Jump to content

Κινητή τηλεφωνία της CYTA


vastegial_74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε διαδρομή που έκανα από το χωριό μου για να πάω Βέροια 16 χλμ με Wind ή δεν θα είχα καθόλου ίντερνετ ή θα είχα G ή E κάπου. Τώρα σε όλη την διάδρομο είχα Η.

 

Μέχρι στιγμής από σήμα τα πάει μία χαρά. Ούτε μία φορά δεν έμεινα από σήμα όπως γινόταν με την Wind που είχα. Στα τηλέφωνα που κάνω με ακούνε καθαρά χωρίς διακοπές και έχω συνέχεια ίντερνετ

 

Και να συμπληρώσω.

Με σήμα Ε με 1-2 γραμμές και κάνω κλίση στο messenger κανονικά και με δίνει την δυνατότητα και για βίντεο κλήση.

Με Wind ούτε για πλάκα αυτά.

Τι να το κάνω το 4G αν έχω αδύναμο σήμα σε όλες της μπάντες.

Edited by CjGeorgio
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 309
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

My Cyta Mobile. Η εφαρμογή δείχνει το υπόλοιπο που έχεις. Το κακό είναι ότι δεν δουλεύει η ανανέωση. Κάνει ανανέωση μία φορά την μέρα άσχετο αν σε δίνει την επιλογή να κάνεις κιόλας ξανά...

Το έχει παρατηρήσει και άλλος αυτό;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

My Cyta Mobile. Η εφαρμογή δείχνει το υπόλοιπο που έχεις. Το κακό είναι ότι δεν δουλεύει η ανανέωση. Κάνει ανανέωση μία φορά την μέρα άσχετο αν σε δίνει την επιλογή να κάνεις κιόλας ξανά...

Το έχει παρατηρήσει και άλλος αυτό;

 

Εννοείς λέγοντας ανανέωση τους χρόνους ομιλίας που έχεις ως υπόλοιπο; Έχει 24ωρη καθυστέρηση η εφαρμογή. Θα διορθωθεί σε επόμενη αναβάθμιση είχα διαβάσει κάπου.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να το διορθώσουν. Σαν να παίρνω τηλέφωνο να ακούσω το υπόλοιπο που έχω και να με λέει περίμενε να περάσουν 24 ώρες. Λένε στην επόμενη αναβάθμιση θα το κάνουν αυτό το τόσο δύσκολο που έχουν όλες οι άλλες εταιρίες εδώ και κάτι χρόνια.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω οτι βγήκε νέο πακέτο με 13€ 1000΄ προς όλους! Επίσης το πακέτο 5€ 200mb έγιναν 500mb και τα πακέτο με 39€ δίνει από 1,5gb τώρα 2gb με τα ίδια χρήματα. Καιρός ήταν.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω οτι βγήκε νέο πακέτο με 13€ 1000΄ προς όλους! Επίσης το πακέτο 5€ 200mb έγιναν 500mb και τα πακέτο με 39€ δίνει από 1,5gb τώρα 2gb με τα ίδια χρήματα. Καιρός ήταν.

 

Τούμπανο!

 

Όντως καιρός ήταν

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι βγήκε καινούργιο συμβόλαιο, με 1000' προς όλους στα 16€ (για μη συνδρομητές σταθερής)! Ενδιαφέρει πολύ τον θείο και τη θεία μου, γιατί γύρω στις 10 του μήνα, λήγουν τα συμβόλαια Cosmote, με τις γελοίες παροχές που έχουν. :lol: Φυσικά τα SMS και τα MB, δεν τους ενδιαφέρουν.

 

Η Cyta κινητή, παίζει όπου υπάρχει δίκτυο Vodafone, έτσι; Έχετε αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα ως τώρα; Π.χ. να είστε εκτός δικτύου με Cyta, ενώ η Vodafone να έχει σήμα κανονικά; Μην τους "κάψω" τους ανθρώπους και με κράζουν... :O

 

http://www.cyta.gr/el/Mobile/kinitiSymvolaiou/mobilecontent

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι βγήκε καινούργιο συμβόλαιο, με 1000' προς όλους στα 16€ (για μη συνδρομητές σταθερής)! Ενδιαφέρει πολύ τον θείο και τη θεία μου, γιατί γύρω στις 10 του μήνα, λήγουν τα συμβόλαια Cosmote, με τις γελοίες παροχές που έχουν. :lol: Φυσικά τα SMS και τα MB, δεν τους ενδιαφέρουν.

