Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αύριο το περιμένω και εγώ σε άσπρο. Μετά απο πολυυυ ψάξιμο και διαβασμα κατέληξα στο v10. Πιστεύω ότι θα ειναι η καλυτερη αγορά μου στα 367€.

Απο αύριο λοιπόν μπαίνω επίσημα στην παρέα σας και γω.

 

Με το καλό να το παραλαβεις!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η αυτονομια μπαταριας του v10 σε σχεση με το s7 πως ειναι?

 

Ακόμα και το απλό S7 έχει σαφώς αυτονομία από το v10. Ας μην μπούμε όμως στη λογική περαιτέρω σύγκρισης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας πω και εγώ την γνώμη μου για το τηλέφωνο που πιθανόν να είναι χρήσιμη για μελλοντικούς αγοραστές.

Ας ξεκινήσουμε από τα θετικά:

 

1) Φοβερή οθόνη, ωραία χρώματα και σχετικά καλό μαύρο για LCD.

2) Πολύ καλό ηχείο και δυνατό (ακούγεται πιο δυνατά και πιο καθαρά από τα 2 stereo ηχεία του xperia z2 που είχα)

3) Κάμερα από τις καλύτερες που υπάρχουν σε κινητο. Πραγματικά δεν έχω λόγια.

4) Απροβλημάτιστο software και γενικά καλή διαχείρηση μνήμης ram (είμαι στην 5.1 λόγω root).

5) Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Πραγματικά καλή δουλειά από την LG.

 

Αρνητικά:

 

1) Σίγουρα η μπαταρία του. Στο Ζ2 είχα καλύτερη αυτονομία. Στο V10 πέφτει γρήγορα ακόμα και όταν δεν πειράζω καν το κινητό. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο tip για βελτίωση. Ευτυχώς σώζει κάπως την κατάσταση η γρήγορη φόρτιση (70-80λεπτά από το 5%-100%)

2) Υποστήριξη Roms, Kernels κτλ δεν παίζουν ακόμα. Μακάρι κάποια στιγμή να δούμε κάτι γιατί είναι κρίμα για ένα τέτοιο κινητό.

3) Νομίζω λίγο χειρότερη λήψη σήματος 3G/4G σε σχέση με το Ζ2 που είχα. Τουλάχιστον στην 5.1 έκδοση που έχω.

4) Δεν έχει notification led. Αν δεν έχετε το κινητό δίπλα σας να βλέπετε την 2η οθόνη ειδοποιήσεων δεν θα καταλάβετε ότι κάποιος σας έπαιρνε τηλ. για παράδειγμα.

 

 

Επίσης θα ήθελα τουλάχιστον snapdragon 810 με adreno 430. Δεν ξέρω για πόσο καιρό θα αντέχει η GPU του τα μελλοντικά παιχνίδια στην τεράστια ανάλυση που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις συνηθίσει ακόμα τη δεύτερη οθόνη... Οταν θα την μάθεις θα λες "τι να μας πουν τα λαμπάκια και λεντακια"

 

Απενεργοποιησε τον εντοπισμό θέσης με υψηλή ακρίβεια και θα με θυμηθείς ;)

 

Στάλθηκε από το LG-D170 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Κάποιος που έχει αγοράσει ταχυφορτιστη αυτοκινήτου και μπαταρια με φορτιστή αν μπορεί να προτείνει λινκ.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Ήθελα να ρωτήσω για τη συμπεριφορά το κινητού σε χώρους με περιορισμένο σήμα. Σε σχέση με άλλα κινητά, όταν το σήμα είναι οριακό (μια γραμμή) εξακολουθεί να πιάνει σήμα ή χάνει τελείως την επαφή;

Δεν λέω για μεταπτώσεις σε 3G/4G αλλά αν στην πράξη μπορείς να μιλήσεις ή όχι.

 

Επίσης το επίπεδο της wifi κεραίας του με άλλα κινητά; Συνδέεται όταν το wifi είναι οριακό;

 

Τα ρωτάω αυτά γιατί είδα κάποια παράπονα σε ξένα forums για αυτά τα θέματα και χρήστες που με τα παλιά τους κινητά είχαν σήμα οριακά, με το v10 δεν είχαν καθόλου.

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Δημο για τη 1η βραδια μαζι του θα σου πω το εξης.

Μπαταρια πολυ καλυτερη απο το v10.

Και θεωρητικα χωρις να εχει στρωσει. Το σκαλιζα συνεχως. Με συνδεση WiFi μόνιμα συνδεδεμενο.

 

Kατι σε σχεση με το v10.

Εκει που το v10 δεν ειχε σημα με το GSM μονο, το s7 εχει 2 με 3 γραμμες στο αυτοματο LTE μαλιστα.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

 

Kατι σε σχεση με το v10.

