Jump to content

Galaxy Note 5 Dual Sim (N9208, N9200, N920CD)


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψαχνω εδω και μερες πως θα εμφανιζονται στην "ΣΥΛΛΟΓΗ" τα αλμπουμ απο το Dropbοx, Google Drive, USB OTG κ.τ.λ.

Τα μονα αλμπουμ που εχει το ΝΟΤΕ 5 στην "ΣΥΛΛΟΓΗ" ειναι Camera, Screenshot, Photo Editor, Downloads και Viber Images.

 

Στο ΝΟΤΕ 4 ειχε τα παντα.... και ειχε και δυνατοτητα να επιλεξεις ποια αλμπουν θα σου εμφανιζονται.

καμια ιδεα τι και πως ρα παιδια ?

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 444
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γι αυτούς που έχουν το μοντέλο

Samsung Galaxy Note 5 N9208

και μετά την αναβάθμιση χάθηκαν οι γλώσσες άπο τα settings/language (όχι keyboard υπάρχουν )

 

Κάνουμε τα ακόλουθα :

Πάμε με έναν file explorer στην διαδρομή. System/vac/ σβήνουμε το αρχείο language.xml και κάνουμε reboot και Τσακ επανήλθαν οι γλώσσες

Θέλει root

 

Ευχαριστω για το tip. Λιγες μερες του εμειιναν...... για root. :D

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε μια αναβαθμιση λογισμικου 127 MB...στο Ν9208

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε ολους!!

Παιδια αυτο το σαιτ το ξερετε ??

http://www.eglobalcentral.eu/

Ειναι αξιοπιστο? Εχει ψωνισει κανεις?

Ενδιαφερομαι για το N920C 32gb.αλλα δεν ςχω ξαναπαραγγειλει και φοβαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά έχει τύχει σε κανέναν αυτό που πας να τραβήξεις βίντεο σου βγάζει σφάλμα εγγραφής?μετά πας ΕΚΚΑΘΆΡΙΣΗ ΜΝΉΜΗΣ CASE δουλεύει για λίγο μετά πάλι τα ίδια. https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/26/0145beb5dd2425850605fb54b6ef4afd.jpg
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά έχει τύχει σε κανέναν αυτό που πας να τραβήξεις βίντεο σου βγάζει σφάλμα εγγραφής?μετά πας ΕΚΚΑΘΆΡΙΣΗ ΜΝΉΜΗΣ CASE δουλεύει για λίγο μετά πάλι τα ίδια. https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/26/0145beb5dd2425850605fb54b6ef4afd.jpg

Για μην έχει και άλλος αυτό το πρόβλημα είναι η εφαρμογή audiko ringtones. Απλά αυτή η εφαρμογή κρατάμε το μικρόφωνο ανοιχτό και δεν δούλευε ούτε η εγραφη κάμερας ούτε ότι είχε να κάνει με το μικρόφωνο όπως το s-voice και άλλα.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

όλα καλά με αυτό το τηλέφωνο, έχω φάει τρελό κόλημα, αλλά διάβασα παραπάνω σχετικά με την μπαταρία... ενταξει με την ενσωματωμένη, εντάξει με την μνήμη (που δεν πέρνει..) αλλά με το ζόρι μια μέρα, πολύ χλωμο και ειδικά για τα λεφτά του... όταν μάλιστα θα αρχίσει να περνάει λίγος καιρός θα χάνει κιάλλο η μπαταρία.. θα φτανει στο σημείο κάποις να φορτίζει 2-3 φορές το τηλέφωνο.. δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το πράγμα... το νέο μοντέλο να είναι σε πολλά χειρότερο.. πως θα πουλήσουν έτσι.. και απ ότι είδα (διωρθώστε με αν κάνω λάθος..) είναι χειρότερο και το SAR ανέβηκε κατα πολύ.. Στο θέμα μπαταρίας και SAR το δίκαρτο με το απλό έχουν διαφορά;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν ισχύει αυτό που λες.Στο λέω φιλικά,η πτώση της μπαταρίας με την πάροδο των ετών δεν είναι τόσο τραγική όσο την παρουσιάζεις.Έχω ακόμα το note 2 στο σπίτι και μετά από χρήση 3 ετών,η πτώση της μπαταρίας είναι μικρότερη του 20%.Βγάζει 4 ώρες οθόνη και παραπάνω τη μέρα εύκολα.

