Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα παρελαβα αυτη

 

http://www.ebay.com/itm/151912705732?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=451098021124&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

 

Πολυ καλη,εφαπτει πολυ καλα,και δεν γεμιζει με ογκο το τηλεφωνο!

Την ειχε προτεινει ο φιλος Hierophant!:up:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντε παμε πάλιhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160525/e5826789ad10ddcadcf5e205e18603f2.jpg

Με λίγο ελαφριά χρήση....

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα παρελαβα αυτη

 

http://www.ebay.com/itm/151912705732?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=451098021124&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

 

Πολυ καλη,εφαπτει πολυ καλα,και δεν γεμιζει με ογκο το τηλεφωνο!

Την ειχε προτεινει ο φιλος Hierophant!:up:

Όλοι παραλάβετε εκτός εγω από αμαζονα....πόσες μέρες κάνει? Απο 18 παράγγηλα

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Αντε παμε πάλιhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160525/e5826789ad10ddcadcf5e205e18603f2.jpg

Με λίγο ελαφριά χρήση....

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλοι παραλάβετε εκτός εγω από αμαζονα....πόσες μέρες κάνει? Απο 18 παράγγηλα

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

 

Γυρω στις 15 μερες εκανε να ερθει!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα αυτη

 

http://www.ebay.com/itm/151912705732?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=451098021124&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

 

Πολυ καλη,εφαπτει πολυ καλα,και δεν γεμιζει με ογκο το τηλεφωνο!

Την ειχε προτεινει ο φιλος Hierophant!:up:

Και απο μεταφορικα;

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Την ειχα βρει και δω ακριβότερη αλλα αν το ήξερα...

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα αυτη

 

http://www.ebay.com/itm/151912705732?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=451098021124&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

 

Πολυ καλη,εφαπτει πολυ καλα,και δεν γεμιζει με ογκο το τηλεφωνο!

Την ειχε προτεινει ο φιλος Hierophant!:up:

Τη Nature την περιμένω και γω..

Παρέλαβε η PostNL. :D

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα αυτη

 

http://www.ebay.com/itm/151912705732?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=451098021124&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

 

Πολυ καλη,εφαπτει πολυ καλα,και δεν γεμιζει με ογκο το τηλεφωνο!

Την ειχε προτεινει ο φιλος Hierophant!:up:

Την ίδια παρήγγειλα κι εγώ, μετά από 40 μέρες, ελέω eBay και Κίνας, θα την έχω στα χέρια μου και θα την εναλλάσω με την Rugged Armor :D

Link to comment
Share on other sites

Και απο μεταφορικα;

 

 

Χωρις μεταφορικα απο ebay!;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την ίδια παρήγγειλα κι εγώ, μετά από 40 μέρες, ελέω eBay και Κίνας, θα την έχω στα χέρια μου και θα την εναλλάσω με την Rugged Armor :D

 

 

Ετσι φιλε,κι εγω θελω να εχω διαφορες να αλλαζω,(οπως κανουνε οι γυναικες με τις τσαντες:p:lol:)!:)

 

Εχω παραγγειλει κι αυτες,εκτος των οποιων η 2 ειναi με stand(παντα σε καθε κινητο παιρνω μια θηκη με stand)!

 

 

http://www.ebay.com/itm/371483222014?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=640531315296&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

http://www.ebay.com/itm/141974580486?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=441096289106&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

 

http://www.ebay.com/itm/391363650261?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=660591454847&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγκατέστησα τον bs player & παρατήρησα ότι υποστηρίζει το διπλό παράθυρο.

Όποιος γνωρίζει κάποια άλλη εφαρμογή που να υποστηρίζει το διπλό παράθυρο ή τα qslide apps, θα ήθελα να το αναφέρει.

 

Η αλήθεια είναι ότι αμφότερα έχουν πενιχρή υποστήριξη από 3rd party εφαρμογές, ενώ η lg τα έχει και τα 2, χρόνια στις συσκευές της. :confused::X

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγκατέστησα τον bs player & παρατήρησα ότι υποστηρίζει το διπλό παράθυρο.

