Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά από εσάς που κάνατε το update πόση ώρα σας πηρε;.ρωτάω γιατί προσπαθώ να πείσω τη γυναίκα μου να κάνει την αναβαθμηση.το μόνο που την προβληματίζει είναι ότι μπορεί να χάσει την συνέχεια από κάποιο παιχνίδια που έχει και γι αυτό δεν θέλει να κάνει αναβαθμηση.
Βάζεις τα χεράκια σου και βγάζεις τα ματάκια σου... Ένα θα σου πω μόνο... Happy wife, happy life !!!

 

Άσ'το. Αφού την βολεύει έτσι και κάνει τη δουλειά της, άσε της το έτσι. Εγώ την έχω αφήσει με την 4.4 και το tablet-άκι πετάει. Αλήθεια, αυτοί που έχουν βάλει την 6, τί χρόνους εκκίνησης έχουν; Όταν είχα πάει εγώ σε 5.0.1, έκανε πολύ ώρα για να ξεκινήσει. Ενώ με 4.4 ανοίγει σφαίρα.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά από εσάς που κάνατε το update πόση ώρα σας πηρε;.ρωτάω γιατί προσπαθώ να πείσω τη γυναίκα μου να κάνει την αναβαθμηση.το μόνο που την προβληματίζει είναι ότι μπορεί να χάσει την συνέχεια από κάποιο παιχνίδια που έχει και γι αυτό δεν θέλει να κάνει αναβαθμηση.

Καμιά ώρα περίπου, χάνονται όλα τα δεδομένα σου γιατί γίνεται εξ αρχής εγκατάσταση. Μετά σου δίνει επιλογές να ξεκινήσεις από το μηδέν ή να επανεγκαταστήσεις εφαρμογές που κράταγες αντίγραφα στο google. Τα παιχνίδια που θέλει συνέχειες είναι online και μπαίνεις με username και password; Σ΄αυτή την περίπτωση λογικά (μάλλον, μη σε πάρω στο λαιμό μου, ξαναψάξτο) δεν θα υπάρξει πρόβλημα ξαναμπαίνει με τα στοιχεία της αλλά εφαρμογές που θα επανεγκατασταθούν δεν θα είναι όπως όταν τις δούλευες, θέλουν πάλι ενημερώσεις. Έχει δουλίτσα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάζεις τα χεράκια σου και βγάζεις τα ματάκια σου... Ένα θα σου πω μόνο... Happy wife, happy life !!!

 

Άσ'το. Αφού την βολεύει έτσι και κάνει τη δουλειά της, άσε της το έτσι. Εγώ την έχω αφήσει με την 4.4 και το tablet-άκι πετάει. Αλήθεια, αυτοί που έχουν βάλει την 6, τί χρόνους εκκίνησης έχουν; Όταν είχα πάει εγώ σε 5.0.1, έκανε πολύ ώρα για να ξεκινήσει. Ενώ με 4.4 ανοίγει σφαίρα.

Me 5.0.1 ξεκίνησα ο χρόνος ίδιος είναι αλλά η 6 δεν έχει εκείνα τα σπαστικά μηνύματα που βγάζει στην αρχή η 5

Link to comment
Share on other sites

ok.μάλον θα κάνω αυτό που λέει ο φίλος apotsi.Θα της το αφήσω όπως είναι για να μην εχω τίποτα μουρμούρες κια ποιός άκουει μετά.
Link to comment
Share on other sites

ok.μάλον θα κάνω αυτό που λέει ο φίλος apotsi.Θα της το αφήσω όπως είναι για να μην εχω τίποτα μουρμούρες κια ποιός άκουει μετά.
ΧΑ ΧΑ ΧΑ.... Άκου τον παλιό που ξέρει... και δυστυχώς και παθόντα... :lol::D

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το παράξενο συμβαίνει μόνο σε εμένα? Για παράδειγμα το φορτίζω 100%, αποσυνδέω φορτιστή και αρχίζω να παίζω παιχνίδι (lineage). Μετά από 2 ώρες παιχνιδιού, πρώτη σε κατανάλωση μπαταρίας είναι η οθόνη και δεύτερο το παιχνίδι και τίποτε άλλο. Εάν το αφήσω το τάμπλετ σε αδράνεια, με κλειστές εφαρμογές μέσω greenify για 10-20 λεπτά, πρώτη σε κατανάλωση περνάει η αδράνεια tablet...είναι δυνατόν?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γινεται upgrade απο την 4.4 στην 6 απευθειας; H ρομ λειτουργει ομαλα; Καποιος να μας πει εντυπωσεις;

 

Διαβαζω οτι αφαιρεσαν το music player και το file manager. Για ποιο λογο; Επισης εβαλαν το gmail ως default.

