Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε φίλε, είσαι θεός, ήλιος καλοκαιρινός. :) :) Ξαναέχω ηχεία!!

κυρ admin,αν κοιτάξεις από την ανατολή και δεις μια μεγάλη λάμψη,εγώ θα είμαι!

 

χαίρομαι που βοήθησα,γιατί πριν 2-3 βδομάδες επανέφερα και το δικό μου..

Αλλά αφού πρώτα έκανα unistall ότι app είχα βάλει,αφού στο googlαρισμα βρήκα να λένε για apps που το κολλάνε..

Και μετά βρήκα τον οδηγό,που έγραψα πριν..

 

μερικές παρατηρήσεις:

υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις για το f και το L

η A10-70L_S000019_150625_ROW είναι η τελευταία kitkat για το L (σίγουρα 100%)

η έκδοση που έβγαλε χθες σε πολλούς από εμάς είναι έκδοση της 19/01/2016, αφορά lollipop, καινούργια, αφού είχε αποσύρει παλιότερες αναβαθμίσεις.

θα περιμένουμε τολμηρούς και γνώστες να την κάνουν, αν και βαθιά μέσα μου πιστεύω ότι θα είναι Οκ, διότι μετά από πολλές αποτυχίες και προβλήματα, δεν πιστεύω να είναι τόσο μπούφοι που να βγάλανε 6 μήνες μετά το χαμό, παλι προβληματική έκδοση.

Επίσης αυτό που σίγουρα χρειάζεται είναι επαναφορά εργοστασιακών.

Προφανώς θα σώσει ζωές όποιος το κάνει και μας πει ακριβώς τα βήματα που ακολούθησε, μετά την εγκατάσταη, καθώς επίσης και εντυπώσεις.

Επίσης αν δουλεύει η μπροστά κάμερα στο skype.. (o καθένας με τον πόνο του...)

γω γενικά είπα να προσέξει ο κόσμος,γιατί στο θέμα μέσα είναι κοινό στην λενοβο φορουμ,και υπάρχει γκρίνια και από τα 2 μοντέλα..

Και δε με βλέπω να περνάω την 5.0.1 με τίποτα ξανά στο νέο ταμπλετ..

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προς όλους,μην παίξετε την συσκευή με το 5.0.1 είναι ότιο πιο bugαρισμενο rom υπάρχει..Θα κλαίτε όπως έκλαψα,και αναγκάστηκα να πάω σε αντικατάσταση.

(βέβαια η νέα συσκευή που πήρα τρίζει στην κάτω δεξιά πλευρά του,λες και του πίεσαν το καπάκι για να κλείσει στο εργοστάσιο,αλλά κλαιν)

Στο επίσημο φόρουμ γίνεται χαμός από παράπονα,μαζί και με τα δικά μου:lol:

Εμένα το δικό μου φοράει την A10-70L_S000018_150423_ROW,από την μέρα που το πήρα και δε το έχω κάνει update αν μου λέει ότι υπάρχει διαθέσιμη η A10-70L_S000019_150625_ROW,και είναι 10mb δε ξέρω ποιά έκδοση είναι,δε το έχω ψάξει,αλλά δε με καίει να την βάλω,φοβάμαι μην πάθω ότι έπαθα με το 1ο τάμπλετ και περαστεί καμία 5αρα και τρέχω..

 

 

 

 

 

 

 

Εμενα τωρα φοραει την εκδοση A10-70L_S000114_150908_ROW και η αναβαθμιση που εχει βγαλει ειναι η A10-70L_S000115_160119_ROW και εχει μεγεθος 1349mb ... τι γινεται ? :hypno::hypno:

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα τωρα φοραει την εκδοση A10-70L_S000114_150908_ROW και η αναβαθμιση που εχει βγαλει ειναι η A10-70L_S000115_160119_ROW και εχει μεγεθος 1349mb ... τι γινεται ? :hypno::hypno:
Εσύ ούτως ή άλλως έχεις την 5.0.1 που απ' ότι όλοι έγραφαν είχε πολλά bugs αυτή που έχεις βάλει. Οπότε θα πρότεινα να βάλεις την καινούργια, να κάνεις επαναφορά εργ. ρυθμίσεων και να μας ενημερώσεις και εμάς πώς πάει.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ ούτως ή άλλως έχεις την 5.0.1 που απ' ότι όλοι έγραφαν είχε πολλά bugs αυτή που έχεις βάλει. Οπότε θα πρότεινα να βάλεις την καινούργια, να κάνεις επαναφορά εργ. ρυθμίσεων και να μας ενημερώσεις και εμάς πώς πάει.

