Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν απενεργοποιήσεις την βιβλιοθήκη φωτό icloud στη συσκευή σου θα μπορείς να κάνεις ότι θέλεις με τις φωτό σου γιατί δεν θα συγχρονίζονται αλλά υπάρχει ένα μεγάλο αλλά, όταν για κάποιο λόγο την ξαναενεργοποιήσεις τότε οτιδήποτε αλλαγές είχες κάνει θα συγχρονιστούν αυτόματα και θα γινει χαμός

 

Εδώ κάνεις ένα μικρό λάθος. Εάν κάνεις οποιαδήποτε αλλαγή στις φωτογραφίες στη συσκευή σου με τη βιβλιοθήκη κλειστή δεν συγχρονίζεται στο iCloud, όταν την ενεργοποιήσεις πάλι. Ο λόγος είναι γιατί με το άνοιγμα μόνο το iCloud θα κάνει αποστολή φωτογραφιών, όπως μόνο το iCloud αφαιρεί φωτογραφίες άλλων συσκευών κατά το κλείσιμο.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις - αφού πρώτα διατηρήσεις αντίγραφο ασφαλείας - να κλείσεις τη βιβλιοθήκη φωτό iCloud και να διαγράψεις ό,τι φωτογραφία υπάρχει στη συσκευή σου. Μόλις ανοίξεις ξανά τη βιβλιοθήκη iCloud, οι φωτογραφίες σου θα επανέλθουν :)

Link to comment
Share on other sites

Το σκεπτικό μου είναι το εξής. Βρήκα με κάποιον να κάνω ανταλλαγή με iPhone 6s 128gb μια η άλλη και μετά να το δώσω πάλι για ανταλλαγή με s7 edge γιατί από ότι βλέπω μόνο με αυτό η περισσότεροι κάνουν τσάμπα. Την μπαταρία την ρώτησα για να είμαι ενήμερος όσο το κρατήσω

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάνεις ένα μικρό λάθος. Εάν κάνεις οποιαδήποτε αλλαγή στις φωτογραφίες στη συσκευή σου με τη βιβλιοθήκη κλειστή δεν συγχρονίζεται στο iCloud, όταν την ενεργοποιήσεις πάλι. Ο λόγος είναι γιατί με το άνοιγμα μόνο το iCloud θα κάνει αποστολή φωτογραφιών, όπως μόνο το iCloud αφαιρεί φωτογραφίες άλλων συσκευών κατά το κλείσιμο.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις - αφού πρώτα διατηρήσεις αντίγραφο ασφαλείας - να κλείσεις τη βιβλιοθήκη φωτό iCloud και να διαγράψεις ό,τι φωτογραφία υπάρχει στη συσκευή σου. Μόλις ανοίξεις ξανά τη βιβλιοθήκη iCloud, οι φωτογραφίες σου θα επανέλθουν :)

 

Ναι φίλε μου έχεις δίκιο...μπερδεύτηκα

Εγώ πχ έχω 300 φωτό στο κινητό με ενεργοποιημένη την Βιβλιοθήκη φωτό icloud , εάν εγώ την απενεργοποιήσω και διαγράψω τις 100 από το κινητό με το που ξαναενεργοποιησω την βιβλιοθήκη φωτό icloud αυτές οι 100 θα επανέλθουν στο κινητό .

Έδωσα και λάθος απάντηση στον φίλο :blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι φίλε μου έχεις δίκιο...μπερδεύτηκα

Εγώ πχ έχω 300 φωτό στο κινητό με ενεργοποιημένη την Βιβλιοθήκη φωτό icloud , εάν εγώ την απενεργοποιήσω και διαγράψω τις 100 από το κινητό με το που ξαναενεργοποιησω την βιβλιοθήκη φωτό icloud αυτές οι 100 θα επανέλθουν στο κινητό .

