Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χμμ τωρα ειδα αυτη τη συσκευη

διαβασα τις 10σελιδες του x play στο myphone και εχει και καλη μπαταρια...

μπαινει στα υπ οψιν :)

Link to comment
Share on other sites

φαινεται τρομερη συσκευη αλλα προτιμω να προχωρησω σε αγορα απο ελλαδα κ οχι εξωτερικο...αλλη γνωμη η εναλλακτικη απο καποιον;;; χρειαζομαι αλλαγη ψιλοαμεσα,το s3 τα παιξε τελειως...!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναλογως ποιο χαρακτηριστικο σε τραβηξε στο C5 uktra dual.

 

Υπαρχουν αξιολογα dual sim καλυτερων τεχνικων χαρακτηριστικων, αλλα οχι στις 6 ιντσες, ουτε με 13mp μπροστινη καμερα.

 

Οσον αφορα την αγορα απο καταστηματα με πολιτικη παραεισαγωγης, δεν εχεις να φοβηθεις κατι. Οι εγγυησεις ισχυουν κανονικα με αποδειξη αγορας για 2 χρονια και για παραεισαγωγες. Προσωπικα δεν εχω αντιμετωπισει κανενα θεμα με παραεισηγμενα LG, Sony και Samsung που εχει χρειαστει να αξιοποιησω την εγγυηση τους.

 

ποιες θα ηταν αυτες οι συσκευες κατα τη γνωμη σου,κ ας θυσιασωτην οθονη κ την μπροστινη καμερα???!

Link to comment
Share on other sites

Εκεί, γύρω στο 400αρι, έχω καταλήξει σε αυτά τα 3. Δεν παίζω παιχνίδια, αλλά κατά τα άλλα χρησιμοποιώ πολύ το κινητό (Ημερολόγιο, σημειώσεις, office, άσκηση, Facebook κλπ κλπ).

Κάρτα SD δε με ενδιαφέρει. Το ραδιόφωνο όμως είναι must.

Τι λέτε;

Η δική μου "σειρά" προς το παρόν είναι Α5, M9 V10.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι το V10 να είχε 400!!!

Λοιπόν αμα σου αρέσει η μεγάλη οθόνη,ταυτόχρονα με την ίδια κάμερα με το g4(πιθανότατα η καλύτερη σε κινητά αυτήν την στιγμη) είναι μονόδρομος.

Θέλει έναν μήνα ακόμα για να πάει 420-450 ευρώ. Μέχρι τότε α5 και μ9

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις pure android (σχεδόν) , μια ενδιάμεση λύση είναι το moto x (2nd gen) που παίζει τώρα σ' αυτά τα χρήματα.Αν πάλι δεν έχεις πρόβλημα ν' ανέβεις σε μέγεθος οθόνης πάρε το lg g4, το οποίο μόλις κυκλοφορήσει το g5 θα πέσει λίγο κάτω από τα 300 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας , ψάχνω smartphone μέχρι 140 ευρώ για normal χρήση (λίγο internet , λίγες ελαφριές εφαρμογές και ό,τι άλλο με το οποίο μπορεί να καταπιαστεί ένας 50χρονος) . Κατά προτίμηση android , 5 ίντσες, ''φωτεινή'' οθόνη, με έμφαση στην , όσο είναι δυνατό με αυτό το budget, απροβλημάτιστη λειτουργια , χωρίς πολλά κολλήματα (android είναι θα τα τρώει που και που τα κολληματάκια του αλλά να είναι λίγο αξιοπρεπές :P) και στην πίσω κάμερα (κυρίως).

