Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα! Ειμαι ενα βημα αποτην αγορα μιας συσκευης dual sim κ θα ηθελα να ακουσω γνωμες.. ειμαι αναμεσα στο "ταβανι" μου χρηματικα το Sony C5 ultra dual και τα τιμια value for money Lenovo A7000 και P70. θα ηθελα γνωμες κ αντιπροτασεις! Προτιμω αγορα απο ελλαδα, καθως επισης θα ηθελα λογω αμεσης αναγκης η αγορα να γινει αμεσα,στα επομενα 24ωρα...

 

Ευχαριστωωω!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Huawei mate 7,p8 lite,Lumia 640-640xl Dual Sim.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που αλλάζω θέμα, αλλά Windows 8.1 ή Windows 10 έχεις δοκιμάσει; Είναι οτι πρέπει για ηλικιωμένους θεωρώ, με μεγάλα εικονίδια εύκολα απλά μενού χωρίς τρομερή παραμετροποίηση.

 

Δυστυχώς δεν έχω έρθει σε ικανοποιητική επαφή με wp για να μπορώ να εκφέρω σοβαρή άποψη. Ο μόνος λόγος που δεν κοιτάω wp είναι η εμφάνιση των συσκευών της microsoft (δεν του αρέσουν). Σε ότι αφορά το g4c ,ποιά η γνώμη σου; Μπορεί να καλύψει έναν όχι και ιδιαίτερα απαιτητικό χρήστη; :)

Link to comment
Share on other sites

Το προηγουμενο μου κινητο ηταν android και σιγουρα θελω παλι τετοιο. Ευχαριστω :)

 

Θα προτείνω και εγώ το Redmi 3, αρκεί να μην έχεις θέμα με αναμονή για rom από το miui-hellas που σίγουρα θα βγάλουν σύντομα. Τα άλλα δε με αφορούν και πολύ, το θεωρώ killer.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για τη γυναίκα μου κινεζικο Droid με μέγεθος το πολυ μέχρι 5" και με καλά χαρακτηριστικά μέχρι 200 ευρώ max
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα το lg g3 dual (και το g4 ωραιο αλλα 370€..) και η αληθεια ειναι οτι το καλοκοιταω πολυ καιρο και εχει πεσει και η τιμη, αλλα με την εγγυηση τι γινεται; η επισημη αντιπροσωπεια δεν το εισαγει Ελλαδα και δεν το καλυπτουν αυτοι.....

Επισης ετυχε να βρεθω στα public και ζητησα να δω το Asus zenfone 2 κασι μου ειπαν οτι δεν εχουν γιατι δεν εχει επισημη αντιπροσωπεια εδω και αν συμβει πρεπει να το στειλω Τσεχια. Ισχυει;

Παντως νομιζα οτι οτι ειναι κατασκευης/αγορα εντος ΕΕ ειναι υποχρεωμενοι να το κασλυπτουν...οχι; ξερει καποιος;

Παντως ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο, αναλογα με τις απαντησεις σας, αν και ειδα στο σκρουτζ κρτιτικες για το lg οτι ζεστενεται τραγικα με ελαχιστη χρηση :blink:

Κοιταω λιγο και huawei honor 6+, καλο μου φαινεται.

 

Αν εχετε κατι αλλο να προτεινετε δεκτο!

Ευχαριστω

Edited by AnnaKar
Link to comment
Share on other sites

Moto το απορριπτω λόγω μεγέθους. Το LG G4 αν και αυτό 5.5" είναι πιο συμμαζεμένο σε διαστάσεις, το σκέφτηκα αλλά θα το απορρίψω και αυτό.

Άλλη ιδεα - πρόταση;

Edited by PERIKLIS_15
Link to comment
Share on other sites

Το sony xperia m4 aqua, που το παίρνεις και από Ελλάδα στα λεφτά που παίζεις?

Το samsung J5 επίσης εξαιρετική κάμερα, μπαταρία, εμπειρία χρήσης, φλας στη μπροστινή κάμερα για selfies?

Huawei p8 lite?

