Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου τάμπλετ εδώ κι ένα περίπου μήνα και μπορώ να πω ότι μου έχει αφήσει τις καλλύτερες εντυπώσεις.

Είμαι σε 5.0.1 και παρόλα τα αρνητικά που έχω διαβάσει σχετικά με την συγκεκριμένη έκδοση σε σχέση με το τάμπλετ, εγώ δεν αντιμετώπισα ιδιαίτερα προβλήματα. Κάποια θέματα που είχα στην αρχή αντιμετωπίστηκαν σχεδόν στο σύνολο τους μετά από επαναφορά του τάμπλετ αμέσως μετα την αναβάθμιση. Τώρα τελευταία όμως μου παρουσίασε κάποιο θέμα με το Wifi του το οποίο κάποιες φορές αρνιόταν να συνδεθεί στο ρούτερ μου και κάποιες άλλες ενώ ήταν συνδεδεμένο απλά δεν άνοιγε σελίδες. Την ίδια στιγμή το κινητό μου εμπαινε κανονικότατα. Με επαννεκίνηση του ρούτερ λύνονται τα προβλήματα αλλά δεν ξέρω τι παίζει γιατί ποτέ πριν και με καμία συσκευή δεν αντιμετώπιζα παρόμοια προβλήματα.

Έχει αντιμετωπίσει άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

Πάντως σε γενικές το ταμπλετάκι πάει σφαίρα και η αυτονομία η οθόνη και ο ήχος του dolby atmos (με ακουστικά όμως) είναι εξαιρετικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το διάβασα αυτό το πρόβλημα με το wifi στην lollipop και όσο και αν με παρακαλάει το tablet να το αναβαθμίσω, δεν το κουνάω από KitKat.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το διάβασα αυτό το πρόβλημα με το wifi στην lollipop και όσο και αν με παρακαλάει το tablet να το αναβαθμίσω, δεν το κουνάω από KitKat.

 

ομοίως, ΚιτΚατ και ξερο ψωμί :p :p :p

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

ομοίως, ΚιτΚατ και ξερο ψωμί :p :p :p

 

Ναι φίλε μου έχει GPS.

Όσο για εσάς τους από πάνω...μου κάνατε την καρδιά περιβόλι..:lol::lol:

H Lollipop κατέστρεψε πολλές συσκευές δυστυχώς. Ειδικά η 5.0.1!

Η KK είναι η πιο σταθερή έκδοση μακράν. Και επειδή δεν βλέπω να υπάρχει κάποιος οδηγός για flash της συσκευής σε διάφορες εκδόσεις αν το μετανιώσεις, καλύτερα να κάτσω στα αυγά μου. Μέχρι και στο Note 4 με KK έχω μείνει. :p

 

drakos35 έψαξε για οδηγό downgrade;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει οδηγός για downgrade αλλά λέω να του δώσω μια ευκαιρία ακόμα μήπως και φιλοτιμηθεί η Lenovo και βγάλει κανα νέο update στην 5.1 πριν βγει ο χρόνος..
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου έχει GPS.

Όσο για εσάς τους από πάνω...μου κάνατε την καρδιά περιβόλι..:lol::lol:

Ευχαριστώ πολύ! Στο eshop είναι "προσφορά "στα 239€

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει οδηγός για downgrade αλλά λέω να του δώσω μια ευκαιρία ακόμα μήπως και φιλοτιμηθεί η Lenovo και βγάλει κανα νέο update στην 5.1 πριν βγει ο χρόνος..

 

Αυτός τον οδηγό που μπορούμε να τον βρούμε, μήπως έχεις κάποιο link;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Στο eshop είναι "προσφορά "στα 239€

 

Στο προηγούμενο Crazy Sundays το είχε πάει 199!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Στο eshop είναι "προσφορά "στα 239€

Έχει GPS όπως σου είπα αλλά αν το θέλεις για πλοήγηση η απουσία πυξίδας δεν το καθιστά φιλικό..

Δεν το έχω δοκιμάσει σε δρόμο ακόμα αλλά νομίζω ότι χωρίς πυξίδα θα υπάρχει ένα πρόβλημα..

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος φίλος που το έχει δοκιμάσει σαν navigator να μας πει..

Edited by drakos35
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχει δοκιμασει κανεις τα δεδομενα αν λειτουργουν κανονικα??? Εγω προσπαθησα κανα 2-3 φορες αλλα δεν εκανε συνδεση. Δοκιμασα να φτιαξω τα APN εκανα επαναφορα εργοστασιακων στο ΑPN και τωρα δεν μου βγαζει τιποτα. Προσπαθω να προσθεσω νεο APN αλλα δεν ανταποκρινεται η συσκευη. Τρεχω STOCK ΤΗΝ 5.0.1 εχει κανεις καμια προταση για τα 3G H 4G πως μπορω να τα φτιαξω ??? Επισης ξερει κανεις αν μπορω να κανω κλησεις με καποιο APP ??? Ευχαριστω εκ των προτερων Edited by StathisSe
Link to comment
Share on other sites

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ναι. :)

Δες στο e-shop. Παίζει να το χε βάλει 199 στο crazy Sundays.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι. :)

Δες στο e-shop. Παίζει να το χε βάλει 199 στο crazy Sundays.

ok!! ευχαριστω αλλα διαβαζω μεγαλο fail το 5.0

επισης το tablet ρουταρεται και πως?

apps μπορουμε να σωζουμε στην sd?

