Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

(είχα μάθει στο xiaomi που είχε το δικό του καθάρισμα για τη ράμ και μου κακοφαινεται εδώ που δεν μπορεί να τη κάνω με ένα πάτημα)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τοσο της κόβει τοσα κάνει....μη το αναλύσουμε περαιτέρω

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Δηλαδή για να καταλάβω τώρα... Πιο πριν διάβαζα 3 σελίδες συνεχόμενες για συμφορουμίτη για το αν πρέπει να πάρει την lg service ή την procordia και για το τι θα του πούνε, πως θα του το πούνε κλ κλ κλ... Τώρα διαβάζω άλλες 3-4 σελίδες που κονταροκτυπιούνται οι υπέρ με τους κατά του ρουτ !!

Δηλαδή όλα αυτά δεν είναι τελείως οφ τόπικ ? και ήταν οφ τόπικ η συζήτηση για το ρολόι της Lg που αφορούσε ένα κορυφαίο αξεσουάρ για το V10 μας ?!?!

Προσωπική μου γνώμη πάντως είναι ότι καμία από τις 3 συζητήσεις δεν ήταν ή είναι οφ τόπικ ! Όλες είναι συζητήσεις που αφορούν (ΚΑΙ) τους κατόχους του V10 και διευρύνουν τις γνώσεις τους και για το V10 και για τα κινητά γενικότερα.

Και όχι, δεν θέλω να βολοδέρνω σε 4-5 διαφορετικά section του φόρουμ προκειμένου να μάθω μερικά πράγματα σχετικά με το κινητό μου δηλαδή σε άλλο για αξεσουάρ, σε άλλο για βλάβες, σε άλλο για εφαρμογές ή δεν ξέρω τι άλλο....

Αυτή είναι η άποψη μου (καλή ή κακή) και την καταθέτω καλοπροαίρετα.και χωρίς την παραμικρή διάθεση για αντιδικίες...

 

Το πως ανταποκρίνεται η LG Hellas στην συγκεκριμένη συσκευή και το τι ισχύει σχετικά με το root στη συγκεκριμένη συσκευή αφορά τη συσκευή αυτή καθεαυτή και εννοείται ότι είναι on topic. Οι συζητήσεις όμως για τα LG watches είναι off topic όπως και να το κάνουμε από όπου και να του δούμε. Δεν χρειάζεται να εξηγούμε τα αυτονόητα... επιστρέφουμε στα της συσκευής του τίτλου και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φρίκη...

 

Δεν ακούω πάρα πολύ μουσική στο κινητό -- ακούω κυρίως όταν ταξιδεύω και παντα έχω τα μαμά ακουστικά. Προχτες θα έφευγα για ταξίδι και η μικρή μου κόρη πήρε κάτι φτηνιαρικα ακουστικα από το lidl. Να τα δοκιμασω μπαμπα στο v10; Βέβαια, λέω εγω. Τα βάζει και αρχίζει το κινητό να ΣΕΡΝΕΤΑΙ και πάγωσε τελείως... μόνο με αφαιρεση μπαταρίας συνήλθε. Το τι κατέβασα για το ακουστικα και το μαγαζί που τα πήρε....

 

Με έτρωγε όμως και το ξαναδοκιμασα και παλι τα ιδια. Δεν μου φαινόταν λογικό. Τρίτη φορά, με κατι ψείρες sony που τις χρησιμοποιω χρόνια και είναι άψογες. Τα ίδια :-( :-(. Ψάχνοντας βρηκα. στο reddit οτι κι άλλοι είχαν το πρόβλημα αυτό. Λύση; Εγκατέστησα το Dac Fix από το playstore κι ας είμαι απο την αρχή σε marshmallow. Και όλα έπαιξαν οκ (!?)

 

Δεν μου άρεσε αυτό. Αν βρω το κουράγιο θα κάνω πάλι δοκιμές και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

4G+ βλεπω σε πολλα σημεία της Αθηνας, με cosmote.

 

 

Αν ειναι ευρωπαικη εχει κανονικα εγγυηση.

