Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα παρελαβα το κινητο και μολις το ανοιξα ξενεροσα λιγο ο φωτισμος στην πανω οθονη στην ακρια ειναι φυσιολογικος?

Εννοείς το light bleed; είναι γνωστό και το έχουν οι περισσότεροι..

Τόσο πολύ σε χάλασε;

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σημερα παρελαβα το κινητο και μολις το ανοιξα ξενεροσα λιγο ο φωτισμος στην πανω οθονη στην ακρια ειναι φυσιολογικος?

http://s33.postimg.org/cj3c3w027/20160528_002439.jpg' alt='20160528_002439.jpg'> online photo storage[/img]

 

Φιλε μου τι ειναι αυτα που λες αυτη ειναι η δευτερη οθονη και ειναι φυσιολογικο αν δεν θες να το βλεπεις απενεργοποιησετη να τελειωνεις.ΔΕΝ ειναι ελλατωμα το εχουμε αναφερει πολλακις.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :) τις τελευταίες 20 σελίδες σχεδόν τις έχουν ανακυκλωθει γύρω από τα ίδια θέματα......μπαταρία, φωτισμός, ποιό χρώμα να πάρω κτλπ, συγνώμη αλλά είναι κουραστικό και δεν προσφέρει τίποτα καινούργιο στο νήμα, όσοι ενδιαφέρονται για την συσκευή ας ρίξουν μια ματιά στο νήμα.

 

Στα της συσκευής για περισσότερη οθόνη η απόκρυψη πλήκτρων αρχικής οθόνης την έχω εφαρμόσει και είναι μια εξαιρετική λειτουργία :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα της συσκευής για περισσότερη οθόνη η απόκρυψη πλήκτρων αρχικής οθόνης την έχω εφαρμόσει και είναι μια εξαιρετική λειτουργία :happy:

 

Συμφωνώ..το έκανα σχεδόν πάντα με root, xposed και gravity box! Και εδώ το έχουμε απλά από "μαμά", αλλά το δουλεύω σε συγκεκριμένες εφαρμογές γιατί καμιά φορά είναι κάπως "άβολο".

 

 

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ..το έκανα σχεδόν πάντα με root, xposed και gravity box! Και εδώ το έχουμε απλά από "μαμά", αλλά το δουλεύω σε συγκεκριμένες εφαρμογές γιατί καμιά φορά είναι κάπως "άβολο".

 

 

 

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

 

Ακριβώς φίλε μου, σε συγκεκριμένες εφαρμογές είναι μια χρήσιμη λειτουργία, όπως και η επιλογή διαμόρφωσης διάταξης των πλήκτρων :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς φίλε μου, σε συγκεκριμένες εφαρμογές είναι μια χρήσιμη λειτουργία, όπως και η επιλογή διαμόρφωσης διάταξης των πλήκτρων :)

 

Ακριβώς είναι οι 2 πολύ δυνατές επιλογές παραμετροποίησης που δίνουν συν στα on screen buttons έναντι των hardware.

Θα ήθελα να χούμε και τη δυνατότητα αλλαγής μεγέθους των πλήκτρων καθώς και ιδανικά διάφορα θέματα γι'αυτά. (όπως είχα στο g2 αλλά με root & xposed)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τελικά οσοι απενεργοποιησαν απο το κρυφό μενού εκείνη την επιλογή είδατε αποτέλεσματα στην μπαταρία?

Δεν μπόρεσα να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα....σίγουρα δεν την χειροτερεύει

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το δουλεύω σε συγκεκριμένες εφαρμογές γιατί καμιά φορά είναι κάπως "άβολο".

 

 

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Το swipe προς τα πάνω?

Στα συν του κινητού για τα δικα μου γούστα η οθοναρα του και η αυτόματη αύξηση φωτεινότητας που πραγματικά δουλεύει όπως πρέπει

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τελικά οσοι απενεργοποιησαν απο το κρυφό μενού εκείνη την επιλογή είδατε αποτέλεσματα στην μπαταρία?

