Jump to content

Galaxy Note 5 Dual Sim (N9208, N9200, N920CD)


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικα εαν ρωτησεις 10 ατομα τι πρεπει να κανεις στις 3-4 πρωτες φορτισεις μιας νεας συσκευης, θα ακουσεις 10 διαφορετικες αποψεις.

Προσωπικα δεν ξερω τι ειναι σωστο και τι οχι, αλλα εγω στο δικο μου NOTE 5 εκανα τα ακολουθα.

 

Με το που το αγοραζω και το ανοιγω ειχε 47% μπαταρια. Την φτανω στο 2% και το βαζω για πληρης φορτιση μεχρι το 100%.

Οι επομενες 3 φορτισεις εγιναν αφου εφτασα την μπαταρια στο 2% και φυσικα ηταν πληρης μεχρι 100%.

 

Πλεον μετα απο 6-7 φορτισεις που ειμαι τωρα με το που φτανει 10-12% το βαζω για φορτιση.

Επισης με το που φορτισει μεχρι το 100% παντα το αφηνω στον φορτιστη αλλα 15-20 λεπτα.

 

 

Αυτο για την βελτιστοποιηση των εφαρμογων δεν το εχω πειραξει καθολου, απλα το εχω ενεργο και κανει αυτο οτι νομιζει.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 444
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα στην παρεα. Παραγγειλα κι εγω το Ν920CD 32 και σε ασημι χρωμα, (το 64 που ηθελα) δεν το εβρισκα, και τη Δευτερα θα ερθει. Απο το Mobileshop στα 699. Η εδρα ειναι στην Ουγγαρια οποτε δεν εχει προβλημα με τελωνειο. Χαιρομαι τοσο πολυ που πηγα ηδη και πηρα nano sim και powerbank....:)
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εαν ρωτησεις 10 ατομα τι πρεπει να κανεις στις 3-4 πρωτες φορτισεις μιας νεας συσκευης, θα ακουσεις 10 διαφορετικες αποψεις.

Προσωπικα δεν ξερω τι ειναι σωστο και τι οχι, αλλα εγω στο δικο μου NOTE 5 εκανα τα ακολουθα.

 

Με το που το αγοραζω και το ανοιγω ειχε 47% μπαταρια. Την φτανω στο 2% και το βαζω για πληρης φορτιση μεχρι το 100%.

Οι επομενες 3 φορτισεις εγιναν αφου εφτασα την μπαταρια στο 2% και φυσικα ηταν πληρης μεχρι 100%.

 

Πλεον μετα απο 6-7 φορτισεις που ειμαι τωρα με το που φτανει 10-12% το βαζω για φορτιση.

Επισης με το που φορτισει μεχρι το 100% παντα το αφηνω στον φορτιστη αλλα 15-20 λεπτα.

 

 

Αυτο για την βελτιστοποιηση των εφαρμογων δεν το εχω πειραξει καθολου, απλα το εχω ενεργο και κανει αυτο οτι νομιζει.

ευχαριστω!και εγω μολις το ανοιξα,χρησιμποιησα την μπαταρια μεχρι να 5% και μετα κανω ο,τι ακριβως και εσυ!!αντε να δουμε στην συνεχεια...απλα εβαλα σε ολα βελτιστοποιηση

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το ανοιξα ολα μια χαρα.το μονο που παρατηρησα εινει οτι μπηκε κατευθειαν.δεν ηταν οπως ολα τα samsung που ζητανε στην αρχη ρυθμησεις.και δευτερο ηταν στο 6% η μπαταρα.το κηνητο ειναι απο το ιραν.και δεν λεει οτι ειναι 920cd leei 920c.
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Μολις το ανοιξα ολα μια χαρα.το μονο που παρατηρησα εινει οτι μπηκε κατευθειαν.δεν ηταν οπως ολα τα samsung που ζητανε στην αρχη ρυθμησεις.και δευτερο ηταν στο 6% η μπαταρα.το κηνητο ειναι απο το ιραν.και δεν λεει οτι ειναι 920cd leei 920c.

