Jump to content

Galaxy Note 5 Dual Sim (N9208, N9200, N920CD)


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 444
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα, ποια ειναι η διαφορα μεταξυ N9208, N9200 και N920CD. Αν γνωριζει καποιος ας μας πει γιατι ενδιαφερομαι να παραγγειλω κι εγω το δικαρτο αλλα μπερδευτηκα τωρα. Για το τριτο μοντελο δεν γνωριζα καθολου, απο εδω το ειδα για πρωτη φορα το N920CD.

Στο παρακατω site που το φερνει ευρωπη χωρις εξοδα τελωνειου αφου η εδρα της εταιριας ειναι ήδη στην ευρωπη εχει το παρακατω μοντελο με 603,99 ευρω, δυστυχως σε χρυσο και λευκο χρωμα. Πολυ φτηνο μου φαινεται ομως, λετε να εχει γινει καποιο λαθος? Γι αυτο ρωταω και για τις διαφορες μεταξυ των παραπανω μοντελων.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

http://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-note-5-dual-sim-n9208-4g-lte-32gb-sim-free-unlocked-gold.html

 

Nikkola το παρηγγειλες τελικα απο εδω?Αν εχεις την καλοσυνη ενημερωσε σε παρακαλω απο που και ποσο.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Nikkola το παρηγγειλες τελικα απο εδω?Αν εχεις την καλοσυνη ενημερωσε σε παρακαλω απο που και ποσο.Ευχαριστω!

 

Δεν το αγορασα ακομη φιλε μου γιατι περιμενω να βρω σε ασημι η μαυρο χρωμα και κατα προτιμηση το N920CD μοντελο. Πολλα ζηταω ξερω αλλα αξιζει η αναμονη. Το καλο ειναι οτι το site αυτο δινει 2 χρονια εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το αγορασα ακομη φιλε μου γιατι περιμενω να βρω σε ασημι η μαυρο χρωμα και κατα προτιμηση το N920CD μοντελο. Πολλα ζηταω ξερω αλλα αξιζει η αναμονη. Το καλο ειναι οτι το site αυτο δινει 2 χρονια εγγυηση.

 

και γω το ασημι θελω ρε συ..δικαρτο η οχι δεν με πολυνοιαζει.εχω εναν γνωστο στην αμερικη που μπορει να το στειλει αλλα δεν ξερω τι παιζει με τελωνειο.Αν θελει τελωνειο θα ψαξω για edge+ ασημι απο εδω.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα το Samsung Galaxy Note 5 -N920CD -32GB Dual Sim στο παρακατω site

http://www.mygsm.me/Samsung-Galaxy-Note-5-N920FD-32GB-4G-LTE-Dual-SIm.html#descr-tab

με κοστος 681 δολλαρια + 39 δολλαρια η μεταφορα με EMS post το οποιο συνεργαζεται με τα ΕΛΤΑ τοσο στην Ελλαδα οσο και σε αλλες ευρωπαικες χωρες. Κι εδω στην Ολλανδια που ζω τους ρωτησα και μου ειπανε τα ολλανδικα ελτα θα το παραλαβουν και θα μου το παραδωσουν. Το στελνουν και με DHL (49 δολλαρια) αλλα μπλεκεις με τελωνεια.

Παντως συνολο 681+39 = 720 δολλαρια ειναι 635 ευρω και χωρις τελωνεια. Τι λετε μαγκες? Το εχετε βρει καπου αλλου που να συμεφερει περισσοτερο?

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα το Samsung Galaxy Note 5 -N920CD -32GB Dual Sim στο παρακατω site

http://www.mygsm.me/Samsung-Galaxy-Note-5-N920FD-32GB-4G-LTE-Dual-SIm.html#descr-tab

με κοστος 681 δολλαρια + 39 δολλαρια η μεταφορα με EMS post το οποιο συνεργαζεται με τα ΕΛΤΑ τοσο στην Ελλαδα οσο και σε αλλες ευρωπαικες χωρες. Κι εδω στην Ολλανδια που ζω τους ρωτησα και μου ειπανε τα ολλανδικα ελτα θα το παραλαβουν και θα μου το παραδωσουν. Το στελνουν και με DHL (49 δολλαρια) αλλα μπλεκεις με τελωνεια.

