Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα οταν γράφεις σφουγγαρία εννοεις βουλγαρια??? LOL

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα οταν γράφεις σφουγγαρία εννοεις βουλγαρια??? LOL

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλορίζικο!!

Κι εγώ εδώ και 1 εβδομάδα, απο σφουγγαρία! Με το LG Bridge από χτες σε marshmallow.

Δεν υπάρχει αυτό το κινητό...

Χαχαχα... Έκλαψα... Μερικές φορές η πρόβλεψη είναι πραγματική καταστροφή! :p :p :p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Off topic βέβαια το θέμα, αλλά θα ήθελα λίγο την γνώμη σας. Τελικά αξίζει να βάλουμε κάποιον άλλον launcher π.χ. nova ή apex ή ο μανίσιος είναι εξίσου καλός? Δεν έχω εγκαταστήσει ποτέ μέχρι σήμερα σε κινητό μου, και θα με ενδιέφερε να ακούσω απόψεις..

Υ.Γ. Και μια ακόμη απορία, on topic αυτή την φορά. Έκανα τυχαία έναν έλεγχο της RAM για να δω πόση είναι ελεύθερη, και μου εμφανίζει στο σύνολο 3,7GB περίπου αντί για 4, όπως ήταν στην αρχή. Το έχει μήπως δει και κανείς άλλο αυτό?

Edited by ChrisVag
Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι αξιζει.εγω παντα χρησιμοποιω Nova prime.πολυ καλυτερος και εχει και gestures τα οποια βολευουν παρα πολυ!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες :) και εγώ με νόβα στις συσκευές μου, εγγύηση όπως γράφει και ο Γιάννης :D

Στο δεύτερο θέμα και εμένα το ίδιο γράφει, μια χαρά είναι, εαν δεις κάποιο θέμα στην χρήση θα το καταλάβεις δεν χρειάζεται να σε ανησυχεί κάτι, το V10 δουλεύει υποδειγματικά :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες :) και εγώ με νόβα στις συσκευές μου, εγγύηση όπως γράφει και ο Γιάννης :D

Στο δεύτερο θέμα και εμένα το ίδιο γράφει, μια χαρά είναι, εαν δεις κάποιο θέμα στην χρήση θα το καταλάβεις δεν χρειάζεται να σε ανησυχεί κάτι, το V10 δουλεύει υποδειγματικά :happy:

 

Τον nova prime τον έχει 4,5 € στο playstore και δίνει ακόμη ξεχωριστά ένα συμπληρωματικό app. Αξίζει τον κόπο να το αγοράσεις ή και με τον απλό nova κάνεις την δουλειά σου?

Υ.Γ. : Φίλε άρχοντα θυμάμαι ότι σε είχε προβληματίσει και εσένα το θέμα της RAM στην αρχή και σε ευχαριστώ για την γνώμη σου. Απλά μου έκανε εντύπωση πως ενώ στην αρχή έδειχνε κανονικά το συνολικό μέγεθος της RAM, τώρα εμφανίζει λίγο μικρότερο... Και φυσικά δεν αντιλέγω σε ότι έχει να κάνει με την λειτουργία του, γιατί είναι κάτι παραπάνω από υποδειγματική!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αξίζει η αγορά του για να έχεις το πλήρες πακέτο και φυσικά το έχεις και παρακαταθήκη για τις συσκευές σου:happy: έχω προσαρμόσει και τα εικονίδια nox με αρκετή μινιμαλ εμφάνιση, για την ραμ δεν θυμάμαι τι έγραψα απλά το σήμα του wifi βλέπω ότι έχει αυτές τις διακυμάνσεις όπως και στο g2 που είχα, σε σχέση με το σονυ που ήταν πάντα άριστο.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα... Έκλαψα... Μερικές φορές η πρόβλεψη είναι πραγματική καταστροφή! :p :p :p

 

Ρε παιδιά εννοούσα Ουγγαρία... απλά θυμήθηκα τη Βλαχοπούλου που έκανε την καθαρίστρια στο "Η θεια μου η χιπισσα" ("ναι εχω παει σε πολλά μέρη, Ουγγαρία. σφουγγαρία")! Παρα είμαι μεγάλος ή μου φαινεται; :-(