 

Το double tap to wake γινεται να μπει με καποιο προγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το παράξενο συμβαίνει μόνο σε εμένα? Για παράδειγμα το φορτίζω 100%, αποσυνδέω φορτιστή και αρχίζω να παίζω παιχνίδι (lineage). Μετά από 2 ώρες παιχνιδιού, πρώτη σε κατανάλωση μπαταρίας είναι η οθόνη και δεύτερο το παιχνίδι και τίποτε άλλο. Εάν το αφήσω το τάμπλετ σε αδράνεια, με κλειστές εφαρμογές μέσω greenify για 10-20 λεπτά, πρώτη σε κατανάλωση περνάει η αδράνεια tablet...είναι δυνατόν?
Επαιζες lineage στο ταμπλετ;Πως;Εγω δεν το βρισκω να το κατεβασω στο ταμπλετ μου...

Για το θεμα σου απλα μη δινεις σημασια.Δεν ειναι κατι.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Επαιζες lineage στο ταμπλετ;Πως;Εγω δεν το βρισκω να το κατεβασω στο ταμπλετ μου...

Για το θεμα σου απλα μη δινεις σημασια.Δεν ειναι κατι.

 

Μα πως δεν είναι κάτι? Αφήνω το τάμπλετ και αδειάζει η μπαταρία στο standby :p..

 

Offtopic: Το apk του lineage υπάρχει στο play store, όμως όχι διαθέσιμο σε όλες τις χώρες. Σε αυτήν την περίπτωση το κατεβάζεις εκτός store.

Link to comment
Share on other sites

Παντως και εμενα αρκετες φορες οταν το εχω κλειστο, αλλα με το wifi ανοικτο, η μπαταρια τελειωνει γρηγορα. Ισως με τις ειδοποιησεις, ανοιγει συνεχως η οθονη. Με το αναψε σβησε δε θελει και πολυ..

 

Παντα θελει κλειστο wifi, οταν το tablet ειναι στην αδρανεια. Ετσι κραταει και μια εβδομαδα χωρις φορτιση ανετα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα χρόνο και κάτι αποφασια να βάλω μια προστασία οθόνης, έχετε να προτείνετε κάποια καλή και δοκιμασμένη ; :)
Link to comment
Share on other sites

Στο 4g με android 6 την τελευταία έκδοση όμως έχει κάνει κανείς root ?

Δεν απαντάει κανείς εδώ μέσα?

Έχω ξανά κάνει ερώτηση και δε πήρα απαντηση

Don't trust anyone!
Link to comment
Share on other sites

Για την official μιλάς ή για την unofficial?

Στη δεύτερη έχω κάνει.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Στην official λέω, στην άλλη είχα κάνει και εγώ και μετά ζήτησε αναβάθμιση τη 216 την official και χάθηκε το root, όσες φορές και να δοκίμασα μόλις έβαζα το superus από twrp κολλούσε στο logo
Don't trust anyone!
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κολλούσε στο logo πόσο περίμενες? Μου έχει τύχη να περιμένω και 40 λεπτά
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Έμενε στο logo χωρίς να τρέχει η μπάρα που φορτώνει μέχρι να ανοίξει, απλά έμενε στο LENOVO LOGO

Μιλάμε για την official, εκανες root εσύ την official τη τελευταία?

