Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ειμαι αναμεσα στο galaxy note 5 920c και 920cd και το 9208 ποιο μου προτεινετε απο τα τρια ποιες διαφορες.... αναγνωριζει ελληνικα τοσο το menu οσο και το πενακι και στα τρια? με την σιμ λογικα δεν θα εχω προβλημα περνει ολες τις κινητε ετερειες σωστα? θελω να το παραγγειλω απο global central eu ειναι εμπιστο πρωτον? πληρωνω δασμους extra φορο κατι? η οτι λεει τελικη τιμη αυτο πληρωνω. σας παρακαλω οποιος ξερει κατι απο αυτα που ρωταω η και ολα ας απαντησει και αν γνωριζει κανενα αλλο σιτε να παραγγειλω το note 5 ας μου πει ειδικα χωρις να πληρωνω 100 και 150 extra δασμους.... λογικα απο το global central eu δεν πληρωνω δασμους ετσι δεν ειναι? Edited by Ninakos9
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρωτήσεις και στο θέμα της συσκευής τους κατόχους αφού δεν ψάχνεις γνώμη για διαφορετικές συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω για φορτιστή δυνατό τουλάχιστον 3Α γιατί το Samsung 10.1 για να έχω λίγο πιο γρήγορη φόρτιση. Όσους βρήκα έχουν πολλές θέσεις USB που σύνολο βγάζουν τόσο, αλλά εγώ θα ήθελα να βγάζει από την μια θύρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλοι. Εχω το εξης προβλημα . Ενδιαφερομαι να αγοράσω μια βιντεοκαμερα όπως αυτη:

SONY HDR-CX240E

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_sony-hdr-cx240e-black-1134725.html#_CE_B1_CE_BE_CE_B9_CE_BF_CE_BB_CE_BF_CE_B3_CE_AE_CF_83_CE_B5_CE_B9_CF_82

 

Αναρωτιεμαι αν στα 200-250 ευρω υπαρχει καποιο αξιολογο android phone που να εχει παρομοιες δυνατοτητες στην εγγραφη εικονας και βιντεο με μια βιντεοκαμερα σαν την παραπανω.

Οι καμερες των κινητων σε αυτη την κατηγορια τιμης εχουν τετοιες δυνατοτητες ?

Θα ηθελα τις προτασεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα δηλ οποιο απ τα δυο παρει ο φιλος θα ναι ευχαριστημενος δεν θα παιζει ρολο παρα μονο η οθονη σωστα 5.0 το ενα και το ΝΟΤΕ 5.5 φυσικα ειναι καλυτερη επιλογη το δευτερο με μεγαλη οθονη αλλα θα δουμε ποιο θα παρει.

 

Δεν μπορω να ξερω αν θα ειναι ευχαριστημενος,αυτο εξαρταται απο τις προτιμησεις του.

Αν ρωτουσες εμενα αν ξαναγοραζα το ιδιο τηλεφωνο (Μ2 note),θα ηταν ενα μεγαλο ΝΑΙ,χωρις δευτερη σκεψη.

Αν ομως δεν τα εχετε ψαξει καθολου και ξερετε τι ζητατε απο το τηλεφωνο,κοιταξτε και το Xiaomi redmi note2 που εχει καλυτερη cpu & gpu πχ αν θελει πολυ βαρια παιχνιδια αλλα με λιγοτερη διαρκεια μπαταριας πχ.

Απο τα Μειζου το Μ2 ειναι αρκετα πιο "ματσοβολο" σαν τηλεφωνο απο το 5μισαρι,μην το υποτιματε αυτο και νομιζω καλο θα ηταν να πατε σε ενα καταστημα να δειτε αν βολευει το μεγαλο...ενας γενικος κανονας ειναι οτι πρεπει να βαζουμε προτεραιοτητες αφου δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να ξερω αν θα ειναι ευχαριστημενος,αυτο εξαρταται απο τις προτιμησεις του.

Αν ρωτουσες εμενα αν ξαναγοραζα το ιδιο τηλεφωνο (Μ2 note),θα ηταν ενα μεγαλο ΝΑΙ,χωρις δευτερη σκεψη.

Αν ομως δεν τα εχετε ψαξει καθολου και ξερετε τι ζητατε απο το τηλεφωνο,κοιταξτε και το Xiaomi redmi note2 που εχει καλυτερη cpu & gpu πχ αν θελει πολυ βαρια παιχνιδια αλλα με λιγοτερη διαρκεια μπαταριας πχ.