 

Κατεβασε και τρεξε το Phone info.920c Ειναι η Single sim Εκδοση

Link to comment
Share on other sites

N920CXXU2HOJ3 και knox 0x0.σε ολους εσας γραφει 920CD?https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/13/6b6ab618bff07b4ff97b8e3678f6f828.jpg

https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/13/57183fe3281eaa639664b98e237f6d47.jpghttps://images.tapatalk-cdn.com/15/12/13/1931bdadb93ab1ec6c1766015bbccda4.jpghttps://images.tapatalk-cdn.com/15/12/13/52eccac2b9068d8331cf19ac3143b79f.jpg

Edited by grigoris10
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

τελικά ρε μάγκες

n9200 vs n920cd

ποιο υποστηρίζει της περισότερες μπάντες και ελληνικό hand recognition spen?

βλέπω οτι στις τιμές το N9200 είναι πάντα λιγο ακριβότερο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβενω δεν υπαρχει n920cd μονο n920c dual.ετσι ειναι το δικο μου.ειμαι πολυ ευχαριστημενος.ποιο γρηγορο απο το note 4 c που ειχα.αποστευτη καμερα.
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Αλλη εμπειρια παιδια απο την μπαταρια?εχω σκαλωσει λεμε... Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο τροπος να ορισουμαι απο της επαφες να δουλευουν σε σιγκεκριμη sim.δηλαδη μερικες επαφες να καλουν αμεσως απο την sim1 και αλλες απο την sim 2 αυτοματα.
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους σημερα το πρωι το παρελαβα. Το αγορασα απο το mobileshop.eu To Ν920 CD 32 σε ασημι. Πανεμορφο και απιστευτα γρηγορο. Χωρα κατασκευης Βιετναμ και CSC Country: Iran. Πρωτο πραγμα ηταν να τρεξω το dead pixel test, ολα καλα ομως. Εκεινο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι δεν μου περασε ολα τα στοιχεια της σιμ καρτας στο νεο τηλεφωνο. Οτι θελετε ρωτηστε με παντως.

Να προσθεσω μονο οτι δεν εμεινα και πολυ ευχαριστημενος απο το mobileshop.

Πρωτον γιατι τους πηρε σχεδον 2 εβδομαδες απο την ημερα παραγγελιας μεχρι σημερα ημερα παραλαβης, σε αυτο βεβαια φταιει και η τοπικη κουριερ (της Ολλανδιας) που δεν μπορουσαν να βρουν την διευθυνση της Υπηρεσιας μου.....

Κατα δευτερον δεν εμεινα ευχαριστημενος οταν τους ζητησα να μου στειλουν μια αποδειξη αγορας. Μου εστειλαν μια αποδειξη που δεν γραφει αναλυτικα τελικη τιμη, ΦΠΑ (VAT) και ολα τα σχετικα.... μονο ενα ξερο μπακαλοχαρτο που γραφει οτι πληρωθηκε το ποσο των 699 ευρω. Επειτα απο επιμονα μειλ μου εστειλαν ακομη μια που το μονο που προσθεσαν ειναι τα στοιχεια της Εταιριας τους. Να σας πω την αληθεια μου περασε απο τον νου οτι ισως τα τηλεφωνα τους δεν εχουν εισαχθει με νομιμο τροπο στην Ευρωπη. Το mobileshop εχει τα κεντρικα του γραφεια στην Τσεχια, αλλα την κεντρικη του αποθηκη στην Ουγγαρια με satellite γραφεια και σε αλλες χωρες.

Την αποδειξη ηθελα να την χρησιμοποιησω για να παρω πισω το ΦΠΑ (εδω που δουλευω εχω το διπλωματικο στατους και γινεται να μου επιστραφει το ποσο του ΦΠΑ αλλα μονο με την υποδειξη μιας σωστης αποδειξης).

Το καλο ειναι παντως οτι δινουν 2 χρονια εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

http://i157.photobucket.com/albums/t64/vasilakis13/Screenshot_2015-12-16-18-50-50.png

 

πως τα πηγε πιστευετε η μπαταρια???γιατι δεν τα πολυ-καταλαβαινω τα ποσοστα οθονης κλπ κλπ..επειδη μου φαινεται πως το 4αρι τα πηγαινε πολυ καλυτερα!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους σημερα το πρωι το παρελαβα. Το αγορασα απο το mobileshop.eu To Ν920 CD 32 σε ασημι. Πανεμορφο και απιστευτα γρηγορο. Χωρα κατασκευης Βιετναμ και CSC Country: Iran. Πρωτο πραγμα ηταν να τρεξω το dead pixel test, ολα καλα ομως. Εκεινο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι δεν μου περασε ολα τα στοιχεια της σιμ καρτας στο νεο τηλεφωνο. Οτι θελετε ρωτηστε με παντως.