Επειδη δεν εισαγεται απο την Lg Hellas επίσημα, ισως κατα καιρους υπάρξουν προβλήματα διαθεσιμότητας στο εκαστοτε ανταλλακτικο

Καλημέρα. Σήμερα θα έρθει τι κουριερ να το παραλάβει για το θέμα της οθόνης.. Λέτε να αργήσει πολύ το ανταλλακτικο??

 

Στάλθηκε από το LG V10 Black μου

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα θα έρθει τι κουριερ να το παραλάβει για το θέμα της οθόνης.. Λέτε να αργήσει πολύ το ανταλλακτικο??

 

Θεωρητικά απαντάω στο φίλο παραπάνω καθώς εξ'ορισμού μια συσκευή που εισάγεται επίσημα θα έχει πιο άμεση υποστήριξη από μία που δεν είσαγεται. (Στην καλύτερη θα βγουν τα ίδια)

 

Εσύ συγκεκριμένα μίλα με την lg & procordia να σου πουν ακριβώς.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Φρίκη...

 

Δεν ακούω πάρα πολύ μουσική στο κινητό -- ακούω κυρίως όταν ταξιδεύω και παντα έχω τα μαμά ακουστικά. Προχτες θα έφευγα για ταξίδι και η μικρή μου κόρη πήρε κάτι φτηνιαρικα ακουστικα από το lidl. Να τα δοκιμασω μπαμπα στο v10; Βέβαια, λέω εγω. Τα βάζει και αρχίζει το κινητό να ΣΕΡΝΕΤΑΙ και πάγωσε τελείως... μόνο με αφαιρεση μπαταρίας συνήλθε. Το τι κατέβασα για το ακουστικα και το μαγαζί που τα πήρε....

 

Με έτρωγε όμως και το ξαναδοκιμασα και παλι τα ιδια. Δεν μου φαινόταν λογικό. Τρίτη φορά, με κατι ψείρες sony που τις χρησιμοποιω χρόνια και είναι άψογες. Τα ίδια :-( :-(. Ψάχνοντας βρηκα. στο reddit οτι κι άλλοι είχαν το πρόβλημα αυτό. Λύση; Εγκατέστησα το Dac Fix από το playstore κι ας είμαι απο την αρχή σε marshmallow. Και όλα έπαιξαν οκ (!?)

 

Δεν μου άρεσε αυτό. Αν βρω το κουράγιο θα κάνω πάλι δοκιμές και θα ενημερώσω.

 

 

Και σε μενα ειχα θεμα με τα ακουστικα!

Ειχα παρει ενα ζευγαρι ακουστικα φτηνα απο το τζαμπο,και δεν μου τα επαιζε,αλλα και παγωσε κιολας,και χρειαστηκε να του κανω επανεκκινηση!

Μονο με τα συγκεκριμενα ακουστικα ειχα το προβλημα!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες :):) Στην αντιπροσωπεία- Σέρβις δεν υπάρχει διαθέσιμο στοκ οθονών V10.

Η τιμή της για αγορά ανέρχεται στα 115 ευρω και εφόσον γίνει παραγγελία της για αγορά ή σέρβις έρχεται εντός εβδομάδας, αυτά σύμφωνα με τους ίδιους σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα :happy:

 

Το θέμα με την συμπεριφορά του V10 σε χρήση άλλων ακουστικών το είδα σε χρήση ανταπτορα και υπάρχει ασυμβατότητα:(

 

@harmon17 :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οταν το ειχα σε lollipop, παρουσιαζε περιεργη συμπεριφορα οταν συνεδεα γενικα ακουστικα. Μου ανοιγε το google now και διαφορα κουλα. Με την 6.0 εκδοση εχει εξαφανιστει αυτο το φαινόμενο,αν και θυμαμαι ισως το εκανε αλλη μια φορα,δεν ειμαι σιγουρος,δεν του βαζω συχνα ενσύρματα ακουστικα...
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ πως ότι ακουστικά και να δοκίμασα με το θεριό δεν είχα κανένα απολύτως θέμα.