Από αυτά που έχω κοιτάξει μόνος έχω ξεχωρίσει τα g4c και moto g 3rd gen. Έχετε κάποια καλύτερη πρόταση; Θα ξεχωρίζατε κάποιο από τα δυο; Κάποιος που το/τα έχει δοκιμάσει να μου πει την αποψή του;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στα δύο σίγουρα το moto g. Αλλά γιατί οπωσδήποτε android? Για τη χρήση που περιγράφεις (surfing, απροβληματιστη λειτουργία, κάμερα) το Lumia 640 είναι πολύ καλύτερη επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο, δεν θα διαφωνησω. Ο λόγος που "προτιμάμε" Android είναι καθαρά λόγω εμφάνισης και μόνο . Γούστα είναι αυτά ευτυχώς - δυστυχώς :D
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις εφαρμογές μην το δενεις και κόμπο γιατί κι εγώ έχω βρεθεί στην ίδια ακριβώς θέση και σε λίγο καιρό ο πενηνταχρονος ήταν φαν του καντικρας και αλλων παζλ παιχνιδιών
When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις εφαρμογές μην το δενεις και κόμπο γιατί κι εγώ έχω βρεθεί στην ίδια ακριβώς θέση και σε λίγο καιρό ο πενηνταχρονος ήταν φαν του καντικρας και αλλων παζλ παιχνιδιών

 

χαχαχαχα τέτοια λέγε μου. Να το δω αυτό live και τί στο κόσμο :D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας , ψάχνω smartphone μέχρι 140 ευρώ για normal χρήση (λίγο internet , λίγες ελαφριές εφαρμογές και ό,τι άλλο με το οποίο μπορεί να καταπιαστεί ένας 50χρονος) . Κατά προτίμηση android , 5 ίντσες, ''φωτεινή'' οθόνη, με έμφαση στην , όσο είναι δυνατό με αυτό το budget, απροβλημάτιστη λειτουργια , χωρίς πολλά κολλήματα (android είναι θα τα τρώει που και που τα κολληματάκια του αλλά να είναι λίγο αξιοπρεπές :P) και στην πίσω κάμερα (κυρίως).

Από αυτά που έχω κοιτάξει μόνος έχω ξεχωρίσει τα g4c και moto g 3rd gen. Έχετε κάποια καλύτερη πρόταση; Θα ξεχωρίζατε κάποιο από τα δυο; Κάποιος που το/τα έχει δοκιμάσει να μου πει την αποψή του;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Συγνώμη που αλλάζω θέμα, αλλά Windows 8.1 ή Windows 10 έχεις δοκιμάσει; Είναι οτι πρέπει για ηλικιωμένους θεωρώ, με μεγάλα εικονίδια εύκολα απλά μενού χωρίς τρομερή παραμετροποίηση.

Lenovo Vibe Z2 Pro / LG G3 32gb / Huawei Ascend Mate 7 / Sony Xperia Z3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι,

μετα απο διαφορα οικονομικα προβληματα , επιτελους ηρθαν τα χρηματα για να παρω νεο κινητο. Προοριζεται για γενικη χρηση.

Με ενδιαφερει η καλη μπαταρια, 5 ιντσες απαραιτητα , 2gb . Μεχρι τωρα σκεφτομαι το xiaomi redmi 3. Υπαρχει κατι καλυτερο στα λεφτα του;

 

Επισης φιλος θελει να ξοδεψει 100 ευρω για να παρει το πρωτο του android κινητο με μοναδικο κριτηριο τις 5 ιντσες και την πολυ καλη αυτονομια. Απλη συσκευη η οποια να μην χρειαζεται πειραγματα. Τι μπορει να παρει;

 

Και τα 2 απο την κινεζικη αγορα.

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να ανέβεις ελάχιστα στο οικονομικό σου προτείνω αυτό στα 169$ http://www.jiayu-store.com/jiayu-s3-4g-5-5-inch-mt6752-octa-core-ram-3gb-1080p-screen-dual-sim-4g-lte-mobile-phone.html .
Link to comment
Share on other sites

για το φιλο σου oukitel p4000 pro $116/€106

 

καλα κοιτας το redmi 3 $140/€128, αρκει να εχεις λαβει

γνωση για καποια πραγματα (ελληνικα, rom, ota,

800mhz, μπαταρια μη αφαιρουμενη, φορτιστης).

