Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@komias2 Εγώ είμαι, (τουλάχιστον αυτό προσπαθώ) να είμαι δίκαιος, τα προβλήματα που έχουν βγάλει τα τελευταία lg, σε βαθμό & μαζικότητα, δεν τα έχουν βγάλει άλλες εταιρίες & όχι, δεν δικαιολογούνται. Αυτή είναι η άποψη μου ξεκάθαρα.

 

Στο s7 edge αυτό που αναφέρεις είναι ιδιαίτεροτητα της συσκευής, κάτι ανάλογο υπήρχε και στο g2 γιατί ήταν μικρά τα bezel & δεν μπορούσαν να τα πιάσουν, γι'αυτό προφανώς όμως δεν φταίει η συσκευή, έτσι είναι εξαρχής, σε όποιον δεν κάνει, δεν την παίρνει. Είναι σαν να λέμε ότι το v10 είναι μεγάλο και δεν μπορώ να το πιάσω, προφανώς και είναι μεγάλο και προφανώς δεν κάνει για όλους, όποιος δεν μπορεί να το πιάσει δεν το παίρνει, αλλά δεν φταίει γι'αυτό η συσκευή.

 

Για το v10 φυσικά θα συμφωνήσω έχει κάνει τρομερή δουλειά η lg. (πλην μπαταρίας βέβαια, γιατί π.χ. στο g2 που ήταν τέρας δεν νομίζω να σε χάλαγε που ήταν τόσο καλή & να μην ήθελες να την έχουμε και στο v10? ;) )

 

Αλλά η καχυποψία υπάρχει & θα υπάρχειμ βγάλει,δεν βγάλει πρόβλημα η συσκευή. Η Lg έφτιαξε κακό όνομα τα τελευταία χρόνια & πρέπει να παλέψει πολύ για να το αντιστρέψει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαταρία πίσω καπάκι δεν δικαιολογούν το βάρος σίγουρα,λες η κάσα του? Μ αρέσει ετσι όπως κάθεται στο χέρι μου που το νοιώθεις...

 

Ναι ρε συ, το πλαί είναι ατσάλι, δεν είναι αλουμίνιο. Αναγκαστικά είναι βαρύ αλλά προσωπικά μ'αρέσει, και δεν θα το άλλαζα.

Όπως σωστά επισημαίνει ο komias, έχουμε και 2 gorilla glass επάνω, οπότε ναι, δεν μου φαίνεται παράλογο το βάρος του, γι'αυτά που δίνει.

To note 4 με μια φλίδα αλουμινίου περιμετρικά είναι στα 176gr.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@komias2 Εγώ είμαι, (τουλάχιστον αυτό προσπαθώ) να είμαι δίκαιος, τα προβλήματα που έχουν βγάλει τα τελευταία lg, σε βαθμό & μαζικότητα, δεν τα έχουν βγάλει άλλες εταιρίες & όχι, δεν δικαιολογούνται. Αυτή είναι η άποψη μου ξεκάθαρα.

 

Στο s7 edge αυτό που αναφέρεις είναι ιδιαίτεροτητα της συσκευής, κάτι ανάλογο υπήρχε και στο g2 γιατί ήταν μικρά τα bezel & δεν μπορούσαν να τα πιάσουν, γι'αυτό προφανώς όμως δεν φταίει η συσκευή, έτσι είναι εξαρχής, σε όποιον δεν κάνει, δεν την παίρνει. Είναι σαν να λέμε ότι το v10 είναι μεγάλο και δεν μπορώ να το πιάσω, προφανώς και είναι μεγάλο και προφανώς δεν κάνει για όλους, όποιος δεν μπορεί να το πιάσει δεν το παίρνει, αλλά δεν φταίει γι'αυτό η συσκευή.

 

Για το v10 φυσικά θα συμφωνήσω έχει κάνει τρομερή δουλειά η lg. (πλην μπαταρίας βέβαια, γιατί π.χ. στο g2 που ήταν τέρας δεν νομίζω να σε χάλαγε που ήταν τόσο καλή & να μην ήθελες να την έχουμε και στο v10? ;) )

 

Αλλά η καχυποψία υπάρχει & θα υπάρχειμ βγάλει,δεν βγάλει πρόβλημα η συσκευή. Η Lg έφτιαξε κακό όνομα τα τελευταία χρόνια & πρέπει να παλέψει πολύ για να το αντιστρέψει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι ρε συ, το πλαί είναι ατσάλι, δεν είναι αλουμίνιο. Είναι βαρύ αλλά προσωπικά μ'αρέσει, και δεν θα το άλλαζα.

