Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή με διαφέρει πολυ το performance για αυτό το λέω. Η ραμ ειναι καταλυτικός παράγοντας για την απόδοση του software. Έτσι λέγαμε και πέρυσι πως δεν χρειάζονται τα 2 αλλα μπήκαν. Το iOS φαίνεται να βαραίνει με τον καιρό και σίγουρα με τη παραπάνω ραμ έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

Το θυμάμαι που το λέγαμε. Μέχρι εχθές ήμουν κάτοχος 5s και δεν είχα κανενα πρόβλημα. Όλους τους ενδιαφέρει να τρέχει ομαλά η συσκευή.

Νομίζω ειναι καλά ακόμα τα 2gb ram έτσι βλέπω από το 6s μου.

Πιστεύεις ότι αν το 4s είχε όπως είναι απλά 1gb ram η 2gb ram θα άλλαζε κάτι;

Νομίζω πάλι το ίδιο θα σερνόταν με το ios 9

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το θυμάμαι που το λέγαμε. Μέχρι εχθές ήμουν κάτοχος 5s και δεν είχα κανενα πρόβλημα. Όλους τους ενδιαφέρει να τρέχει ομαλά η συσκευή.

 

Νομίζω ειναι καλά ακόμα τα 2gb ram έτσι βλέπω από το 6s μου.

 

Πιστεύεις ότι αν το 4s είχε όπως είναι απλά 1gb ram η 2gb ram θα άλλαζε κάτι;

 

Νομίζω πάλι το ίδιο θα σερνόταν με το ios 9

 

 

 

Το 4s δεν εινα καλό παράδειγμα, ειναι 5 γενιές πίσω σχεδόν και σίγουρα η παραπάνω ραμ μπορεί να μην είχε αντίκρισμα. Τώρα έχει μεγαλώσει πλέον η ψαλίδα μεταξύ της ισχύς της cpu των iPhone έναντι των υπολοίπων (οπότε θα απαξιώνεται σε μεγαλύτερο χρόνο) άρα η ραμ ειναι αυτή που έχει πλέον βαρύνουσα σημασία. Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον.

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του 7 plus αξίζει πολλά όπως και το μαύρο χρώμα αλλα όχι τόσο σαν σύνολο που να με κάνει να αλλάξω το 6s plus. Άλλωστε το έχω κάποιους μήνες μόνο, δεν θα πλουτισω την Apple. Για μένα αλλαγές γίνονται μόνο αν έρχεσαι από τουλάχιστον 5αρι η πας για νέος iPhone user. Συγνώμη αλλα αλλάζω κάθε χρόνο iPhone είναι για μένα με έπιασαν κότσο και μου τα παίρνουν γιατί τα έχω.. Το επετειακό το συζητάμε που όπως λένε θα είναι όλα τα λεφτά

Μάγκες θα μπει και η 10 και θα πετάει το κινητό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του 7 plus αξίζει πολλά όπως και το μαύρο χρώμα αλλα όχι τόσο σαν σύνολο που να με κάνει να αλλάξω το 6s plus. Άλλωστε το έχω κάποιους μήνες μόνο, δεν θα πλουτισω την Apple. Για μένα αλλαγές γίνονται μόνο αν έρχεσαι από τουλάχιστον 5αρι η πας για νέος iPhone user. Συγνώμη αλλα αλλάζω κάθε χρόνο iPhone είναι για μένα με έπιασαν κότσο και μου τα παίρνουν γιατί τα έχω.. Το επετειακό το συζητάμε που όπως λένε θα είναι όλα τα λεφτά

Μάγκες θα μπει και η 10 και θα πετάει το κινητό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Το περιμένω πως και πως το ios10 να δω πως θα κουμπώσει στο s plus. Έχετε πουθενά καμία λίστα με το τι νέο φέρνει το νέο iOS;

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το 4s δεν εινα καλό παράδειγμα, ειναι 5 γενιές πίσω σχεδόν και σίγουρα η παραπάνω ραμ μπορεί να μην είχε αντίκρισμα. Τώρα έχει μεγαλώσει πλέον η ψαλίδα μεταξύ της ισχύς της cpu των iPhone έναντι των υπολοίπων (οπότε θα απαξιώνεται σε μεγαλύτερο χρόνο) άρα η ραμ ειναι αυτή που έχει πλέον βαρύνουσα σημασία. Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον.