Το θέμα είναι πώς και η έκδοση που έχω τώρα αλλά και αυτή που βγάζει για ενημέρωση είναι και οι δύο διαφορετικές από τους υπόλοιπους;

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πώς και η έκδοση που έχω τώρα αλλά και αυτή που βγάζει για ενημέρωση είναι και οι δύο διαφορετικές από τους υπόλοιπους;

Αυτή που έχεις εμείς δεν την προλάβαμε γιατί πήραμε αργότερα το ταμπλετ και την είχε αποσύρει. Αυτή η τελευταία είναι διαθέσιμη σε όλους μας και προφανώς είναι βελτιωμένη εκδοχή της χάλια που έχεις ήδη εγκατεστειμένη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που έχεις εμείς δεν την προλάβαμε γιατί πήραμε αργότερα το ταμπλετ και την είχε αποσύρει. Αυτή η τελευταία είναι διαθέσιμη σε όλους μας και προφανώς είναι βελτιωμένη εκδοχή της χάλια που έχεις ήδη εγκατεστειμένη.
ακριβως αυτο εννοούσα. :)

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που έχεις εμείς δεν την προλάβαμε γιατί πήραμε αργότερα το ταμπλετ και την είχε αποσύρει. Αυτή η τελευταία είναι διαθέσιμη σε όλους μας και προφανώς είναι βελτιωμένη εκδοχή της χάλια που έχεις ήδη εγκατεστειμένη.

 

Α τοσο καλα:blink: Επειδη μπηκα και γω στο φορουμ της λενοβο και καποιος κατι λεει οτι επεστρεψε στν κιτΚατ μεσω SPFT.. Επειδη δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο , ξερει κανεις απο εδω ? Αν υπαρχει η δυνατοτητα να γυρισω στην κιτΚατ θα το προτημουσα

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

http://www.android-hilfe.de/thema/lenovo-tab-2-a10-70f-linksammlung-firmware-recovery-root.739625/

 

Μπορείς από εδώ να κατεβάσεις την έκδοση που θες και να την περάσεις με SP Flash. Mediatek chipάκι έχει μέσα.

 

Disclaimer: δεν φέρω καμιά ευθύνη... ;)

 

Δες και εδώ:

http://www.boinctech.com/post/Lenovo-Tab-2-A10-AVOID-LOLLIPOP-and-how-to-go-back-to-KitKat

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Α τοσο καλα:blink: Επειδη μπηκα και γω στο φορουμ της λενοβο και καποιος κατι λεει οτι επεστρεψε στν κιτΚατ μεσω SPFT.. Επειδη δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο , ξερει κανεις απο εδω ? Αν υπαρχει η δυνατοτητα να γυρισω στην κιτΚατ θα το προτημουσα

θα έλεγα πριν πας σε κιτκατ και επειδή έχεις ήδη πάει σε lollipop, πρώτα να δοκιμάσεις τη νέα αναβάθμιση και αν και αυτή είναι προβληματική, κάνεις μετά όλη τη μανούρα για να επιστρέψεις σε κιτκατ.

Link to comment
Share on other sites

θα έλεγα πριν πας σε κιτκατ και επειδή έχεις ήδη πάει σε lollipop, πρώτα να δοκιμάσεις τη νέα αναβάθμιση και αν και αυτή είναι προβληματική, κάνεις μετά όλη τη μανούρα για να επιστρέψεις σε κιτκατ.

Σωστός ! Θα την κάνω πιο μετά και θα σας πω.. Μαζέψτε ερωτήσεις να μου κάνετε γιατί δεν ξέρω τι να τονίσω :p

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ! Θα την κάνω πιο μετά και θα σας πω.. Μαζέψτε ερωτήσεις να μου κάνετε γιατί δεν ξέρω τι να τονίσω :p

Νομίζω θα καταλάβεις αμέσως αν υπάρχει διαφορά. Πρόσεξε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών όταν τελειώσεις με την αναβάθμιση.

π.χ. πόσο γρήγορα ανοίγει

αν είναι οκ ο ήχος και τα πάντα ενεργά στο dolby atmos

αν το wifi μένει σταθερά ενεργό και δεν κάνει διακοπές

αν μπορείς να δεις 1080p video στο youtube (με kitkat δε μπορείς)

...δεν ξέρω τι άλλο...

Καλή επιτυχία!

 

...αλήθεια πόση ώρα θα χρειαστεί να κατέβει το 1.3Gb αρχείο της αναβάθμισης???

