Jump to content

Galaxy Note 5 Dual Sim (N9208, N9200, N920CD)


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 444
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν το εχω κανει. Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Όποτε είχα τέτοιο drain έφταιγε εφαρμογή πάντως. Εφαρμογές που συνήθως είναι οκ, όπως πχ το App της Vodafone στη μία περίπτωση και ένας launcher που χρησιμοποιώ χρόνια στην άλλη. Μετά από σβήσιμο του cache και force stop η κατανάλωση είναι στα γνώριμα επίπεδα.

 

Σε εφαρμογή το εντοπίζω 100%. Για ψαχτείτε..

me > you
Link to comment
Share on other sites

Όποτε είχα τέτοιο drain έφταιγε εφαρμογή πάντως. Εφαρμογές που συνήθως είναι οκ, όπως πχ το App της Vodafone στη μία περίπτωση και ένας launcher που χρησιμοποιώ χρόνια στην άλλη. Μετά από σβήσιμο του cache και force stop η κατανάλωση είναι στα γνώριμα επίπεδα.

 

Σε εφαρμογή το εντοπίζω 100%. Για ψαχτείτε..

 

εξιγησε λιγο σβησιμο του cache and force stop τι εννοεις τι ειναι αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει διαγραφη caches αλλα τιποτα.απο τοτε που εκανα το update στην ΜΜ το κανει

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει κάτι παίζει με το voice over WiFi ή voice over LTE. Αν έχει τέτοια επιλογή μέσα στις τηλεφωνικές ρυθμίσεις για βγαλτε το εκτός να δείτε. Το δικό μου δεν είχε τέτοια ρύθμιση αλλά πάλι είχα cell standby υψηλό.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο note βλέπω τέτοια ρύθμιση. Επίσης αυτό με τις εφαρμογές.. Εμένα συνεχίζει το drain και μετά από reset της συσκευης οπότε δεν ξέρω αν το κάνει κάποιο app.

 

Να και ένα screenshot από 12 ωρες φόρτισης:

http://postimg.org/image/xos61znv5/

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους...Θελω να σας ρωτησω γιατι ενδιαφέρομαι να το αγορασω από το hedy store αν εχει παρεις κανεις από εκει και αν είναι αξιοπιστο μαγαζι ?
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους...Θελω να σας ρωτησω γιατι ενδιαφέρομαι να το αγορασω από το hedy store αν εχει παρεις κανεις από εκει και αν είναι αξιοπιστο μαγαζι ?

 

Χρονια πολλα και σε σενα φιλε μου, Χριστος Ανεστη!!!

Εχω αγορασει 2 smartphones απο hedy.gr, ενα Note 5 Duos κι ενα S7 Edge Duos. Ολα πηγαν μια χαρα, μου εκανε κι εκπτωση 30€ και τις 2 φορες. Σημειωσε μονο, πως η εγγυηση ειναι μονοετης, απο το καταστημα, σε καθε περιπτωση.:)

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και σε σενα φιλε μου, Χριστος Ανεστη!!!

Εχω αγορασει 2 smartphones απο hedy.gr, ενα Note 5 Duos κι ενα S7 Edge Duos. Ολα πηγαν μια χαρα, μου εκανε κι εκπτωση 30€ και τις 2 φορες. Σημειωσε μονο, πως η εγγυηση ειναι μονοετης, απο το καταστημα, σε καθε περιπτωση.:)

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!λοιπον, ειχα σοβαρο προβλημα με την μπαταρια οπως εχω αναφερει παραπανω..ετσι,εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων,ΔΕΝ εκανα restore from backup αλλα το εστησα σαν να ειναι καινουρια η συσκευη και το αποτελεσμα...εχω ηδη 1 ημερα και 11 ωρες χρησης, με οθονη 37%,σε αναμονη 25%,κλησεις 13%,αδρανεια συσκευης 13%.ελπιζω να λυθηκε το προβλημα.την προηγουμενη φορα ειχα κανει restore from backup και ισως αυτο δημιουργουσε καποια θεματα!γιατι το backup που ειχα φορτωσει ηταν απο την 5 εκδοση.το παρακολουθω και επανερχομαι,,

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω εχει κανεις ασυρματο φορτιστη και αν ΝΑΙ ποιο είναι το μοντελο ? φορτιζει κανονικα σε σχεση με τα volt / a Που βγαζουνε ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιο παλικαρι μου ειπε οτι το νοτε 5 ειχε πρόβλημα όσον αφορά την ανάποδη εισαγωγή του stylus. Η Samsung διόρθωσε το πρόβλημα στα note που κατασκεύασε μετά τον Ιανουάριο.