Όπως σωστά επισημαίνει ο komias, έχουμε και 2 gorilla glass επάνω, οπότε ναι, δεν μου φαίνεται παράλογο το βάρος του.

 

Ποιά καχυποψία? μόλις πριν λίγες μέρες έσκασα 400€ .....πάει αυτή....ερωτεύτηκα χαζεψα λέμε...χαχα

Και πληρώνω όσο όσο

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί να μου κάποιος αυτά τα 200 κοντά γραμμαρια βάρος πως δικαιολογούνται....έτσι από περιέργεια ρωτάω...πολλά δεν είναι?

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

 

Ατσαλι 2 γυαλια;gorila glass 3+4 3000αρη μπαταρια 3 καμερες χαχαχα και μεγεθος μια χαρα ειναι.Αν εισαι 75 κιλα σηκωνεις 7.5 κιλα με τα 2 δαχτυλα απο το εδαφος τα 200 γραμμαρια φαινονται;ασε που σε δυσκολη στιγμη το πετας σε κανα κεφαλι και το κινητο δε θα παθει τιποτα ενω το κεφαλι;;;:)

Λες να κάνει ζημιά....χαχαχα

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά, είναι πραγματικα τόσο καλό, που να αναγκαστω να παραβλεψω την λογική μου να μην εμπιστευωμαι τα σκρουτζομαγαζα και να το πάρω???

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι απαντηση περιμενεις εδω ? Κανε μια αναγνωση το τοπικ να βγαλεις τα δικα σου συμπερασματα. :)

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά, είναι πραγματικα τόσο καλό, που να αναγκαστω να παραβλεψω την λογική μου να μην εμπιστευωμαι τα σκρουτζομαγαζα και να το πάρω???

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοίτα να δεις... Είναι πολλοί που η λογική τους, τους λέει είτε να αποφεύγουν τα σκρουτζομάγαζα είτε να αποφεύγουν τις αγορές από Κίνα. Και φυσικά πολύ λογικά βλέπουν το πορτοφόλι τους να αδειάζει πολύ περισσότερο από τους άλλους που έχουν άλλη λογική.... :D

 

Σοβαρά τώρα δεν υπάρχει λόγος να μην το πάρεις εφ' όσον σου αρέσει και το θέλεις από ένα καλό (βλ αξιολόγηση στο Σκρουτζ) μαγαζί...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτήσω κάτι. Στα παιχνίδια έχετε θέμα?

Έχω μονο 2 γι' αυτό δεν έχω βγάλει ακομα ασφαλές συμπέρασμα αλλά η απώλεια frames ειδικά στο ένα, ειναι εξαιρετικά ενοχλητική.

 

Καλά ρε παιδιά, είναι πραγματικα τόσο καλό, που να αναγκαστω να παραβλεψω την λογική μου να μην εμπιστευωμαι τα σκρουτζομαγαζα και να το πάρω???

 

Εξαρταται για τι το θελεις.

Σαν σύνολο ειναι πραγματι πολυ δυνατό.

 

Με τα σκρουτζομαγαζα δεν ξέρω τι θέμα έχεις.

Link to comment
Share on other sites

BOOTLOADER UNLOCK OFFICIAL FROM LG...!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

http://developer.lge.com/resource/mobile/RetrieveBootloader.dev?categoryTypeCode=ANRS#RS00000875

 

EDIT : ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΕΥΡΩΠΑΙΟΥΣ.... 960Α

Edited by johmic
Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτήσω κάτι. Στα παιχνίδια έχετε θέμα?

Έχω μονο 2 γι' αυτό δεν έχω βγάλει ακομα ασφαλές συμπέρασμα αλλά η απώλεια frames ειδικά στο ένα, ειναι εξαιρετικά ενοχλητική.

 

 

 

Εξαρταται για τι το θελεις.

Σαν σύνολο ειναι πραγματι πολυ δυνατό.

 

Με τα σκρουτζομαγαζα δεν ξέρω τι θέμα έχεις.