Εκει που το v10 δεν ειχε σημα με το GSM μονο, το s7 εχει 2 με 3 γραμμες στο αυτοματο LTE μαλιστα.

 

Αποκλείεται αυτό που λες. Γιατί δεν γύρναγες και το V10 σε αυτόματο LTE ?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τοτε δεν θα εχω καθολου μα καθολου σημα και θα τρωει μπαταρια κατα πολυ χειροτερα.

Και ομως φιλε μου γινεται. Δεν εχω λογο ουτε να το αναφερω ουτε να πω ψεματα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λέει ο Μίλτος είναι... Και στο g4 και στο v10 υπάρχει θέμα με το σήμα. Πρέπει να είναι Software το πρόβλημα.

Εγώ το έχω συνέχεια GSM. Συνήθως στο σπίτι έχω 2 κουτάκια σήμα ενώ με άλλο κινητό είναι φουλ.

Άμα το γυρίσω σε 3g και πάλι gsm το σήμα στρώνει και πάει φουλ μέχρι να σβήσει η οθόνη...

Μετά ξανά τα ίδια...

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις συνηθίσει ακόμα τη δεύτερη οθόνη... Οταν θα την μάθεις θα λες "τι να μας πουν τα λαμπάκια και λεντακια"

 

Απενεργοποιησε τον εντοπισμό θέσης με υψηλή ακρίβεια και θα με θυμηθείς ;)

 

Στάλθηκε από το LG-D170 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστό μεν αλλά προυποθέτει ότι έχεις τη συσκευή στα χέρια σου ή ότι είσαι πολύ κοντά της για να δεις την ειδοποίηση. Και εγώ νομίζω ότι είναι σοβαρό λάθος που δεν έχουν βάλει notification led σε τέτοιου επιπέδου συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το led. Σε δύο email, ειχα άλλο χρώμα για το προσωπικό και άλλο για της δουλειάς μου. Μπορούσα να ξέρω τι εχει έρθει. Τώρα είναι το ίδιο εικονίδιο (έκτος και αν δεν έχω βρει τη ρύθμιση ακόμα) . Και εμενα μου άρεσε πολύ το led.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το σήμα ειναι όντως τόσο χάλια? Σε λίγο θα το χω βέβαια στα χέρια μου και θα μπορώ να κρίνω ο ίδιος.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις συνηθίσει ακόμα τη δεύτερη οθόνη... Οταν θα την μάθεις θα λες "τι να μας πουν τα λαμπάκια και λεντακια"

 

Απενεργοποιησε τον εντοπισμό θέσης με υψηλή ακρίβεια και θα με θυμηθείς ;)

 

Στάλθηκε από το LG-D170 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έκανα. Ελπίζω να καλυτερέψει λίγο η κατάσταση. :) Σε MM είναι καλύτερη η αυτονομία σε σχέση με τη Lolipop ή είναι τα ίδια;

 

Το σήμα ειναι όντως τόσο χάλια? Σε λίγο θα το χω βέβαια στα χέρια μου και θα μπορώ να κρίνω ο ίδιος.

 

Τόσο χάλια όχι, δεν είναι. Πρόκειται για κάποιο bug του software που ενδεχομένως θα λυθεί με κάποιο update. Το λέω αυτό γιατί είτε είμαι σε GSM, είτε σε 3G, είτε σε 4G έχω την ίδια ισχύς (dBm Asu). Το πιο λογικό δεν είναι να έχεις καλύτερη ισχύ σε GSM απ'ότι στο 4G; Πάντως πριν έκανα ξανά εγκατάσταση την εργοστασιακή rom και νομίζω βελτιώθηκε κάπως το 4G σήμα. Πλέον από το Z2 έχει σίγουρα καλύτερη εμβέλεια στο 4G. Με το Z2 είχα με το ζόρι 1 μπάρα σήματος (4G) στο δωμάτιό μου ενώ με το V10 έχω 1-2 χωρίς προβλήματα με εξασθένηση σήματος & αποσυνδέσεις.

Έχω και το Ζ2 του αδερφού μου πλέον δίπλα με το V10 και κάνω συγκρίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα ειναι όντως τόσο χάλια? Σε λίγο θα το χω βέβαια στα χέρια μου και θα μπορώ να κρίνω ο ίδιος.

 

Μη δινεις βαση και μετρας γραμμουλες σηματος και μια να εχει δε πεφτει η γραμμη και εξαρταται η εταιρια κινητης με την κοκκινη βλαστημαγα την μιση μερα με την πρασινη βρηκα την ηρεμια μου .

