Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
αξιζει να παρω silicone case official 25 ευρω για το 6????

 

Αυτό θα το κρίνεις εσύ. Προσωπικά δεν μου αρέσουν αυτές γιατί δεν καλύπτουν το κάτω μέρος της συσκευής και το αφήνουν εκτεθειμένο. Σε αυτά τα χρήματα προτιμώ τις third party επώνυμες όπως της spigen, nillkin κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα το κρίνεις εσύ. Προσωπικά δεν μου αρέσουν αυτές γιατί δεν καλύπτουν το κάτω μέρος της συσκευής και το αφήνουν εκτεθειμένο. Σε αυτά τα χρήματα προτιμώ τις third party επώνυμες όπως της spigen, nillkin κτλ.

 

απο ελλαδα δυσκολο να βρω απο δαυτες ομως :wacko:

η αληθεια ειναι πως εχω μια leather της apple 40 euro

Και μια silicone 40 euro που με βολευουν και τωρα τα 25 μου φαινεται προσφορα ;P

Edited by imbalanced
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βρίσκεις και Ελλάδα. Προσωπικά παίρνω από Amazon πακετάκι θήκη & tempered glass για όλες τις συσκευές μου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εσυ ποια προτεινεις περισσοτερο για ομορφια ?

 

Είναι καθαρά θέμα γούστου όπως προείπα, εγώ για παράδειγμα επειδή θέλω απόλυτη προστασία αλλα και ποιότητα στη θήκη, παίρνω για όλες τις συσκευές μου αυτή...

 

http://www.amazon.de/Spigen-Schutzhülle-iPhone-CAPSULE-RUGGED/dp/B010MVJM5K/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1459114343&sr=8-10

 

Κάποιοι πάλι θέλουν κάτι πιο διακριτικό. Το καλό είναι οτι μιλάμε για δημοφιλή συσκευη και βρίσκεις θήκες για όλα τα γούστα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά θέμα γούστου όπως προείπα, εγώ για παράδειγμα επειδή θέλω απόλυτη προστασία αλλα και ποιότητα στη θήκη, παίρνω για όλες τις συσκευές μου αυτή...

 

http://www.amazon.de/Spigen-Schutzhülle-iPhone-CAPSULE-RUGGED/dp/B010MVJM5K/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1459114343&sr=8-10

 

Κάποιοι πάλι θέλουν κάτι πιο διακριτικό. Το καλό είναι οτι μιλάμε για δημοφιλή συσκευη και βρίσκεις θήκες για όλα τα γούστα.

 

ωραια ειναι αλλα μου φαινεται παχια ισως η ultra thin αλλα ειναι σαν μην εχω τιποτα ενω της apple εχει λιγο παχος

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να έχω ορθογραφικό έλεγχο ενώ επεξεργάζομαι τις σημειώσεις μου μέσα από το iCloud.com στο PC με Firefox;
3>4
Link to comment
Share on other sites

CycleCount: 183

DesignCapacity: 1690

FullChargeCapacity: 1600

Status: Success

BatteryCurrentCapacity: 58

BatteryIsCharging: true

ExternalChargeCapable: true

ExternalConnected: true

FullyCharged: false

GasGaugeCapability: true

HasBattery: true

 

Σε συνέχεια σε αυτό που λέγαμε ότι εχεις πρόβλημα με την μπαταρία σου να αναφέρω κάτι.

Αυτή την στιγμή είμαι στην δουλειά και έχω πολυ χάλια σήμα. Δείχνει ότι έχω 2 γραμμές σήμα και 3g και ειχα 65%. Άνοιξα τα δεδομένα για 5 λεπτά και η μπαταρία έπεφτε πιο γρήγορα απο τα λεπτά. Πήγε 50% σε λιγότερο απο 10 λεπτά που άνοιξα μόνο τον Safari για να μπω στο myphone

 

Όποτε δοκίμασε μέσα απο ρυθμίσεις/δεδομένα/επιλογές/ομιλία και δεδομένα και βάλε το 2g.

Αν δεις την κατανάλωση σου να έρχεται σε φυσιολογικά επίπεδα σημαίνει ότι εχεις πολυ χάλια σήμα και σου τρώει την μπαταρία.

 

Έχω τύχει πολλες φορές τέτοιες περιοχές και με το ζόρι βγάζω μισή μέρα με κάποια λογική χρήση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

12910281_10206260818100435_1839503125_n.jpg?oh=f08b0c50aa939effe3dbd8f2cc3ff204&oe=56FB7EA0 με wifi μεχρι το 44 % εβαλα 4g να παιξω ενα παιχνιδακι 15 λεπτα απο 44 σε 4 :lol:
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

12910281_10206260818100435_1839503125_n.jpg?oh=f08b0c50aa939effe3dbd8f2cc3ff204&oe=56FB7EA0 με wifi μεχρι το 44 % εβαλα 4g να παιξω ενα παιχνιδακι 15 λεπτα απο 44 σε 4 :lol:

 

Βάλε μας κι ένα screenshot από τα πιο επάνω εδώ δεν φαίνονται και πολλά.

