παιζει!θελω ενα tv box για φιλο

 

Όχι δεν μπορείς απευθείας με ελληνική κάρτα από πουθενά απ' έξω.

Απευθείας με κάρτα μπορείς από Banggood. Επίσης μπορείς και από vickmall. Από vickmall μπορεις αν έχεις την κάρτα συνδεδεμένη στο PayPal να αγοράσεις και μέσω PayPal.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που δεν το διευκρινησα την εχω συνδεδεμένη με pay pal κανονικά.απο banggood γνωρίζω ότι μπορώ.με pay pal εννοούσα
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που δεν το διευκρινησα την εχω συνδεδεμένη με pay pal κανονικά.απο banggood γνωρίζω ότι μπορώ.με pay pal εννοούσα

 

Γιατι δεν δοκιμαζεις;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που δεν το διευκρινησα την εχω συνδεδεμένη με pay pal κανονικά.απο banggood γνωρίζω ότι μπορώ.με pay pal εννοούσα

Με PayPal μπορείς σίγουρα από vickmall. Στα υπόλοιπα μαγαζιά όπως κάτσει.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, την νεα πολιτικη ορθης χρησης της revolut την διαβασε κανεις? Μου ηρθε ενα μυνημα μεσα απο την εφαρμογη οτι θα αρχισουν μικρες χρεωσεις απο ενα ποσο και επανω λογο του οτι καποιες υπηρεσιες τους...στοιχιζουν.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Αν πιάσουμε τα όρια, μιας και μας εξυπηρετούν πολύ ευχαρίστως να τους τα δώσουμε αυτά που ζητάνε...

 

Ρε παίδες, μου ζήτησαν verify, τους έστειλα φωτό από το δίπλωμα, μου λένε δεν τους κάνει γιατί είναι handwritten, έχω ακόμα το ροζ τρίπτυχο, τους έστειλα λοιπόν με μειλ διαβατήριο και φωτογραφία δική μου δυο μέρες τώρα, αλλά ούτε φωνή - ούτε ακρόαση... τι να κάνω; στο σαπορτ που τους γράφω να μου πουν αν είμαι "ok" ούτε μου απαντάνε πλέον... :( τι γίνεται, το παίζουν βαρύ πεπόνι ήθελα να ήξερα...

 

όποια βοήθεια δεκτή πάντως αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Αν πιάσουμε τα όρια, μιας και μας εξυπηρετούν πολύ ευχαρίστως να τους τα δώσουμε αυτά που ζητάνε...

 

Ρε παίδες, μου ζήτησαν verify, τους έστειλα φωτό από το δίπλωμα, μου λένε δεν τους κάνει γιατί είναι handwritten, έχω ακόμα το ροζ τρίπτυχο, τους έστειλα λοιπόν με μειλ διαβατήριο και φωτογραφία δική μου δυο μέρες τώρα, αλλά ούτε φωνή - ούτε ακρόαση... τι να κάνω; στο σαπορτ που τους γράφω να μου πουν αν είμαι "ok" ούτε μου απαντάνε πλέον... :( τι γίνεται, το παίζουν βαρύ πεπόνι ήθελα να ήξερα...

 

όποια βοήθεια δεκτή πάντως αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω...

 

Φιλε δύο μερες προσπαθώ και εγώ να επικοινωνήσω μαζί τους γιατι φαινεται μπλοκαρισμένη η κάρτα και δεν μπορώ να τη χρησιμοποιήσω. Τιποτα δεν υπάρχουν πουθενα. Στο μεταξύ τα χρήματα που τους εστειλα μια χαρα τα πήραν.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

επειδη κεταβασα την εφαρμογη revolut εκανα εγραφη πως δουλευει?με υπαρχουσα καρτα πχ μπορω να την φορτωσω χρηματα και μεσω της εφαρμογης μεταφερω λεφτα ας πουμε για παραδειγμα στο vicmall?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πριν περιπου ενα μηνα καταφερα να κανω αγορες με αυτον τον τροπο που αναφερεται εδω

 

δηλαδη απο τον εναν paypal μου λογαριασμο που ειναι και δηλωμενη η visa πηραιως να στελνω στον δευτερο paypal και μεσω του balance να γινονται οι αγορες

 

σημερα εστειλα παλι λευτα απο τον εναν στον αλλον paypal λογαριασμο αλλα μολις παω να ολοκληρωσω την αγορα πλεον μου ζηταει να δηλωσω καρτα και δεν ολοκληρονεται η αγορα,ξερει καποιος πως μπορει να παρακαμθει η τι φταιει που δεν γινεται η συναλαγη?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πριν περιπου ενα μηνα καταφερα να κανω αγορες με αυτον τον τροπο που αναφερεται εδω

 

δηλαδη απο τον εναν paypal μου λογαριασμο που ειναι και δηλωμενη η visa πηραιως να στελνω στον δευτερο paypal και μεσω του balance να γινονται οι αγορες

 

σημερα εστειλα παλι λευτα απο τον εναν στον αλλον paypal λογαριασμο αλλα μολις παω να ολοκληρωσω την αγορα πλεον μου ζηταει να δηλωσω καρτα και δεν ολοκληρονεται η αγορα,ξερει καποιος πως μπορει να παρακαμθει η τι φταιει που δεν γινεται η συναλαγη?