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

Η ψαλίδα είναι ακόμα προς το μέρος της Apple.

Τα έχουμε πει αρκετές φορές. Υπάρχουν και βίντεο που δείχνουν ότι το 6s πχ είναι πολύ πιο γρήγορο από το s7 σε καθημερινή χρήση. Δεν είναι τυχαίο ότι έχουν τεράστια διαφορά σε hardware όποτε το software είναι αυτό που έρχεται στο τέλος και κάνει όλα τα κυκλώματα να μιλάνε γρήγορα μεταξύ τους

 

Για εμένα είναι μια συσκευή με απλότητα ταχύτητα αυτονομία και εμφάνιση

Έχει πολλά καλά στο πακέτο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω πως και πως το ios10 να δω πως θα κουμπώσει στο s plus. Έχετε πουθενά καμία λίστα με το τι νέο φέρνει το νέο iOS;

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Στο youtube θα βρεις πολλά βίντεο που δείχνουν όλα τα νέα χαρακτηρηστικά που φέρνει το iOS 10. Π.χ. κάνε μια αναζήτηση για το κανάλι everythingapplepro. Έχει βίντεο για κάθε μια από τις beta που βγήκαν για το iOS 10.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στο youtube θα βρεις πολλά βίντεο που δείχνουν όλα τα νέα χαρακτηρηστικά που φέρνει το iOS 10. Π.χ. κάνε μια αναζήτηση για το κανάλι everythingapplepro. Έχει βίντεο για κάθε μια από τις beta που βγήκαν για το iOS 10.

Εγω βλεπω και το iAppleBytes που συγκρινει τις beta με τις προηγουμενες εκδοσεις.Αλλα δεν εχει iPhone SE κινητα.Αλλα 6s και SE εχουν ιδιο CPU+Ram.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η ψαλίδα είναι ακόμα προς το μέρος της Apple.

 

Τα έχουμε πει αρκετές φορές. Υπάρχουν και βίντεο που δείχνουν ότι το 6s πχ είναι πολύ πιο γρήγορο από το s7 σε καθημερινή χρήση. Δεν είναι τυχαίο ότι έχουν τεράστια διαφορά σε hardware όποτε το software είναι αυτό που έρχεται στο τέλος και κάνει όλα τα κυκλώματα να μιλάνε γρήγορα μεταξύ τους

 

 

 

Για εμένα είναι μια συσκευή με απλότητα ταχύτητα αυτονομία και εμφάνιση

 

Έχει πολλά καλά στο πακέτο

 

 

 

Οι CPUs των iPhones φαίνεται να ειναι δυνατότεροι κι όπως λες κι εσυ το s plus ειναι γρηγορότερο απο το s7 για αυτό το επόμενο που κοιτάω ειναι η ραμ ώστε να μπορώ να κάνω τέλεια την δουλειά μου ακόμα και μετα τις νέες εκδόσεις iOS. Αντίπαλος για εμένα δεν ειναι οι άλλες συσκευές αλλα το ίδιο το iOS κι ελπίζω να μην βαρύνει αρκετά στις επόμενες εκδόσεις. Περιμένω να πάρω μια πρώτη γεύση με το 10 στο s plus για να εχω καλύτερη άποψη.

 

Στο youtube θα βρεις πολλά βίντεο που δείχνουν όλα τα νέα χαρακτηρηστικά που φέρνει το iOS 10. Π.χ. κάνε μια αναζήτηση για το κανάλι everythingapplepro. Έχει βίντεο για κάθε μια από τις beta που βγήκαν για το iOS 10.

 

 

Σε ευχαριστώ. Θα το κοιτάξω.

 

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160909/cbe5c3d180b8d42b0e32749451fd5984.jpg

 

Βγήκε πιο νωρίς ή είναι κανένα pre release?(Έχω περασμένο μέσα το beta profile αν παίζει ρόλο)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Final release candidate

 

Προχώρα άφοβα! :)

 

Εσείς τι λέτε, αξίζει η μετάβαση στο 7 plus;

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

Για εμένα δεν είχε αυτό το κάτι που θα με έκανε να το αγοράσω.

Προερχόμενος από iPhone 5 αυτό που με κέντρισε στο iPhone 6S Plus (που έχω τώρα) ήταν κυρίως η μνήμη RAM.

Tόσα χρόνια στο 1GB ναι ήταν μια σημαντική αναβάθμιση.

