Jump to content

Galaxy Note 5 Dual Sim (N9208, N9200, N920CD)


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου εβγαλε update firmware σε n9208

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 444
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καινουργιο Official update με κωδικο N920CXXS2BPG3

 

Ηθελα να ηξερα τι αλλαζουν συνεχεια....

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

το κινητο εχει ελληνικα ? Πηρε την MM?

αν χαλασει τι γινετε?

σε καποια φαση σκεφτομαι να το παρω κ εγω (και να αφησω το s6 egde) μια που το νεο Note 7 δε μου αρεσε και ελπιζω να βρω το 5 μεταχειρισμενο σε καλη τιμη.

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

το κινητο εχει ελληνικα ? Πηρε την MM?

αν χαλασει τι γινετε?

σε καποια φαση σκεφτομαι να το παρω κ εγω (και να αφησω το s6 egde) μια που το νεο Note 7 δε μου αρεσε και ελπιζω να βρω το 5 μεταχειρισμενο σε καλη τιμη.

Να ευχεσαι να μη σου χαλασει γιατι θα τραβηξεις ταλαιπωρία...
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

το κινητο εχει ελληνικα ? Πηρε την MM?

αν χαλασει τι γινετε?

σε καποια φαση σκεφτομαι να το παρω κ εγω (και να αφησω το s6 egde) μια που το νεο Note 7 δε μου αρεσε και ελπιζω να βρω το 5 μεταχειρισμενο σε καλη τιμη.

 

1.Εχει Ελληνικα

2.Πηρε τη ΜΜ

3.Εγγυηση απο Samsung δε παιζει,μονο απο το καταστημα που το αγορασες γι'αυτο καλο ειναι να ειναι φερεγγυο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ευχεσαι να μη σου χαλασει γιατι θα τραβηξεις ταλαιπωρία...

 

Την επαθα εγω με προβλημα στην οθονη,την επομενη ημερα της αγορας το πηγα στο καταστημα που ειχα επιλεξει κυριως λογω των καλων κριτικων σε Σκρουτζ & Bestprice (http://www.placemall.gr/) και εγινε αντικατασταση με νεα συσκευη που περιμενω μεχρι τη Παρασκευη. (διαστημα 4-5 εργασιμων δηλαδη). Aν το παρεις απο εξω σιγουρα θα κανει κανα μηνα !

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

βασικα σε μεταχειρισμενο σκεφτομουνα να το παρω (600 εχει κανουργιο) για αυτο και ρωτησα αν χαλασει τι κανουμε μετα (μαλλον ανταλλακτικα απο internet και βολτα σε φιλο τεχνικό που δουλευει σε service :p)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικο κινητο,αντιμετωπιζω ομως ενα θεματακι με τη διαχειριση των SIM....

 

SIM 1 - ρυθμισμενη μονο για Data (3G/4G)

SIM 2 - ρυθμισμενη μονο για Τηλεφωνο (2G)

 

Προσπαθω να απενεργοποιησω τα Δεδομενα (Ρυθμισεις / Χρηση δεδομενων / ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ) απο την SIM 2 (κλησεις μονο) αλλα ταυτοχρονα απενεργοποιουνται και της SIM 1 (Data) πως μπορω να διαχειριζομαι ξεχωριστα τις SIM ? Η ειναι κατι φυιολογικο?

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικο κινητο,αντιμετωπιζω ομως ενα θεματακι με τη διαχειριση των SIM....

 

SIM 1 - ρυθμισμενη μονο για Data (3G/4G)

SIM 2 - ρυθμισμενη μονο για Τηλεφωνο (2G)

 

Προσπαθω να απενεργοποιησω τα Δεδομενα (Ρυθμισεις / Χρηση δεδομενων / ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ) απο την SIM 2 (κλησεις μονο) αλλα ταυτοχρονα απενεργοποιουνται και της SIM 1 (Data) πως μπορω να διαχειριζομαι ξεχωριστα τις SIM ? Η ειναι κατι φυιολογικο?

Δεν έχει νόημα αυτό που πας να κάνεις. Από τη στιγμή που έχεις ορίσει ότι κλήσεις θα έχεις από την 2 και ίντερνετ από την 1, είσαι καλυμμένος.

 

"V" for V10

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νόημα αυτό που πας να κάνεις. Από τη στιγμή που έχεις ορίσει ότι κλήσεις θα έχεις από την 2 και ίντερνετ από την 1, είσαι καλυμμένος.

 

"V" for V10

 

Πολυ ωραια,σε ευχαριστω,πρωτη φορα δικαρτο βλεπεις.... :lol:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση εαν ξερει καποιος.....

 

Εχω το N920CD Dual Sim με κωδικο χωρας MTZ (Zambia) και δεν εχω λαβει καμια αναβαθμιση απο 1/4/2016.

Βλεπω στο Samsung Live οτι βγαζει καθε λιγο και λιγακι αναβαθμισεις για ολες τις αλλες χωρες αλλα για Ζαμπια τιποτα εδω και πολλους μηνες....

Καμια ιδεα γιατι γινετε αυτο καποιος ?

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση εαν ξερει καποιος.....

 

Εχω το N920CD Dual Sim με κωδικο χωρας MTZ (Zambia) και δεν εχω λαβει καμια αναβαθμιση απο 1/4/2016.

