Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κάρτα σου είναι αργή, μόνο κακό, θα κάνεις αν μεταφέρεις τις εφαρμογές σου.

Άσε που με τόση μνήμη που έχει δεν υπάρχει λόγος.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ το καταλαβα την καρτα θα την εχω μονο για τα αρχεια μου....ερωτηση αλλη...τωρα που εχω κατεβασει εφαρμογες φουλ και δουλευω λιγο οπως ειναι φυσιολογικο κατεβαινει και η ραμ του κινητου γυρω στα 1,3 gb ελευθερη....απο την εμπειρια σας οταν το κινητο δουλευει στο κοκκινο ποση ram μενει ελευθερη...δηλαδη τι συμβουλες υπαρχουνε να ακολουθησω ωστε να συμβαλλω στην καλυτερη διαχειριση ram του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Class 4 καρτα καλυτερα να τη βγαλεις τελειως..Ουτε βιντεο δεν θα μπορεις να γραψεις καλα καλα! Καθυστερεί το τηλεφωνο και μονο.
Link to comment
Share on other sites

Class 4 καρτα καλυτερα να τη βγαλεις τελειως..Ουτε βιντεο δεν θα μπορεις να γραψεις καλα καλα! Καθυστερεί το τηλεφωνο και μονο.

 

Εχεις να προτεινεις καποια καλη? Και θηκη ψαχνω και tempered glass

Link to comment
Share on other sites

Εχεις να προτεινεις καποια καλη? Και θηκη ψαχνω και tempered glass

 

Οριστε....

 

http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mp32d-eu-32gb-evo-micro-sdhc-class-10-p-PER.576943

 

θηκες...

 

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?keyphrase=LG+V10&page=1

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστω πολυ...αν και στο skroutz αυτες οι ωραιες θηκες spiegen δεν μου βγαζει το καταστημα plusmobi...κατι εχει παθει το site ή το καταστημα δεν λειτουργει....εσυ για ανθεκτικοτητα τι θα προτεινες? Και οσον αφορα το αλλο μου ερωτημα για την βελτιστη διαχειριση της ram? Το παραθετω ξανα απο κατω

 

Οκ το καταλαβα την καρτα θα την εχω μονο για τα αρχεια μου....ερωτηση αλλη...τωρα που εχω κατεβασει εφαρμογες φουλ και δουλευω λιγο οπως ειναι φυσιολογικο κατεβαινει και η ραμ του κινητου γυρω στα 1,3 gb ελευθερη....απο την εμπειρια σας οταν το κινητο δουλευει στο κοκκινο ποση ram μενει ελευθερη...δηλαδη τι συμβουλες υπαρχουνε να ακολουθησω ωστε να συμβαλλω στην καλυτερη διαχειριση ram του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ...αν και στο skroutz αυτες οι ωραιες θηκες spiegen δεν μου βγαζει το καταστημα plusmobi...κατι εχει παθει το site ή το καταστημα δεν λειτουργει....εσυ για ανθεκτικοτητα τι θα προτεινες?

 

Δες to post μου εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6655319#post6655319

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οκ το καταλαβα την καρτα θα την εχω μονο για τα αρχεια μου....ερωτηση αλλη...τωρα που εχω κατεβασει εφαρμογες φουλ και δουλευω λιγο οπως ειναι φυσιολογικο κατεβαινει και η ραμ του κινητου γυρω στα 1,3 gb ελευθερη....απο την εμπειρια σας οταν το κινητο δουλευει στο κοκκινο ποση ram μενει ελευθερη...δηλαδη τι συμβουλες υπαρχουνε να ακολουθησω ωστε να συμβαλλω στην καλυτερη διαχειριση ram του κινητου?