Ακόμα και με κάτι HiFi απο τη γερμανική αλυσίδα που αναφέρθηκε. Δε μιλάω για ποιότητα ήχου και τα σχετικά αλλά για τα προβλήματα που λένε.

 

Υ.Γ. Όσο για το 4G+ που αναφέρθηκε παίζει και μάλιστα πολύ δυνατά.

Μέτρηση φίλου στη συμπρωτεύουσα έδειξε πάνω από 200!

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

το ρουτ έχει απαγορευτεί για να κονομάει η google, η lg και η κάθε lg.θα είχα ήδη το v10 αν η lg δεν έκανε τα καραγκιζιλίκια των άλλων.συμφωνώ και δέχομαι ότι το v10 δεν χρειάζεται ρουτ κατα την γνώμη σας αλλά κατά την δική μου χρειάζεται όπως χρειάζονται όλα τα andorid κινητά ακόμα και τα nexus.υπάρχει αδιανόητα πολύ spyware και bloatware που δεν το θέλω.χωρίς ρουτ η συσκευή είναι πιο ευάλωτη από ότι με ρουτ.όσο και να διαφωνείτε κάποιοι δεν θα πληρώσω 400 ευρώ για να έχω λογαριασμό guest στην συσκευή που αγόρασα.

 

κάποτε επέλεξα την lg επειδή είχα την ελευθερία να το πειράξω χωρίς να χάσω την εγγύηση, τώρα ας πάει όπου πήγαν όλοι.όσο ωραίο και να είναι το v10 δεν θα ρισκάρω να μείνω εκτός εγγύησης επειδή θα το κάνω ρουτ.μιλάμε και για lg κιόλας που οι faulty συσκευές είναι στο αίμα της.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

@johny_pl

Γι'αυτό γράφω παραπάνω ότι όποιος θέλει να ρουτάρει, η συγκεκριμένη συσκευή δεν κάνει γι'αυτόν, οπότε σωστά πράττεις & το απορρίπτεις.

 

Το ότι δεν ρουτάρεται φυσικά και είναι στα μείον της συσκευής, όπως έχω επισημάνει και παλιότερα.

Το πόσο πειράζει ή όχι, έγκειται στις προσωπικές προτιμήσεις/ανάγκες του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

Και για να πουμε κατι διαφορετικό απο το root..... Πήρα μια extra μπαταρία για το θηρίο. Φορτίζει μέχρι το 85% και μετά σταματάει. Δοκίμασα 2 φορτιστες αλλά τα ίδια, με αποτελέσμα ο πωλητής να αποδεχτεί την προβληματική μπαταρία και να μου κάνει refund το ποσό και να κρατήσω και την προβληματική μπαταρία. Έχει συμβει σε κάποιον άλλο παρόμοιο περιστατικό;
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν δίνεις και το link μην την αγοράσει και άλλος τσάμπα?

 

Απο εδώ την πήρα. Πάντως μέσα σε 10 λεπτά απο τη στιγμη που έστειλα email τα λεφτά μπήκαν στο PayPal.

Για δώστε και κανα λινκ απο κάπου που αγοράσατε και είναι ΟΚ η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ακούω μουσική από το Bluetooth handsfree και το κινητό το κριψω με τα χέρια μου κάνει διακοπές. Παρεμβολές στο σήμα.. Γιατί; Edited by athanaso77
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Όταν ακούω μουσική από το Bluetooth handsfree και το κινητό το κριψω με τα χέρια μου κάνει διακοπές. Παρεμβολές στο σήμα.. Γιατί;

 

Έχεις πλυμένα χέρια; :p:p

 

Το δοκίμασα πριν λίγο με sony sbh50. Κανένα πρόβλημα. μήπως είναι θέμα του bluetooth; Μπορείς να το δοκιμάσεις με άλλο;