Με αυτά που έχω δει στι topic ειμαι ενθουσιασμένος... Το θέμα με τα skroutzoμαγαζα είναι θέμα εγγυήσεων, original συσκευών, σφραγισμένων συσκευασιών κοκ

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που έχω δει στι topic ειμαι ενθουσιασμένος... Το θέμα με τα skroutzoμαγαζα είναι θέμα εγγυήσεων, original συσκευών, σφραγισμένων συσκευασιών κοκ

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα πάντως που μου έκατσε ελαττωματικό εντός DoA, δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με το "σκρουτζομαγαζο" που το αγόρασα, αντιθέτως ήταν εξυπηρετικότατοι και μου επέστρεψαν και όλα τα λεφτά μιας και δεν είχαν ίδια συσκευή σε στοκ για να μου δώσουν. Πιστεύω δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα, φτάνει όπως σου είπε και ο φίλος νωρίτερα, να βεβαιωθεις ότι είναι καλό μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια θέματα με τις μπάντες και το σήμα 4g που διάβασα, υπάρχουν ή δεν θα έχω κανένα πρόβλημα???

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

BOOTLOADER UNLOCK OFFICIAL FROM LG...!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

http://developer.lge.com/resource/mobile/RetrieveBootloader.dev?categoryTypeCode=ANRS#RS00000875

 

EDIT : ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΕΥΡΩΠΑΙΟΥΣ.... 960Α

 

 

Unlocked bootloader και η εγγύηση περίπατος σαν το g4... :(

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που έχω δει στι topic ειμαι ενθουσιασμένος... Το θέμα με τα skroutzoμαγαζα είναι θέμα εγγυήσεων, original συσκευών, σφραγισμένων συσκευασιών κοκ

 

Αν σου κάνει, στη χρήση που θες, τότε είναι εξαιρετικό.

Έχω πει ότι φέτος υπάρχει τεράστια ποικιλία phablet-ων για όλα τα γούστα, το θέμα είναι να πάρεις αυτό που είναι πιο κοντά στα θέλω σου & ταυτόχρονα κάνεις τις λιγότερες υποχωρήσεις.

 

Εγγύηση έχεις κανονικά(Αν πάρεις το ευρωπαικό) & κλώνοι συσκευών δεν παίζουν, θα μιλάγαμε για απάτη ολκής.

Για το τελευταίο από την άλλη δεν μπορώ να βάλω το χέρι μου στη φωτιά. Ότι έχω πάρει από skroutz ήταν ολοκαίνουργια αλλά δεν ποτέ δεν ξέρεις. Τσέκαρε αν το φοβάσαι τόσο, μήπως το πάρεις από amazon. (Όχι από τρίτους πωλητές όμως, τότε είναι σαν skroutz,αλλά από το ίδιο το amazon εφόσον το φέρνει)

 

Το μόνο που χάνεις από σκρουτζ σε σχέση με τις μεγάλες αλυσίδες, αφορά τη δυνατότητα αντικατάστασης της συσκευής σε περίπτωση βλάβης που δεν επισκευάζεται ή την έχει εμφανίζει πολλές φορές.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Unlocked bootloader και η εγγύηση περίπατος σαν το g4... :(

 

Και στο V10 το ίδιο ισχύει... Και να βρεθεί τρόπος να ξανακλειδώσει δεδομένου οτι η διαδικασία ξεκλειδώματος γίνεται επίσημα μέσα απο το site της LG το IMEI της συσκευής είναι φακελωμένο...Άρα bye bye guaranty... :down::down::down:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

BOOTLOADER UNLOCK OFFICIAL FROM LG...!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

http://developer.lge.com/resource/mobile/RetrieveBootloader.dev?categoryTypeCode=ANRS#RS00000875

 

EDIT : ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΕΥΡΩΠΑΙΟΥΣ.... 960Α

Τα είπαμε λίγο παρά πίσω περί unlock.. ;)

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια θέματα με τις μπάντες και το σήμα 4g που διάβασα, υπάρχουν ή δεν θα έχω κανένα πρόβλημα???

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αμα πάρεις EU τι θέμα έχει

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδες να ρωτήσω κάτι. Στα παιχνίδια έχετε θέμα?

.

Μήπως φταίει το game optimizer?

 

Κοίτα να δεις... Είναι πολλοί που η λογική τους, τους λέει είτε να αποφεύγουν τα σκρουτζομάγαζα είτε να αποφεύγουν τις αγορές από Κίνα. Και φυσικά πολύ λογικά βλέπουν το πορτοφόλι τους να αδειάζει πολύ περισσότερο από τους άλλους που έχουν άλλη λογική.... :D

 

Σοβαρά τώρα δεν υπάρχει λόγος να μην το πάρεις εφ' όσον σου αρέσει και το θέλεις από ένα καλό (βλ αξιολόγηση στο Σκρουτζ) μαγαζί...