Να προσθεσω μονο οτι δεν εμεινα και πολυ ευχαριστημενος απο το mobileshop.

Πρωτον γιατι τους πηρε σχεδον 2 εβδομαδες απο την ημερα παραγγελιας μεχρι σημερα ημερα παραλαβης, σε αυτο βεβαια φταιει και η τοπικη κουριερ (της Ολλανδιας) που δεν μπορουσαν να βρουν την διευθυνση της Υπηρεσιας μου.....

Κατα δευτερον δεν εμεινα ευχαριστημενος οταν τους ζητησα να μου στειλουν μια αποδειξη αγορας. Μου εστειλαν μια αποδειξη που δεν γραφει αναλυτικα τελικη τιμη, ΦΠΑ (VAT) και ολα τα σχετικα.... μονο ενα ξερο μπακαλοχαρτο που γραφει οτι πληρωθηκε το ποσο των 699 ευρω. Επειτα απο επιμονα μειλ μου εστειλαν ακομη μια που το μονο που προσθεσαν ειναι τα στοιχεια της Εταιριας τους. Να σας πω την αληθεια μου περασε απο τον νου οτι ισως τα τηλεφωνα τους δεν εχουν εισαχθει με νομιμο τροπο στην Ευρωπη. Το mobileshop εχει τα κεντρικα του γραφεια στην Τσεχια, αλλα την κεντρικη του αποθηκη στην Ουγγαρια με satellite γραφεια και σε αλλες χωρες.

Την αποδειξη ηθελα να την χρησιμοποιησω για να παρω πισω το ΦΠΑ (εδω που δουλευω εχω το διπλωματικο στατους και γινεται να μου επιστραφει το ποσο του ΦΠΑ αλλα μονο με την υποδειξη μιας σωστης αποδειξης).

Το καλο ειναι παντως οτι δινουν 2 χρονια εγγυηση.

Και πως γίνεται με την εγγύηση?το στέλνεις σε αυτούς για να στο επισκευασουν η έχουν κάποιο μαγαζί στην Ελλάδα ?

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Και πως γίνεται με την εγγύηση?το στέλνεις σε αυτούς για να στο επισκευασουν η έχουν κάποιο μαγαζί στην Ελλάδα ?

 

Γρηγορη ναι το στελνεις σε αυτους να το επισκευασουν. Αναλαμβανουν αυτοι, αλλα δεν ρωτησα λεπτομερειες. Αχρείαστη να ειναι....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορη ναι το στελνεις σε αυτους να το επισκευασουν. Αναλαμβανουν αυτοι, αλλα δεν ρωτησα λεπτομερειες. Αχρείαστη να ειναι....:lol:

εγώ Το πήρα από Ελλαδα Και μου εδωσε 1 χρόνο εγγυηση . Καί Το πήρα 710.σε 1 μέρα παράδωση .

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να σταματησουμε τις εφαρμογες παρασκηνιου?περα απο την εκκαθαριση πιυ κανουμε απο την εξυπνη διαχειριση

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εγω το Ν9208 αλλα παρατηρησα οτι δεν εχει ελληνικη γλωσσα. Ειναι απο Malaysia με OK8.

Οχι οτι με απασχολει και ιδιαιτερα αλλα εχει καποιος αλλος αυτο το θεμα.

 

Στο Sam εχει και ενα firm OJ5, μπορω να το βαλω?

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτούς που έχουν το μοντέλο

Samsung Galaxy Note 5 N9208

και μετά την αναβάθμιση χάθηκαν οι γλώσσες άπο τα settings/language (όχι keyboard υπάρχουν )

 

Κάνουμε τα ακόλουθα :

Πάμε με έναν file explorer στην διαδρομή. System/vac/ σβήνουμε το αρχείο language.xml και κάνουμε reboot και Τσακ επανήλθαν οι γλώσσες

Θέλει root

Samsung Galaxy Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...