Edited by ftaios
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι μετά το Optimus g και το g2 η LG έχει καταφέρει την καλύτερη και πιο ολοκληρωμένη υλοποίησή της τόσο σε hardware όσο και σε software. Με τα μέχρι τώρα πάντα δεδομένα για την συσκευή μας. Μετά την αναβάθμιση σε 6.0 η ραμ φαίνεται σα μεση χρήση. ενώ λοιπον μου δειχνει μεση χρήση που μπορεί να φτάνει από 1,7 Giga max μεχρι και 0,9 giga minimum οποιοδήποτε πρόγραμμα εχω βαλει να μου τη μετραει σαν στιγμιαία κάτω από 1.5 δεν την εχω δει ποτε. Πάντως είναι απροβλημάτιστη συσκευή.

 

Το σήμα του wifi όσο και το σήμα του κινητού τουλάχιστον σε εμένα έχουν σκαμπανεβάσματα, χωρίς όμως να με κρεμάσουν ούτε στιγμή ακόμα και σε δύσκολα μέρη. Οπτικά οι μπάρες των σημάτων τοσο του wifi όσο και του σήματος παίζουν αρκετά. Για το σήμα για όσους αναρωτηθούν το έχω σε GSM.

 

Σε δύσκολες μεριές ενώ με το g2 έχω θέμα και χάνω σύνδεση με το v10 δεν χάνω. Οπότε πιο πολύ οπτικο-ψυχολογικό είναι παρά πρακτικό το θέμα.

Προσωπικά το κινητό με υπερκαλύπτει και να πω πως όσοι το εχουν δει ( μαυρο) εχουν απλά εντυπωσιαστεί σε πρώτη φάση από την εμφάνιση και σε δευτερη φάση από τη στιβαρότητά του. Όσο αφορά τις δυνατότητές του δεν το συζητάω. Από τα καλύτερα και σταθερότερα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εννοούσα Ουγγαρία... απλά θυμήθηκα τη Βλαχοπούλου που έκανε την καθαρίστρια στο "Η θεια μου η χιπισσα" ("ναι εχω παει σε πολλά μέρη, Ουγγαρία. σφουγγαρία")! Παρα είμαι μεγάλος ή μου φαινεται; :-(

Χαχα... Όχι δεν είσαι πολύ μεγάλος αλλά δεν πήγε καν το μυαλό μου νόμιζα ότι το έγραψες καταλαθος για έχουμε δει πολλά εδώ ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η τοποθέτηση σου Μίλτο :) σχετικά με το σήμα όντως είναι και ψυχολογικό να το βλέπεις να έχει διακυμάνσεις στο σπίτι με 50αρα ενω το Z ultra ήταν κορυφή.

Το V10 ειναι όμορφη και ξεχωριστη συσκευη και στα δύο χρώματα και προσωπικά δεν θα μπει σε θήκη παρά μονο ενα γυαλί μπροστά:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε άρχοντα για τουλάχιστον 1 με 2 μήνες έψαχνα παντού τόσο στο εσωτερικό όσο και στο εξωτερικό σε διάφορα φόρα για να αποφασίσω ανάμεσα σε 3 κορυφαία κατ εμε κινητά. S6 edge plus, Huawei mate s, lg v10.

Για τα δικά μου δεδομένα κατέληξα στο v10 και δεν το εχω μετανιώσει με τίποτα.

 

Μετα το g2 είχα την τυχη να δοκιμασω, Sony M4 aqua, Lg g4, Sony M5 και τωρα το v10. Σε όλα δεν έβγαλα ποτέ τη ζελατίνα από την οθόνη. Όλα πουλήθηκαν από την ημέρα αγοράς τους μέσα σε 2 εβδομάδες εως 2 μήνες. Σε αυτό εδώ βγήκε η ζελατίνα τη 2η μέρα. Αυτό τα λέει όλα.