Παντως συνολο 681+39 = 720 δολλαρια ειναι 635 ευρω και χωρις τελωνεια. Τι λετε μαγκες? Το εχετε βρει καπου αλλου που να συμεφερει περισσοτερο?

 

We Ship to More than 200 countries through express courier service like FedEx/UPS..Σαν τιμη κομπλε ειναι αλλα χιλιοτσεκαρισε με τι θα σου ερθει.εχει εκπτωσεις στο Dubai Στα ηλεκτρονικα τετοια εποχη.

Link to comment
Share on other sites

Ένδιαφέρομαι και εγώ για το 920cd, και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν το πάρω απο αμερική και το στείλω εκεί σε γνωστό μου, και στη συνέχεια μου το στείλει αυτός, θα πληρώσω τελωνέιο;;
Link to comment
Share on other sites

We Ship to More than 200 countries through express courier service like FedEx/UPS..Σαν τιμη κομπλε ειναι αλλα χιλιοτσεκαρισε με τι θα σου ερθει.εχει εκπτωσεις στο Dubai Στα ηλεκτρονικα τετοια εποχη.

 

Νομιζω οτι ειναι οτι πιο φτηνο αυτη τη στιγμη. Κριμα που δεν εχουν το μοντελο με 64 μνημη.

Edited by impreza_sti
Απαγορεύονται οι συζητήσεις και οι αναφορές σχετικά με τρόπους αποφυγής τελωνείου
Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται το νέο χρωματακι? Rose gold! (τι μου θυμίζει.... Τι μου θυμίζει)

http://cdn.bgr.com/2015/10/pink-gold-note5-ko.jpg?w=624

 

Εμένα μου θυμίζει note 3 & 4, που είχαν βγει επίσης σε ροζ :p

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι οτι πιο φτηνο αυτη τη στιγμη. Κριμα που δεν εχουν το μοντελο με 64 μνημη.

 

Νομίζω είναι άκυρο να πάρεις τέτοιο τηλέφωνο μόνο με 32GB εδώ και τα 64GB λίγα μου φαίνονται αλλά τι να κάνουμε Samsung είναι αυτή. .

 

Απορώ πως παίρνουν iPhone 6S / Plus με 16GB . . .

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω 2 φίλους έναν στην Σιγκαπούρη και έναν στο Ντουμπάϊ όπου θα έρθουν Ελλάδα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω ποιο μοντέλο του note 5 Θα πρέπει να του πω να αγοράσει ώστε να είναι οκ με τα ελληνικά (γλώσσα και δίκτυα). Από αυτά που διάβασα σίγουρα το 920CD είναι ένα από αυτά αλλά δεν με καίει τόσο το δίκαρτο οπότε φαντάζομαι το μονόκρατο 920C θα είναι το αντίστοιχο. Ενδιαφέρομαι βέβαια για την έκδοση 64Gb γιατί αν είδα σωστά στα διάφορα site η διαφορά στην τιμή είναι 50-100 ευρω. Αν κάποιος έχει πάρει από αυτά τα μέρη το κινητό και μπορεί να προτείνει καταστήματα ηλεκτρονικά ή πολυκαταστήματα στην περιοχή ας στείλει μήνυμα για να μην υπάρχει πρόβλημα και στο forum. οποιαδήποτε άλλη συμβουλή καλοδεχούμενη.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το 920C 32GB είναι η πιο value for money έκδοση αυτή τη στιγμή. Στα 515 ευρω θα το βρεις στο Dubai , τιμή ονειρεμένη σε σχέση με πόσο τα πουλάνε στις αγγελίες έδω μέσα και σε σχέση με την ποιότητα της συσκευής. Αν θέλεις οπωσδήποτε 64αρι να περιμένεις κάποιο διάστημα καθώς η τιμή είναι ακόμα υψηλή.