 

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει το game optimizer?

 

Όχι, κλειστό το χω.

Και μάλιστα χωρίς υλικό να τρέχει στο παρασκηνίο.

Στο g2 & στα note, πολλές φορές είχα και tune in ή youtube στο παρασκήνιο & δεν καταλάβαιναν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, κλειστό το χω.

Και μάλιστα χωρίς υλικό να τρέχει στο παρασκηνίο.

Στο g2 & στα note, πολλές φορές είχα και tune in ή youtube στο παρασκήνιο & δεν καταλάβαιναν τίποτα.

 

Που το εχεις περασει; στην καρτα;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

BOOTLOADER UNLOCK OFFICIAL FROM LG...!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

http://developer.lge.com/resource/mobile/RetrieveBootloader.dev?categoryTypeCode=ANRS#RS00000875

 

EDIT : ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΕΥΡΩΠΑΙΟΥΣ.... 960Α

Αυτο ειναι για να μπορεις να φλασαρεις?

Τι ακριβώς ξεκλιδωνει?

Link to comment
Share on other sites

Που το εχεις περασει; στην καρτα;

 

Όχι, στην εσωτερική μνήμη. Και στα 2 παιχνίδια, το κάνει, απλά στο ένα έντονα, στο άλλο είναι σχεδόν αναιπαίσθητο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, κλειστό το χω.

Και μάλιστα χωρίς υλικό να τρέχει στο παρασκηνίο.

Στο g2 & στα note, πολλές φορές είχα και tune in ή youtube στο παρασκήνιο & δεν καταλάβαιναν τίποτα.

Πες και στα παιδιά που παίζουν ποια παιχνίδια είναι να το δουν..

Άσχετο...Πάντα κάτι τρέχει στο παρασκήνιο εν αγνοία μας

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι για να μπορεις να φλασαρεις?

Τι ακριβώς ξεκλιδωνει?

Ξεκλειδώνει τον bootloader για να μπορείς να κάνεις ότι γουστάρεις χάνοντας την εγγύηση!! :eek: :(

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Πες και στα παιδιά που παίζουν ποια παιχνίδια είναι να το δουν..

Άσχετο...Πάντα κάτι τρέχει στο παρασκήνιο εν αγνοία μας

 

Καλά προφανώς, εννοείται πως δεν θα κλείνα τα πάντα, αυτό που λέω είναι ότι έχω απαίτηση να μην έχει τέτοιο θέμα ακόμα και με περισσότερα πράγματα να τρέχουν που δεν έχει τύχει ως τώρα να το δοκιμάσω.

 

Αναφέρμαι στα traffic race & traffic rider. Μόνο αυτά παίζω καμιά φορά.

Το Σ/Κ αν βρω χρόνο θα δοκιμάσω καμιά 10ρια διαφορετικά να δω τι παίζει.

Αλλά ρωτάω αν το έχουν παρατηρήσει και άλλοι το θέμα.

Δεν παίζω παιχνίδια, αλλά δεν δέχομαι να έχει τέτοια θέματα η συσκευή, γι'αυτό το ψάχνω. :)

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευα επειδή ψιλοπαιζω και γω αυτό το παιχνίδι (traffic rider) τι ακριβώς παρατηρησες;

Γιατί στα δικά μου μάτια δεν φαίνεται κάτι (ειδικός βέβαια δεν είμαι).

Μόλις το δοκίμασα με καμία 10ρια εφαρμογές background και το optimizer στο on.

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να προτείνετε καμία καλή θήκη για λευκή συσκευή,αυτές οι απλές σιλικόνης δεν μου άρεσαν,θέλω να το κρατήσω γυμνό αλλά φοβάμαι ότι θα γρατζουνιστει η κάμερα

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να προτείνετε καμία καλή θήκη για λευκή συσκευή,αυτές οι απλές σιλικόνης δεν μου άρεσαν,θέλω να το κρατήσω γυμνό αλλά φοβάμαι ότι θα γρατζουνιστει η κάμερα

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω αυτη πηρα και ειναι φοβερη

 

http://www.agorashop.gr/store/spigen-v10-hybrid-crystal.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...