Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.Μια ερωτηση γιατι ποτε δεν καταλαβα το icloud.

Ποιες επιλογες πρεπει να εχω τικαρισμενες για να στελνει στο icloud τις φωτογραφιες/βιντεο που τραβαω; Οχι να αποθηκευει μικροφρασιες των φωτο στο κινητο και να χρειαζεται ιντερνετ για να τις δω απλα οτι βγαζω να το στελνει αυτοματα.

Εγω το ΄Η ροη φωτο μου΄ μου αλλα οταν μπαινω στο icloud.com μου δειχνει φωτο κανενος μηνα πριν και οχι τις τωρινες..

 

Βιβλιοθήκη φωτό icloud ενεργοποιημένη και ενεργοποιημένη η λήψη και διατήρηση αρχικών..ετσι τα έχω και είναι κανονικά όλα

Link to comment
Share on other sites

Βιβλιοθήκη φωτό icloud ενεργοποιημένη και ενεργοποιημένη η λήψη και διατήρηση αρχικών..ετσι τα έχω και είναι κανονικά όλα

 

η βελτιστοποιηση τι διαφορα εχει με τη διατηρηση αρχικων; στην istorm μου ειπαν οτι δεν αλλαζει η ποιοητα των φωτο/βιντεο απλα παρεχονται περισσοτερες πληροφοριες..

Link to comment
Share on other sites

η βελτιστοποιηση τι διαφορα εχει με τη διατηρηση αρχικων; στην istorm μου ειπαν οτι δεν αλλαζει η ποιοητα των φωτο/βιντεο απλα παρεχονται περισσοτερες πληροφοριες..

 

Διάβασε το όπως το λέει η apple

 

Βελτιστοποίηση του χώρου αποθήκευσης στη συσκευή σας

Όταν ενεργοποιήσετε τη Βιβλιοθήκη φωτογραφιών iCloud, η συσκευή σας μπορεί να βελτιστοποιήσει το χώρο αποθήκευσής της διατηρώντας μικρότερες εκδόσεις των φωτογραφιών σας. Όλες οι πρωτότυπες φωτογραφίες πλήρους ανάλυσης αποθηκεύονται στη Βιβλιοθήκη φωτογραφιών iCloud και μπορείτε να πραγματοποιήσετε λήψη ανά πάσα στιγμή.

 

Μεταβείτε στις Ρυθμίσεις > iCloud > Φωτογραφίες (ή Ρυθμίσεις > Φωτογραφίες και κάμερα) και αγγίξτε «Βελτιστοποίηση χώρου αποθήκευσης [συσκευής]» για να ενεργοποιήσετε την επιλογή.

 

Όταν η συσκευή σας χρειαστεί περισσότερο χώρο αποθήκευσης, αντικαθιστά αυτόματα ορισμένα από τα πρωτότυπα αρχεία πλήρους ανάλυσης με βελτιστοποιημένες εκδόσεις τους. Αν θέλετε να αντικαταστήσετε τις βελτιστοποιημένες εκδόσεις με τα πρωτότυπα αρχεία πλήρους μεγέθους, αγγίξτε «Λήψη και διατήρηση αρχικών» για να ενεργοποιήσετε την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε με τη ληψη και διατηρηση αρχικων οι φωτογραφιες θα παραμενουν οπως εχουν (ποιοτητα,μεγεθος) ενω με τη βελτιστοποιηση θα ειναι μικροτερης ποιοτητας,μεθεγους;
Link to comment
Share on other sites

Οποτε με τη ληψη και διατηρηση αρχικων οι φωτογραφιες θα παραμενουν οπως εχουν (ποιοτητα,μεγεθος) ενω με τη βελτιστοποιηση θα ειναι μικροτερης ποιοτητας,μεθεγους;

 

Έτσι το καταλαβαίνω και εγώ αλλά το αρνητικό είναι όμως ότι με 16 αρι έχεις κάποιο θεματάκι αν είσαι φαν της φωτογραφίας

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το όπως το λέει η apple

 

Βελτιστοποίηση του χώρου αποθήκευσης στη συσκευή σας

Όταν ενεργοποιήσετε τη Βιβλιοθήκη φωτογραφιών iCloud, η συσκευή σας μπορεί να βελτιστοποιήσει το χώρο αποθήκευσής της διατηρώντας μικρότερες εκδόσεις των φωτογραφιών σας. Όλες οι πρωτότυπες φωτογραφίες πλήρους ανάλυσης αποθηκεύονται στη Βιβλιοθήκη φωτογραφιών iCloud και μπορείτε να πραγματοποιήσετε λήψη ανά πάσα στιγμή.

 

Μεταβείτε στις Ρυθμίσεις > iCloud > Φωτογραφίες (ή Ρυθμίσεις > Φωτογραφίες και κάμερα) και αγγίξτε «Βελτιστοποίηση χώρου αποθήκευσης [συσκευής]» για να ενεργοποιήσετε την επιλογή.