Απο τα Μειζου το Μ2 ειναι αρκετα πιο "ματσοβολο" σαν τηλεφωνο απο το 5μισαρι,μην το υποτιματε αυτο και νομιζω καλο θα ηταν να πατε σε ενα καταστημα να δειτε αν βολευει το μεγαλο...ενας γενικος κανονας ειναι οτι πρεπει να βαζουμε προτεραιοτητες αφου δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.

Καλησπερα στο τελευταιο που ειπες θα συμφωνησω μαζι σου οτι πρεπει να βαζουμε προταιρεωτιτα. Παιχνιδια δεν παιζει καθολου το παλικαρι. Κανα τηλεφωνο , fb , messenger , viber και badoo ως εκει.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο τελευταιο που ειπες θα συμφωνησω μαζι σου οτι πρεπει να βαζουμε προταιρεωτιτα. Παιχνιδια δεν παιζει καθολου το παλικαρι. Κανα τηλεφωνο , fb , messenger , viber και badoo ως εκει.

 

Νομιζω οτι θα ευχαριστηθει πολυ με τα Μειζου τοτε,οχι οτι θα προβληματιζοταν καπου...απλα υπαρχουν καλυτερα και χειροτερα σε διαφορους τομεις.

Στα λεφτα τους τα Μειζου (~180 το νοουτ με φπα) ειναι απιστευτα τηλεφωνα.

Edited by jbelsan
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και το χρόνο σας. κατέληξα στο G4 τελικά γιατί ήθελα κάτι πιο σίγουρο από το asus,που φαντάζομαι και διαβάζω ότι είμαι πολύ αξιόλογο.

 

μετά το Optimus G που παει στη σύζυγοκαι αποδείχθηκε παρα πολύ καλό,έχω ήδη στα χέρια μου ένα G4 dual brown leather!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εχω καποια λεφτα στην ακρη και θα ηθελα να αγορασω ενα smartwatch. Η κυρια χρηση που το θελω ειναι να μετραει βηματα και αποστασεις επειδη τρεχω, οπως και θερμιδες(αυτο επειδη δεν ξερω πως δουλευει, απο οτι εχω καταλαβει το συνδεεις με καποια εφαρμογη στο κινητο? Το κινητο ομως πρεπει να το εχω μαζι μου; ). Και η δευτερη χρηση που θα ηθελα θα ηταν κανενα σκονακι για τις εξεταστικες :P

Μετα δε θα με χαλαγε πχ ειχε ειδοποιηση για μηνυματα ή τηλεφωνα. Καμερα δεν με ενδιαφερει. Θα προτιμουσα απο εξωτερικο να το παρω και μπατζετ λεω να δωσω μεχρι 35-45 ευρω. Τι εχετε να προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απόψεις σας. Διαβασα οτι το 5Χ εχει Θέματα με τη φόρτιση σχετικά με καθυστερήσεις καθώς και τη μέτρια ποιότητα κλήσης κ ηχειου. Μεταξύ αυτών με αποθαρρύνει πιθανή αγορά του. Τωρα σχετικά της κάμερας του Ζ3 τη δοκιμασα σε κατάστημα κ νομίζω οτι ειναι αξιοπρεπής. Ενας γβψστοε εχει Ζ2 κ μόνο θετικά εχω ακουσει οσον αφορά τη σειρά Ζ... Απο θεμα αυτονομίας στανταρ Ζ3 δε το συζητώ κ γω...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι θα ευχαριστηθει πολυ με τα Μειζου τοτε,οχι οτι θα προβληματιζοταν καπου...απλα υπαρχουν καλυτερα και χειροτερα σε διαφορους τομεις.

Στα λεφτα τους τα Μειζου (~180 το νοουτ με φπα) ειναι απιστευτα τηλεφωνα.

Καλημερα Ναι το γνωριζω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

μετά από τρία χρόνια με το ascend p1 ήρθε η ώρα να πάρω νέο κινητό. Το budget είναι γύρω στα 250-260€ κυρίως λόγω του G3 32GB που αυτή τη στιγμή είναι στα 260-270 στο skroutz.

Στα μάτια μου φαίνεται το απόλυτο vfm , αλλά μήπως μου ξεφεύγει κάτι; Γενικά δεν αλλάζω συχνά κινητό, οπότε το ερώτημα είναι θα αντέξει 2-3 χρόνια (ουσιαστικά δηλαδή 5-6 από τότε που βγήκε);

Η ηλικία του είναι το μόνο που με κάνει να διστάζω, καθώς τα spec του δύσκολα τα χτυπάει καινούριο κινητό (ακόμα και ακριβό).