ευχαριστω

 

τελικα εγινε η αγορα απο ebay με με τον παραπανω τροπο δεν ξερω γιατι δεν με αφηνε αλλο κινεζικο μαγαζι να ψωνησω ,τελος παντον τελος καλο ολα καλλα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πρόοδος :D

Με έκαναν approved και όλα ok πλέον...πολύ βαριοί και ασήκωτοι πάντως... εσυ minotavros εχεις θέμα με το verification; προσπάθησε ξανά και ξανά αν και απ' οτι κατάλαβα σαν να πατάνε κάποιο διακόπτη είναι και σε κάνει από "identity - failed" σε "approved" μετά.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει με ξεμπλοκαρανε αλλά μου φαίνονται λαμογια. Τη μια μου έλεγαν να πάω στο atm να αλλαξω το pin από εκεί, την άλλη να δω αν τα στοιχεία της κάρτας είναι τα ίδια με αυτά της εφαρμογής και όλο μπούρδες που τίποτα δε δούλεψε.

Τώρα μου λένε ότι υπήρχε πρόβλημα με το verification των στοιχείων μου. Ότι να ναι δηλαδή για να κρατάνε τα χρήματα όσο περισσότερο μπορούν.

Τι να κάνουμε όμως... ας είναι καλά τα capital control

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια κουλά μου κάνανε κι εμένα κι έκοψα λάσπη. Δεν μου ενέπνευσαν καμμία εμπιστοσύνη, όσες φορές χρειάστηκε να επικοινωνήσω μαζί τους. Τελικά, τράβηξα τα χρήματά μου, έβγαλα και την εφαρμογή και δεν ξανασχολήθηκε με δαύτους.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κι αλλος προβλημα με χρεωστικη visa της alpha banκ να χρεωθει προς εξωτερικο μεσω paypal?

εχω μια ανανεωση συνδρομης σε μια εταιρεια που καθε χρονο "τραβαει" αυτοματα τα λεφτα. Τωρα δε μπορει.

Δεν εχω υπερβει καποιο οριο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

παω να κανω μια αγορα με paypal και μου λεει κατι για win 10$ με paypal credit

ξερει κανεις τι ειναι αυτο;

ευχαριστω

 

Νομιζω οτι ειναι ενα δωρακι τα 10$ αν χρησιμοποιησεις το paypal σαν πιστωτικη, αλλα η δυνατοτητα αυτη ισχυει μονο για τις ΗΠΑ

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

εγω μετα απο πολυ καιρο χρησιμοποιησα την paypal καρτα μου(prepaid παιραιως) για αγορα κινητου απο vickmall και επιτελους δουλεψε.ισως ειναι αλλωστε το μονο μαγαζι που την δεχεται!πιθανον ισως και το banggood...
Link to comment
Share on other sites

εγω μετα απο πολυ καιρο χρησιμοποιησα την paypal καρτα μου(prepaid παιραιως) για αγορα κινητου απο vickmall και επιτελους δουλεψε.ισως ειναι αλλωστε το μονο μαγαζι που την δεχεται!πιθανον ισως και το banggood...

Χωρις paypal?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Χωρις paypal?

 

με paypal στο vickmall.στο banggood εχω κανει παρα πολλες αγορες χωρις paypal με χρεωστικη της alpha bank αλλα και αλλες...

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο ρίσκο χωρίς pay pal πάντως...

 

σε banggood εχω κανει παρα πολλες.βεβαια ειναι να μην σου τυχει.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα.πηγα να φορτωσω το paypal με μια pre paid και λεει οτι σε 21 μερες θα γινει η φορτωση.ειδα το βιντεο ποιο πανω σε καποιο ποστ και το εκανα με αυτον τον τροπο.καμια βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα.πηγα να φορτωσω το paypal με μια pre paid και λεει οτι σε 21 μερες θα γινει η φορτωση.ειδα το βιντεο ποιο πανω σε καποιο ποστ και το εκανα με αυτον τον τροπο.καμια βοηθεια

 

Σε θεώρησε πωλητή και σου τα κρατάει για κάποιο διάστημα μήπως έχει κάποια απαίτηση ο αγοραστής!

Δεν ξέρω πώς γίνεται αυτό, και κάποιος φίλος μου έπαθε το ίδιο.

Εγώ πάντως βάζω συνέχεια στο balance χρήματα και κάνω αγορές από εξωτερικό χωρίς τέτοια προβλήματα μέχρι τώρα. :X

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...