 

Aπό Κίνα τα xiaomi mi4 και mi4c στις τιμές που παίζουν τώρα είναι κελεπούρια...;)

Link to comment
Share on other sites

Moto το απορριπτω λόγω μεγέθους. Το LG G4 αν και αυτό 5.5" είναι πιο συμμαζεμένο σε διαστάσεις, το σκέφτηκα αλλά θα το απορρίψω και αυτό.

Άλλη ιδεα - πρόταση;

 

Το moto X ειναι πιο μικρο απο το G4.

 

MOTO 140.8 x 72.4 x 10 mm

G4 148.9 x 76.1 x 9.8 mm

Link to comment
Share on other sites

Δες το Alcatel 2012, μεγάλη οθόνη, μεγάλα πλήκτρα και μεγάλοι χαρακτήρες σε επαφές, μηνύματα κτλ..

Είναι στα χρήματα που θέλεις να δώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Οπππς, Εννοούσα το moto x play!

Kαι πάλι όμως, έχει θεματακι με μπαταρία το moto X 2nd gen. Η μπαταρία είναι βασικότατο κριτήριο για εμένα.

Edited by PERIKLIS_15
Link to comment
Share on other sites

Παντως σε σχεση με το α5 2016 τον ιδιο επεξεργαστη-καρτα γραφικων φοραει και το s5 neo στα 250 ευρω που θα παρει marshmallow αλλα δε ξερω αν συνεχισει αλλο +led αν και δεν ειναι τοσο premium σαν κατασκευη σε σχεση με το α5.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που αλλάζω θέμα, αλλά Windows 8.1 ή Windows 10 έχεις δοκιμάσει; Είναι οτι πρέπει για ηλικιωμένους θεωρώ, με μεγάλα εικονίδια εύκολα απλά μενού χωρίς τρομερή παραμετροποίηση.

 

:lol::lol::lol::lol::lol:Sorry για το off topic, αλλά ο ηλικωμενος είναι ο 50αρης; :lol::lol::lol::lol:

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας , ψάχνω smartphone μέχρι 140 ευρώ για normal χρήση (λίγο internet , λίγες ελαφριές εφαρμογές και ό,τι άλλο με το οποίο μπορεί να καταπιαστεί ένας 50χρονος) . Κατά προτίμηση android , 5 ίντσες, ''φωτεινή'' οθόνη, με έμφαση στην , όσο είναι δυνατό με αυτό το budget, απροβλημάτιστη λειτουργια , χωρίς πολλά κολλήματα (android είναι θα τα τρώει που και που τα κολληματάκια του αλλά να είναι λίγο αξιοπρεπές :P) και στην πίσω κάμερα (κυρίως).

Από αυτά που έχω κοιτάξει μόνος έχω ξεχωρίσει τα g4c και moto g 3rd gen. Έχετε κάποια καλύτερη πρόταση; Θα ξεχωρίζατε κάποιο από τα δυο; Κάποιος που το/τα έχει δοκιμάσει να μου πει την αποψή του;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Galaxy J5 και είσαι αρχοντας! 150ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα επεξεργαστή-καρτα γραφικών ποιο είναι πιο καλό; Nexus 5X ή Α5 2016; Φυσικά να υποθέσω οτι εάν μπουν στο παιχνίδι αποκτησης κινητά με 5.5" τότε το LG G4 παίζει μόνο του ε; (Σε τιμή μέχρι 330€)

Ο αδερφός μου έχει το S5 neo. Δεν τον βλέπω και ενθουσιασμένο. Κάτι κολληματακια κάνει η φωτογραφική μηχανη. Πάντως από θέμα μπαταρίας σκίζει. 2 μέρες βγάζει.

 

Με φουλ χρήση (π.χ. 3G ανοικτό από τις 08:00) λέτε να βγάζει όλη την ημερα το Nexus 5X και το A5 2016;

Edited by PERIKLIS_15
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε. Θα σου πρότεινα το meizu mx5. Το έχω αγοράσει από Κίνα 340 το 32αρι και τώρα πρέπει να έχει πέσει η τιμή του εκεί γύρω στα 3 κατοσταρικα. Το έχω εδώ και δύο μήνες και είμαι απόλυτα ικανοποιημενος. Επίσης λίγο πιο φτηνό είναι και το meizu mx4 Pro με φοβερή 2k οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...