Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ebay αγοραζεις με πιστωτική/χρεωστική; Ρωταω γιατί αγόραζα με paypal και πλέον δεν λειτουργεί λόγω capital control.

 

Αγοράζω με paypal κανονικά. Αλλά πρέπει ο λογαριασμός του paypal να έχει πιστωτικό υπόλοιπο. Αυτό μπορεί να γίνει αν κάποιος σου μεταφέρει χρήματα μέσω paypal. Αν δεις στη σελίδα του paypal κάπου λέει send money. Εγώ έχω 2 κάρτες χρεωστικές από 2 διαφορετικές τράπεζες και έχω δημιουργήσει 2 λογαριασμούς στο paypal και κάνω μεταφορά χρημάτων από τον ένα λογαριασμό στον άλλο. Βέβαια το paypal κατά τη μεταφορά σου κρατάει ένα ποσό το οποίο είναι το 3,4%+0,35 € από το ποσό που μεταφέρεις κάθε φορά ( π.χ στα 100 € σου κρατάει 3,75 € αν δεν κάνω λάθος). Έτσι όταν θέλω να αγοράσω κάτι κάνω μεταφορά και ο λογαριασμός του paypal που πληρώνω το ebay έχει πιστωτικό υπόλοιπο και οι αγορές γίνονται χωρίς κανένα πρόβλημα. Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Εγώ ομως έχω εναν λογαριασμό ο οποίος είναι μηδενικός και εαν δημιουργήσω ακόμη εναν όπως εσυ , θα είναι παλι μηδενικός.

Αρα το ερώτημα είναι με ποιον τροπο θα φορτωσω χρήματα; Γιατί εαν θα μπορέσω να φορτωσω χρήματα σε εναν λογαριασμό paypal με χρέωση πιστωτικής/χρεωστικης/prepaid card τα προβλήματα λύνονται!

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα! Μόλις ήρθε το screen protector το οποίο όμως τελικά δεν κάνει για το συγκεκριμένο tablet, ενώ στην περιγραφή έλεγε ότι κάνει. Ελπίζω να μην το πήρε κανένας άλλος!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Εγώ ομως έχω εναν λογαριασμό ο οποίος είναι μηδενικός και εαν δημιουργήσω ακόμη εναν όπως εσυ , θα είναι παλι μηδενικός.

Αρα το ερώτημα είναι με ποιον τροπο θα φορτωσω χρήματα; Γιατί εαν θα μπορέσω να φορτωσω χρήματα σε εναν λογαριασμό paypal με χρέωση πιστωτικής/χρεωστικης/prepaid card τα προβλήματα λύνονται!

 

Και εμένα και οι δύο μου λογαριασμοί στο paypal ήταν μηδενικοί. Αν όμως στείλεις χρήματα από τον έναν λογαριασμό του paypal στον άλλο, ο ένας θα εμφανίσει πιστωτικό υπόλοιπο και ο άλλος, από το οποίο έστειλες τα χρήματα, θα εμφανίζεται πάλι μηδενικός. Εσύ θα πληρώνεις με το λογαριασμό που εμφανίζει το πιστωτικό υπόλοιπο. Οι 2 μου λογαριασμοί είναι συνδεδεμένοι με 2 διαφορετικές χρεωστικές και με 2 διαφορετικά email. Και αυτό το λέω γιατί όταν κάνεις send money γράφεις το email του παραλήπτη. Αυτά! Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα και οι δύο μου λογαριασμοί στο paypal ήταν μηδενικοί. Αν όμως στείλεις χρήματα από τον έναν λογαριασμό του paypal στον άλλο, ο ένας θα εμφανίσει πιστωτικό υπόλοιπο και ο άλλος, από το οποίο έστειλες τα χρήματα, θα εμφανίζεται πάλι μηδενικός. Εσύ θα πληρώνεις με το λογαριασμό που εμφανίζει το πιστωτικό υπόλοιπο. Οι 2 μου λογαριασμοί είναι συνδεδεμένοι με 2 διαφορετικές χρεωστικές και με 2 διαφορετικά email. Και αυτό το λέω γιατί όταν κάνεις send money γράφεις το email του παραλήπτη. Αυτά! Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα!