 

Για να σου μιλήσω με παράδειγμα απτό για να καταλάβεις θα κάνω την εξής υπόθεση εργασίας.Θα υποθέσω(επειδή δεν έχω στοιχεία),ότι οι κύκλοι φόρτισης/αποφόρτισης των μπαταριών που χρησιμοποιεί η samsung,είναι κοντά στα νούμερα που έχει δώσει η apple στο παρελθόν για τις μπαταρίες των iphone.Η apple σου λέει λοιπόν ότι στις 500 πλήρεις φορτίσεις/αποφορτίσεις,η μπαταρία θα διατηρεί ακόμα το 80% της αρχικής της απόδοσης.Άν υποθέσουμε λοιπόν ότι κ η samsung είναι κάπου εκεί γύρω,σημαίνει πρακτικά ότι για να χάσεις 20% απόδοση μπαταρίας,πρέπει το κινητό επί 1.5 χρόνο,καθημερινά,να αποφορτίζει κ να φορτίζει από το 0-100.Εάν τις μισές μέρες από τις 500 τώρα δεν το ξεζουμίσεις το κινητό αλλά το φορτίσεις πχ κάθε δεύτερη μέρα,τότε πας στις 750 μέρες,δηλαδή 2 χρόνια+

Άν δε κάνεις κ 3-4 μέρες να φορτίσεις,το διάστημα που θα συμπληρώσεις τους 500 κύκλους φόρτισης ανεβαίνει ακόμα περισσότερο..

 

Από τις 5.5 περίπου ώρες οθόνης που μου έβγαζε το note 2 πριν 3 χρόνια,τώρα βγάζει 4+ (δεν το φτάνω ποτέ στο 0 για να δω ακριβείς ώρες,πάντα φορτίζω περί το 20%).Καταλαβαίνεις ότι αυτό που λες για 3 φορτίσεις τη μέρα δε βρίσκεται στο ρεαλιστικό πεδίο της μπαταρίας αυτής κάθε αυτής.Άν δεν έχεις αυτοσκοπό να τελειώνεις τη μπαταρία όσο πιο γρήγορα γίνεται,επί καθημερινής βάσης,δεν έχεις να ανησυχείς για τίποτα.

me > you
Link to comment
Share on other sites

nfeel σε ευχαριστώ για την λεπτομερή και πολυ κατατοπιστική ανάλυση στο θέμα... σε ευχαριστώ και μετά από αυτό "άνοιξε ο δρόμος για την αγορά" το βρήκα στο Ντουμπάϊ 524 Ευρώ το δικαρτο σε χρισό 32gb, καλά είναι λέτε; θα μου το φέρει φίλος μου, δεν ξέρω βεβαια (και αυτο με προβληματίζει κάπως..) αν θα υποστιρίζει Ελληνικά πλήρως (..και στο S-Pen) και εντάξει με την εγγύηση... αν μετά το πέρας της εγγύησης αν.. (ου μη γένοιτω) χαλάσει κάτι μπορεί να το αναλάβει τεχνικός ή θα μου λένε όπως με το λενόβο (όπου και να πήγαινα) "από που το πήρατε;" μέσω ebay έλεγα από κίνα.. "Α.. λυπάμε κύριε, τότε πρέπει να το πάτε στην Κίνα" ..και δεν μιλάμε για καταστήματα αλλά για απλά τεχνικούς κινητών..
Link to comment
Share on other sites

nfeel σε ευχαριστώ για την λεπτομερή και πολυ κατατοπιστική ανάλυση στο θέμα... σε ευχαριστώ και μετά από αυτό "άνοιξε ο δρόμος για την αγορά" το βρήκα στο Ντουμπάϊ 524 Ευρώ το δικαρτο σε χρισό 32gb, καλά είναι λέτε; θα μου το φέρει φίλος μου, δεν ξέρω βεβαια (και αυτο με προβληματίζει κάπως..) αν θα υποστιρίζει Ελληνικά πλήρως (..και στο S-Pen) και εντάξει με την εγγύηση... αν μετά το πέρας της εγγύησης αν.. (ου μη γένοιτω) χαλάσει κάτι μπορεί να το αναλάβει τεχνικός ή θα μου λένε όπως με το λενόβο (όπου και να πήγαινα) "από που το πήρατε;" μέσω ebay έλεγα από κίνα.. "Α.. λυπάμε κύριε, τότε πρέπει να το πάτε στην Κίνα" ..και δεν μιλάμε για καταστήματα αλλά για απλά τεχνικούς κινητών..
Από τη στιγμή που δεν έχει εισαχθεί στην ευρώπη (και δεν γνώριζουμε αν γίνει στο μέλλον), πράγμα που σημαίνει ότι δεν θα μπορούν να βρεθούν εύκολα ανταλλακτικά, το πιθανότερο είναι να σου λένε "πήγαινε το στο Ντουμπάι". Όσο για την εγγύηση...πιστεύω να ξέρεις ότι δεν υπάρχει εντός ευρώπης.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα.

