Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μη ζορίζεσαι τόσο, σου έχω εγώ τη λύση.

Πάρε άμεσα το sony.

Σε δύο μήνες πάρε το htc.

Και σε 4 μήνες το lg.

Είναι και τα τρία από τα αγαπημένα σου, και πιάνεις και την απαίτηση των αλλαγή/δίμηνο.

Και επειδή σε κόβω ότι δε θα μπορέσεις να σταματήσεις, άρρωστος γαρ, στο εξάμηνο θα αρχίσεις την ίδια διαδικασία, αλλά με άλλη σειρά, π.χ.: htc πρώτα, lg στο δίμηνο και sony τελευταίο.

Και για να χει ενδιαφέρον όλο αυτό και μη βαρεθείς μπορείς σφήνα να πετάς καμία άσχετη συσκευή, έτσι για ποικιλία.

Ενδεικτικά αναφέρω: 1. Huawei Honor 6+ 4G (32GB), 2. LG G4 (32GB) (θα το λατρέψεις), 3. Motorola Nexus 6 (32GB)

 

Είθε ο Άγιος Mobilius να σε φωτίσει και να κάνεις τη βέλτιστη επιλογή, με τη σωστή σειρά και τον ακριβή χρόνο μετάβασης από συσκευή σε συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σε αυτά που ζητάς το 640 θα σε καλύψει και με το παραπάνω και θα είναι και από τις πρώτες συσκευές που θα αναβαθμιστούν σε windows mobile 10, το 535 δε θα το πρότεινα λόγω των προβλημάτων με την οθόνη.

Το 4S περα από το γεγονός οτι δε θα έχει πια εγγύηση, αν είναι και πάνω από δυο ετών πολύ πιθανό να χρειαστείς καινούρια μπαταρία.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap

Ζητώ συγνώμη από τους διαχειριστές για το διπλό μου ποστ για την αγορά κινητού...!!!

Λοιπόν θέλω να αγοράσω κινητό διότι βαρέθηκα το S5....Θέλω να πάρω κινητό αντάξιο του S5...

Θέλω να έχει το λιγότερο 32GB μνήμη,καλή κάμερα και μπαταρία....

Έχω δει μερικά κινητά όπως...

1) Lenovo Vibe X2

2) Asus Zenfone 32GB

3) Huawei P8

4) HTC M8

Αν έχετε να προτείνετε κάποια άλλη συσκευή πολύ ευχαρίστως...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλως ηρθα στο φορουμ !

Σκεφτομαι να αγορασω κινητο αμεσα και ειμαι μεταξυ αυτων των δυο (vickmall το πρωτο, επισημο site το δευτερο) που μεχρι και σημερα θα ειναι στα ιδια λεφτα... Προτιμω εμφανισιακα το Lenovo και με μπαταρια που εχουν θεματακι και τα δυο θα βολευτω με power bank .... Ποιο απο το δυο μου προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια.Τα wm πως τα πανε απο διαχείριση ram ?ειναι οκ το 1gb ?γιατι το android που χω συνηθισει τη θελει τη μεγαλη ram.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω την παρέα! Έπειτα από αρκετή ερεύνα, είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δυο κινητά. Καταρχήν να αναφέρω οτι την αγορά σκέφτομαι να την κάνω απο το vickmall καθώς και οτι δεν έχω προηγούμενες εμπειρίες με παρόμοια sites, διάλεξα αυτό γιατι είδα οτι έχει λάβει τις καλύτερες κριτικές. Γνωρίζω πως και οι 2 συσκευές προσφέρουν αρκετά καλο VFM, αν και υπάρχει μια διαφορά στην τιμή της τάξεως των 60$ για το Asus. Επειδή λοιπόν έχω κάπως tight budget έλεγα μήπως κάποιος κάτοχος ή γνώστης επί του θέματος πιστεύει οτι αυτή η διαφορά όντως αξίζει. Τέλος, στα official forums για το Zenfone έχω δει οτι παρουσιάζει battery draining issues και Android Memory leaks, έχει κανείς αντιμετωπίσει σοβαρό πρόβλημα; Οποιαδήποτε βοήθεια, πρόταση ή εναλλακτική θα εκτιμηθεί δεόντως.

