Jump to content

Galaxy Note 5 Dual Sim (N9208, N9200, N920CD)


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζετε αν το note 5 (version 920C) το οποίο λειτουργεί στην Ελλάδα θα πάρει αναβάθμιση σε nugat official ?? ή θα πρέπει να γίνει root και να περαστεί η αναβάθμιση χειροκίνητα?

 

Eχει ηδη αναβαθμιστει official.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 444
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερωτηση:

Εχω το Ν9208 με CSC XME . android 6.0.1

product code SM-N9208ZKUXME δλδ Μαλαισια

Μπορω να φλασαρω με ODIN nougat με αλλο CSC ; πχ Ινδια; ή να περιμενω να βγει για Μαλαισια;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Eχει ηδη αναβαθμιστει official.....

 

Στο δικό μου Note 5 Duos ακόμα δεν έχει κατέβει, δεν το βρίσκει ως update. Εχει μείνει στο παλιό Ν920CXXS3BPI4

 

Καμιά ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Καλησπέρα είμαι νέος στο σαιτ, έχω το NOTE 3 NEO και αρχικά ήθελα να πάρω το NOTE FE (7) που ειναι μικρο σε διαστασεις και αδιαβροχο

αλλά η τιμή του είναι κοντά στα 700 ευρώ και δεν πέφτει παρόλο που ανακηνοθηκε το NOTE 8, οπότε μάλλον θα καταλήξω στο NOTE 5 το βρήκα στο ebay στα 300 ευρώ http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-Note-5-SM-N920C-32GB-Factory-Unlocked-GSM-Smartphone-5-7-/232430373467?var=&epid=2151613609&hash=item361dee0a5b:m:m8XL-bYdN6yMqqziPWWBABQ αλλά γράφει ότι δεν υποστηρίζει CDMA ( Work with GSM network only, Not work with CDMA !) ΞΈΡΕΙ ΚΑΝΕΊΣ ΤΙ ΣΗΜΕΝΕΙ ΑΥΤΌ ΘΑ ΈΧΩ ΚΆΠΟΙΟ ΠΡΌΒΛΗΜΑ? Η τιμή μου φενεται πολύ χαμηλή και αυτό με προβληματιζει!

Edited by dimitrios27
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι νέος στο σαιτ, έχω το NOTE 3 NEO και αρχικά ήθελα να πάρω το NOTE FE (7) που ειναι μικρο σε διαστασεις και αδιαβροχο

αλλά η τιμή του είναι κοντά στα 700 ευρώ και δεν πέφτει παρόλο που ανακηνοθηκε το NOTE 8, οπότε μάλλον θα καταλήξω στο NOTE 5 το βρήκα στο ebay στα 300 ευρώ http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-Note-5-SM-N920C-32GB-Factory-Unlocked-GSM-Smartphone-5-7-/232430373467?var=&epid=2151613609&hash=item361dee0a5b:m:m8XL-bYdN6yMqqziPWWBABQ αλλά γράφει ότι δεν υποστηρίζει CDMA ( Work with GSM network only, Not work with CDMA !) ΞΈΡΕΙ ΚΑΝΕΊΣ ΤΙ ΣΗΜΕΝΕΙ ΑΥΤΌ ΘΑ ΈΧΩ ΚΆΠΟΙΟ ΠΡΌΒΛΗΜΑ? Η τιμή μου φενεται πολύ χαμηλή και αυτό με προβληματιζει!

 

Από hong kong θα φας τελωνείο και στο 300άρι υπολόγισε σίγουρα κανένα κατοστάρικο συν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι νέος στο σαιτ, έχω το NOTE 3 NEO και αρχικά ήθελα να πάρω το NOTE FE (7) που ειναι μικρο σε διαστασεις και αδιαβροχο

αλλά η τιμή του είναι κοντά στα 700 ευρώ και δεν πέφτει παρόλο που ανακηνοθηκε το NOTE 8, οπότε μάλλον θα καταλήξω στο NOTE 5 το βρήκα στο ebay στα 300 ευρώ http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-Note-5-SM-N920C-32GB-Factory-Unlocked-GSM-Smartphone-5-7-/232430373467?var=&epid=2151613609&hash=item361dee0a5b:m:m8XL-bYdN6yMqqziPWWBABQ αλλά γράφει ότι δεν υποστηρίζει CDMA ( Work with GSM network only, Not work with CDMA !) ΞΈΡΕΙ ΚΑΝΕΊΣ ΤΙ ΣΗΜΕΝΕΙ ΑΥΤΌ ΘΑ ΈΧΩ ΚΆΠΟΙΟ ΠΡΌΒΛΗΜΑ? Η τιμή μου φενεται πολύ χαμηλή και αυτό με προβληματιζει!

 

Δες και εδω

https://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-note-5-dual-sim-n9208-4g-lte-64gb-sim-free-unlocked-gold.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δυο ερωτήσεις:

Το Hong Kong note 5 θα πάρει nougat;

Ως τηλέφωνο αν και 2 ετών δε μου φαίνεται να υστερεί κάπου σε σχέση με τα σημερινά. Τι χάνω σε σχέση ας πούμε με ένα note 8;

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις:

Το Hong Kong note 5 θα πάρει nougat;

Ως τηλέφωνο αν και 2 ετών δε μου φαίνεται να υστερεί κάπου σε σχέση με τα σημερινά. Τι χάνω σε σχέση ας πούμε με ένα note 8;

 

Οθονη, ταχυτητα, καρτα μνημης, καμερα και ενδεχομένως μπαταρια. Συν τα οποια νεα features του Spen.