 

Η ram της συσκευής είναι υπεραρκετή και δεν θα έχεις πρόβλημα οτι χρήση και να κάνεις. Παρόλα αυτά, αν το λειτουργικό διαπιστώσει οτι χρειάζεται ram, ξέρει πολύ καλά τι να κάνει. Σε γενικές γραμμές η LG εχει κάνει καλή δουλειά σε αυτό τον τομέα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μη γεμίζετε τη συζήτηση με άσχετα πράγματα. Η ερώτηση για τη RAM δεν αφορά το V10, αλλά το android γενικότερα. Εδώ μιλάμε μόνο για τα της συσκευής. Όχι να παραδίδουμε μαθήματα τι είναι και πως λειτουργεί το 4G ή η RAM ενός κινητού. Αυτά τα ερωτήματα τα κάνετε στα κατάλληλα θέματα που διαθέτει το φόρουμ.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες μου εντυπώσεις λίγες ώρες αφότου ενεργοποιίησα για πρώτη φορά την συσκευή, είναι άριστες! Θέλει τον χρόνο της και φυσικά ψάξιμο για να ανακαλύψεις τις δυνατότητες που σου προσφέρει. Εκείνο που ήθελα να ρωτησω σε πρώτη φάση είναι αν έχουμε την δυνατότητα να επιλέξουμε κάποιες επαφές και να τις μεταφέρουμε στη second screen ώστε να τις καλούμε κατευθείαν από εκεί? Δεύτερον αν έχουμε πρόσβαση σε αυτές ακόμα και όταν είναι μόνο ενεργοποιημένη η second screen ή εμφανίζονται μόνιμα αυτή οι default εφαρμογές, το προφίλ ήχου δηλ., το wifi και ο φακός? Και τρίτον αν με το δακτυλικό αποτύπωμα μόνο μπορούμε να ενεργοποιησουμε την οθόνη ή μόνο να την ξεκλειδωσουμε? Edited by ChrisVag
Link to comment
Share on other sites

Εκείνο που ήθελα να ρωτησω σε πρώτη φάση είναι αν έχουμε την δυνατότητα να επιλέξουμε κάποιες επαφές και να τις μεταφέρουμε στη second screen ώστε να τις καλούμε κατευθείαν από εκεί?

 

Ναι,δες τις ρυθμισεις της δευτερης οθονης.

 

Δεύτερον αν έχουμε πρόσβαση σε αυτές ακόμα και όταν είναι μόνο ενεργοποιημένη η second screen ή εμφανίζονται μόνιμα αυτή οι default εφαρμογές, το προφίλ ήχου δηλ., το wifi και ο φακός?

 

το πρωτο,μονο οταν ειναι ενεργοποιημενη.....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160417/c6ec4d06edfb29088c9db45e71abeefd.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάτι δεν πάει καλά... Πως σου έβγαλε τόσες ώρες;;;

Link to comment
Share on other sites

Το οτι κατι δεν παει καλα δηλώνω.

Πριν 3-4 μέρες μου κραταγε gps ανοιχτό και ειχα 2 και κατι ώρες και αφου ρυθμισα τα παντα για να μην χανω τοση κατανάλωση,βλέπω στην καταναλωση 35% συστημα android και 27% οθόνη με "7ώρες".Δηλαδη εκτος απο τις υπερβολικες ώρες,δεν πηρα και 40-50% η οθόνη

Αλλαλουμ σκέτο.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by DOR1K1N
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά, μη γεμίζετε τη συζήτηση με άσχετα πράγματα. Η ερώτηση για τη RAM δεν αφορά το V10, αλλά το android γενικότερα. Εδώ μιλάμε μόνο για τα της συσκευής. Όχι να παραδίδουμε μαθήματα τι είναι και πως λειτουργεί το 4G ή η RAM ενός κινητού. Αυτά τα ερωτήματα τα κάνετε στα κατάλληλα θέματα που διαθέτει το φόρουμ.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Λάθος. Δεν κάνουν όλες οι συσκευές την ίδια διαχείριση της RAM, έχω πολλά παραδείγματα που δεν είναι της παρούσης. Ο φίλος ρώτησε για το V10 και η απάντηση ήταν για το V10 συγκεκριμένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχεις να προτεινεις καποια καλη? Και θηκη ψαχνω και tempered glass