Βλεπω στο Samsung Live οτι βγαζει καθε λιγο και λιγακι αναβαθμισεις για ολες τις αλλες χωρες αλλα για Ζαμπια τιποτα εδω και πολλους μηνες....

Καμια ιδεα γιατι γινετε αυτο καποιος ?

 

Φίλε μου, έχεις κάποια σχέση με τη Ζαμπια; Ρωτάω γιατί έχω επιχείρηση εκεί και έχω πάει πολλές φορές.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου καμια.

Απλα ετυχε το Νοτε 5 που αγορασα απο εξωτερικο να ειναι με κωδικο χωρας Ζαμπια.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση εαν ξερει καποιος.....

 

Εχω το N920CD Dual Sim με κωδικο χωρας MTZ (Zambia) και δεν εχω λαβει καμια αναβαθμιση απο 1/4/2016.

Βλεπω στο Samsung Live οτι βγαζει καθε λιγο και λιγακι αναβαθμισεις για ολες τις αλλες χωρες αλλα για Ζαμπια τιποτα εδω και πολλους μηνες....

Καμια ιδεα γιατι γινετε αυτο καποιος ?

 

Same here (από Ζάμπια) χωρίς να έχει έρθει κάποια ενημέρωση τελευταία

Link to comment
Share on other sites

Η απορια ειναι για ποιο λογο να εχουν τα κινητα απο Ζαμπια εκτος αναβαθμισεων ?
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατά λάθος ενεργοποιηθηκε το safe mode στο κινητό μου. Ξέρει κανείς πώς απενεργοποιείται.;
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα 20 φορές restart αλλά τίποτε. Ή έχει μπλοκάρει γενικά ή το volume down παρουσιάζει κάποια προβλήματα. Κάπου διάβασα επίσης ότι φταίνε κάποιες εφαρμογές αλλά δεν κατέβασα καμία το τελευταίο διάστημα. Μου ρχεται να το σπάσω. Δεν δουλεύει καμία εφαρμογή με safe mode. :O
Link to comment
Share on other sites

Η απορια ειναι για ποιο λογο να εχουν τα κινητα απο Ζαμπια εκτος αναβαθμισεων ?

 

Who really knows... Ελπίζω να δώσουν κάποια στιγμή κάτι. Παρόλα αυτά δουλεύει μια χαρά η συσκευή οπότε όλα καλα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα παιδια εχει προσπαθησει καποιος να βαλει αλλη official rom μεσο odin? προσπαθω να βαλω αλλη αλλα το odin μου βγαζει σηνεχεια σφαλμα. αυτο μου συνβαινει μονο με το note 5 με αλλα samsung δεν ειχα θεμα την αλλαζα μια χαρα. υπαρχει καποιο κολπο?καπου διαβασα οτι πρεπει να βαλω και το pit NOBLELTE_EUR??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχει προσπαθησει καποιος να βαλει αλλη official rom μεσο odin? προσπαθω να βαλω αλλη αλλα το odin μου βγαζει σηνεχεια σφαλμα. αυτο μου συνβαινει μονο με το note 5 με αλλα samsung δεν ειχα θεμα την αλλαζα μια χαρα. υπαρχει καποιο κολπο?καπου διαβασα οτι πρεπει να βαλω και το pit NOBLELTE_EUR??

Αυτό συμβαίνει γιατί η ρομ που προσπαθείς να περάσεις έχει διαφορετικού μεγέθους hidden image από τη δική σου. Δύο λύσεις έχεις, είτε δοκιμάζεις κάποιες άλλες ρομ μέχρι να βρεις αυτή που θα σου περάσει ( αυτό είναι το καλύτερο) , είτε βρίσκεις το κατάλληλο pit file για τη συγκεκριμένη ρομ και μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία με το οποιοδήποτε ρίσκο (υπάρχει πιθανότητα να σου μείνει και στα χέρια). Εσύ αποφασίζεις.

 

LG G4

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει γιατί η ρομ που προσπαθείς να περάσεις έχει διαφορετικού μεγέθους hidden image από τη δική σου. Δύο λύσεις έχεις, είτε δοκιμάζεις κάποιες άλλες ρομ μέχρι να βρεις αυτή που θα σου περάσει ( αυτό είναι το καλύτερο) , είτε βρίσκεις το κατάλληλο pit file για τη συγκεκριμένη ρομ και μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία με το οποιοδήποτε ρίσκο (υπάρχει πιθανότητα να σου μείνει και στα χέρια). Εσύ αποφασίζεις.

 

LG G4

 

ok ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Όποιας χωράς θες αρκεί να είναι N920C firmware αν έχεις μοντέλο N920C N920CD και αντιστοίχως και για τα άλλα μοντέλα Edited by c200amgpacket
c200amgpacket
Samsung Galaxy Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,εβαλα τη πιο προσφατη που ηταν της Καμποτζης....ολα καλα. Δικαρτο CD το μοντελο.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,εβαλα τη πιο προσφατη που ηταν της Καμποτζης....ολα καλα. Δικαρτο CD το μοντελο.

την πηρε κανονικαααα φιλε μουυυυ? γιατι εγω προσπαθουσα να βαλω την rom vietnam αλλα δεν την επερνε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...