Εγώ καμία βελτίωση ίσως ελάχιστη πχ κανένα 15'. :p :p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω και την τιμη του g5 κατρακυλα συνεχως αφου υπαρχει το v10 κινηταρα μεγα λαθος η εισαγωγη του g5
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν αρέσει το g5 για αυτό Κατά την γνώμη μου...οπτικά...τεσπα..πρόβλημα του

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρέσει το g5 για αυτό Κατά την γνώμη μου...οπτικά...τεσπα..πρόβλημα του

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

Και απο οτι λενε εχει χειροτερη μπαταρια απο το v10 και μικροτερη βεβαιως βεβαιως

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τελικά οσοι απενεργοποιησαν απο το κρυφό μενού εκείνη την επιλογή είδατε αποτέλεσματα στην μπαταρία?
Κανει μια μικρη διαφορα προς το καλυτερο :)
Link to comment
Share on other sites

Ένα πραγματικά "ψαγμενο" smartphone.

Το 10 το καλό!

V10 το κτήνος ναι.

Το παρέλαβα νωρίς το πρωί, ωραίο σε λευκό, αν ήταν για μένα θα προτιμούσα το μαύρο.

Μόλις βγήκε από το κουτί κατευθείαν κούμπωμα για update.

Μετά επαναφορά, Tempered glass, nillkin nature, και στήσιμο.

Έγινε και η πρώτη φόρτιση και έτοιμο.

Θα αρχίσω σιγά σιγά την σύγκριση με το edge. :)

Αν λάβουμε υπόψιν και την τιμή σίγουρα το v10 υπερέχει.

Αν δεν έχουμε αυτό το κριτήριο όχι για την ώρα.

Απευθύνεται σε άτομα σαν εμάς εδώ του φόρουμ ξέρουμε πολλά. :)

Ένας απλός χρήστης δεν το παίρνει. Ούτε καν να ακούσει για v10.

Το έχω συστήσει σε μερικούς φίλους, επειδή ζητήθηκε η γνώμη μου, και η απάντηση ήταν τι είναι αυτό?

LG λέω.

Όχι με τίποτα εγώ θέλω samsung.

Βρε είναι καλύτερο, όχι εγώ θέλω samsung.

Και εγώ είμαι φαν δεν το κρύβω, αλλά δεν μπορούμε να πούμε ότι το s6 πχ είναι καλύτερο.

Για μένα τουλάχιστον.

Είναι καλύτερο για την καφετέρια και το Bar να λες ναι το s6 είναι και να καμαρωνεις! :lol:

Αυτό το ρημάδι το marketing πόσο δουλειά μπορεί να κάνει.

Κλείνοντας πάλι με προτάσεις-υπογραφές από εσάς.

Το v10 το κτήνος.

Το δέκα το καλό!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

μετα απο περιπου 1000000 αλλαγες αποφασεων νομιζω καταληγω ή εδω ή στο redmi note 3 pro. ενω θελω το δευτερο οι γονεις μου με εχουν ζαλισει με το γεγονος οτι ειναι "κινεζια" :p οποτε μαλλον θα κανω το αλμα για το v10 που ηταν και ο πρωτος ερωτας.

εχω ερωτησεις ομως... αξιζει ακομα; ειδα ανεβηκε και η τιμη ενα 15ρι αλλα στα 400 τι ψυχη εχουν..

και δευτερον και σημαντικο. εχει εγγυηση ελλαδα; καπου ειδα οτι ΔΕΝ εχει :wacko:

Link to comment
Share on other sites

εχω ερωτησεις ομως... αξιζει ακομα; ειδα ανεβηκε και η τιμη ενα 15ρι αλλα στα 400 τι ψυχη εχουν..

και δευτερον και σημαντικο. εχει εγγυηση ελλαδα; καπου ειδα οτι ΔΕΝ εχει :wacko:

 

Ναι στα 400 αξίζει. (10 πάνω/10 κάτω δεν είναι διαφορά)

Αν πάρεις το ευρωπαικό, μια χαρά εγγύηση έχει.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο περιπου 1000000 αλλαγες αποφασεων νομιζω καταληγω ή εδω ή στο redmi note 3 pro. ενω θελω το δευτερο οι γονεις μου με εχουν ζαλισει με το γεγονος οτι ειναι "κινεζια" :p οποτε μαλλον θα κανω το αλμα για το v10 που ηταν και ο πρωτος ερωτας.

εχω ερωτησεις ομως... αξιζει ακομα; ειδα ανεβηκε και η τιμη ενα 15ρι αλλα στα 400 τι ψυχη εχουν..