 

Ότι και να πάρεις από αυτές είναι «ταχύτητα φωτός»

http://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards/f/462192/UHS-Speed-Class-3.html?keyphrase=micro+sd+32gb

Link to comment
Share on other sites

Kαλως ηρθα και εγω,απο σημερα κατοχος ενος πανεμορφου κατα την γνωμη μου λευκου LG Ve10 προερχομενος απο Mate 8
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά... Πως σου έβγαλε τόσες ώρες;;;

 

Μου το έχει κάνει και εμένα παιδιά. Το έβαλα για φόρτιση στο 40% και το έβγαλα στο 99%. Είχε κρατήσει και τους προηγούμενους χρόνους και είδα on screen πάνω από 7 ώρες. Πλασματικό είναι γιατί δεν έσβησε την προ της φόρτισης χρήση!

 

Αυτό πάντως που θα ήθελα να αναφέρω είναι ότι μετά την αναβάθμιση ο ήχος του τηλεφώνου όταν ακούω μουσική ή όταν βλέπω βίντεο έχει καλυτερέψει απίστευτα!

:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια mini σύγκριση με G4 αν έχει κάποιος τη καλοσύνη; :)

 

Nικολα καμια σχεση,πιστεψε με:lol::lol:

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Kαλως ηρθα και εγω,απο σημερα κατοχος ενος πανεμορφου κατα την γνωμη μου λευκου LG Ve10 προερχομενος απο Mate 8

 

Καλησπέρα και με γειά σου, καλοδουλευτο:)

 

Μετά από αρκετή ακρόαση μουσικής σε deezer και poweramp με τα δικά του ακουστικά αλλά και δύο ζευγάρια xiaomi μπορώ να πω ότι ο ήχος είναι αρκετά ικανοποιητικός:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nικολα καμια σχεση,πιστεψε με:lol::lol:

Πήρες V10 τρελοπαιδο;

Ήμουν πολύ ευχαριστημένος απο το G4 περα απο τη μπαταρία του γι'αυτο μου φαίνεται πολύ καλή ιδέα το V10..Λεω να σπρωξω το Note 5,βαρέθηκα λιγακι..

Περιμένω συγκριτικό :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και με γειά σου, καλοδουλευτο:)

 

Μετά από αρκετή ακρόαση μουσικής σε deezer και poweramp με τα δικά του ακουστικά αλλά και δύο ζευγάρια xiaomi μπορώ να πω ότι ο ήχος είναι αρκετά ικανοποιητικός:happy:

 

Το dac το ενεργοποίησες? Από τη μαμά του λειτουργεί μόνο στις εφαρμογές της LG αλλά στο xda κάποιος έκανε μια εφαρμογή που ξεγελάει τη συσκευή και μπορείς να το χρησιμοποιείς παντού.

Link to comment
Share on other sites

Στο Deezer έχει μικρή διαφορά στην ποιότητα ήχου και έντασης, στο poweramp απενεργοποιεις τον άμεσο έλεγχο έντασης ήχου από τις ρυθμίσεις, μικρές οι διαφορές πάντως, με τα ίδια ακουστικά στο Z ultra με viper & atmos ήταν κάτι μοναδικό.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

στο xda κάποιος έκανε μια εφαρμογή που ξεγελάει τη συσκευή και μπορείς να το χρησιμοποιείς παντού.

Στο ίδιο thread αναφέρεται (στα τελευταία ποστς) πως με Marshmallow η εφαρμογή αυτή δεν χρειάζεται πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια mini σύγκριση με G4 αν έχει κάποιος τη καλοσύνη; :)

Τι ψάχνεις.. Και μόνο από εμφάνιση... Το ένα είναι η Γεωργία Βασιλειάδου και το άλλο η Charlize Theron :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...