Όποιος γνωρίζει κάποια άλλη εφαρμογή που να υποστηρίζει το διπλό παράθυρο ή τα qslide apps, θα ήθελα να το αναφέρει.

 

Η αλήθεια είναι ότι αμφότερα έχουν πενιχρή υποστήριξη από 3rd party εφαρμογές, ενώ η lg τα έχει και τα 2, χρόνια στις συσκευές της. :confused::X

Αν θες ο bs παίζει και στο backround. Μπορείς να κάνεις ότι θες και αυτο να παίζει κανονικά. Εμένα με έχει βολέψει απίστευτα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τάκη thx δεν το θυμόμουν ότι έπαιζε και τελείως στο background, παρά μόνο σε μικρό παράθυρο.

 

Επίσής, για youtube & αναπαραγωγή στο background πέραν από το γνωστό moddaki (μέσω root/xposed) υπάρχουν τροποιημένα youtube apps, όπως το firetube (όχι στο playstore/google it).

Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα στο μετρό το θηρίο και πραγματικά τρόμαξα. Έλεγα να την έκανα την αμαρτία μετά το G4 αλλά λίγο το μέγεθος, λίγο το quality control που είναι ψιλοανυπαρκτο και λίγο ότι φοβάμαι μήπως μετά από μήνες παρουσιασει κάποιο θέμα, με σπρώχνουν αλλου.

 

Σε λευκό πάντως είναι όλα τα λεφτά με θήκη, δεν διακρίνεις το χρυσό οποτε για μένα δεν αξίζουν τα παραπάνω χρήματα για μαύρο (αν κάποιος θα βάλει θήκη)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σε λευκό πάντως είναι όλα τα λεφτά με θήκη, δεν διακρίνεις το χρυσό οποτε για μένα δεν αξίζουν τα παραπάνω χρήματα για μαύρο (αν κάποιος θα βάλει θήκη)

 

Ναι είναι θηρίο. Για μένα η συσκευή αυτή αφορά αποκλειστικά τους phabletoφιλους.

 

Συμφωνούμε, όποιος θέλει άσπρο, όποιος δεν έχει θέμα με το χρώμα ή όποιος θα βάλει θήκη δεν αξίζει να δώσει το καπέλο για το μαύρο.

Προσωπικά, όμως δεν ήθελα θήκη με τίποτα σ'αυτή τη συσκευή και ταυτόχρονα δεν ήθελα με τίποτα το άσπρο. Το κάπελο λοιπόν των 30€ δεν το λυπήθηκα καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα στο μετρό το θηρίο και πραγματικά τρόμαξα. Έλεγα να την έκανα την αμαρτία μετά το G4 αλλά λίγο το μέγεθος, λίγο το quality control που είναι ψιλοανυπαρκτο και λίγο ότι φοβάμαι μήπως μετά από μήνες παρουσιασει κάποιο θέμα, με σπρώχνουν αλλου.

 

Σε λευκό πάντως είναι όλα τα λεφτά με θήκη, δεν διακρίνεις το χρυσό οποτε για μένα δεν αξίζουν τα παραπάνω χρήματα για μαύρο (αν κάποιος θα βάλει θήκη)

Τι θες να πης με αυτο φιλε"μου quality control;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω κατεβάσει το songflip και απλά εχω πάθει την πλάκα μου με την ποιότητά του ήχου!!!!!μερα με την ημέρα το λατρεύω ολο και περισσότερο...
Link to comment
Share on other sites

Τι θες να πης με αυτο φιλε"μου quality control;

 

Εννοώ ότι ο έλεγχος ποιότητας της LG δεν είναι και ο καλύτερος. Μην με παρεξηγήσεις, πήρα όλη τη σειρά G έως το G4 και μάλιστα πολλές φορές ( 2 φορές το G3 και 3 το G4) χωρια από το διάλειμμα που έκανα με το G Flex2 και μερικά εμφάνισαν θέματα με top τις κιτρινες οθόνες των G2/Flex2 και μάλιστα το πρώτο το εμφάνισε όταν βγήκε εκτός εγγύησης.