Το δεύτερο που μου άρεσε ήταν πως στην τιμή των 32GB πήρα την έκδοση με τα 64GB.

Τρίτον το ενισχυμένο σασί (βλ. bend gate).

Τέταρτον οι αναβαθμισμένες κάμερες 12MP/5MP.

Πέμπτον, η σχεδόν διπλάσιας χωρητικότητας μπαταρία.

Έκτον, το Touch ID.

Έβδομον, η μεγάλων διαστάσεων οθόνη (5.5" έναντι των 4").

 

Όλα αυτά σε σχέση πάντα με το iPhone 5.

 

Δεν με τρέλανε ας πούμε το 3D Touch.

 

Τώρα σε σχέση με το 6S Plus δεν ξέρω αν τα 3GB με τραβάνε γιατί δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα που να σχετίζεται με μνήμη RAM.

Οι 2 κάμερες ούτε αυτές με ενθουσίασαν αφού και τώρα είμαι καλυμμένος στον τομέα αυτό.

Μου άρεσε το touch sensitivity και οι λειτουργίες της επιφάνειας του νέου Home Button, αλλά δεν είναι αρκετό για να με πείσει.

Μου άρεσε το Waterproof αλλά ουδέποτε αφήνω το τηλ. εκτεθειμένο σε τέτοιες καταστάσεις βροχές/υγρασίας, αλλά σίγουρα είναι στα συν.

Μου άρεσε το Jet Black από τις φωτό σαν κατασκευή, αλλά ΟΚ, δεν θα έπαιρνα νέο iPhone μόνο για τα υλικά κατασκευής.

 

Με λίγα λόγια, για εμένα οι κάτοχοι 6S (Plus) ίσως να μην έχουν αρκετούς λόγους ακόμα να κάνουν την μετάβαση σε μεταγενέστερο iPhone.

Τουλάχιστον προσωπικά, δεν θα το κάνω.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nikoskon
Link to comment
Share on other sites

Πότε και πόσο λέτε να πέσει η τιμή του τώρα που θα κυκλοφορήσει το 7;Γιατί έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο και περιμένω να δω τι θα πάρω..
Link to comment
Share on other sites

Πότε και πόσο λέτε να πέσει η τιμή του τώρα που θα κυκλοφορήσει το 7;Γιατί έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο και περιμένω να δω τι θα πάρω..

 

Αφου οπως λες εμεινες χωρις τηλεφωνο παρε αυτο που σου χρειαζεται και αντεχεις οικονομικα. Τι ψαχνεις την πυθια;

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Αφου οπως λες εμεινες χωρις τηλεφωνο παρε αυτο που σου χρειαζεται και αντεχεις οικονομικα. Τι ψαχνεις την πυθια;

:lol: Δεν εννοώ ότι δεν έχω τηλέφωνο να εξυπηρετηθώ, αντέχω να περιμένω 10-15 μέρες άμα πέσει η τιμή του για να το χτυπήσω..

Link to comment
Share on other sites

:lol: Δεν εννοώ ότι δεν έχω τηλέφωνο να εξυπηρετηθώ, αντέχω να περιμένω 10-15 μέρες άμα πέσει η τιμή του για να το χτυπήσω..

 

Θα πέφτει σταδιακά μην περιμένεις κανα τρελό νούμερο

Ειδικά αν τα νέα μοντέλα έρθουν με αυξημένη τιμολόγηση σε σχέση με τα παλιότερα τότε μάλλον κανα 20€ να κερδίσεις αν περιμένεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η αναφορά παραδώσεις μηνυμάτων που είναι για να το ρυθμίσω, ευχαριστώ

Δεν έχει, ποτέ δεν είχε εξάλλου. Αναφορές παράδοσης και ότι διαβάστηκε το μήνυμα σου υπάρχουν μόνο όταν στέλνεις iMessage.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πότε και πόσο λέτε να πέσει η τιμή του τώρα που θα κυκλοφορήσει το 7;Γιατί έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο και περιμένω να δω τι θα πάρω..

 

Οι περισσότεροι official πάντως τα έριξαν 100€ ολα... Άρα κ στο Σκρουτζ θα πέσει οσονουπω!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει, ποτέ δεν είχε εξάλλου. Αναφορές παράδοσης και ότι διαβάστηκε το μήνυμα σου υπάρχουν μόνο όταν στέλνεις iMessage.