 

Και εγω που το κανωτοσο καιρο οπως το ειπες μπερδευτηκα. Λοιπον εχεις δυο λογαριασμους PayPal .Στο δευτερο που δεν εχεις συνδεσει χρεωστικη πατας reguest money και στην επιλογη που ζηταει επιλεγεις servises και βαζεις το mail του αλλου λογαριασμου. Κλεινεις πας στον αλλο και βλεπεις την επιλογη οτι καποιος σου ζηταειμγια υπηρεσιες την πληρωμη του ποσου. Το δεχεσαι και μπορεις τωρα κανονικα απο χρεωστικη η προπληρωμενη να βαλεις χρηματα κανονικα τα οποια πηγαινουν στον αλλο λογαριασμο με τι βαρβατη προμηθεια βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Και εγω που το κανωτοσο καιρο οπως το ειπες μπερδευτηκα. Λοιπον εχεις δυο λογαριασμους PayPal .Στο δευτερο που δεν εχεις συνδεσει χρεωστικη πατας reguest money και στην επιλογη που ζηταει επιλεγεις servises και βαζεις το mail του αλλου λογαριασμου. Κλεινεις πας στον αλλο και βλεπεις την επιλογη οτι καποιος σου ζηταειμγια υπηρεσιες την πληρωμη του ποσου. Το δεχεσαι και μπορεις τωρα κανονικα απο χρεωστικη η προπληρωμενη να βαλεις χρηματα κανονικα τα οποια πηγαινουν στον αλλο λογαριασμο με τι βαρβατη προμηθεια βεβαια

 

Εγώ έχω συνδέσει χρεωστική και στους δύο λογαριασμούς και κάνω send money. Γίνεται και με request money αλλά με send νομίζω ότι είναι πιο απλό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας ρωτησω εχω απενεργοποιησει την δονηση και τον ηχο κατα την αφη αλλα σε εφαρμογες πχ τυπου youtube , skrountz οταν γραφω και κανει ηχο και δονειται σε καθε γραμμα. Πως αλλαζει αυτο??

 

πήγαινε στις ρυθμίσεις αλφαβητο και εκει εχει επιλογή για δόνηση και ηχο ... ξετσεκαρετα !

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να πάρω tablet άμεσα και το έχω ως 1η επιλογή.

 

Έρχεται προεγκατεστημένη η Lollipop ή είναι με KitKat; Η Lollipop λειτουργεί καλά ή κολλάει;

Με προβληματίζει πολύ αυτό γιατί σε ένα Lenovo A6000 (1GB RAM) που έχω με την Lollipop σέρνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,καλή χρονιά να έχουμε.

Κανένα custom recovery υπάρχει?

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να πάρω tablet άμεσα και το έχω ως 1η επιλογή.

 

Έρχεται προεγκατεστημένη η Lollipop ή είναι με KitKat; Η Lollipop λειτουργεί καλά ή κολλάει;

Με προβληματίζει πολύ αυτό γιατί σε ένα Lenovo A6000 (1GB RAM) που έχω με την Lollipop σέρνεται.

 

με κιτκατ έρχεται. Προσωπικά έκανα αναβάθμιση σε lollipop και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. το είχα δουλέψει λίγο με την κιτκατ. Και με τη lollilop πάει μια χαρα το δισκίο. Το μόνο που με χάλασε με την αναβάθμιση είναι ότι νομίζω ότι αργεί λίγο παραπάνω να bootαρει. Αλλά είναι τόσο λίγο που ίσως να είναι και η ιδέα μου. Κατά τα άλλα (σήμα wifi, ταχύτητα, κολλήματα που δεν έχει) είναι όπως με την κιτκατ. το σημαντικό είναι να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών μετά την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έχει έρθει με lolipop..έχει την S000_120_150907_ROW και μου έχει έρθει αναβάθμιση για S000_121_151222_ROW ..να την κάνω? Γνωρίζει κανείς εάν έχει κάποιο θέμα? Πρός το παρόν όλα είναι μια χαρά..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα και καλη χρονια.ξερει κανεις αν το συγκεκριμενο tablet υποστηριζει την εφαρμογή OTE tv go? SOS!!!!!(lenovo TAB2 A10L-70)
Link to comment
Share on other sites

Andreaspaul ναι την υποστηρίζει, το βλέπω εγώ κάθε μέρα..:D απλά μην το κανείς ρουτ γτ μετά δε θα μπορείς παρά μόνο κάποια λίγα σε replay tv.