Τώρα για το V10 διαβάζω για διάφορα στις οθόνες, ένα δυο περιστατικά bootloop στο XDA και γενικά, δεν με πείθει ακόμα γιατί και το G4 μέχρι να γίνει το μπαμ των bootloop απο τον Γενάρη και μετά ήταν "το καλύτερο κινητό".

 

Έχω συνηθίσει και βολευτεί τα LG οσο κανένα αλλο αλλά δεν μπορώ συνέχεια να ειμαι με το άγχος μην γίνει κάτι.

 

@bas κι εγώ τα 30€ σκεφτόμουν να έδινα αλλά επειδή παίρνω σε όλα θήκη ίσως και να έκανα την εξαίρεση μετά το G2

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι ο έλεγχος ποιότητας της LG δεν είναι και ο καλύτερος. Μην με παρεξηγήσεις, πήρα όλη τη σειρά G έως το G4 και μάλιστα πολλές φορές ( 2 φορές το G3 και 3 το G4) χωρια από το διάλειμμα που έκανα με το G Flex2 και μερικά εμφάνισαν θέματα με top τις κιτρινες οθόνες των G2/Flex2 και μάλιστα το πρώτο το εμφάνισε όταν βγήκε εκτός εγγύησης.

Τώρα για το V10 διαβάζω για διάφορα στις οθόνες, ένα δυο περιστατικά bootloop στο XDA και γενικά, δεν με πείθει ακόμα γιατί και το G4 μέχρι να γίνει το μπαμ των bootloop απο τον Γενάρη και μετά ήταν "το καλύτερο κινητό".

 

Έχω συνηθίσει και βολευτεί τα LG οσο κανένα αλλο αλλά δεν μπορώ συνέχεια να ειμαι με το άγχος μην γίνει κάτι.

 

@bas κι εγώ τα 30€ σκεφτόμουν να έδινα αλλά επειδή παίρνω σε όλα θήκη ίσως και να έκανα την εξαίρεση μετά το G2

 

2 λευκές συσκευές έχω πάρει και ξενέρωσα τελικά.

Οπότε αυτή τη φορά το έδωσα με ''χαρά'' το 30άρι, αλλά έχω θέμα με το χρώμα.

Όπως είπα και πριν αν δεν έχεις ''κόλλημα'', αξίζει καλύτερα σε λευκό.

 

Για το quality control έχεις δίκιο, αλλά για να τα λέμε όλα ότι έχει αναφερθεί ως τώρα στο v10 είναι μέσα στα πλαίσια της ''φυσιολογικής'' αστοχίας.

Δεν υπάρχει κάποιο γενικευμένο θέμα όπως σε g2, flex1, g3, flex2, g4.

Αν υπάρξει θέμα, πίστεψε με θα είμαι 1ος που θα ''κραξω''.

 

Από την άλλη φυσικά & καταλαβαίνω τους φόβους σου, η lg (δυστυχώς) την έχει ''κερδίσει'' την καχυποψία & πρέπει να παλέψει πολύ για να την ''χάσει''.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι ο έλεγχος ποιότητας της LG δεν είναι και ο καλύτερος. Μην με παρεξηγήσεις, πήρα όλη τη σειρά G έως το G4 και μάλιστα πολλές φορές ( 2 φορές το G3 και 3 το G4) χωρια από το διάλειμμα που έκανα με το G Flex2 και μερικά εμφάνισαν θέματα με top τις κιτρινες οθόνες των G2/Flex2 και μάλιστα το πρώτο το εμφάνισε όταν βγήκε εκτός εγγύησης.

Τώρα για το V10 διαβάζω για διάφορα στις οθόνες, ένα δυο περιστατικά bootloop στο XDA και γενικά, δεν με πείθει ακόμα γιατί και το G4 μέχρι να γίνει το μπαμ των bootloop απο τον Γενάρη και μετά ήταν "το καλύτερο κινητό".

 

Έχω συνηθίσει και βολευτεί τα LG οσο κανένα αλλο αλλά δεν μπορώ συνέχεια να ειμαι με το άγχος μην γίνει κάτι.