 

Εγώ το πήρα μέσω φίλου από το παρακάτω site και την Πέμπτη θα το έχω στα χέρια μου. Παράδοση στο σπίτι του φίλου μου με αντικαταβολή την ίδια ημέρα και 100AED έκπτωση όταν τον πήραν τηλέφωνο για επιβεβαίωση της παραγγελίας (έγινε λίγο αραβικό παζάρι :) )

 

Μιας και το Link κόπηκε , ψάξε για το kingsouq.

Edited by Lord British
Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου δικαρτο 64αρι χρυσό αναμένεται αύριο μάλλον να έρθει... Θα κάνω και το δικο μου review. N9208. Δεν με ενδιαφέρει η έλλειψη ελληνικών στο spen δεν γράφω ποτέ χειρόγραφα μηνύματα για να κάνει μετατροπή σε ελληνικά. Το πληκτρολόγιο μια χαρά γρήγορο είναι όλοι εσείς που ψάχνετε μόνο C μοντέλο η cd, καλό είναι να δείτε πρώτα τις διαφορές μεταξύ των μοντέλων και αν σας επηρεάζει στην καθημερινή σας χρήση. Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η εκτίμηση η δική μου (δεν το στηρίζω πουθενά) είναι ούτε στο note 6 θα επαναφέρει την SD και την μπαταρία. Βέβαια για την SD διατηρώ μια μικρή επιφύλαξη διότι δεν επηρεάζει τόσο πολύ τον σχεδιασμό που έχει τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το note 5!! Το τεσταρω και θα επανελθω...(n9208 64gb)

Θελω να βαλω το swiftkey αλλα καποιος αναφέρθηκε οτι δεν δουλεύει καλα με το note 5?

έκανε μια αναβάθμιση από COH4 σε OJ3(built date 13/10)

ημερομηνία κατασκευής 17/9

Edited by Peronoforos
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το note 5!! Το τεσταρω και θα επανελθω...(n9208 64gb)

Θελγ να βαλω το swiftkey αλλα καποιος αναφέρθηκε οτι δεν δουλεύει καλα με το note 5?

 

Καλορίζικο,αναμένουμε εντυπώσεις.....:D

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το note 5!! Το τεσταρω και θα επανελθω...(n9208 64gb)

Θελω να βαλω το swiftkey αλλα καποιος αναφέρθηκε οτι δεν δουλεύει καλα με το note 5?

έκανε μια αναβάθμιση από COH4 σε OJ3(built date 13/10)

ημερομηνία κατασκευής 17/9

 

Με τελωνεία κτλ τι παίχτηκε τελικά? Σε φέσωσαν ή στο πέρασαν έτσι?

 

Καλοδούλευτο! :D

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα 64αρι απο Taiwan.μου το στελνου με DHL μου ειπαν και βαζουν στην αποδειξη οποια τιμη θελω,ωστε να εναι χαμηλη.αν βαλω χαμηλη τιμη και οτι ειναι dmo συσκευη και καλα,θα το γλιτωσω το τελωνειο?γιατι πηρα την dhl και μου ειπαν πως ολα τα δεματα της περνανε απο τελωνειο.αφηστε που οι τελωνειακοι ειναι υποψιασμενοι πλεον

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

4G: FDD-LTE 1800/2100MHz to 920cd δεν έχει την 800 συχνότητα!

Κάνεις λάθος.

920C και 920C Dual φοράνε το ίδιο ακριβώς firmware και υποστηρίζουν τις ίδιες μπάντες.

http://www.samsung.com/za/consumer/mobile-devices/smartphones/galaxy-note/SM-N920CZKAXFA?CID=AFL-hq-mul-0813-11000279

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Με τελωνεία κτλ τι παίχτηκε τελικά? Σε φέσωσαν ή στο πέρασαν έτσι?

 

Καλοδούλευτο! :D

70 ευρω μονο ευτυχως.αλλα με εβγαλαν την ψυχη απο την πεμπτη μεσα τελωνειο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...