Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άμα τα κάνει ολα αυτά τότε έτσι όπως ειναι στη θάλασσα το καλοκαίρι τώρα να το ρίξει και μέσα.

 

 

 

Μια φορα θα τα κανει και θα ξενοιασει. Πανω απο 10 λεπτα δεν θα παρει. Τα μειλ παντως ταχω στην "ωθηση"

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια φορα θα τα κανει και θα ξενοιασει. Πανω απο 10 λεπτα δεν θα παρει. Τα μειλ παντως ταχω στην "ωθηση"

 

Προφανώς εννοεί ότι θα αχρηστευθεί το smart του κινητού. Ούτε εγώ θα τα έβαζα να γίνονται όλα με το χέρι. Μέχρι και στο w995 push mail είχα, δεν θα δώσω 1000€ για να παίρνω τα μέιλ μου με το χέρι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω παρατηρήσει ότι την ώρα που ξεκινά να σβήνει η οθόνη όταν παρελθει ο χρόνος αναμονής της, εκείνη την στιγμή αν την αγγίξεις δεν ανταποκρινεται άμεσα πάρα μόνο όταν φωτιστει ξανά, κάτι το οποίο στα Android κινητά που έχω ας πούμε δεν συμβαίνει, υπάρχει τρόπος να παρεμβουμε και να το ρυθμισουμε αυτό?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες. Πόσο πάει μια πλακέτα για 6s plus 64gb ?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες. Πόσο πάει μια πλακέτα για 6s plus 64gb ?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επειδή πλακέτες δεν παράγονται σαν ανταλλακτικά ότι αφορά Apple συσκευές τότε κόστος πλακέτας = κόστος αγοράς μιας άλλης συσκευής (καθος για να πάρεις εσύ μια πλακέτα θα πρέπει να διαλυθεί ένα άλλο κινητό)

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση πιθανου αγοραστη iphone(σε μεταβαση απο android)

 

widgets εχει το iphone?πχ να βλεπεις τον καιρο των επομενων πεντε ημερων με την μια και οχι να πατας το εικονιδιο του καιρου και να μπαινεις μεσα στην εφαρμογη

 

και ακομα μια google maps υπαρχουν στο iphone?

 

 

ευχαριστω και σορρυ για τις newbie ερωτησεις

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση πιθανου αγοραστη iphone(σε μεταβαση απο android)

 

widgets εχει το iphone?πχ να βλεπεις τον καιρο των επομενων πεντε ημερων με την μια και οχι να πατας το εικονιδιο του καιρου και να μπαινεις μεσα στην εφαρμογη

 

και ακομα μια google maps υπαρχουν στο iphone?

 

 

ευχαριστω και σορρυ για τις newbie ερωτησεις

 

Widgets έχει απλώς μπορείς να τα βάλεις μόνο στην "κουρτίνα" today του drop down menu. Εκει βάζεις κατακόρυφα όσα θελεις και με οποία σειρά θελεις.

 

Google maps και γενικά apps υπάρχουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πλακέτες δεν παράγονται σαν ανταλλακτικά ότι αφορά Apple συσκευές τότε κόστος πλακέτας = κόστος αγοράς μιας άλλης συσκευής (καθος για να πάρεις εσύ μια πλακέτα θα πρέπει να διαλυθεί ένα άλλο κινητό)

Σευχαριστω για την απαντηση.

 

Δηλαδη αγορα απο καποιο σερβις δεν παιζει?Αν χρειαστει ενα τηλεφωνο αλλαγη πλακετας τι πρεπει να κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω για την απαντηση.

 

Δηλαδη αγορα απο καποιο σερβις δεν παιζει?Αν χρειαστει ενα τηλεφωνο αλλαγη πλακετας τι πρεπει να κανεις?

Αν έχει εγγύηση θα πάρεις άλλο από την αντιπροσωπία. Αν δεν έχεις θα πληρώσεις όσο έχει ένα καινούριο. Η θα ψάξεις να βρεις κανένα σπασμένο από αγγελίες που είναι σε πιο χαμηλές τιμές.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω για την απαντηση.

 

Δηλαδη αγορα απο καποιο σερβις δεν παιζει?Αν χρειαστει ενα τηλεφωνο αλλαγη πλακετας τι πρεπει να κανεις?

Αλλαγή συσκευής η επισκευή στην πλακέτα αν η ζημιά είναι επισκευασιμη

Link to comment
Share on other sites

Ομάδα καλησπέρα ξέρουμε η νέα αναβάθμιση τι παίζει;; Την έχει περάσει κάποιος;; Όλα good προχωράμε ή τρέχει κάποιο θέμα;;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα αμέσως και σε σχέση με την 9.3.4 δεν αλλάζει κάτι. Όλα καλά!

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα ειχαμε κανενα κρουσμα του touch disease?

το 1G RAM γινεται αντιληπτο (υπαρχει περίπτωση δλδ να κολλήσει έστω και στιγμιαία?)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα ειχαμε κανενα κρουσμα του touch disease?

 

το 1G RAM γινεται αντιληπτο (υπαρχει περίπτωση δλδ να κολλήσει έστω και στιγμιαία?)

 

 

 

Τι εννοείς αν γίνεται αντιληπτό το 1gb ram; Το s plus έχει 2 gb ram.

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα ειχαμε κανενα κρουσμα του touch disease?