Ps: Με ΚΚ ειμαι κ εγώ κ πάει σφαίρα

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολύ manivel το θελω μονο και μονο για το OTE tv go.

 

μηπως εχεις γνωση και για το lenovo tb2-x30l 10" αν υποστηριζει το OTE tv go?

Edited by ANDREASPAUL
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω την A10-70L_S000019_150625_ROW και δεν έχει έρθει ενημερωση. Μέχρι τώρα πάει σφαίρα αλλά να ρωτησω για ποιο λόγο δεν έχει έρθει ή ενημερωση?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έχει έρθει με lolipop..έχει την S000_120_150907_ROW και μου έχει έρθει αναβάθμιση για S000_121_151222_ROW ..να την κάνω? Γνωρίζει κανείς εάν έχει κάποιο θέμα? Πρός το παρόν όλα είναι μια χαρά..

 

Εκανα και εγω χθες το βραδυ αυτη την αναβαθμιση.Με την επανεκινηση που εκανε αργησε πολυ να ανοιξει και ψιλοτρομαξα.Τελικα ολα καλα.Δεν το εψαξα και πολυ δεν ειδα κατι διαφορετικο.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω χθες το βραδυ αυτη την αναβαθμιση.Με την επανεκινηση που εκανε αργησε πολυ να ανοιξει και ψιλοτρομαξα.Τελικα ολα καλα.Δεν το εψαξα και πολυ δεν ειδα κατι διαφορετικο.

Την έχω κάνει και εγώ.. Όντως άργησε λιγάκι με σβηστή οθόνη και τα χρειάστηκα..χεχε..η μόνη διαφορά που πρόσεξα είναι η αρκετά καλύτερη αίσθηση του touch..όλα σούπερ..πολύ γρήγορο και ή μπαταρία τέρας :)

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει ερθει κανονικα απο την 1η μερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι εχει ερθει απο την 1η μερα απο τον σεπτεμβρη που το αγορασα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχουν ξεπεραστεί τα προβλήματα που είχαν αναφερθεί για lollipoo? Η λύση είναι μετα την εγκατάσταση lollipoo να κάνουμε επαναφορά εργαστηριακών ρυθμίσεων;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχουν ξεπεραστεί τα προβλήματα που είχαν αναφερθεί για lollipoo? Η λύση είναι μετα την εγκατάσταση lollipoo να κάνουμε επαναφορά εργαστηριακών ρυθμίσεων;

 

Ναι θέλει οπωσδήποτε επαναφορά.Εγώ με το F δεν έχω κανένα πρόβλημα.Νομίζω τα L δηλ.4G είχαν περισσοτερα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα στο Public. Η οθόνη του δεν μου γέμισε το μάτι. Τ γράμματα ήταν κάπως θολά και χωρίς contrast. Τα χρώματα ήταν άτονα.

Έτυχε στην συγκεκριμένη συσκευή;;

Εσείς που το έχετε είστε ευχαριστημένοι από την οθόνη του;;

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα στο Public. Η οθόνη του δεν μου γέμισε το μάτι. Τ γράμματα ήταν κάπως θολά και χωρίς contrast. Τα χρώματα ήταν άτονα.

Έτυχε στην συγκεκριμένη συσκευή;;

Εσείς που το έχετε είστε ευχαριστημένοι από την οθόνη του;;

Έχει διάφορα modes η οθόνη. Μάλλον θα ήταν στο standard. Αν επιλέξεις vivid και ενεργοποιήσεις την δυναμική αντίθεση από τις ρυθμίσεις φαίνεται πολύ πιο ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση να φαίνεται το ποσοστό της μπαταρίας πάνω δεξιά μαζί με το σηματάκι ή όχι. Δεν βρίσκω κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση να φαίνεται το ποσοστό της μπαταρίας πάνω δεξιά μαζί με το σηματάκι ή όχι. Δεν βρίσκω κάτι.

Ρυθμίσεις >μπαταρία >ποσοστό μπαταρίας

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...