 

@bas κι εγώ τα 30€ σκεφτόμουν να έδινα αλλά επειδή παίρνω σε όλα θήκη ίσως και να έκανα την εξαίρεση μετά το G2

 

Ναι ισως ειναι ετσι οπως τα λες εγω εχω ηδη το τζι2 2 χρονια χωρις πειραγματα καθολου στην"4 4 2 και μηδενικα προβλημστα επισης πηρα το τζι3 και το τζι 4 2 φορες τα κρατησα αρκετα και κανενα δεν εβγαλε τιποτα ουτε κιτρινιλες ουτε πιξελ καμενα ουτε ξαφνικο θανατο κλπ κλπ βεβαια δεν ρουταρα κανενα κινητο ποτε και δεν εκανα αναβαθμιση παρα μονο με ΟΤΑ οτι ερχοταν.Χρηση; πολυ σερφινκ γιουτιουμπ ατελειωτο πλοηγηση φουλ και τα βασικα τηλεφωνα βαιμπερ φατσομπουκι κλπ κλπ.Το v10 Hδη το εχω 3 μηνες και το δουλευω καλα ετσι; δεν εχει παρουσιασει ουτε υποψια προβληματος οποτε θεωρω οτι δε φταιει μονο η ελτζι αλλα και πολλες φορες οι χρηστες που ζητανε το 101% απο αυτα που μπορει να προσφερει μια συσκευη που μη ξεχναμε ειναι τηλεφωνα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισως ειναι ετσι οπως τα λες εγω εχω ηδη το τζι2 2 χρονια χωρις πειραγματα καθολου στην"4 4 2 και μηδενικα προβλημστα επισης πηρα το τζι3 και το τζι 4 2 φορες τα κρατησα αρκετα και κανενα δεν εβγαλε τιποτα ουτε κιτρινιλες ουτε πιξελ καμενα ουτε ξαφνικο θανατο κλπ κλπ βεβαια δεν ρουταρα κανενα κινητο ποτε και δεν εκανα αναβαθμιση παρα μονο με ΟΤΑ οτι ερχοταν.Χρηση; πολυ σερφινκ γιουτιουμπ ατελειωτο πλοηγηση φουλ και τα βασικα τηλεφωνα βαιμπερ φατσομπουκι κλπ κλπ.Το v10 Hδη το εχω 3 μηνες και το δουλευω καλα ετσι; δεν εχει παρουσιασει ουτε υποψια προβληματος οποτε θεωρω οτι δε φταιει μονο η ελτζι αλλα και πολλες φορες οι χρηστες που ζητανε το 101% απο αυτα που μπορει να προσφερει μια συσκευη που μη ξεχναμε ειναι τηλεφωνα.

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω. Εμένα από όσες συσκευές lg έχω πάρει δεν μου έχει βγάλει καμία θέμα εκτός από το g2 που έχει η γυναίκα τώρα με την γνωστή κιτρινιλα το οποίο είναι ακόμα εντός εγγύησης και θα πάει όπου να ναι σέρβις γιατί τον Ιούλιο λήγει. Το v10 απο όσα lg έχω πάρει νιώθω ότι είναι το πιο ισχυρό χωρίς σημαντικές διάφορες βέβαια από άποψη smooth σε σχέση με το g4. Γενικά δείχνει πρόθυμο ότι και αν ζητάς και ας έχεις και 20 εφαρμογές ανοιχτές στο backround.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προβλήματα έβγαλαν ένα σωρό lg & σε χρήστες που έκαναν ελαφριά χρήση.

 

Ειδικά στο g4, το bootloop έχει βγει σχεδόν αποκλειστικά σε μη ροοταρισμένες συσκευές, αφού με ροοτ χάνεται δια παντός η εγγύηση και φυσικά κανείς δεν ρισκάρει. Άρα το root δεν έχει σχέση.

Το g3, ράγιζε-καμία σχέση με τη χρήση της συσκευής.

Το Flex2 είχε κιτρινίλες out of the box-καμία σχέση με τη χρήση της συσκευής.

Το Flex1 ghosting επίσης out of the box-καμία σχέση με τη χρήση της συσκευής.