το 1G RAM γινεται αντιληπτο (υπαρχει περίπτωση δλδ να κολλήσει έστω και στιγμιαία?)

Το εν λόγω θέμα εμφανίζεται μόνο στα 6/6+. Δεν αφορά τα 6s/6s+.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, σας. Το τελευταίο διάστημα μου κάνει ένα κουλό η συσκευή όταν συνδέω τα earpods (και οποιαδήποτε άλλα handsfree) με την ένταση του ήχου. Δεν φτάνει ποτέ στο τέρμα! Σέρνω την μπάρα της έντασης του ήχου μέχρι το μάξιμουμ και αυτή γυρίσει πίσω λίγο πιο πάνω από την μέση. Μου το κάνει συνέχεια. Ξέρετε μήπως τι μπορεί να φταίει; Έχει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα; Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, σας. Το τελευταίο διάστημα μου κάνει ένα κουλό η συσκευή όταν συνδέω τα earpods (και οποιαδήποτε άλλα handsfree) με την ένταση του ήχου. Δεν φτάνει ποτέ στο τέρμα! Σέρνω την μπάρα της έντασης του ήχου μέχρι το μάξιμουμ και αυτή γυρίσει πίσω λίγο πιο πάνω από την μέση. Μου το κάνει συνέχεια. Ξέρετε μήπως τι μπορεί να φταίει; Έχει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα;

Καλημέρα. Μήπως έχεις ενεργοποιήσει τον περιορισμό έντασης ήχου μέσα από το μενού Music ή το έχεις αλλάξει εσύ μέσα από το ίδιο μενού; Για δες στην διαδρομή Settings > Music και κάτω κάτω έχει μια επιλογή volume limit.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μήπως έχεις ενεργοποιήσει τον περιορισμό έντασης ήχου μέσα από το μενού Music ή το έχεις αλλάξει εσύ μέσα από το ίδιο μενού; Για δες στην διαδρομή Settings > Music και κάτω κάτω έχει μια επιλογή volume limit.

 

Όχι φίλε, δεν είναι ενεργοποιημένη η επιλογή αυτή, οπότε κάτι άλλο είναι. Θέλω να πιστεύω πως είναι software πρόβλημα και τώρα με την έλευση του ios10 θα του κάνω ένα format να δω αν φτιάξει. Μακάρι να μην είναι hardware.

Δοκίμασε επαναφορά ρυθμίσεων αν δεν βαριέσαι. Hard reset (home button + lock button) έκανες;

Edited by stendor

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μετα τη χθεσινη παρουσιαση του 7, να πουμε οτι και το 6S Plus θα ξεκιναει και αυτο στα 32gb πλεον!
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εσείς τι λέτε, αξίζει η μετάβαση στο 7 plus;

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εσείς τι λέτε, αξίζει η μετάβαση στο 7 plus;

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

Χωρίς να είμαι χρήστης του 6s Plus, θεωρώ πως η αδιαβροχοποίηση, η κάμερα και μάλλον τα 3GB ram αξίζουν την αναβάθμιση, πόσο μάλλον για όσους θέλουν και κάποιο από τα νέα χρώματα. Στα + και οι διπλάσιοι αποθηκευτικοί χώροι στην ίδια τιμή.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι χρήστης του 6s Plus, θεωρώ πως η αδιαβροχοποίηση, η κάμερα και μάλλον τα 3GB ram αξίζουν την αναβάθμιση, πόσο μάλλον για όσους θέλουν και κάποιο από τα νέα χρώματα. Στα + και οι διπλάσιοι αποθηκευτικοί χώροι στην ίδια τιμή.

 

 

 

Εμένα ο μόνος σοβαρός λόγος ειναι η ραμ καθώς ειναι το μόνο στοιχείο για future proof αλλα ακούγεται πως παραμένει στα 2 για αυτό δεν ψήνομαι για αλλαγή. Ιδωμεν...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο μόνος σοβαρός λόγος ειναι η ραμ καθώς ειναι το μόνο στοιχείο για future proof αλλα ακούγεται πως παραμένει στα 2 για αυτό δεν ψήνομαι για αλλαγή. Ιδωμεν...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

Δεν νομίζω ότι με τα 2gb ram έχει πρόβλημα η συσκευή.

Εδώ οι παλαιότερες με 1gb και δουλεύουν αξιόλογα

Στο μέλλον 1-2 αναβαθμίσεις σίγουρα θα τις σηκώνει. Έχουν που δύναμη οι επεξεργαστές και η κάρτα γραφικών για το λειτουργικό έτσι κι αλλιώς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι με τα 2gb ram έχει πρόβλημα η συσκευή.

 

Εδώ οι παλαιότερες με 1gb και δουλεύουν αξιόλογα

 

Στο μέλλον 1-2 αναβαθμίσεις σίγουρα θα τις σηκώνει. Έχουν που δύναμη οι επεξεργαστές και η κάρτα γραφικών για το λειτουργικό έτσι κι αλλιώς

 

 

 

Επειδή με διαφέρει πολυ το performance για αυτό το λέω. Η ραμ ειναι καταλυτικός παράγοντας για την απόδοση του software. Έτσι λέγαμε και πέρυσι πως δεν χρειάζονται τα 2 αλλα μπήκαν. Το iOS φαίνεται να βαραίνει με τον καιρό και σίγουρα με τη παραπάνω ραμ έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...