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .. θέλω να ρωτήσω κατά την εγγραφή video σε UHT 16.9 η εγγραφή σταματά στα πέντε λεπτά .. αν βάλω να κάνω εγγραφή σε FHD στα 30 η 60 FTS η εγγραφή σταματά μετά τα 5 λεπτά και βγάζει μήνυμα ότι λόγου υπερθερμάνσεις του τηλέφωνου το video σταματά .. υπάρχει τρόπος να το ξεπεράσουμε αυτό ?? το μήνυμα ..
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .. θέλω να ρωτήσω κατά την εγγραφή video σε UHT 16.9 η εγγραφή σταματά στα πέντε λεπτά .. αν βάλω να κάνω εγγραφή σε FHD στα 30 η 60 FTS η εγγραφή σταματά μετά τα 5 λεπτά και βγάζει μήνυμα ότι λόγου υπερθερμάνσεις του τηλέφωνου το video σταματά .. υπάρχει τρόπος να το ξεπεράσουμε αυτό ?? το μήνυμα ..

Εγώ θα φοβόμουν ξεμπερδευοντας από αυτό το μήνυμα μην ξεμπερδευω και από τηλέφωνο γιατί όντως σηκώνει μεγάλες θερμοκρασίες και μπορεί να βαρέσει καμία πλακέτα. Αν και να μπορείς να το σταματήσεις και να μην σου βγάζει το μήνυμα το πιο πιθανό είναι να κλείσει το τηλέφωνο από υπερθέρμανση. Λογικά για κάποιο λόγο υπάρχει αυτός ο κόφτης

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μέχρι τι ταχύτητα μπορεί να κάνει download; Αν είμαι σε wifi στη Γερμανία που η ταχύτητα είναι πάνω από 100 mbps θα κατεβάζει το ίδιο με το laptop; Πιο παλιά από laptop κατέβαζα με 85 mbps και με το galaxy s4 45 mbps. Δεν μπορούσε το κινητό να πιάσει την ίδια επίδοση με το laptop..
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρίν απο μερικές μέρες είχα γράψει οτι το κινητό μου ξαφνικά έκανε BootLoop(Lgv10).Ύστερα απο Hard Reset το κινητό έστρωσε και οι εντυπώσεις μου ενώ αρχικά ήταν οτι το κινητό κολούσε λιγάκι τώρα έστρωσε όπως την πρώτη μέρα που το αγόρασα.Στο μόνο που έχω ενδοιασμό είναι όταν ανοίγω τα δεδομένα κάνει λίγη παραπάνω ώρα απ'οτι πρίν, ή τουλάχιστον έτσι είναι η ιδέα μου.Αργεί και σε εσάς να ανοίξει τα δεδομένα απο την στιγμή που το πατάτε?Κατα τα άλλα στην πραγματικότητα θεωρώ οτι δεν ήταν το καθ αυτώ bootloop όπως του G4 αλλά ένα σκαλωματάκι της συσκευής που δεν μπορώ να καταλάβω και τον λόγο.όποιος πάθει κάτι παρόμοιο απλά ένα Factory reset και όλα μπόμπα.:p:p

Υ.Σ:Γενικότερα δεν μου αρέσει να παίρνω μέρους σε διαξιφισμούς ,πόσο μάλιστα σε άσκοπους και αναίτιους όπως οι προηγούμενες ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 σελίδες.

Συνεχιζετε.....

Edited by miselakos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσον αφορα αυτο με το βιντεο που σταματαει στα 5 λεπτα υπαρχει τροπος να το ξεπερασουμε ? Δηλαδη αν θελουμε να τραβειξουμε βιντεο πανω απο 5 λεπτα εστω και σε χαμηλοτερη αναλυση γινεται ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρίν απο μερικές μέρες είχα γράψει οτι το κινητό μου ξαφνικά έκανε BootLoop(Lgv10).Ύστερα απο Hard Reset το κινητό έστρωσε και οι εντυπώσεις μου ενώ αρχικά ήταν οτι το κινητό κολούσε λιγάκι τώρα έστρωσε όπως την πρώτη μέρα που το αγόρασα.Στο μόνο που έχω ενδοιασμό είναι όταν ανοίγω τα δεδομένα κάνει λίγη παραπάνω ώρα απ'οτι πρίν, ή τουλάχιστον έτσι είναι η ιδέα μου.Αργεί και σε εσάς να ανοίξει τα δεδομένα απο την στιγμή που το πατάτε?Κατα τα άλλα στην πραγματικότητα θεωρώ οτι δεν ήταν το καθ αυτώ bootloop όπως του G4 αλλά ένα σκαλωματάκι της συσκευής που δεν μπορώ να καταλάβω και τον λόγο.όποιος πάθει κάτι παρόμοιο απλά ένα Factory reset και όλα μπόμπα.:p:p