Ξερετε κατι σχετικο ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κατοχος και απο σημερα και εγω...πρωτη ερωτηση ο φορτιστης του κινητου ηταν ο δικος σας ευρωπαικος ?

και 2η οταν βγαζω το πενακι και παω να γραψω πανω στην οθονη με κλειστη την οθονη δεν γραφει..τι μπορει να ειναι...ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

κατοχος και απο σημερα και εγω...πρωτη ερωτηση ο φορτιστης του κινητου ηταν ο δικος σας ευρωπαικος ?

και 2η οταν βγαζω το πενακι και παω να γραψω πανω στην οθονη με κλειστη την οθονη δεν γραφει..τι μπορει να ειναι...ευχαριστω...

 

Φίλε μου καλοριζικο. Εμένα δεν είχε ευρωπαϊκό φορτιστη έβαλα ανταπτορα. Πας ρυθμίσεις μετά πας s-pen και κοιτάς αν είναι ανοιχτό το σημ.ανενεργ.οθονης.:D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλοριζικο. Εμένα δεν είχε ευρωπαϊκό φορτιστη έβαλα ανταπτορα. Πας ρυθμίσεις μετά πας s-pen και κοιτάς αν είναι ανοιχτό το σημ.ανενεργ.οθονης.:D

 

 

ευχαριστω για την αμμεση απαντηση σου...μολις τωρα κανει εγκατασταση σε android 6...καλυτερα ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμμεση απαντηση σου...μολις τωρα κανει εγκατασταση σε android 6...καλυτερα ειναι ?

 

Πολύ καλύτερα πιστεύω. Πολύ καλύτερη η μπαταρία του από πριν.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο 9208

 

Η έκδοση Taiwan και η έκδοση Μαλαισία/Φιλιππίνες

 

Στην πρώτη έκδοση χωρίς μαϊμούδια δεν γίνεται αλλά περνάει

 

Στην δεύτερη υπάρχει από τη μάνα του απλα κατεβαζεις τα ελληνικα στο stock πληκτρολόγιο και στην φέρνει

 

Τελικά στη πρώτη έκδοση Taiwan μπορεί κάποιος να μας πει αν άλλαξε επιτυχώς το λογισμικό ώστε να υποστηρίζονται τα χειρόγραφα ελληνικά και αν ναι με ποιά έκδοση και με ποιό τρόπο.

Παρακαλώ όχι θεωρητικές απόψεις μόνο από άτομα που όντως έχουν προβεί σε αυτή την αλλαγή.

Edited by gtg
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχει το κινητο που αγορασα ευρωπαικο φορτστη ειναι ευκολο καποιος που εχει να βαλει μια φωτο να το ποσα v/a ειναι ο φορτιστης σας ? ευχαριστω. θελω να το παραγγειλω γιαυτο.
Link to comment
Share on other sites

Προτιμότερο η αγορά ενός μετατροπέα για το τύπο βύσματος του φορτιστή σου από την αγορά ολόκληρου φορτιστή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω έκδοση Ιράν με MM και μου ήρθε μια ενημέρωση γύρω στα 350 mb ξέρει κανείς τι αφορά;

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guys νεος κατοχος κι εγω του n920cd. Να κανω μια γρηγορη ερωτηση (βασικα 2-3).

1) Ο πιο ασφαλης τροπος για root σε ΜΜ ειναι αλλαζοντας Kernel?

2) Αν καταλαβα σωστα, οι custom rom για n920c περνανε και στο n920cd? Αν και μαλλον με βλεπω να ειναι η μονη συσκευη που δε θα βαλω custom..

3) Το Xposed λειτουργει σωστα και απροβληματιστα με τη συσκευη μας σε ΜΜ?

 

Ευχαριστω

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...