 

δες και ενα αλλο θεμα, κλικ εδω

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Ποιο είναι το καλύτερο κινητό μέχρι τα 400 ευρώ και μέγεθος όχι μεγαλύτερο του Z5 compact?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους

Σχεδιάζω μεσα στον επόμενο μηνα να αντικαταστήσω το Blackberry Z10

Η χρήση θα είναι ίδια , δηλαδή κλίσεις ,email ,σερφαρισμα και χάρτες , Το budget είναι εως 350 μαξ!

Τα κριτήρια για τη νέα συσκευή είναι :

  • Ποιότητα κατασκευής – να έχεις ωραία αίσθηση στο χέρι -
  • Κάμερα
  • Να μην κολλάει – δεν παίζω παιχνίδια
  • Αυτονομία

Στην αρχή σκεφτόμουν HTC One και Sony Xperia Z5c λογω ποιότητας

Όλοι μιλάνε με τα καλύτερα για το LG G4 για κάμερα και ταχύτητα

Το Motorola X play φαίνεται να παίζει αρκετά καλά σε κάμερα και αυτονομία

Και μετά υπάρχει και η ιδέα του Xaomi Redmi Note 3 PRO που είναι και μεταλλικό

Εσείς τι πιστεύετε ?

Edited by poseidon2004

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Το εξαιρετικό Huawei P8 στην τιμή που χει πέσει, 300 ευρώ, είναι vfm.

Το Lg g4 από τα καλύτερα φωτογραφικά κινητά, σε εκπληκτική πλέον τιμή και αυτό, 320 ευρώ.

 

Το redmi 3 που αναφέρεις είναι.....3 κλάσεις κάτω....:blink: :blink:

Να λεγες για το redmi note 3, και πάλι....δεν πάει και δεν έρχεται.....:lol:

Ίσως το (presale) Redmi Note 3 PRO να μπορούσε να "τρυπώσει" στην κατηγορία που αναφέρεσαι....;)

Link to comment
Share on other sites

Το εξαιρετικό Huawei P8 στην τιμή που χει πέσει, 300 ευρώ, είναι vfm.

Το Lg g4 από τα καλύτερα φωτογραφικά κινητά, σε εκπληκτική πλέον τιμή και αυτό, 320 ευρώ.

 

Το redmi 3 που αναφέρεις είναι.....3 κλάσεις κάτω....:blink: :blink:

Να λεγες για το redmi note 3, και πάλι....δεν πάει και δεν έρχεται.....:lol:

Ίσως το (presale) Redmi Note 3 PRO να μπορούσε να "τρυπώσει" στην κατηγορία που αναφέρεσαι....;)

 

@demakhs σε Huawei δε θα πήγαινα λόγω του ανυπαρκτου service στην ελλάδα και γι αυτό δε σκέφτομαι και πολύ το Note3Pro ( ναι έλειπε το PRO)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι,

μετα απο διαφορα οικονομικα προβληματα , επιτελους ηρθαν τα χρηματα για να παρω νεο κινητο. Προοριζεται για γενικη χρηση.

Με ενδιαφερει η καλη μπαταρια, 5 ιντσες απαραιτητα , 2gb . Μεχρι τωρα σκεφτομαι το xiaomi redmi 3. Υπαρχει κατι καλυτερο στα λεφτα του;

 

Επισης φιλος θελει να ξοδεψει 100 ευρω για να παρει το πρωτο του android κινητο με μοναδικο κριτηριο τις 5 ιντσες και την πολυ καλη αυτονομια. Απλη συσκευη η οποια να μην χρειαζεται πειραγματα. Τι μπορει να παρει;

 

Και τα 2 απο την κινεζικη αγορα.

Ευχαριστω πολυ

 

βασιλη εισαι σιγουρος ότι θελεις αντροιντ?...σε αυτά τα λεφτα υπαρχουν και τα w phones που με 1 γκμπαιτ πανε σφαιρα. Γιατι κινεζικη αγορα?..για να παρεις ρισκα και αναμονη?

 

τον φιλο σου τον βλεπω πιο ξεκαθαρο. Θελει να δοκιμασει και αυτό είναι αξιεπαινο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...