Jump to content

Galaxy Note 5 Dual Sim (N9208, N9200, N920CD)


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

70 ευρω μονο ευτυχως.αλλα με εβγαλαν την ψυχη απο την πεμπτη μεσα τελωνειο

Τι εννοεις, οτι σε κανανε βασανιστηρια για να ομολογησεις την πραγματικη του τιμη????:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 444
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι εννοεις, οτι σε κανανε βασανιστηρια για να ομολογησεις την πραγματικη του τιμη????:lol::lol::lol:

 

Χαχαχα ελεγα κλώνος κλώνος Δεν.βλεπετε? Dualsim κινεζια

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ελεγα κλώνος κλώνος Δεν.βλεπετε? Dualsim κινεζια

 

Ωραιος!!! Με γεια σου και να το χαρεις οσο μπορεις απροβληματιστα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω φίλο στο dubai που μπορεί να μου φέρει τη συσκευή τέλος του μήνα που επιστρέφει. Ήθελα να το πάρω από kingsouq αλλά έχουν αρκετές κακές κριτικές. Με το souq τι παιζει;
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Έχω φίλο στο dubai που μπορεί να μου φέρει τη συσκευή τέλος του μήνα που επιστρέφει. Ήθελα να το πάρω από kingsouq αλλά έχουν αρκετές κακές κριτικές. Με το souq τι παιζει;

 

Δες το costprice.ae.. Επίσης για πιο σίγουρα δες την axiom telecoms, είναι μεγάλη εταιρεία κινητής. Αν μπεις και τα κάνεις κράτηση από το site με την έκπτωση που δίνει βγαίνει 550€ το 32gb και τα παραλαμβάνει από dubai mall

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει κανονικά.

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Γνωρίζεις και αν χάνει σε μπάντες εδώ Ελλάδα και ποιες είναι αυτές;

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει γραφτεί πολλές φορές στο thread, το C/CD μοντέλο καλύπτει τα bands 4G της Ελλάδας/Ευρώπης.
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος.

920C και 920C Dual φοράνε το ίδιο ακριβώς firmware και υποστηρίζουν τις ίδιες μπάντες.

http://www.samsung.com/za/consumer/mobile-devices/smartphones/galaxy-note/SM-N920CZKAXFA?CID=AFL-hq-mul-0813-11000279[/quote

 

Εγώ κάνω λάθος ή εσύ?

Εκεί που μ' εστειλες να διαβάσω μιλάει για single sim!

 

Network/Bearer

 

Single-SIM

SIM size

 

Nano-SIM (4FF)

Infra

 

2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD

2G GSM

 

GSM850, GSM900, DCS1800, PCS1900

3G UMTS

 

B1(2100), B2(1900), B5(850), B8(900)

4G FDD LTE

 

B1(2100), B2(1900), B3(1800), B4(AWS), B5(850), B7(2600), B8(900), B12(700), B17(700), B18(800), B19(800), B20(800), B26(800)

καληνύχτα!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι παιζει με το n9208 αλλα εχω 4g (Vodafone) σχεδόν τέρμα μεσα στο σπιτι (σε αντίθεση με το s6 edge που εχει συνήθως 1-2 γραμμές) Δεν.καταλαβαίνω την εμμονή με τις μπάντες

http://i58.tinypic.com/fegbco.jpg

Edited by Peronoforos
Link to comment
Share on other sites

B20(800) είναι η νέα συχνότητα για όλες τις εταιρίες δηλ. το τηλ. θα έχει καλό σήμα 4G+ πάντα, αλλά και συνέχεια...σ' όλη την Ελλάδα δηλ. όχι μόνο σε κάποια σημεία της Αθήνας!!
Link to comment
Share on other sites

B20(800) είναι η νέα συχνότητα για όλες τις εταιρίες δηλ. το τηλ. θα έχει καλό σήμα 4G+ πάντα, αλλά και συνέχεια...σ' όλη την Ελλάδα δηλ. όχι μόνο σε κάποια σημεία της Αθήνας!!

Εγω και με 3g ευχαριστημένος είμαι. Τι να το κάνω το 4g+ όταν δεν υπάρχουν καν πακέτα ίντερνετ σε λογικές τιμές. Αν υπήρχε απεριόριστο θα ήταν καλό για κατέβασμα

Άσε που το 4g+ θα πάρει καιρό να βγει από το κέντρο της Αθήνας...

Link to comment
Share on other sites

Θα επεκταθεί με τις 800 κεραίες και συνεπώς η επένδυση στην αγορά τηλ. σου θα έχει διάρκεια και σίγουρη μεταπώληση!