 

 

 

Αναφορά παράδοσης μπορείς να έχεις κανονικά στα γραπτά μηνύματα SMS αρκεί πριν το κείμενο να βάλεις τους χαρακτήρες *# και μετά με ή χωρίς κενό να γράψεις το κείμενο του μηνύματος.

 

Αυτοί οι δύο χαρακτήρες (*#) δεν φαίνονται στο SMS που θα δει ο παραλήπτης και εσύ θα λάβεις ένα notification SMS μόλις το μήνυμα παραδοθεί επιτυχώς.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναφορά παράδοσης μπορείς να έχεις κανονικά στα γραπτά μηνύματα SMS αρκεί πριν το κείμενο να βάλεις τους χαρακτήρες *# και μετά με ή χωρίς κενό να γράψεις το κείμενο του μηνύματος.

 

Αυτοί οι δύο χαρακτήρες (*#) δεν φαίνονται στο SMS που θα δει ο παραλήπτης και εσύ θα λάβεις ένα notification SMS μόλις το μήνυμα παραδοθεί επιτυχώς.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Αυτό ισχύει για τη Vodaphone. Στην Cosmote είναι *0#

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει για τη Vodaphone. Στην Cosmote είναι *0#

 

 

 

Σωστό.

Λογικά κάποια αντίστοιχη εντολή θα υπάρχει και για Wind.

Το θυμάμαι πως ίσχυε από την εποχή του 3GS ακόμη.

 

Αλλά ποιος χρησιμοποεί ακόμα SMS; (ρητορικό)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξεχάσει αυτό γιατί ποτέ δεν με βόλεψε και επιπλέον όταν το είχα δοκιμάσει πριν χρόνια που είχα 3G/3Gs έπρεπε να γράφω τα μηνύματα σε greeklish για να δουλεύουν οι αναφορές, τότε είχα wind και cosmote. Αυτό ισχυεί και τώρα ή μπορείς να γράψεις κανονικά με ελληνικούς χαρακτήρες;

 

Γενικά όμως στις ρυθμίσεις το iphone δεν έχει αναφορές και για αυτό απάντησα πως δεν έχει. Αυτός είναι πλάγιος τρόπος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια δωρεαν εφαρμογη η οποια να καταγραφει τις κλησεις, εισερχομενες και εξερχομενες;

ειχα ακουσει για μια Ελληνικη, αλλα δεν μπορω να την βρω! :)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξεχάσει αυτό γιατί ποτέ δεν με βόλεψε και επιπλέον όταν το είχα δοκιμάσει πριν χρόνια που είχα 3G/3Gs έπρεπε να γράφω τα μηνύματα σε greeklish για να δουλεύουν οι αναφορές, τότε είχα wind και cosmote. Αυτό ισχυεί και τώρα ή μπορείς να γράψεις κανονικά με ελληνικούς χαρακτήρες;

 

Γενικά όμως στις ρυθμίσεις το iphone δεν έχει αναφορές και για αυτό απάντησα πως δεν έχει. Αυτός είναι πλάγιος τρόπος.

 

 

 

Με Vodafone τουλάχιστον κανονικά αναφορές ασχέτως γλώσσας χαρακτήρων.

 

Δεν ξέρω αν είναι πλάγιος ή οριζόντιος κλπ, σίγουρα όμως είναι τρόπος! :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξεχάσει αυτό γιατί ποτέ δεν με βόλεψε και επιπλέον όταν το είχα δοκιμάσει πριν χρόνια που είχα 3G/3Gs έπρεπε να γράφω τα μηνύματα σε greeklish για να δουλεύουν οι αναφορές, τότε είχα wind και cosmote. Αυτό ισχυεί και τώρα ή μπορείς να γράψεις κανονικά με ελληνικούς χαρακτήρες;

 

Γενικά όμως στις ρυθμίσεις το iphone δεν έχει αναφορές και για αυτό απάντησα πως δεν έχει. Αυτός είναι πλάγιος τρόπος.

 

Και πολύ σωστά έγραψες ότι για iPhone δεν υπάρχει τρόπος. Ο πλάγιος τρόπος που αναφέρεται ποιο επάνω ίσχυε για τους παρόχους και οχι για συσκευές

 

 

Ιδού :

 

http://www.myphone.gr/library/article-31.html

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από το iOS 10, στη συγκεκριμένη συσκευή, κανείς;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...