 

Όταν η συσκευή σας χρειαστεί περισσότερο χώρο αποθήκευσης, αντικαθιστά αυτόματα ορισμένα από τα πρωτότυπα αρχεία πλήρους ανάλυσης με βελτιστοποιημένες εκδόσεις τους. Αν θέλετε να αντικαταστήσετε τις βελτιστοποιημένες εκδόσεις με τα πρωτότυπα αρχεία πλήρους μεγέθους, αγγίξτε «Λήψη και διατήρηση αρχικών» για να ενεργοποιήσετε την επιλογή.

 

Πολυ καλή η βοήθεια σου ευχαριστούμε πολυ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Mιας και θιχτηκε το θεμα σε αλλο thread!!

Και συγκεκριμένα το safari βαρυ πλεον και αργο, το Facebook ανοιγε μετα απο 15 δευτερα, τα widget ανοιγαν αφου τα άνοιγα εγω δλδ δεν δουλευαν ποτε παρασκηνιο, το λειτουργικό μερα με τη μερα ηταν βαρυ και δεν εφτανε η επανεκιννηση για να ελαφρυνει η ram και συγκεκριμενα σε 6s...

Ειμαι περιεργος να ακουσω τι λετε εσεις ...

Link to comment
Share on other sites

Mιας και θιχτηκε το θεμα σε αλλο thread!!

Και συγκεκριμένα το safari βαρυ πλεον και αργο, το Facebook ανοιγε μετα απο 15 δευτερα, τα widget ανοιγαν αφου τα άνοιγα εγω δλδ δεν δουλευαν ποτε παρασκηνιο, το λειτουργικό μερα με τη μερα ηταν βαρυ και δεν εφτανε η επανεκιννηση για να ελαφρυνει η ram και συγκεκριμενα σε 6s...

Ειμαι περιεργος να ακουσω τι λετε εσεις ...

 

Mην ασχολείσαι με τα γνωστά andtrolls.

Η συσκευή είναι κλασσικά η αφρόκρεμα των smartphones για έναν συνειδητοποιημένο χρήστη. Όλα είναι εκεί που πρέπει και λειτουργούν όπως τα περιμένεις. Όποιος ψάχνει specs για να λέει ότι έχει, θα πάει αλλού.

Ειλικρινά, ακόμα κι ένα φρεσκοσεταρισμένο (set up as new) 5αρι iphone πάει καλύτερα από το 70% των άλλων κατασκευαστών.

Λίγο ακόμα βάρος στην αυτονομία να έδιναν και θα ήταν απόλυτες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

το 5αρι εχω φιλε μου και αυτα που λεει δεν τα κανει, γιαυτο το postαρα και εδω μηπως εινια καποιος που το εχει δει να μας πει την γνωμη του! χαχα
Link to comment
Share on other sites

Mην ασχολείσαι με τα γνωστά andtrolls.

Η συσκευή είναι κλασσικά η αφρόκρεμα των smartphones για έναν συνειδητοποιημένο χρήστη. Όλα είναι εκεί που πρέπει και λειτουργούν όπως τα περιμένεις. Όποιος ψάχνει specs για να λέει ότι έχει, θα πάει αλλού.

Ειλικρινά, ακόμα κι ένα φρεσκοσεταρισμένο (set up as new) 5αρι iphone πάει καλύτερα από το 70% των άλλων κατασκευαστών.

Λίγο ακόμα βάρος στην αυτονομία να έδιναν και θα ήταν απόλυτες συσκευές.

 

Συμφωνώ 100%

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ 100%

 

Κι εγω συμφωνώ. Φυσικά εχει και η κάθε συσκευή τα μείον της μην την κάνουμε θεό.

Γενικά όμως ειναι μια συσκευή που κάνει καλά πράγματα της καθημερινότητας με ταχύτητα και ομαλότητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω συμφωνώ. Φυσικά εχει και η κάθε συσκευή τα μείον της μην την κάνουμε θεό.

Γενικά όμως ειναι μια συσκευή που κάνει καλά πράγματα της καθημερινότητας με ταχύτητα και ομαλότητα

Να συμπληρώσω παιδιά ότι την φιλοσοφία της Apple την κατάλαβα τώρα καλύτερα που απόκτησα και Mac .Ειναι θειϊκό το πως συνεργάζονται άψογα μεταξύ τους και πανεύκολα όλες οι συσκευές της εταιρείας

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω παιδιά ότι την φιλοσοφία της Apple την κατάλαβα τώρα καλύτερα που απόκτησα και Mac .Ειναι θειϊκό το πως συνεργάζονται άψογα μεταξύ τους και πανεύκολα όλες οι συσκευές της εταιρείας

 

Εγω όταν είμαι σπιτι χτυπάνε όλα μαζί. Τηλεφωνο iPad iMac.

Μόνο το καζανάκι δεν χτυπάει.