Link to comment
Share on other sites

αναλογα την πηγη μεσω ανταπτορα συνδεεται και λειτουργει σαν cdιερα ψαξε αν μπαινει στην δικη σου

 

Για φορτηγό το χρειάζομαι και απ όσο είδα μόνο για αυτοκίνητα εχει.

(Άσε που πρέπει να ξυλωσω όλο το ταμπλό για να δω τι υποδοχές έχει πισω)

Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

αν γνωριζεις την τραβας απο μπροστα δεν νομιζω να πρεπει να ξηλωθει ολο το ταμπλο τι φορτηγο ειναι + εχουν ιδιες πηγες με τα αυτοκινητα με 50-60 ευρω περνεις μια με usb

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα χρήματα καινούριο κινητό με εγγύηση 2 ετών και αξιοπρεπέστατη χαρακτηριστικά είναι μονόδρομος πιστεύω.compact διαστάσεις πολύ καλη φωτογραφική ωραία οθόνη δυνατός επεξεργαστής άφθονη ram.χρειάζεται κάτι αλλο;;
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους,

Αξίζει να πάμε σε αλλαγή από s3 σε a5 ?

Η γυναίκα κάνει χρήση στο κινητό, εδώ και 2-3 χρόνια με λίγες απαιτήσεις, απλά θέλει να αλλάξει

για να πάρει κάτι πιο καινούριο, αλλά δεν είμαστε να ξεφεύγουμε σε προυπολογισμό.

Σκέφτηκα πάλι samsung επειδή το έχει συνηθίσει και δεν θα της φανεί σαν αλλαγή.

Καμία ιδέα και για άλλη πρόταση στο ίδιο budget καλοδεχούμενη.

Link to comment
Share on other sites

μετα το νεο Α5 δυσκολα θα πηγαινα στο παλιο!

 

για εμενα αξιζει να περιμενετε το j5 2016 η να πατε στο απλο j5 που ειναι αρκετα φθηνοτερο και αποδεδειγμενα πολυ πολυ καλο!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του RedNote2 τι άλλες "καλές" επιλογές υπάρχουν στις 5-5.5'' να είναι 4G και στα λεφτά αυτά περίπου.

Επίσης όλα αυτά θα παίζουν out of the box ή θέλουν πείραγμα;

 

Δεν σκοπεύω να πάω στα λεφτά του RedNote3, αλλά αξίζει τα παραπάνω που ζητάει και υπάρχει ελληνική κοινότητα να το υποστηρίξει όπως το 2;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

J5 ή G3.Στα 230€ ειναι χωμα η τιμη του.Αξιζει και θα παρει και την 6.0

 

Φοβερες καμερες και ηχειο

 

Δεν κολλαει πουθενα

 

Πανεμορφο και μεγαλη οθονη με μικρα bezel.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

 

εχω φτασει στην τελικη ευθεια επιλογης κινητου, μιας και ηρθε πλεον η ωρα να αλλαξω το Samsung S3 που με συντροφευει 2 και κατι χρονια τωρα.

 

μετα απο πολυ ψαξιμο και εμφαση σε καποιες λεπτομερειες (fm radio, notification led), κατεληξα στα 2 κινητα του τιτλου.

βασικα μεχρι προτινος ημουν πολυ κατα των κινεζικων (δεν ειχα ποτε κινεζικο), αλλα τωρα τελευταια με την πληθωρα καλων συσκευων με καλα reviews και σε εκπληκτικες τιμες αρχισα να ριχνω κλεφτες ματιες προς τον Κιτρινο Δρακο...

μεγαλυτερη οθονη, RAM και μπαταρια ο κινεζος, καλυτερη οθονη, αξιοπιστια και γνωστα μονοπατια ο Κορεατης.

στα χρηματα η διαφορα πρεπει να ειναι γυρω στα 70-80 ευρω υπερ του κινεζου, αλλα η παραγγελια του εχει τα δικα της μειονεκτηματα εναντι...

 

εν τελει, εσεις ποιο θα διαλεγατε;

αξιζει η "ταλαιπωρια" για την αγορα του xiaomi?

ή να παω στα σιγουρα στο samsung?

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα meizu m2 και είσαι αρχηγός. Είναι και μόλις 5 inches ,θα κάθεται τέλεια στο χέρι. Σαφώς στα λεφτά αυτά μην περιμένεις να πάρεις ναυαρχίδα εννοείται. Αλλά θα είναι αξιοπρεπές!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...