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μέρες αφότου έκανα την αναβάθμιση το ταμπλετ φαίνεται μια χαρά.. Γενικά "πήγαινει " φυσιολογικά , ανοίγει σε λιγότερο από 1 λεπτό , ίσως η ισχύς του ήχου να μειώθηκε λίγο αλλά και πάλι ακούγεται πολύ καλα και από την επίσημη εφαρμογή του YouTube έχει την επιλογή να δεις σε 1080ρ. Επειδή αυτές τις μέρες δεν έχω Wi-Fi οπότε δε μπορώ να πω με σιγουριά αλλά τις λίγες ώρες που ήμουν ήταν σταθερό. Με αυτό που ξενερωσα είναι ότι πάλι δεν λειτουργεί το Wi-Fi spot. Ελπίζω να σας φωτισα λίγο , για ότι άλλο ρωτήστε με να σας πω !
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καμία καλή λεπτή θήκη από Ελλάδα έχετε βρει;

Ή και με πληκτρολόγιο;

Όπως και και κάποιο screen protector και ακόμη καλύτερα αν είναι και tempered glass;;

Link to comment
Share on other sites

Καμία καλή λεπτή θήκη από Ελλάδα έχετε βρει;

Ή και με πληκτρολόγιο;

Όπως και και κάποιο screen protector και ακόμη καλύτερα αν είναι και tempered glass;;

εγώ έχω αυτή:

https://www.easytechnology.gr/plerophorike-kai-tablet/tablet/thekes/lenovo-tab-2-a10-70-dermatine-theke-stand-mauro-oem?ref=bestprice.gr

και αυτή:

http://www.e-lenovo.gr/p.Memvrani-X-One-SHOCK-V2-gia-Lenovo-Tab-2-A10-70.1228602.html

Link to comment
Share on other sites

Τις έχω δει αλλά η θήκη έχει εξαντληθει.

Η ζελατίνα (ή μήπως είναι tempered glass;) είναι καλή; Υπάρχει κ μια της ιδιας εταιρείας με τα μισά χρήματα.http://www.e-lenovo.gr/p.Memvrani-X-One-Crystal-gia-Lenovo-Tab-2-A10-70.1228410.html

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μέρες αφότου έκανα την αναβάθμιση το ταμπλετ φαίνεται μια χαρά.. Γενικά "πήγαινει " φυσιολογικά , ανοίγει σε λιγότερο από 1 λεπτό , ίσως η ισχύς του ήχου να μειώθηκε λίγο αλλά και πάλι ακούγεται πολύ καλα και από την επίσημη εφαρμογή του YouTube έχει την επιλογή να δεις σε 1080ρ. Επειδή αυτές τις μέρες δεν έχω Wi-Fi οπότε δε μπορώ να πω με σιγουριά αλλά τις λίγες ώρες που ήμουν ήταν σταθερό. Με αυτό που ξενερωσα είναι ότι πάλι δεν λειτουργεί το Wi-Fi spot. Ελπίζω να σας φωτισα λίγο , για ότι άλλο ρωτήστε με να σας πω !

 

Καλησπέρα Αντρέα πρόκειται να πάρω τη ταμπλέτα(πρώτο android) έχω και ένα iPad. Θέλω να μου προτείνεις κατάστημα (έχω κοντά τα Media) θα πάρω το μοντέλο F. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και αυτή αλλά δεν ξέρω αν ποιοτικά είναι καλή - http://www.digideli.gr/A10-70-Folio-Case-33282#product_spec

Μηπως γνωρίζει κάποιος κάτι περισσότερο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τολμησω να βάλω αυτή: A10-70L_S000115_160119_ROW.

Απλά πείτε μου ΠΩΣ κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Αντρέα πρόκειται να πάρω τη ταμπλέτα(πρώτο android) έχω και ένα iPad. Θέλω να μου προτείνεις κατάστημα (έχω κοντά τα Media) θα πάρω το μοντέλο F. Ευχαριστώ

Καλησπέρα φιλέ μου , προτείνω να μπεις στο Σκρουτζ για να βρεις και την καλύτερη τιμή αλλά και ποιο κατάστημα σε βολευει !

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τολμησω να βάλω αυτή: A10-70L_S000115_160119_ROW.

Απλά πείτε μου ΠΩΣ κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Ρυθμίσεις --> αντίγραφο ασφαλείας και επαναφορά --> Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (ή επαναφορά tablet).

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και αυτή αλλά δεν ξέρω αν ποιοτικά είναι καλή - http://www.digideli.gr/A10-70-Folio-Case-33282#product_spec

Μηπως γνωρίζει κάποιος κάτι περισσότερο?

 

Άκυρο!! Από ότι βλέπω, στο back cover δεν είναι συμβατή θήκη με τη συσκευή μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλέ μου , προτείνω να μπεις στο Σκρουτζ για να βρεις και την καλύτερη τιμή αλλά και ποιο κατάστημα σε βολευει !

 

Καλησπέρα Αντρέα ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω βρει κ στο media το A10-70 με τον Quad-Core MediaTek® MT8165 64-bit 1.5 GHz και 2gb ram. Λέει όμως ότι έρχεται με 4.4 δεν θα εχει κάποιο πρόβλημα για αναβάθμιση απ ότι καταλαβα απλά θα θέλει μια επαναφορά; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος 128αρα κάρτα που να δουλεύει; Και αν ναι ποια;

Ναι, και δουλεύει μια χαρά σε ΚΚ, η κάρτα είναι μια no name από το geek στα 8,5€ με τα μεταφορικά.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...