Χαχαχα. Πέρα απο την πλάκα τα έχουν παντρέψει καλά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο viber σας δουλεύει η φωνητική πληκτρολόγηση; Σε όλες τις άλλες εφαρμογές δουλεύει, στο viber ειναι γκρι το μικροφωνακι...
Link to comment
Share on other sites

Στο viber σας δουλεύει η φωνητική πληκτρολόγηση; Σε όλες τις άλλες εφαρμογές δουλεύει, στο viber ειναι γκρι το μικροφωνακι...

 

Ναι κανονικά. Μήπως έχεις απενεργοποιημένη την πρόσβαση του Viber στο μικρόφωνο. Δες στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά. Μήπως έχεις απενεργοποιημένη την πρόσβαση του Viber στο μικρόφωνο. Δες στις ρυθμίσεις.

 

 

 

Μυστήρια πράγματα. Ηταν ήδη ανοικτό. Το ανοιγόκλεισα και συνήλθε. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μυστήρια πράγματα. Ηταν ήδη ανοικτό. Το ανοιγόκλεισα και συνήλθε. Ευχαριστώ

 

στο viber τοχω προσεξει και εγω. το κανει τακτικα αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε αναβαθμηση 9.3.1 για να δουμε τι λεει

Δεν λέει κάτι, διορθώνει το πρόβλημα που υπήρχε με τα links.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στο viber σας δουλεύει η φωνητική πληκτρολόγηση; Σε όλες τις άλλες εφαρμογές δουλεύει, στο viber ειναι γκρι το μικροφωνακι...

 

Μυστήρια πράγματα. Ηταν ήδη ανοικτό. Το ανοιγόκλεισα και συνήλθε. Ευχαριστώ

Δεν είναι τίποτα! Και στο δικό μου το 6άρι τρώει αυτό το σκάλωμα ελάχιστες φορές (μπορεί να το κάνει 2 φορές σε 5 ημέρες και μετά να μην το ξανακάνει για 1 μήνα)... Κλείνεις την εφαμοργή με διπλό πάτημα home button , την ανοίγεις πάλι και είσαι κομπλέ!

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και καλό μήνα σε όλους!!!Θα ρωτήσω κάτι άσχετο με το θέμα και άν μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του....στις επαφές πώς εξαφανίζω το σύμβολο # που μπάινει αναμεσά τους και τις χωρίζει μία μία;;;;;;;
ΚΑΙ ΑΝ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΛΑ...Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΌΛΑ
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και καλό μήνα σε όλους!!!Θα ρωτήσω κάτι άσχετο με το θέμα και άν μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του....στις επαφές πώς εξαφανίζω το σύμβολο # που μπάινει αναμεσά τους και τις χωρίζει μία μία;;;;;;;

Εγώ επειδή έχω την γλώσσα του τηλεφώνου στα αγγλικά την δίεση μου την εμφανίζει ακριβώς πάνω από τις επαφές που είναι γραμμένες στα ελληνικά. Τις επαφές που έχω με αγγλικά τότε τις εμφανίζει με το σωστό αγγλικό γράμμα ακριβώς πάνω από την επαφή.

 

Τώρα αν το γυρίσω στα ελληνικά θα εμφανίζει κανονικά και τις επαφές που είναι γραμμένες στα ελληνικά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Και έχω την γλώσσα του τηλεφώνου μου στα αγγλικά...θα το γυρίσω στα ελληνικά μήπως και στρώσει :confused:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση βοήθειά σου!!!!

ΚΑΙ ΑΝ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΛΑ...Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΌΛΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την apple μιας και δεν έχω πάρει ποτέ iphone. θέλω να αγοράσω στην κοπέλα μου το iphone 6s και έννοείται πως τα skroutzομαγαζα είναι πολύ πιο φθηνά. Η αντιπροσωπεια στην Ελλάδα τα αναγνωρίζει ή υπάρχει πρόβλημα.Πρέπει να είναι ελληνικής εισαγωγής για να τα φτιάξει ή οτιδήποτε άλλο χρειαστεί?Και πρέπει να προσέξω κάτι κατά την αγορά παρακαλώ να μου πείτε.Ευχαριστώ

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την apple μιας και δεν έχω πάρει ποτέ iphone. θέλω να αγοράσω στην κοπέλα μου το iphone 6s και έννοείται πως τα skroutzομαγαζα είναι πολύ πιο φθηνά. Η αντιπροσωπεια στην Ελλάδα τα αναγνωρίζει ή υπάρχει πρόβλημα.Πρέπει να είναι ελληνικής εισαγωγής για να τα φτιάξει ή οτιδήποτε άλλο χρειαστεί?Και πρέπει να προσέξω κάτι κατά την αγορά παρακαλώ να μου πείτε.Ευχαριστώ

 

Ισχύει κανονικά η εγγύηση. Βρες από κάποιο κατάστημα με αρκετές αξιολογήσεις και θα είσαι εντάξει.

Με την απόδειξη έχεις 2 χρόνια εγγύηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...