και δευτερον και σημαντικο. εχει εγγυηση ελλαδα; καπου ειδα οτι ΔΕΝ εχει :wacko:

Όταν έχεις βάλει στο μάτι το redmi note 3 pro στα 200€ δύσκολα να πεις μετά αν τα 400 αξίζουν.

 

Στάλθηκε από το Mi-4s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και πιο πίσω ήμουν κάτοχος του Redmi note 3 εδώ και μήνες οπότε μπορώ να μιλήσω αντικειμενικα ως νυν κάτοχος του V10.

 

Η γνώμη μου είναι πως δεν αξίζει καθόλου το note 3 με το V10. Οκ, καλό κινητό για 200 ευρώ αλλά για πολύ middle range χρήστες. Εγώ χρειάζομαι πχ μια πολύ καλή φωτογραφική. Το note 3 έχει απαράδεκτη κάμερα με πραγματικά κακή ποιότητα. Επίσης μη αποδέκτη η ποιότητα κατασκευής που δείχνει την κινεζια.

 

Το V10 ήταν πραγματική αναβάθμιση συνολικά. Εξαιρετική φωτογραφία και βίντεο και ποιότητα κατασκευής. Δεν συγκρίνεται με το Xiaomi καλώς ή κακώς. Οπότε μην κάνεις υποχώρηση για κάτι πολύ κατώτερο και ουσιαστικά μέτριο.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδιαίτερο θέμα με την τιμή.. Ένα κινητό σαν το Xiaomi το θεωρώ πολύ καλό γενικά και αρκεί για τις ανάγκες μου. Η κάμερα γενικα ειναι ενα χαρακτηριστικο που δεν με απασχολεί ιδιαιτερα. Οτιδήποτε είδα από Ελλάδα δεν μαρεσε. Μπορεί να έφτανε redmi αλλα σε τιμή πολύ μεγαλύτερη που δεν μου πήγαινε η καρδιά να δωσω :p

Μόνο το V10 μου άρεσε και η τιμή του δεν είναι πρόβλημα καθώς αν και είναι ψηλή, το θεωρώ σχετικά καλό vfm.. Απλά ρωτάω γιατί έχει περάσει πολυς καιρος που έπεσε από 400 και ξαφνικά το βλέπω πάλι εκεί. Μηπως άλλαξε τίποτα στα δεδομένα μας.

Όπως με το g4 που γενικά είναι πολύ φθηνό αλλά μετά μαθαίνεις για τα θέματα και αλλάζεις γνώμη.

Σταματάω όμως γιατί μιλάω σε πολύ προσωπικό επίπεδο και είμαι εντελως εκτος θεματος :p

Link to comment
Share on other sites

ενω θελω το δευτερο οι γονεις μου με εχουν ζαλισει με το γεγονος οτι ειναι "κινεζια

Κινεζιαααααα....μπιαχ...συμφωνώ με τους γονείς σου :p

Καλά μη μου δινεις όμως πολύ σημασία γιατί είναι πολύ λίγες οι φορές που είπα αυτή τη συσκευή τη θέλω χθες

 

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Το swipe προς τα πάνω?

Στα συν του κινητού για τα δικα μου γούστα η οθοναρα του και η αυτόματη αύξηση φωτεινότητας που πραγματικά δουλεύει όπως πρέπει

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

Ναι το swipe..π.χ. σε browser δε με βολεύει και γενικά τέτοιες εφαρμογές που χρειάζεται συχνό μπρος πίσω..Και έχω και μια πλαϊνή μπάρα τύπου edge και σε landscape γίνεται το σωσε! :eek:

Τεσπα είναι προσωπικό το "άβολο" σε κάποιες εφαρμογές που είπα.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.. Η αυτόματη φωτεινότητα ξέρει καλύτερα και από μένα πόσο φως θέλουν τα ματάκια μου! :cool:

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλώς ήρθες και επίσημα φιλαράκι @kountoura.

Είμαι βέβαιος ότι δεν θα απογοητευτείς παρόλο που έχεις καλύτερη.....μπαταρία!! ;)

Κάνε ένα συνδυασμό των δυο..

Το κτήνος V10...το καλό!

Υ.Γ. εν μέρη το έχει κατοχυρωμένο ο @akalos.

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να και η πρώτη custom recovery...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3387783

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Να και η πρώτη custom recovery...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3387783

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Καλό τον θέλει...δεν...χαχα

 

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...