 

Τέλος, ακόμα και αν σχετίζεται με την ένταση της χρήσης της συσκευής, η lg είναι εξίσου απαράδεκτη. Οι συσκευές αυτές είναι για να τις σκίζουμε. Χρήση που γίνεται και στις συσκευές του ανταγωνισμού και προβλήματα παρόλ'αυτά δεν βγάζουν. :X

 

Εν κατακλείδι, οι συσκευές της Lg έχουν βγάλει προβλήματα ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ.

Δεν χρήζει περαίτερω ανάλυσης.

 

:!: Υ.γ. Το V10 ως τώρα έχει μείνει μακριά, από τα προβλήματα που ταλανίζουν την lg & πρέπει να παραμείνει έτσι. Εκπτώσεις στη χρήση που θέλω να κάνω όμως, δεν υπάρχει πιθανότητα να κάνω & απαιτώ να μην κάνει κιχ η συσκευή. :!:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου κάποιος αυτά τα 200 κοντά γραμμαρια βάρος πως δικαιολογούνται....έτσι από περιέργεια ρωτάω...πολλά δεν είναι?

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά εχω κατεβάσει το songflip και απλά εχω πάθει την πλάκα μου με την ποιότητά του ήχου!!!!!μερα με την ημέρα το λατρεύω ολο και περισσότερο...

Με τα hands free?

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου κάποιος αυτά τα 200 κοντά γραμμαρια βάρος πως δικαιολογούνται....έτσι από περιέργεια ρωτάω...πολλά δεν είναι?

 

Πολλά είναι αν σκεφτείς ότι έρχεται με 3000 μπαταρία.

Αλλά δικαιολογούνται γιατί το υλικό που έχει στο πλάι είναι ατσάλι ή κάτι τέτοιο. (Βαρύ/Στιβαρό υλικό όπως κα να χει)

 

Προσωπικά μ'αρέσει έτσι όπως είναι και το δέχομαι το βάρος του γι'αυτά που δίνει.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι οι αλλες εταιρειες δεν εχουν θεματα αλλες λιγοτερα αλλες περισσοτερα εδω το s7 edge πολλοι "βλαστημανε"γιατι λογω της ιδιαιτεροτητας της οθονης πιανοντας το δε μπορουν πολλες φορες να κανουν μια ενεργεια γιατι πατιουνται οι πλαινες εφαρμογες .Η καποια δεν τραβανε φωτο κολλανε.Θελω να πω ολες οι συσκευες κατι στραβο θα εχουν .ΟΜΩΣ ΤΟ V10 κατα τα ειωθοτα ισως ειναι η καλυτερη συσκευη εκει εξω μεχρι στιγμης και αν αποδειχτει που πιστευω ετσι θα γινει αλεξισφαιρη στοπερασμα του χρονου αξιζουν στην lg τα ευσημα γιατι επιτελους μετα το g2 μεγαλουργησε .
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

(Βαρύ/Στιβαρό υλικό όπως κα να χει)

 

Προσωπικά μ'αρέσει έτσι όπως είναι και το δέχομαι το βάρος του γι'αυτά που δίνει.

Μπαταρία πίσω καπάκι δεν δικαιολογούν το βάρος σίγουρα,λες η κάσα του? Μ αρέσει ετσι όπως κάθεται στο χέρι μου που το νοιώθεις...

 

 

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου κάποιος αυτά τα 200 κοντά γραμμαρια βάρος πως δικαιολογούνται....έτσι από περιέργεια ρωτάω...πολλά δεν είναι?

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

 

Ατσαλι 2 γυαλια;gorila glass 3+4 3000αρη μπαταρια 3 καμερες χαχαχα και μεγεθος μια χαρα ειναι.Αν εισαι 75 κιλα σηκωνεις 7.5 κιλα με τα 2 δαχτυλα απο το εδαφος τα 200 γραμμαρια φαινονται;ασε που σε δυσκολη στιγμη το πετας σε κανα κεφαλι και το κινητο δε θα παθει τιποτα ενω το κεφαλι;;;:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...