 

Για όσους ενδιαφέρονται το Gps είναι κορυφαίο. Κλείδωμα σε ελάχιστα δευτερόλεπτα και ας έχει τελευταία θέση πριν το κλείδωμα Γιάννενα και νέο κλείδωμα μετά από 1 εβδομάδα πάτρα.

Επίσης σύνδεση, επικοινωνία και συνεργασία με Bluetooth sony SBH50 άψογη.

Link to comment
Share on other sites

Το σημα και το wifi παντα εχουν διακυμανσεις και εννοειται δε σε κρεμαει αν δεν εχει θεμα το ρουτερ η ο παροχος (που πιστεψτε με συμβαινει σχετικα συχνα μετα τους εκτοπισμους πομπων) οσο για την ραμ 4 ακριβως δεν ηταν ποτε 3,80 κατι και μενει ελευθερο το μισο τουλαχιστον συμβαινει σε ολα σχεδον τα κινητα.Και η ουσια ειναι μια η συσκευη αυτη μαμαει και μπραβο μας που την επιλεξαμε.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς παιδιά, είχα αποφασίσει να μην δώσω το ultra αφού το είχα στήσει με viper4 android & doldy atmos, έπεσε το μάτι μου στο νήμα και κατάλαβα ότι το V10 θα καλύψει πλήρως τις ανάγκες μου σε μια πιο πρακτική οθόνη των 5,7 , και με ότι πιο νέο υπάρχει, στα συν η εξαιρετική κάμερα, μπαταρία, επίσης και με το sbh54 όλα εντάξει και εν κινήσει σε απαλλάσσει από προβλήματα:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξέχωρα του οτι η συσκευη ειναι μαζι με το Note5 οτι καλυτερο εχω παρει μεχρι τωρα (και ηταν πολλα) τον default launcher δεν τον αντεχω καθολου,Nova prime και απο εμενα παντα σε ολα μου τα κινητα εκτός της HTC που κατα τη γνωμη μου το sense ειναι το πιο ολοκληρωμένο απο πλευρας ui

 

Send from my LG v10

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλαμε για τον nova. Ενώ εχω βαλει το teslaunread και λειτουργουν όλα τα notifications σε κλησεις viber μνματα...Δεν μου δουλευει να μου δειχνει ποσα εισερχομενα email εχω στην εφαρμογή typeApp. Ξέρετε γιατι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και απο εμένα.Επειδή με ενδιαφέρει να το αγοράσω ήθελα να ρωτήσω έχει εγγύση απο την LG Hellas ή όχι επειδή δεν το εισάγει επίσημα?Είμαι κάτοχος Lg G2 και μόνο τα καλύτερα έχω να πώ.Απ ότι βλέπω οι περισσότεροι είσαστε πρώην κάτοχοι G2.Αξίζει η μετάβαση και αν ναι σε ποιούς τομείς κατα κύριο λόγο.Να αναφέρω οτι η χρήση που κάνω δεν είναι καθόλου παιχνίδια.Κατα βάση οι φωτογραφίες που ΣΙΓΟΥΡΑ αξίζει το V10. :ninja:Το ηχείο είναι δυνατό γιατί στο G2 δεν χτυπούσε και τόσο δυνατά? Μπαταρία?:(:( Ακόμη, ποια θεωρείτε οτι είναι τα σημεία που υστερεί(αν έχει κιόλας :lol::lol:)

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια δεν είναι lg g2. Θα σου βγαλει ημερα όμως. Τωρα εάν του πινεις το αιμα αγορασε μια 2η να κανεις τη δουλεια σου ανετα.

ηχείο καμια σχεση. πολύ καλυτερο. καμερα φοβερη.

 

το μονο αρνητικο είναι το μέγεθος σε σχεση παντα με το g2 και η μπαταρια του.

