Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου ήρθε και σένα με το απαίσιο μαύρο στυλ δερμάτινο πίσω καπάκι?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

έλα ρε φιλε ωραίο είναι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν σου φτανει το 75; Καποιοι λενε πως ξεκουφαινει εκει. Τελος παντων, δεν χρειαζεται ρυθμιση... Μεχρι εκει παει. Τωρα αν δεν σε ευχαριστει η ποιοτητα...

Η ποιοτητα ειναι παρα πολυ καλη κ στο ηχειο κ στα ακουστικα,αλλα μου εκανε εντυπωση το 75.

μου κανει εντυπωση επισης οτι ειτε ενεργοποιησω το hifi ειτε οχι,δεν βλεπω καποια διαφορα,

τα ακουστικα που εχει μεσα ειναι πολυ καλα κ συγκριτικα με τα samsung level in που εχω,μπορω να πω κ καλυτερα!

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Η ποιοτητα ειναι παρα πολυ καλη κ στο ηχειο κ στα ακουστικα,αλλα μου εκανε εντυπωση το 75.

μου κανει εντυπωση επισης οτι ειτε ενεργοποιησω το hifi ειτε οχι,δεν βλεπω καποια διαφορα,

τα ακουστικα που εχει μεσα ειναι πολυ καλα κ συγκριτικα με τα samsung level in που εχω,μπορω να πω κ καλυτερα!

Διαφορά θα καταλάβεις μόνο με πολύ καλής ποιότητας ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Η ποιοτητα ειναι παρα πολυ καλη κ στο ηχειο κ στα ακουστικα,αλλα μου εκανε εντυπωση το 75.

μου κανει εντυπωση επισης οτι ειτε ενεργοποιησω το hifi ειτε οχι,δεν βλεπω καποια διαφορα,

τα ακουστικα που εχει μεσα ειναι πολυ καλα κ συγκριτικα με τα samsung level in που εχω,μπορω να πω κ καλυτερα!

 

Αναπαράγεις μουσική απο ράδιο ή ακούς mp3? γιατί στα mp3 - video είναι αισθητά πιο δυνατός ο ήχος και αν ενεργοποιείς και απενεργοποιείς καταλαβαίνεις την διαφορά.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τα samsung που εχω ειναι πολυ καλης ποιοτητας,τωρα αν εχετε να προτεινετε κανενα αλλο μεχρι 100 ευρω...

ακουω mp3 k video κ αρκετο γιουτουμπι....!!!

παντως το ηχο που ειχα με htc M7- beats dr dre ακουστικα δεν προκειτε ποτε να τον βγαλει αλλος...

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ παίζουν ρόλο τα ακουστικά αν δεν κάνω λάθος....όποιος έχει υπ οψιν του μέχρι 80€ ας βάλει λινκ

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

Σκέφτομαι να πάρω αυτα http://www.ebay.com/itm/121836133064?var=420828348228. Αν και δεν ειμαι ειδικος στον ηχο νομιζω οτι θα λειτουργήσουν σωστα με το hifi.

Link to comment
Share on other sites

Το Hi-Fi DAC παίζει και με σύνδεση Bluetooth;

Είχα την εντύπωση ότι ενεργοποιείται μόνο με 3.5 Jack!

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

ή ειναι πανακριβα(200$)

Ότι πληρώνεις παίρνεις...

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Το Hi-Fi DAC παίζει και με σύνδεση Bluetooth;

Είχα την εντύπωση ότι ενεργοποιείται μόνο με 3.5 Jack!

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Όχι δεν παίζει. Έχω τα Jabra Rox ασύρματα ακουστικά και το εικονίδιο του hi-fi είναι ανενεργό.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν παίζει. Έχω τα Jabra Rox ασύρματα ακουστικά και το εικονίδιο του hi-fi είναι ανενεργό.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Είπα και γω..Άρα αυτά που λέει ο φίλος παραπάνω δεν θα του κάνουν δουλειά αν θέλει Hi-Fi.

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, @akalos δώσε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με poweramp και flac τα οποία που βρίσκουμε; τα ακουστικά που έχει δεν νομίζω πάντως να είναι τα καλύτερα και σε σύγκριση με τα xiaomi hybrid που έχω υπάρχει διαφορα στην ποιότητα.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, @akalos δώσε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με poweramp και flac τα οποία που βρίσκουμε; τα ακουστικά που έχει δεν νομίζω πάντως να είναι τα καλύτερα και σε σύγκριση με τα xiaomi hybrid που έχω υπάρχει διαφορα στην ποιότητα.

Τα ακουστικά του δεν είναι οτι καλύτερο...το samle που εχει η lg στο δικό της player είναι flac και ακούγεται

χάλια...Άρχοντα πρέπει να παρω ακουστικά της προκοπής πρώτα για να ασχοληθω στα σοβαρά

Τα flac τα βρίσκουμε εκεί που τα βρίσκουμε όλα...

 

ΕDIT:όποιος θέλει ας διαβάσει http://www.head-fi.org/t/785335/lg-v10-hi-fi-audio-quality-review-on-serious-audio-performance

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Είπα και γω..Άρα αυτά που λέει ο φίλος παραπάνω δεν θα του κάνουν δουλειά αν θέλει Hi-Fi.

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

 

Θα την πάταγα. Ουτε με το DAC Fix for LG V10 που κυκλοφορεί στο play store υπάρχει σωτηρία;

Link to comment
Share on other sites

Θα την πάταγα. Ουτε με το DAC Fix for LG V10 που κυκλοφορεί στο play store υπάρχει σωτηρία;

Όχι φίλε μου...Μόνο ενσύρματα...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα την πάταγα. Ουτε με το DAC Fix for LG V10 που κυκλοφορεί στο play store υπάρχει σωτηρία;

Αυτό είναι απλά για να ενεργοποιεί το DAC σε όλες τις εφαρμογές. Το οποίο πλέον στη marshmallow γίνεται χωρίς αυτό το fix .