Υ.Σ:Γενικότερα δεν μου αρέσει να παίρνω μέρους σε διαξιφισμούς ,πόσο μάλιστα σε άσκοπους και αναίτιους όπως οι προηγούμενες ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 σελίδες.Θεωρώ οτι όντως έχουμε ένα σχετικά ολοκληρωμένο και απροβλημάτιστο κινητό με τα όλα του και πως έχουμε τόσα πολλά να συζητάμε(Αγορές,προβλήματα,απορίες χρήσιμα link κτλ) που το αν θα κάνεις root η οχι έρχετε σε 2 μοίρα.Όποιος θέλει το κάνει root καλώς όποιος οχι πάλι καλώς.Υπάρχουν τόσα μέλη που έχουν βοηθήσει το συγκεκριμένο section όπως είπε και ο ChrisVag που είναι κρίμα να λένε οτι αποχωρούν.Εν τέλει ας ηρεμήσουμε και ας αφοσιωθούμε στις κινητάρες μας.

Φιλικά πάντα!

Ως προς τα δεδομένα και σε εμένα αργούσαν να εμφανιστούν όταν γινόταν εναλλαγή από wifi νομίζω είναι θα το έλεγα ένα μικρό bug της συσκευής αν και δεν ενοχλεί σε κάτι

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Συνεχεια...

Θεωρώ οτι όντως έχουμε ένα σχετικά ολοκληρωμένο και απροβλημάτιστο κινητό με τα όλα του και πως έχουμε τόσα πολλά να συζητάμε(Αγορές,προβλήματα,απορίες χρήσιμα link κτλ) που το αν θα κάνεις root η οχι έρχετε σε 2 μοίρα.Όποιος θέλει το κάνει root καλώς όποιος οχι πάλι καλώς.Υπάρχουν τόσα μέλη που έχουν βοηθήσει το συγκεκριμένο section όπως είπε και ο ChrisVag που είναι κρίμα να λένε οτι αποχωρούν.Εν τέλει ας ηρεμήσουμε και ας αφοσιωθούμε στις κινητάρες μας.

Φιλικά πάντα!

Edited by miselakos
ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΕ ΟΛΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσον αφορα αυτο με το βιντεο που σταματαει στα 5 λεπτα υπαρχει τροπος να το ξεπερασουμε ? Δηλαδη αν θελουμε να τραβειξουμε βιντεο πανω απο 5 λεπτα εστω και σε χαμηλοτερη αναλυση γινεται ?

Γινεται 5 λεπτα τραβαει σε 4Κ σε fhd 35 λεπτα και σε πιο μικρη αναλυση 2 ωρες.Μαθετε το κινητο σας εχει παμπολλες δυνατοτητες

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Γινεται 5 λεπτα τραβαει σε 4Κ σε fhd 35 λεπτα και σε πιο μικρη αναλυση 2 ωρες.Μαθετε το κινητο σας εχει παμπολλες δυνατοτητες

 

Σ'ευχαριστω, δεν το εχω παρει ακομα υπολογιζω στο μελλον οκτωβριο-νοεμβριο αν πεσει η τιμη 350 η πιο κατω προς το παρων διαβαζω το νημα και ενημερωνομαι, το ψαχνω γιατι θελω να ειμαι σιγουρος για την αγορα του :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...