το gps δουλευει ΟΚ?

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ok!! ευχαριστω αλλα διαβαζω μεγαλο fail το 5.0

επισης το tablet ρουταρεται και πως?

apps μπορουμε να σωζουμε στην sd?

το gps δουλευει ΟΚ?

Είμαι στην απροβλημάτιστη 4.4 και δεν το κουνάω ρούπι.

Τα apps μεταφέρονται όπως πάντα. Δηλαδή όποιο επιτρέπει από τον developer να μεταφερθεί.

Πανεύκολο root. Υπάρχουν οδηγοί και στο internet.

GPS δεν έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά η μπαταρία μου έβγαλε 10.5 ώρες οθόνη σε 5 μέρες λειτουργίας!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην απροβλημάτιστη 4.4 και δεν το κουνάω ρούπι.

Τα apps μεταφέρονται όπως πάντα. Δηλαδή όποιο επιτρέπει από τον developer να μεταφερθεί.

Πανεύκολο root. Υπάρχουν οδηγοί και στο internet.

GPS δεν έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά η μπαταρία μου έβγαλε 10.5 ώρες οθόνη σε 5 μέρες λειτουργίας!

σε ευχαριστω! με επεισες! το παραγγειλα ηδη! και απο ηχο δινει ρεστα διαβαζω!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά κι εμένα 9 ήχος μου φαινόταν άψογος, αλλά τώρα μου φαίνεται κάπως χαμηλός
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω! με επεισες! το παραγγειλα ηδη! και απο ηχο δινει ρεστα διαβαζω!

Ο ήχος είναι τέλειος ρε συ. Σκέψου του έχω και θήκη universal που δεν έχει άνοιγμα για τα ηχεία και ακόμα και έτσι δεν παίζεται! Στα όρια, πάντα, ενός gadget έτσι; Γιατί μπορεί να έχεις υπερβολικές απαιτήσεις σε μπάσα ή πρίμα πχ και εκεί τι να σου κάνουν τα ηχειάκια ενός tablet;

Πάντως είναι καθαρότατα και πολύ δυνατά.

 

Από που το παρήγγειλες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος είναι τέλειος ρε συ. Σκέψου του έχω και θήκη universal που δεν έχει άνοιγμα για τα ηχεία και ακόμα και έτσι δεν παίζεται! Στα όρια, πάντα, ενός gadget έτσι; Γιατί μπορεί να έχεις υπερβολικές απαιτήσεις σε μπάσα ή πρίμα πχ και εκεί τι να σου κάνουν τα ηχειάκια ενός tablet;

Πάντως είναι καθαρότατα και πολύ δυνατά.

 

Από που το παρήγγειλες;

απο eshop οπως μου υπεδειξες! το μπλε θα το εχουν Τεταρτη (ελπιζω να μην λενε ψεματα) και εγω Πεμπτη 199!

αυριο ληγει η προθεσμια crazy sundays...δεν θελω να παιζει και συναυλια! απλα να εχει δυνατο και αξιοπρεπη ηχο...

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Το νήμα είναι για αυτό το τάμπλετ?

Γιατί το πήρα και εγώ και μου κάνει το εξής κουφό. Η ένδειξη της μπαταρίας έχει κολλήσει στο 50%. Είτε το φορτίζω είτε το χρησιμοποιώ (σχεδόν 4ωρη χρήση, ίντερνετ και ταινίες) και δεν έχει αλλάξει καθόλου η ένδειξη. Και επίσης φόρτιση επίσης σχεδόν 5 ώρες πάλι η ένδειξη είναι η ίδια. Έχει κάποιος καμιά ιδέα τι να φταίει ή να το στείλω πίσω? (το παρέλαβα μόλις χθες).

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ναι γι'αυτο ειναι.Κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων(οτι εχεις αποθηκευσει θα χαθει).Αν δεν στρωσει...επιστροφη.
Link to comment
Share on other sites

Ναι γι'αυτο ειναι.Κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων(οτι εχεις αποθηκευσει θα χαθει).Αν δεν στρωσει...επιστροφη.

 

Μόλις έκανα επαναφορά. Η μπαταρία παραμένει κολλημένη στο 50%. Το Στέλνω πίσω ε?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα επαναφορά. Η μπαταρία παραμένει κολλημένη στο 50%. Το Στέλνω πίσω ε?

 

Παναγιώτης

απο που το πηρες?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...