 

Η Cyta κινητή, παίζει όπου υπάρχει δίκτυο Vodafone, έτσι; Έχετε αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα ως τώρα; Π.χ. να είστε εκτός δικτύου με Cyta, ενώ η Vodafone να έχει σήμα κανονικά; Μην τους "κάψω" τους ανθρώπους και με κράζουν... :O

 

http://www.cyta.gr/el/Mobile/kinitiSymvolaiou/mobilecontent

 

δεν νομιζω το ιδιο σημα θα εχει , εννοειται οτι παιζει ρολο η καθε περιοχη! οσον αφορα το σημα του καθε δικτυου , παντως πολυ καλη η τιμη που δινει βεβαια κατι combo θα βολευε παρα πολυ που να ειχε την ιδια τιμη και να ειχε καποια λεπτα και μυνηματα και προπαντων και ιντερνετ!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι βγήκε καινούργιο συμβόλαιο, με 1000' προς όλους στα 16€ (για μη συνδρομητές σταθερής)! Ενδιαφέρει πολύ τον θείο και τη θεία μου, γιατί γύρω στις 10 του μήνα, λήγουν τα συμβόλαια Cosmote, με τις γελοίες παροχές που έχουν. :lol: Φυσικά τα SMS και τα MB, δεν τους ενδιαφέρουν.

 

Η Cyta κινητή, παίζει όπου υπάρχει δίκτυο Vodafone, έτσι; Έχετε αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα ως τώρα; Π.χ. να είστε εκτός δικτύου με Cyta, ενώ η Vodafone να έχει σήμα κανονικά; Μην τους "κάψω" τους ανθρώπους και με κράζουν... :O

 

http://www.cyta.gr/el/Mobile/kinitiSymvolaiou/mobilecontent

 

Μια χαρά λειτουργεί η κινητή της CYTA. Έχω συμβόλαιο εδώ και 1,5 χρόνο και ξέρω άτομα που έχουν καρτοκινητή. Δεν αντιμετωπίσαμε ποτέ κάποιο πρόβλημα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το internet είναι λίγο.. κανονικά με 5€ έπρεπε να είναι 1Gb...

 

για την καρτοκινητη θα συμφωνήσω και εγώ πολύ λίγες παροχές πχ τα πακέτα combo έπρεπε να είχανε και ομιλία και sms και mb internet. το μπόνους ανανέωσης τι Ακριβώς δίνει? δεν βλέπω κάποιον λόγο να πάει κάποιος στην καρτοκινητη διότι δεν δίνει κάτι μεγάλο και διαφορετικό για να παρακινησει κάποιον να πάει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω οτι βγήκε νέο πακέτο με 13€ 1000΄ προς όλους! Επίσης το πακέτο 5€ 200mb έγιναν 500mb και τα πακέτο με 39€ δίνει από 1,5gb τώρα 2gb με τα ίδια χρήματα. Καιρός ήταν.

Πολύ καλό πακέτο αυτό με τα 13€.Μόλις ληξουν τα φοιτητικά καρτοκινητα άλλων εταιρειών που έχω,θα σκεφτώ πολύ σοβαρά να κάνω το πρώτο μου συμβόλαιο

Link to comment
Share on other sites

Η δημοσίευση στην Επίσημη Εφημερίδα της Δημοκρατίας, λέει απλά πως η αποκρατικοποίησή της (σσ. της Cyta Hellas) θα πραγαμτοποιηθεί με πώλησή του 100% του μεριδίου της σε φυσικό ή νομικό πρόσωπο με τη διαδικασία διεξαγωγής διαγωνισμού ενδιαφέροντος και υποβολής προσφορών. Καθαρά και μόνο τη διαδικασία. Τίποτε παραπάνω.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

" Πωλητήριο βάζει η Κύπρος στη Cyta Hellas "

http://www.techgear.gr/cyta-hellas-politirio-114145/

 

Μάλλον γι' αυτό βγήκε το "τρελό" συμβόλαιο κινητής. Θέλει να μαζέψει πελάτες λίγο πριν την πώληση, ώστε να πουληθεί πιο ακριβά... Σε λίγο όλοι θα γίνετε πελάτες της WIND??!! :p

Link to comment
Share on other sites

για να παρεις το 13άρι ή κάπου στα 14,5€ με φορο κινητής θα πρέπει να έχεις σταθερό με τιμή παγίου πάνω απο 21€ (παιρνεις ομως 1€ εκπτωση ) αρα βγαίνει 13,5€
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την σύνδεση που έκανα θα πάρω 1€ έκπτωση στο σταθερό μου που είναι Cyta.