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το τι σημα εχει ο καθενας μας εξαρταται απο παρα μα παρα πολλούς παράγοντες. Κανεις δεν ειπε οτι δεν εχει καλο σημα το κινητο. Το οτι καποιο αλλο εχει καλυτερο δεν δηλώνει αυτοματα οτι το v10 δεν εχει καλο σημα.

 

Κανω αυτη τη διευκρίνιση γιατι το θεμα του σηματος ξεκίνησε απο την παρατηρηση μου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το έχω στα χέρια μου 3 ώρες.

Το τηλέφωνο απο αποψη ποιότητας απλα δεν παίζεται. Παρα πολύ προσεγμένη κατασκευή. Πολυ στιβαρό και δεμένο. Και πιο ελαφρύ απ ότι περίμενα. Το μέγεθος του μ αρέσει μιας και προτιμώ κινητά στις 5,5 με 5,7".

Το άσπρο χρώμα πολυ ωραίο αν και είχα ενδοιασμούς πριν το παραγγείλω.

Η οθόνη του απίστευτη. Μ αρέσουν οι IPS γενικά.

Πολυ γρήγορο και σφαιρατο κινητό. Τελεια αφή.

Πολυ ωραίες φωτογραφίες. Καλύτερες απο Lumia 1520 και note 4 που είχα.

Μπαταρία ακόμη δεν μπορώ να εκφέρω άποψη. Όπως και σήμα. Αυτό τις επόμενες ημέρες.

Α επίσης τι τέλεια ακουστικά που έχει!!!!!!

Και όλα αυτά στην τιμή των 368€.

Νομίζω άξιζε η αγορά και με το παραπάνω.

 

Μια ερώτηση. Εκεί που λέει τα αρχικά χωρας. Γράφει NEU.

Διάβασα ότι σημαίνει Europe open. Ειναι ok αυτό??

Edited by konstantinosid
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Κάποιος που έχει αγοράσει ταχυφορτιστη αυτοκινήτου και μπαταρια με φορτιστή αν μπορεί να προτείνει λινκ.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.tronsmart.com/products/tronsmart-quick-charge-2.0-4-ports-rapid-car-charger

 

fast charging άνεμος...βέβαια το είχα πάρει σε προσφορά 8 ευρώ!!!....αλλά αξίζει και με το παραπάνω!!

 

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-Quick-Charge-2-0-54W-Rapid-Car-Charger-With-2-4A-3-Smart-Ports---1-QC2-0-347054.html

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες :):) ερχόμενος από media mark όπου ζήτησα από υπάλληλο στο τμήμα με τα ακουστικά να ακούσω κάποιο premium ακουστικό, λοιπόν δοκίμασα τα sony MDR 1RNC και το αποτέλεσμα σε τραγούδι από poweramp 320kbps ήταν πέρα κάθε προσδοκίας, πραγματικά εξαιρετική δουλειά στο V10 στο συγκεκριμένο κομμάτι την στιγμή που για το module ήχου του g5 κοστίζει 126 ευρω.:rolleyes:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.tronsmart.com/products/tronsmart-quick-charge-2.0-4-ports-rapid-car-charger

 

fast charging άνεμος...βέβαια το είχα πάρει σε προσφορά 8 ευρώ!!!....αλλά αξίζει και με το παραπάνω!!

 

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-Quick-Charge-2-0-54W-Rapid-Car-Charger-With-2-4A-3-Smart-Ports---1-QC2-0-347054.html

Σ' ευχαριστώ νικολα

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε βρει τρόπο στην εφαρμογή του ραδιοφώνου να μετονομάσετε τους σταθμούς από τη συχνότητα που εκπέμπουν, στο όνομα του σταθμού ?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχω συνδεσει usb στικακι και Θέλω να το Αφαιρέσω μου λέει να κάνω αποπροσαρτηση πρώτα αλλά δεν βρίσκω πουθενά την επιλογή όπως στο g2. Που είναι αυτή η επιλογή;

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου.

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχω συνδεσει usb στικακι και Θέλω να το Αφαιρέσω μου λέει να κάνω αποπροσαρτηση πρώτα αλλά δεν βρίσκω πουθενά την επιλογή όπως στο g2. Που είναι αυτή η επιλογή;

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου.

Ρυθμίσεις.. Γενικές.. Αποθήκευση & USB

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160717/c26f071e5dc27c29606f18798b73c514.jpg

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έχετε βρει τρόπο στην εφαρμογή του ραδιοφώνου να μετονομάσετε τους σταθμούς από τη συχνότητα που εκπέμπουν, στο όνομα του σταθμού ?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Δυστυχώς δεν γίνεται..

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε εκεί ήταν; Ευχαριστώ! Θα μπορούσαν να έχουν κάποια επιλογή στην κουρτίνα όπως στο g2

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...