Έδωσα και λάθος απάντηση στον φίλο :blink:

 

Πάντως με εξυπηρετεί το icloud .Ειδικά τώρα που πήρα και mac κατάλαβα όλο το σκεπτικό του...και ενεργοποιηησα τα 50 giga αποθηκευτικό

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

η επιλογη αναζητηση που μας δειχνει τις επαφες που μιλαμε συχνα και τις εφαρμογες που χρησιμοποιουμε επισης συχνα απενεργοποιείται με καποιο τροπο ?

Link to comment
Share on other sites

Η ρύθμιση ονομάζεται "Προτάσεις Siri" ή "Siri Suggestions" εις την αγγλικήν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

http://bfy.tw/5Iu9

 

Δεύτερο αποτέλεσμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

http://bfy.tw/5Iu9

 

Δεύτερο αποτέλεσμα.

 

Καλημέρα !!

 

Δεν ξέρω μάλλον ειμαι στραβή ...

 

Επιλογή να δείχνει πως γίνεται απενεργοποίηση και να μην εχει επιλογή στην οθόνη αναζήτηση δεν βρήκα κάπου στο λινκ ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

 

Δεν ξέρω μάλλον ειμαι στραβή ...

 

Επιλογή να δείχνει πως γίνεται απενεργοποίηση και να μην εχει επιλογή στην οθόνη αναζήτηση δεν βρήκα κάπου στο λινκ ..

 

 

Μπες στο link που αναφέρεται στα 17 κρυφά κόλπα του IOS. Εκεί αναφέρεται ο τρόπος απενεργοποίησης που ψάχνεις

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο link που αναφέρεται στα 17 κρυφά κόλπα του IOS. Εκεί αναφέρεται ο τρόπος απενεργοποίησης που ψάχνεις

 

Ευχαριστώ πολυυυ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις αν το news feature που παίζει κανονικά στην Αμερική πρόκειται να δουλέψει και εδώ κάποια στιγμή;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα δοθεί η δυνατότητα να συμπεριληφθούν ειδήσεις από την Ελλάδα, που δεν το βλέπω σύντομα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα στο iphone 6s να είναι μόνιμα σε headphone mode?

Το πρόβλημα παρουσιάστηκε 8 μέρες από την ημερομηνία αγοράς (δεν παίζει σκόνη ή χτύπημα). Χωρίς να είναι τα ακουστικά συνδεδεμένα δεν ακούγεται κανένας ήχος εκτός απο τους ήχους κλήσης. Video , μουσική, συνομιλία ακούγονται μόνο αν συνδεθούν τα ακουστικά. :mad:

 

Όποιος μπορεί να βοηθήσει..... Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκίμασε να βάλεις - βγάλεις μερικές φορές το headphone jack μήπως ξεκολλήσει. Από που το έχεις αγοράσει; Να το πας για DOA, δεν είναι φυσιολογικό πάντως και σίγουρα όχι ανεκτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι αγορασμένο απο το περασμένο Σάββατο οπότε το DOA 7 ημερών μάλλον δεν με καλύπτει (έχει DOA αλλά πέρασαν οι μέρες)....??

 

Προσπάθησα αρκετές φορές με το headphone jack αλλά τίποτα δυστυχώς.... :(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι αγορασμένο απο το περασμένο Σάββατο οπότε το DOA 7 ημερών μάλλον δεν με καλύπτει (έχει DOA αλλά πέρασαν οι μέρες)....??

 

Προσπάθησα αρκετές φορές με το headphone jack αλλά τίποτα δυστυχώς.... :(

 

Παίζει ρόλο από που το έχεις αγοράσει, κάποια καταστήματα δίνουν 15 ημέρες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνω αναζήτηση ονομάτων στις επαφές στη μπάρα επάνω και δε τα βγάζει.Τα ψάχνω χειροκίνητα σκρολάροντας και ειναι εκει !Καμια ιδέα ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνω αναζήτηση ονομάτων στις επαφές στη μπάρα επάνω και δε τα βγάζει.Τα ψάχνω χειροκίνητα σκρολάροντας και ειναι εκει !Καμια ιδέα ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πήγαινε ρυθμίσεις/γενικά/αναζήτησή Spotlight και δες αν είναι τσεκαρισμενη η επιλογή των επαφών

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι αγορασμένο απο το περασμένο Σάββατο οπότε το DOA 7 ημερών μάλλον δεν με καλύπτει (έχει DOA αλλά πέρασαν οι μέρες)....??