Μάλλον το κόβω οτι έχεις χάλια σήμα όμως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

για καποιο λογο εχει περισσοτερες ωρες απο οτι το χρησιμοποιησα στα στατιστικα για αυτο θεωρησα οτι δεν εχει νοημα να σας το δειξω
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

για καποιο λογο εχει περισσοτερες ωρες απο οτι το χρησιμοποιησα στα στατιστικα για αυτο θεωρησα οτι δεν εχει νοημα να σας το δειξω

 

Τελευταίες 24 ώρες δείχνει γι αυτό.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οριστε..... 12900095_10206261458156436_1175709207_n.jpg?oh=bbe9af222d5d90519b0dd83d1174d71f&oe=56FB5C1E

 

Να σου πω κάτι φιλε; Και πολυ σε πάει η συσκευή σου. Μάλλον θέλεις μια τσάντα power bank για να βγάλεις την μερα ετσι όπως το δουλευεις :lol:

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα τι να κανω ειμαι power user

 

Το παιχνίδι clash που παίζεις θέλει και δεδομένα; Δηλαδη Ίντερνετ;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι clash που παίζεις θέλει και δεδομένα; Δηλαδη Ίντερνετ;

 

Ναι με δεδομενα ειναι (καψιμο :p)

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Ναι με δεδομενα ειναι (καψιμο :p)

 

Και δηλαδη ανοίγεις και το 4g;

Μήπως σε κρατάει πολυ η μπαταρία σου και πρέπει να το ψάξεις μήπως έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή; Αφού σου πάει και τοσο μην το πεις ούτε του παπά.

 

Μάλλον πρέπει να πας σε αλλη συσκευή. Θα είσαι όλη μερα με τον φορτιστή στο χέρι ετσι. Τουλάχιστον ας πήγαινες σε Apple plus όμως έχουν καλύτερη αυτονομία

Η κάποιο άλλο android φημισμένο για αυτονομία.

 

Με την χρήση που κανεις είσαι για Nexus 5. Ένα 20 λεπτό αυτόνομα πιστεύω θα το βγάζεις άνετα :lol:

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλα ειναι λογικο ομωε τοσο γρηγορα 40%να φευγουν;;; Φιλος με g3 κραταει ανετα 2 ωρες με4g
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Καλα ειναι λογικο ομωε τοσο γρηγορα 40%να φευγουν;;; Φιλος με g3 κραταει ανετα 2 ωρες με4g

 

Παίζοντας αυτό το παιχνίδι και συν 1 ωρα YouTube και συν όλα τα αλλα που κανεις εσύ;

Δεν νομίζω. Το G3 το φυσάς και πέρνει ο αέρας την μπαταρία

Τεχνικά το G3 έχει 3000mah μπαταρία ενώ εσύ 1900

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εεε δεν ημουν σημερα youtube σημερα ημουν 1 30 ωρα στο παιχνιδι καινλιγο chrome τιποτα αλλο
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.Μια ερωτηση γιατι ποτε δεν καταλαβα το icloud.

Ποιες επιλογες πρεπει να εχω τικαρισμενες για να στελνει στο icloud τις φωτογραφιες/βιντεο που τραβαω; Οχι να αποθηκευει μικροφρασιες των φωτο στο κινητο και να χρειαζεται ιντερνετ για να τις δω απλα οτι βγαζω να το στελνει αυτοματα.

Εγω το ΄Η ροη φωτο μου΄ μου αλλα οταν μπαινω στο icloud.com μου δειχνει φωτο κανενος μηνα πριν και οχι τις τωρινες..

Link to comment
Share on other sites

Εεε δεν ημουν σημερα youtube σημερα ημουν 1 30 ωρα στο παιχνιδι καινλιγο chrome τιποτα αλλο

 

Ναι κατάλαβα αλλα τα ακριβή στατιστικά δεν μπορούμε να τα ξέρουμε.

Αν κανεις και αυτό σου είπα πιο πίσω αν πας θα καταλάβουμε πολλά

Βγάλε από την φόρτιση πριν κοιμηθείς και δεν το πρωί ποσό χρήση λέει

Όλο το βράδυ δηλαδη ποσό έγραψε χωρις να πειράξεις την οθόνη και θα δούμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε αν το se θα εχει καλυτερη μπαταρια θα ειναι μεγαλο downgrade απο 6s?
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε αν το se θα εχει καλυτερη μπαταρια θα ειναι μεγαλο downgrade απο 6s?

 

Εχει μεγαλύτερη μπαταρία απο το 5s απο ότι ξερω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...