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει σε παιδιά που πλέον το θέμα της μπαταρίας το έχουμε εξαντλήσει....

Ορίστε σε τί κατανάλωση μπορεί να φτάσει η μπαταρία, σε μια πολύ ζέστη μέρα. Όταν το τηλέφωνο καεί, χωρίς να κάνεις τίποτα το ιδιαίτερο. Ακόμα και με κλειστή οθόνη.

 

32% κατανάλωση σε 1 ώρα και 19 λεπτά, εκ των οποίων μόνο τα 40 ήταν ανοιχτή η οθόνη. Του τέστιν 24% την ώρα.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160527/c526801dbb89d47ce7bb2dc900ec7175.jpg

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

@akalos :) ευχαριστώ για την απάντηση σου.

 

Σχετικά με τα flac ενα pm θα με διαφωτίζε καλύτερα:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρηγγειλα σε λευκο χρωμα.

Τον τελευταιο χρονο εχουν περασει απο τα χερια μου G3, ΗΤC M8, Galaxy A7, S6 Edge, Mate 7, P8, Note 4, Mate 8 , Mate S, Note 5, Galaxy A9.

Σε καμια βδομαδα θα σας πω και τις δικες μου εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

@akalos :) ευχαριστώ για την απάντηση σου.

 

Σχετικά με τα flac ενα pm θα με διαφωτίζε καλύτερα:happy:

Σχετικά με τι ειναι flac?...ασυμπιεστος ηχος απλά...οχι όπως τα mp3

Πού θα τα βρούμε? Πρεπει να ανοιξω το laptop να δω και γω...να τα ξεσκονισω πάλι..λογικα με torrent

 

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει σε παιδιά που πλέον το θέμα της μπαταρίας το έχουμε εξαντλήσει....

Ορίστε σε τί κατανάλωση μπορεί να φτάσει η μπαταρία, σε μια πολύ ζέστη μέρα. Όταν το τηλέφωνο καεί, χωρίς να κάνεις τίποτα το ιδιαίτερο. Ακόμα και με κλειστή οθόνη.

 

32% κατανάλωση σε 1 ώρα και 19 λεπτά, εκ των οποίων μόνο τα 40 ήταν ανοιχτή η οθόνη. Του τέστιν 24% την ώρα.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160527/c526801dbb89d47ce7bb2dc900ec7175.jpg

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

στο μοναδικό πράγμα που χωλαίνει το συγκεκριμένο κινητό και λίγο που έκανε πατάτα η lg να το βγάλει με την 5.1 ενώ θα έπρεπε να το βγάλει με την 6 και να του δώσει άλλο αέρα.το δεύτερο κλάιν κιόλας, σιγά το πράγμα αλλά η μπαταρία μεγάλο fail.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

αλλά η μπαταρία μεγάλο fail.

Fail???? Δεν καταλαβαίνω....

Ορίστε κι απο μένα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160527/c11c5470e4afb36a633f563dabb15898.jpg

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

και ένα άλλο σκρινσοτ παραπάνω λέει το ακριβώς αντίθετο από εσένα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία της συσκευής είναι μέτρια, (επιεικώς), δεν χρειάζεται καν να έχει κάποιος τη συσκευή για να το καταλάβει, αρκεί να έχει παρακολουθήσει τις τελευταίες συσκευές της lg & ταυτόχρονα να βάλει κάτω όλα τα δεδομένα.

Μάλιστα για να είμαστε δίκαιοι, με βάση όλα τα δεδομένα & τις μαρτυρίες παιδιών που είχαν και τα δύο(g4/v10), το 2ο τα πάει καλύτερα απ' ότι αναμενόταν, χωρίς φυσικά να μπορεί να συγκριθεί σ'αυτόν τον τομέα τις κορυφαίες (σ'αυτό τον τομέα) προτάσεις του χώρου.

 

Όποιος κάνει έντονη(4g ή και wifi, bt, τέρμα φωτεινότητα) χρήση της συσκευής είναι δεδομένο ότι μέχρι το βράδυ δεν φτάνει. (Αυτό θα έπρεπε να έχει φροντίζει η lg & δεν το έκανε :X:mad::down:). Η λύση είναι φόρτιση μες στη μέρα, 2η μπαταρία, powerbank (ή άλλη συσκευή :p).

Προσωπικά έχω επιλέξει τη 2η φόρτιση, όταν κάνω έντονη χρήση, αν ήμουν όλη τη μέρα έξω (όπως πέρσι με το N.edge) θα έπαιρνα το kit με τη 2η μπαταρία & ίσως αργότερα να το πράξω.

 

Από την άλλη η lg θα πρέπει στο μέλλον να λύσει το πρόβλημα. (Ήδη θα έπρεπε). Η λύση για μένα, έγκειται είτε στο να μειώσει τις ενεργειακές απαιτήσεις των panel της,είτε να αυξήσει σημαντικά την μπαταρία. (είτε και στα 2 :D)

Link to comment
Share on other sites

Μην παραπονιέστε. Για όλα υπάρχει λύση. Λίγο ακριβή βέβαια αλλά υπάρχει.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160527/2f42a59b4ccad212f6ee69b9c559aec4.jpg

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Fail???? Δεν καταλαβαίνω....

Ορίστε κι απο μένα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160527/c11c5470e4afb36a633f563dabb15898.jpg

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Δεν μας λες όμως και τί χρήση κάνεις..

Αυτό το screenshot από μόνο του εμένα δε μου λέει κάτι..χωρίς παρεξήγηση πάντα. ;)

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...