Βγηκε η καινουργια AOL1 για τους κατοχους Ν9208 αλλα ειναι απο Ινδια με CSC INS.

http://www.sammobile.com/firmwares/download/63540/N9208XXU2AOL1_N9208ODI2AOKB_INS/

 

Εχει δοκιμασει κανενας να την περασει να τσεκαρει τι παιζει με τα ελληνικα?Οχι τοσο για την γλωσσα εμφανησης αλλα για το spen.

HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα.

Βγηκε η καινουργια AOL1 για τους κατοχους Ν9208 αλλα ειναι απο Ινδια με CSC INS.

http://www.sammobile.com/firmwares/download/63540/N9208XXU2AOL1_N9208ODI2AOKB_INS/

 

Εχει δοκιμασει κανενας να την περασει να τσεκαρει τι παιζει με τα ελληνικα?Οχι τοσο για την γλωσσα εμφανησης αλλα για το spen.

 

Καλησπερα και καλη χρονια. Φιλε μου εγω εχω το N9208 twaiwan εκδοση και απ οτι εχω ψαξει δεν περναει αλλο firmware γιατι στο odin βγαζει failed οταν παει να περασει το modem. Υπαρχει καποιος τροπος ανορθοδοξος βεβαια χωρις να εισαι root.

http://forum.xda-developers.com/note5/help/hoping-to-flash-sm-n9208-note-5-t3186086

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια!στο n9208 σας εχει μονο ως επιλογη το πληκτρολογιο samsung?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια. Φιλε μου εγω εχω το N9208 twaiwan εκδοση και απ οτι εχω ψαξει δεν περναει αλλο firmware γιατι στο odin βγαζει failed οταν παει να περασει το modem. Υπαρχει καποιος τροπος ανορθοδοξος βεβαια χωρις να εισαι root.

http://forum.xda-developers.com/note5/help/hoping-to-flash-sm-n9208-note-5-t3186086

 

τωρα εγω γιατι δεν καταλαβα?

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια!στο n9208 σας εχει μονο ως επιλογη το πληκτρολογιο samsung?

 

 

ναι??? εγώ έχω βάλει το google keyborad....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα και χρονια πολλα.

Βγηκε η καινουργια AOL1 για τους κατοχους Ν9208 αλλα ειναι απο Ινδια με CSC INS.

http://www.sammobile.com/firmwares/download/63540/N9208XXU2AOL1_N9208ODI2AOKB_INS/

 

Εχει δοκιμασει κανενας να την περασει να τσεκαρει τι παιζει με τα ελληνικα?Οχι τοσο για την γλωσσα εμφανησης αλλα για το spen.

 

φοράω την LMY47X.N9208ZTU2AOL1

τίποτα ακόμα δυστυχώς.... η αναγνώριση χαρακτήρων από το spen παραμένει στα αγγλικά και σε 3-4 κινέζικα.... ίσως με την αναβάθμιση σε marshmallow δούμε κάτι διαφορετικό....

Link to comment
Share on other sites

ναι??? εγώ έχω βάλει το google keyborad....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

φοράω την LMY47X.N9208ZTU2AOL1

τίποτα ακόμα δυστυχώς.... η αναγνώριση χαρακτήρων από το spen παραμένει στα αγγλικά και σε 3-4 κινέζικα.... ίσως με την αναβάθμιση σε marshmallow δούμε κάτι διαφορετικό....

Την ίδια έχω και εγώ. Taiwan να μαντεψω?

Link to comment
Share on other sites

ναι??? εγώ έχω βάλει το google keyborad....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

φοράω την LMY47X.N9208ZTU2AOL1

τίποτα ακόμα δυστυχώς.... η αναγνώριση χαρακτήρων από το spen παραμένει στα αγγλικά και σε 3-4 κινέζικα.... ίσως με την αναβάθμιση σε marshmallow δούμε κάτι διαφορετικό....

πως το εβαλες το google keyboard?το ειχε σαν επιλογη?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

πως το εβαλες το google keyboard?το ειχε σαν επιλογη?

 

 

οχι δεν το είχε αρχικά.. το εγκατέστησα από google play και μετά το εμφανίζει κανονικά στα settings και μπορείς να το επιλέξεις....

Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει κανείς από hedy? Eίναι το 920 CD ή το 9208?

Έχει και τα 2 όποιο θες εσύ μπορείς να πάρεις.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Το τηλ μου είναι από Iran CSC THR.920C δικαρτο .ειδα στο samobile ότι έχει βγει καινούριο firmware.με ota δεν μου δείχνει αναβάθμιση.μπορο να περάσω μέσο odin? Πως καταλαβενουμαι ποια ρομ είναι για το δικαρτο?
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω το Ν 9208 ...ειναι απο taiwan....ποιο ειναι το τελευταιο λογισμικο???? Edited by harley5
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...