Όσο για το εξωτερικό έχω δωρεάν Roaming αλλά θα έχω μία μικρή έξτρα χρέωση όταν θα χρησιμοποιώ τα δωρεάν που έχει το πακέτο μου.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον γι' αυτό βγήκε το "τρελό" συμβόλαιο κινητής. Θέλει να μαζέψει πελάτες λίγο πριν την πώληση, ώστε να πουληθεί πιο ακριβά... Σε λίγο όλοι θα γίνετε πελάτες της WIND??!! :p

 

Βιάζεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Βιάζεσαι...

 

Το λέω, γιατί η WIND ήταν που είχε δηλώσει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον...

Link to comment
Share on other sites

Το λέω, γιατί η WIND ήταν που είχε δηλώσει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον...

 

Και της έκοψε τον βήχα η κόκκινη....

 

Δεν ξερεις τι συμφωνία μπορει να παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Η πρόταση της Wind, ήταν απλά για γέλια. Έδινε 170 εκατομμύρια, όσα και τα τρέχοντα χρέη της Cyta (σου αγοράζω τα χρέη και σε κάνω δικιά μου), όταν μόνο το ιδιόκτητο δίκτυο οπτικών ινών ξεπερνάει το 1 δις σε τρέχουσα αξία, δεν αναφέρω καν όλες τις υπόλοιπες υποδομές (πελατολόγιο, ιδιόκτητα κτίρια και καταστήματα, τεράστια τεχνογνωσία σε VoIP, η οποία υπηρεσία πλέον είναι οδηγία της ΕΕ για όλους τους ευρωπαίους παρόχους). Μόνο η Wind ακόμα κοιμάται τον ύπνο του δικαίου, όπως πάντα.

Σαν να τρακάρεις ένα καινούργιο αυτοκίνητο αξίας 30.000€, η ζημιά να είναι 1 χιλιάρικο και να σου πει ο άλλος στο αγοράζω ένα χιλιάρικο. Η επίσημη πρόταση της Wind ήταν ανέκδοτο. Έριξε άδεια και φυσικά έφαγε το ακυράκι της.

 

Κατά τα άλλα, πραγματικά θα ήθελα πολύ να βρω ΕΝΑΝ που ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΝΤΩΣ το 4G και τις ταχύτητες των 60MB/s σε κινητό & tablet... Κάνετε κανα live streaming σε ταινίες FHD; Έχετε σηκώσει κανα file server και τον χειρίζεστε απομακρυσμένα από το κινητό; Είσαστε ο admin του ΕΜΠ και διακινείτε χιλιάδες MB καθημερινά; Και όλα αυτά από το κινητό; Και αν ναι, έχετε πακέτα των 100GB τον μήνα (τόσα χρειάζεται για τέτοιες απαιτήσεις), όταν μια συσκευή χρειάζεται maximum 5Mbps για να τρέξει 720p video, ταχύτητα φυσικά που υπερ-υπερκαλύπτει το H+ ;;;

 

Και αν όντως υπάρχουν τέτοιοι χρήστες, πόσοι είναι αυτοί δηλαδή; Για ποιον λόγο ένας εικονικός πάροχος να χρεωθεί ένα καράβι λεφτά για ενοικίαση φάσματος 4G όταν δεν θα έχει απόσβεση ούτε σε 50 χρόνια; Μην τα βλέπετε όλα άσπρα-μαύρα.