Don't trust anyone!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εμενα δεν μου εχει ερθει ακομα το update σε 6.0. Εχω το L μοντελο και ειμαι ακομα με την 5. Ξερεται για πιο λογω; Δεν την παιρνουν ολοι μαζι την αναβαθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εμενα δεν μου εχει ερθει ακομα το update σε 6.0. Εχω το L μοντελο και ειμαι ακομα με την 5. Ξερεται για πιο λογω; Δεν την παιρνουν ολοι μαζι την αναβαθμιση;

 

ούτε σε μένα βγήκε που έχω το L. Μίλησα με Lenovo και μου είπαν ότι βγαίνει σε "δόσεις" λόγω φόρτου στους servers και πιθανών μικρών διαφοροποιήσεων των συσκευών σε τμήματα του υλικού. (π.χ. σε κάποιομικροεξέρτημα). Αυτά μου είπαν και περιμένω. Μόλις λάβω θα ενημερώσω. Άραγε αξίζει η αναβάθμιση; Ας μας γράψουν λίγο όσοι την έκαναν τι κερδίζουμε και τι χάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω κάποια μέρα να κάνω την μετάβαση στην marshmallow και μετά θα γράψω εντυπώσεις.για την ώρα η γυναίκα μου δεν με αφήνει να της πειράξω το tablet.αλλά που θα μου παει; κάποια μέρα θα το κάνω το update.και ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί μετά ποιος ακούει.βέβαια πιο πάνω κάποιος από τα παιδιά μου είπε να μην της το πειράξω.και συμφώνησα.έλα όμως που εμένα μου αρέσει να σκαλίζω.
Link to comment
Share on other sites

βέβαια πιο πάνω κάποιος από τα παιδιά μου είπε να μην της το πειράξω.και συμφώνησα.έλα όμως που εμένα μου αρέσει να σκαλίζω.
χα χα χα... εγώ σου το είπα, αλλά σε βλέπω να σε τρώει ο ποπός σου.... :lol::p:D

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το update σε l μοντέλο και το ταμπλετ έγινε πολύ γρήγορο και η μπαταρία είναι σε αυτονομία ακόμη πιο καλά, μόνο θέμα δε μπορώ να το κάνω root, ότι και να δοκιμασα root δε γίνεται σε αυτή την έκδοση, η προηγούμενη έπαιρνε κανονικά
Don't trust anyone!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.με τρώει.όπως είπα μου αρέσει να σκαλίζω.Πάντως αν το tablet γίνει πιο γρήγορo πιστεύω αξίζει η αβναβάθμηση.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το update σε l μοντέλο και το ταμπλετ έγινε πολύ γρήγορο και η μπαταρία είναι σε αυτονομία ακόμη πιο καλά, μόνο θέμα δε μπορώ να το κάνω root, ότι και να δοκιμασα root δε γίνεται σε αυτή την έκδοση, η προηγούμενη έπαιρνε κανονικά

Κι εγώ έκανα την αναβάθμιση σε 6 και δεν μπορώ να το ρουτάρω με τίποτα. Έκανα πολλές προσπάθειες και μερικές φορές μπρικάρισε με αποτέλεσμα "τρεχάματα". Περνάω την TWRP η οποία σημειωτέον δεν έχει ελληνικά όπως παλιότερα και μετά μέσω αυτής δεν ξεζιπάρεται το SU. Ίσως γίνεται με cwm καλύτερα; Κάποιος που το ρουτάρισε ας βοηθήσει για να γλυτώσουμε το ψάξιμο. Και κάτι ακόμα. Ανεξάρτητα από το πόσο ψηλά ή χαμηλά έχω την φωτεινότητα της οθόνης το κείμενο στον browser (chrome) είναι αρκετά αχνό. Δεν βρίσκω contrast, πώς μπορούμε να το σκληραίνουμε κάπως;

Link to comment
Share on other sites

Μονο σε εμενα ο chrome καποιες ιστοσελιδες τις δειχνει χαλια; Τα γραμματα ειναι πολυ θολα και μονο αν κανω ζουμ τα δειχνει σωστα. Με αλλους browsers σε ιδιες ιστοσελιδες δεν υπαρχει θεμα. Καποιο bug θα ειναι που αλληλεπιδρα ο chrome με το tablet στο rendering.
Link to comment
Share on other sites

Μονο σε εμενα ο chrome καποιες ιστοσελιδες τις δειχνει χαλια; Τα γραμματα ειναι πολυ θολα και μονο αν κανω ζουμ τα δειχνει σωστα. Με αλλους browsers σε ιδιες ιστοσελιδες δεν υπαρχει θεμα. Καποιο bug θα ειναι που αλληλεπιδρα ο chrome με το tablet στο rendering.

 

Μια από τα ίδια...βέβαια υπάρχουν πολλοί browsers αλλά με ποιον είσαι ικανοποιημένος; Εννοείται χωρίς να καθυστερεί το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...