Σχεδόν 5 γιγα 4G = 5 ευρώ αν είσαι φοιτητής ή έχεις κάποιον φοιτητή....Μόνο internet!

To δίκαρτο έτσι αποκτά αξία! Στην μία θύρα μόνο 4G+ και στην άλλη το δίκτυό σου...

Πάρε και ένα ρούτερ (30 ευρώ) με τις δυο συχνότητες στο σπίτι σου και ......έφυγες!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Θα επεκταθεί με τις 800 κεραίες και συνεπώς η επένδυση στην αγορά τηλ. σου θα έχει διάρκεια και σίγουρη μεταπώληση!

Σχεδόν 5 γιγα 4G = 5 ευρώ αν είσαι φοιτητής ή έχεις κάποιον φοιτητή....Μόνο internet!

To δίκαρτο έτσι αποκτά αξία! Στην μία θύρα μόνο 4G+ και στην άλλη το δίκτυό σου...

Πάρε και ένα ρούτερ με τις δυο συχνότητες στο σπίτι σου και ......έφυγες!

 

Καλά τα λες αλλά το θέμα είναι ποτέ θα επεκταθεί το δίκτυο 4g+ στην Ελλάδα? Πριν τελειώσει το μετρό της Θεσσαλονίκης η μετά?

Φοιτητικό έχω Vodafone. Γύρω στο 1gb το μήνα ίντερνετ έχω. Για απλό σερφαρισμα. Δεν γνωρίζω περί 5 ευρώ στα 5gb.μαλλον αφορά μόνο ίντερνετ και όχι ομιλία.

Σίγουρα αξίζει το cd μοντέλο αλλά προς το παρών είναι αρκετά πιο ακριβό το 64αρι δικαρτο cd από το n9208. Από αυτό γράφω τώρα. Με SwiftKey πληκτρολόγιο. Νομίζω ο ποιο βασικός παράγοντας είναι τα ελληνικά στο spen αν κάποιος δουλεύει χειρόγραφα. Δίκτυο αν κάποιος μένει εξωτερικό

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες αλλά το θέμα είναι ποτέ θα επεκταθεί το δίκτυο 4g+ στην Ελλάδα? Πριν τελειώσει το μετρό της Θεσσαλονίκης η μετά?

Φοιτητικό έχω Vodafone. Γύρω στο 1gb το μήνα ίντερνετ έχω. Για απλό σερφαρισμα. Δεν γνωρίζω περί 5 ευρώ στα 5gb.μαλλον αφορά μόνο ίντερνετ και όχι ομιλία.

Σίγουρα αξίζει το cd μοντέλο αλλά προς το παρών είναι αρκετά πιο ακριβό το 64αρι δικαρτο cd από το n9208. Από αυτό γράφω τώρα. Με SwiftKey πληκτρολόγιο. Νομίζω ο ποιο βασικός παράγοντας είναι τα ελληνικά στο spen αν κάποιος δουλεύει χειρόγραφα. Δίκτυο αν κάποιος μένει εξωτερικό

χαχα! Καλό το παράδειγμά σου με το μετρό!

Θα γίνει λένε μέχρι το Πάσχα!

Ναί είναι μόνο Internet!

To cd αν κατάλαβα καλά έχει και ελληνικά και γράφει και ελληνικά!

Τιμή που βρίσκω είναι 653 USD δηλ.580 ευρώ περίπου στα 32GB (λίγα για μένα)! Αν είχε και την 800/άρα θα το έπαιρνα στα 64!!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

χαχα! Καλό το παράδειγμά σου με το μετρό!

Θα γίνει λένε μέχρι το Πάσχα!

Ναί είναι μόνο Internet!

To cd αν κατάλαβα καλά έχει και ελληνικά και γράφει και ελληνικά!

Τιμή που βρίσκω είναι 653 USD δηλ.580 ευρώ περίπου στα 32GB! Αν είχε την 800 θα το έπαιρνα!

 

580 ευρω το 32αρι dual sim? Και δε το πηρες ακόμα? Χαρά στο κουράγιο σου!

Το cd γράφει ελληνικά στο spen. Όλα έχουν ελληνικά μενού και πληκτρολόγιο. (τουλάχιστον το ταιβανεζικο που έχω τα εχει)

Link to comment
Share on other sites

δεν το αποφάσισα για τον χώρο στα 32 του και για το χρώμα του που ήταν μαύρο! Χθες υπήρχε και το χρυσό αλλά σήμερα δεν. . . . το έχασα! ¨ηλπιζα μήπως η απάντηση του άλλου φίλου μας εδώ έβγαινε αληθινή!!!