 

Για την καρτοκινητή, δεν το έκανε για να πρωτοπορήσει, διεκδικεί το μερίδιό της από την αγορά. Λέτε να μην γνώριζαν τα υπάρχοντα πακέτα ανταγωνισμού; Κι'όμως παρόλα αυτά, κάποια στοιχεία της είναι όντως νέα. Ποιος πάροχος επιτρέπει κλήσεις και data με ελάχιστο υπόλοιπο 0.01€ (vodaofne & cosmote το έχουν στο 1€); Ποιος πάροχος επιτρέπει την χρέωση του σταθερού του για να φορτώσει το καρτοκινητό του; Ποιος πάροχος δίνει 5€ voucher στα περίπτερα; Ποιος πάροχος επιτρέπει την κλίμακα ανά 1€ ανανέωση με ελάχιστο τα 5€; (5,6,7,9,12,18€ κλπ); Ποιος πάροχος δίνει δώρο κάθε μήνα ένα μισάωρο προς όλους απλά και μόνο επειδή έχεις και σταθερό στην ίδια εταιρεία, χωρίς καν να ανανεώσεις;

 

Και στην τελική, τα ίδια μεγέθη είναι η Cyta των 300.000 συνδρομητών, με τους υπόλοιπους του εκατομμυρίου; Για το μέγεθός της έχει κάνει πολύ περισσότερα και μεγαλύτερα πράγματα από τον ανταγωνισμό, όταν μάλιστα μέχρι τώρα στήριζε τον ετήσιο προϋπολογισμό της σε ένα κοινοβουλευτικό συμβούλιο ξένης χώρας, και όχι αποκλειστικά στις ορέξεις του επενδυτή της, όπως οι υπόλοιποι. Τα μεγέθη και οι συσχετισμοί είναι εντελώς άνισα και διαφορετικά.

 

Όσο για το 1000άρι με τα 17.92€ (τελική τιμή χωρίς συνδυασμό σταθερής, ή χαμηλότερη των 21€), ναι, προφανώς και το έκανε για να μεγαλώσει το μέγεθός της στην επικείμενη πώληση. Και ειλικρινά, δεν ξέρω αν έχετε καθόλου ιδέα με το τι πάγια και παροχές κινούνται οι αγορές του εξωτερικού (εδώ πληρώνουμε ακόμα το MB χρυσάφι, και τα πάγια είναι ακόμα εκτός ελληνικής πραγματικότητας, κοιτάζω τα προγράμματα της cosmote και με πιάνει κατάθλιψη...), αλλά αντίστοιχο πακέτο δεν έχει υπάρξει ποτέ μέχρι σήμερα, και δεν ξέρω αν θα βγει αντίστοιχο από ανταγωνιστή σύντομα.

Όταν βάζεις αγγελία το μηχανάκι σου, δεν θα πας πρώτα να το περιποιηθείς με τα service και τα μαζέματά του για να το δώσεις παραπάνω και ευκολότερα; Κάτι αντίστοιχο είναι και αυτή η κίνηση.

 

Όταν πελαγοδρομούσε η Wind γιατί δεν έκανε αντίστοιχη κίνηση; Η Vivodi όταν συγχωνεύτηκε στην ON; Η HOL από την άλλη με την Vodafone, έκανε τις ακριβώς αντίθετες κινήσεις, και μίκρυνε το όνομά της. Απλές κινήσεις επιχειρησιακής στρατηγικής, που για να τις αντιληφθούμε και να τις καταλάβουμε, δεν χρειάζεται να έχουμε διδακτορικό και 50 δημοσιεύσεις σε MBA.

ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Για να μην αφήσω κάποια πράγματα αναπάντητα.

και η Vodafone και η Cosmote επιτρέπουν κλήσεις και Data με 0.00 ευρώ . Επίσης και η WIND επιτρέπει κλήσεις με 0.00 ευρώ.

Η WIND επιτρέπει με βήμα 1 ευρώ την ανανέωση με ελάχιστο 5 ευρώ.

Η Wind δίνει 120 λεπτά στο κινητό σου μόνο και μόνο γιατί έχεις σταθερό.,

Εκτός από αυτά.

Α) μπορεί κανείς να μην ενδιαφέρεται για ένα δίκτυο οπτικών ινών.

Β) Εκτός από το κεφάλαιο παίζουν ρόλο και οι υποχρεώσεις.

Γ) Ποιος πάροχος θα ήθελε 300.000 πελάτες που θα του δίνουν μόνο 16 ευρώ τα επόμενα δύο χρόνια όταν πολύ πιθανόν να έρθουν μόνοι τους αν αφήσει τη CYTA να κλείσει ?

Link to comment
Share on other sites

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...