 

Ειδα χαοτικη διαφορα σε ποιοτητα, αλλα και σε λειτουργια. φυσικα δεν εδωσα το g2 το εχω ακομα γιατι απλα τοσα χρονια μετα παραμενει κινηταρα. και για οσους περασαν από το g2 ξερουν τι εργαλειο ηταν και είναι και για να συγκρίνουμε το v10 με αυτό σημαινει πολλα. Θεωρω ότι καμια άλλη συσκευή καμιας εταιρίας δεν αποτελει μέτρο σύγκρισης μετα από 3 αντικαταστάτες του όπως το g2.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και απο εμένα.Επειδή με ενδιαφέρει να το αγοράσω ήθελα να ρωτήσω έχει εγγύση απο την LG Hellas ή όχι επειδή δεν το εισάγει επίσημα?Είμαι κάτοχος Lg G2 και μόνο τα καλύτερα έχω να πώ.Απ ότι βλέπω οι περισσότεροι είσαστε πρώην κάτοχοι G2.Αξίζει η μετάβαση και αν ναι σε ποιούς τομείς κατα κύριο λόγο.Να αναφέρω οτι η χρήση που κάνω δεν είναι καθόλου παιχνίδια.Κατα βάση οι φωτογραφίες που ΣΙΓΟΥΡΑ αξίζει το V10. :ninja:Το ηχείο είναι δυνατό γιατί στο G2 δεν χτυπούσε και τόσο δυνατά? Μπαταρία?:(:( Ακόμη, ποια θεωρείτε οτι είναι τα σημεία που υστερεί(αν έχει κιόλας :lol::lol:)

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Εχουμε πει και γραψει πιο πισω καντε ενα κοπο και. Διαβαστε οτι το καλυπτει σε επισκευη και ανταλλακτικα.Επισης ο ηχος ειναι πιο δυνατος απο το g2 αλλα μη περιμενεις την αυτονομια του να ειναι στα ιδια επιπεδα.Τηρουμενη των αναλογιων η αυτονομια ειναι πολυ καλη.Εννοειται αξιζει η μεταβαση και αν μπορεις το τζι2 κρατατο δε βγαινουν τετοια τηλεφωνα σημερα.Εγω εχω και τα δυο το 2αρι σαν μπακαπ.Το v10 ομως ειναι εργαλειο τουμπανο απροβληματιστο ακοπο και αξιζει καθε ευρώ του.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σας υπέρ ευχαριστώ για τις άμεσες και κατατοπιστηκές απαντήσεις σας.Θα επανέλθω όταν τελικά αποφασίσω αν θα το πάρω ακόμα η όχι..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιας και μιλαμε για τον nova. Ενώ εχω βαλει το teslaunread και λειτουργουν όλα τα notifications σε κλησεις viber μνματα...Δεν μου δουλευει να μου δειχνει ποσα εισερχομενα email εχω στην εφαρμογή typeApp. Ξέρετε γιατι;

 

Ρώτησε στο κατάλληλο θέμα αν θέλεις μιας και η απορία σου δεν αφορά το παρόν θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359299

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου πει καποιος πως ενεργοποιουμε και πως τον fingerprint sensor?:O

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου πει καποιος πως ενεργοποιουμε και πως τον fingerprint sensor?:O

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!:)

Αν κατάλαβα καλά αυτό ρωτάς;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160424/3c16fa040228d5e8308fe77430b843bf.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160424/ff8ad4be00a8025f53147b7631cd4a45.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160424/bb48aa67abf4cf0d0d10345dd4b2e51d.jpg

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Σας δίνω ένα link από youtube για όποιον ψάχνεται για θήκες και tempered glass. Μόνο και μόνο για τα κοπανήματα που του κάνει του κινητού πάνω στο τραπέζι ο τύπος που έκανε το βίντεο αξίζει να το δει κάποιος :)

 

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά αυτό ρωτάς;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160424/3c16fa040228d5e8308fe77430b843bf.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160424/ff8ad4be00a8025f53147b7631cd4a45.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160424/bb48aa67abf4cf0d0d10345dd4b2e51d.jpg

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

 

 

 

Ευχαριστω πολυ φιλε!:up:

Θα το κανω τωρα,και επανερχομαι εαν εχω προβλημα!:O

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...