Είσαι ευχαριστημένος μέχρι σήμερα??

Link to comment
Share on other sites

δεν το αποφάσισα για τον χώρο στα 32 του και για το χρώμα του που ήταν μαύρο! Χθες υπήρχε και το χρυσό αλλά σήμερα δεν. . . . το έχασα! ¨ηλπιζα μήπως η απάντηση του άλλου φίλου μας εδώ έβγαινε αληθινή!!!

Είσαι ευχαριστημένος μέχρι σήμερα??

 

Δεύτερη μέρα σήμερα αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι αρνητικό. Λίγο βαρύ στο χέρι αλλά στο κράτημα μια χαρά είναι. Επίσης θέλει προσοχή γιατί αν χαζεύεις λίγο μπορεί να γλιστρησει. Προτείνω κάποιο skin για πίσω όπως skinomi. (πχ θα μου αρεζε να έχω το μαυρο δερμάτινο skin) Η μπαταρία στα ίδια επίπεδα με το s6 edge plus αλλά είναι νωρίς.

Εγώ μπορούσα να παρω και το ασημι αλλά το χρυσό είναι πολύ πετυχημένο χρώμα και μου αρέσει οπότε είπα να μη ρισκάρω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στη παρέα σας, ηθελα να ρωτήσω αν πρόκειτε να κανει κάποιος παραγγελία απο έξω ή αν θα του φέρει κάποιος από εξω από οσα διαβάζω απο καποιους το Note5 αν ειχε την ευγενή καλοσύνη να του δώσω τα χρήματα να μου φέρει και εμένα και θα πάρει και τον "καφέ" του :) ενημερώστε με μήνυμα. ευχαριστώ.
Ολα γύρο μου γυρίζουν
Link to comment
Share on other sites

Το n9208 δεν εχει τη συχνοτητα δηλαδη Β20(800) ή λαθος καταλαβα?ειμΙ ενα βημα πριν το παρω και ετσι ρωταω..

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος για αγορά από Dubai του κινητού. Είμαι ανάμεσα στο 920C kai 920CD. Η διαφορά στην τιμή είναι περί τα 50€, δεν ειναι θέμα τιμής αλλά για την ώρα δεν μου χρειάζεται το δίκαρτο βέβαια στο μέλλον κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να γίνει. Αυτό που με απασχολεί είναι ότι με το note 2 που έχω ακόμα μπορώ να πω ότι μου κράτησε 3 χρόνια λόγο custom roms, αλλιώς θα είχα μπει στο τρυπάκι να πάρω το 3 ή το 4. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι ίδιες οι ρομ μιας και μιλάμε για το ίδιο μοντέλο απλά με διπλή κάρτα ώστε να μπορώ να επεκτείνω κάπως την "ζωή" του κινητού γιατί φαντάζομαι ότι για το μονόκαρτο σίγουρα θα υπάρξουν μερικές custom rom. Την γνώμη σας πριν πατήσω το κουμπί!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το c και το cd έχουν την ίδια rom, για κοίταξε το στο xda, γιατί αν είναι έτσι οι επιλογές για custom θα είναι πολλές.

Στην ίδια φάση ήμουν και εδώ με το Note 2 ώσπου μου έπεσε και η οθόνη δεν ανάβει πλέον και αναγκαστικά το αποχαιρέτησα.Ψαχνόμουν και εγώ για το CD αλλά η πτώση του Note 2 με υποχρέωσε στη μετάβαση σε Note 4.

Με το τελωνείο τι θα κάνεις αν το αγοράσεις από τους Άραβες?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το c και το cd έχουν την ίδια rom, για κοίταξε το στο xda, γιατί αν είναι έτσι οι επιλογές για custom θα είναι πολλές.

Στην ίδια φάση ήμουν και εδώ με το Note 2 ώσπου μου έπεσε και η οθόνη δεν ανάβει πλέον και αναγκαστικά το αποχαιρέτησα.Ψαχνόμουν και εγώ για το CD αλλά η πτώση του Note 2 με υποχρέωσε στη μετάβαση σε Note 4.

Με το τελωνείο τι θα κάνεις αν το αγοράσεις από τους Άραβες?

 

Θα πάει φίλη για επαγγελματικό ταξίδι η οποία μένει Γαλλία. Θα το εισάγει...και μετά θα το στείλει εντός της ένωσης !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...