 

Απο κει και περα αν αξιζει να κανεις τη μεταβαση ειναι αλλο καπελο :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το Note 5 9200. Έχω την nougat κανονικά αλλά θα ήθελα να δουλέψω το aod και το volte της cosmote. + Ότι δεν μπορώ να κάνω βιντεοκλήσεις...Αυτο φτιάχνει με άλλη ρομ; Πιστευετε αξίζει να περάσω custom rom; Θα χάσω τις πληρωμές που κάνω με NFC και Winbank;

 

Στάλθηκε από το SM-N9200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by karasarinis_mark
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα στο φορουμ,

θελω να παρω το εν λογω κινητο αλλα επειδη δεν εχω προσβαση στις αγγελιες και θα πρεπει να το βρω να το παρω απο καποιον τελειως αγνωστο, ειναι ευκολο να μου πει καποιος τι πρεπει να προσεξω?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει λινκ κάποιο αξιόπιστο κατάστημα, κατα προτίμηση ΕΕ, για αγορά του συγκεκριμένου κινητού?

 

Ήμουν κάτοχος του note 2 το είχα αρκετά χρόνια μέχρι που στην 1000ή τούμπα χάλασε η οθόνη και μετά λόγω μη διαθέσιμου κεφαλαίου κατέληξα στο xiaomi redmi note 4. Τώρα που εχω μαζέψει κάποια χρήματα σκέφτομαι να επιστρέψω στην αγαπημένη μου κατηγορία της Samsung. Αν και έχω την οικονομική δυνατότητα να παρω το Note 8, μπορώ να πω οτι δεν μου αρέσει το aspect ratio.

Link to comment
Share on other sites

Σε specs όμως ανεβαίνεις παααααρα πολύ και σε διάρκεια μπαταρίας που είναι σημαντικό.

Αφού μπορείς οικονομικά και αφού είσαι κατασταλαγμενος στο "τι ακριβώς" θέλεις, δεν θα σκεφτόμουν μια παλιά έκδοση του note.

Εσύ θα αποφασίσεις φυσικά αλλα νομίζω ότι ειδικά το note 5 από μπαταρία ήταν πολύ χάλια, Γι αυτό και μόνο εγώ προσωπικά δεν το πήρα.

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει ξεκολλήσει η οθόνη πανω αριστερά .Έχει τύχει σε κανέναν και αν φτιάχνεται? 90dec4fb08405029e3de7725a7264cb0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα.

Σκεφτομαι να μεταβω απο s7 edge, μιας και η σειρα note ειναι αδυναμια μου αλλα απο το 4 και μετα δεν ξαναπηρα λογω του οτι δεν ηρθε ελλαδα, μετα το αποσυρανε και τωρα ειναι η τιμη στο θεο. Αξιζει τον κοπο?

Δεν περιμενω να ειναι καλυτερο απο το s7 edge, μου αρκει να ειναι στο ιδιο επιπεδο. Ποια η γνωμη σας?

 

και τελος ποια εκδοση πρεπει να παρω για ειναι πληρως συμβατη με τη χωρα μας, ειδηκα με cosmote?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Σκεφτομαι να μεταβω απο s7 edge, μιας και η σειρα note ειναι αδυναμια μου αλλα απο το 4 και μετα δεν ξαναπηρα λογω του οτι δεν ηρθε ελλαδα, μετα το αποσυρανε και τωρα ειναι η τιμη στο θεο. Αξιζει τον κοπο?

Δεν περιμενω να ειναι καλυτερο απο το s7 edge, μου αρκει να ειναι στο ιδιο επιπεδο. Ποια η γνωμη σας?

 

και τελος ποια εκδοση πρεπει να παρω για ειναι πληρως συμβατη με τη χωρα μας, ειδηκα με cosmote?

 

ευχαριστω

 

Προχώρα άφοβα, το κινητό είναι ένα από τα πιό στιβαρά, όμορφα και αρχοντικά τηλέφωνα που υπάρχουν εκεί εξώ!....

Σφαίρα πάει, ο exynos7420 είναι πολύ καλός, το s-pen υπέροχο, μοναδικά μειονεκτήματα είναι η έλλειψη micro sd και η μέτρια μπαταρία (χειρότερη από s7edge αλλά όχι κάτι τρομερό).

Έχω αλλάξει πολλά Note5 (όλα τα χρώματα) και πάντα σε αυτό γύρναγα.

Θα πάρεις το N920C (γιά δίκαρτο το N920CD) το οποίο είναι 100% συμβατό στην Ελλάδα με όλα τα δίκτυα κινητής, με ελληνικά παντού και στο πενάκι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την ενημερωση.

Να ρωτησω και κατι ακομα μιας και το εχεις παρει τοσες φορες. Που μπορω να ψαξω για μεταχειρισμενο μιας και στις αγγελιες του φορουμ δεν εχω προσβαση?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια Εκτός απο το 920c cd ποια αλλξ έκδοση παίζει στην Ελλάδα? Η 920P?

H 920V?απο aliexpress βρίσκω μονο Αυτά τα μοντελα..οχι το c kai cd

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το n9208 duos και δουλέυει μια χαρά σε όλα lte κτλ δουλευω cosmote αλλα αποσο γνωρίζω δεν υπάρχει προβλημα και στα υπόλοιπα Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...