 

Προσπάθησα αρκετές φορές με το headphone jack αλλά τίποτα δυστυχώς.... :(

 

 

Το είχα πάθει και εγώ στην πρώτη εβδομάδα. Έβαλα τα ακουστικά από άλλη συσκευή πολλές φορές και έπιασε. Μιλάμε θέλει αρκετή προσπάθεια όμως και άνοιγμα-κλείσιμο. Επίσης το full restore δεν βοηθά

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Υπαρχει καποιος τροπος να ορισω στο iphone της αδερφης μου (ειτε μεσω συστηματος ειτε μεσω καποιας εφαρμογης) το maximum των MB/μηνα ?

Θελω κατι αντιστοιχο με αυτο που εχουν τα android (τα samsung τουλαχιστον γτ δεν ξερω για τα υπολοιπα) που μετρανε τη χρηση ΜΒ κ οταν υπερβει το οριο που εχει θεσει ο χρηστης κλεινουν αυτοματα τα data.

Eυχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Υπαρχει καποιος τροπος να ορισω στο iphone της αδερφης μου (ειτε μεσω συστηματος ειτε μεσω καποιας εφαρμογης) το maximum των MB/μηνα ?

Θελω κατι αντιστοιχο με αυτο που εχουν τα android (τα samsung τουλαχιστον γτ δεν ξερω για τα υπολοιπα) που μετρανε τη χρηση ΜΒ κ οταν υπερβει το οριο που εχει θεσει ο χρηστης κλεινουν αυτοματα τα data.

Eυχαριστω.

Το iphone δεν έχει τέτοια ρύθμιση αλλά υπάρχουν πολλές εφαρμογές στο appstore που μπορείς να ορίσεις το όριο των MB που έχεις στο πρόγραμμα σου και να σε ενημερώνει ή να παρακολουθείς την κατανάλωση. Κάνε μια αναζήτηση στο appstore με την λέξη data counter. Εγώ αυτή που έχω είναι η Data Counter και MiniStats. Την πρώτη την είχα πάρει με 0,99€ σε προσφορά και την δεύτερη δωρεάν πάλι σε προσφορά. Τώρα από όσο βλέπω και οι δύο έχουν 1,99€.

 

Επίσης κοίτα κοίτα το DataMan.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το iphone δεν έχει τέτοια ρύθμιση αλλά υπάρχουν πολλές εφαρμογές στο appstore που μπορείς να ορίσεις το όριο των MB που έχεις στο πρόγραμμα σου και να σε ενημερώνει ή να παρακολουθείς την κατανάλωση. Κάνε μια αναζήτηση στο appstore με την λέξη data counter. Εγώ αυτή που έχω είναι η Data Counter και MiniStats. Την πρώτη την είχα πάρει με 0,99€ σε προσφορά και την δεύτερη δωρεάν πάλι σε προσφορά. Τώρα από όσο βλέπω και οι δύο έχουν 1,99€.

 

Επίσης κοίτα κοίτα το DataMan.

 

Ευχαριστω!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στο 6s ξαφνικά η κάμερα εστιάζει μόνο κοντά και δεν εστιάζει πουθενά αλλού αν και πατάω στην εικόνα να εστιασει αλλού. Έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλά δεν έφτιαξε. Το κινητό είναι της κοπέλας μου. Είμαι χρήστης Android. Οπότε και άσχετος με τα Apple σας. Παρακαλώ βοηθήστε
Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...