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω επιδότηση κ επικεντρώνομαι σε αυτά τα δυο κινητά.

WP είχα μέχρι τώρα κ θα ήθελα ξανά την αλλαγή σε Αndroid αλλά δεν θέλω τα κολλήματα τους.

Tο 640XL το έχω δουλέψει κ μου άρεσε κ έρχεται κ η αναβάθμιση.

Εχει κάποιος εμπειρία με τις συσκευές αυτές να πει μια γνώμη?

κυρίως επιδόσεις, μπαταρία, κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω την παρέα! Έπειτα από αρκετή ερεύνα, είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δυο κινητά. Καταρχήν να αναφέρω οτι την αγορά σκέφτομαι να την κάνω απο το vickmall καθώς και οτι δεν έχω προηγούμενες εμπειρίες με παρόμοια sites, διάλεξα αυτό γιατι είδα οτι έχει λάβει τις καλύτερες κριτικές. Γνωρίζω πως και οι 2 συσκευές προσφέρουν αρκετά καλο VFM, αν και υπάρχει μια διαφορά στην τιμή της τάξεως των 60$ για το Asus. Επειδή λοιπόν έχω κάπως tight budget έλεγα μήπως κάποιος κάτοχος ή γνώστης επί του θέματος πιστεύει οτι αυτή η διαφορά όντως αξίζει. Τέλος, στα official forums για το Zenfone έχω δει οτι παρουσιάζει battery draining issues και Android Memory leaks, έχει κανείς αντιμετωπίσει σοβαρό πρόβλημα; Οποιαδήποτε βοήθεια, πρόταση ή εναλλακτική θα εκτιμηθεί δεόντως.

 

Ευχαριστώ!!

asus zenfone 2 με κλειστα ματια τα προβληματα που λες εχουν φτιαξει με τα τελευταια update

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω

Ειμαι αναμεσα σε διλημμα ποια απο τις 2 συσκευες να διαλεξω!

Lg g flex 2 ή Huaweip8?

Απλα ειναι περιορισμενος ο χρονος μου και πρεπει ν αποφασισω μεχρι αυριο

Και τα 2 τα εχω βρει στην ιδια τιμη

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.εχω το samsung galaxy young και δεν την παλευω αλλο μαυτο το κινητο και σκεφτομαι να αγορασω ενα καινουργιο.γυρω στα 300 ευρω ψαχνω.λεω για το samsung galaxy A5 αλλα δεν ξερω αν αξιζει τα λεφτα του διαβαζω οτι εχει μικρο επεξεργαστη.η γνωμη σας?μηπως μαυτα τα λεφτα μπορω να παρω κατι καλητερο? Edited by bm1133
Link to comment
Share on other sites

http://www.phonearena.com/phones/compare/Huawei-P8,HTC-One-M8/phones/9127,8242?ft=2

 

Υπερέχει το HUAWEI νομίζω.......;)

Το asus ξεφεύγει σε διαστάσεις και βάρος, δε θα σε βολέψει....!

Το huawei αν και με 5.2" διαγώνιο οθόνης είναι πιο μαζεμένο σε διαστάσεις και πιο ελαφρύ από το htc με 5" διαγώνιο οθόνης.

Μικρές λεπτομέρειες που κάνουν τη διαφορά.

Καλή φώτιση....

Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap

Το Huawei ξεφεύγει και στη τιμή όμως....500€ είναι αυτά ...είμαι σε δίλημμα γτι το βιάζομαι....

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανένα lumnia δεν αξίζει να πάρω?

Link to comment
Share on other sites

θα προτιμουσα απο ελλαγα γενικα.

 

http://www.kiniti.eu/index.php?dispatch=categories.view&category_id=1652&subcats=Y&brand_id=358&page=5

 

τι διαφορα εχουν εδω αυτο που κανει 374 με αυτα που εχουν 420? γιατι δεν λεει χαρακτηριστικα...(περα απο το dual sim)

Link to comment
Share on other sites

Aν θυμάμαι καλά την ram,η μία είναι με 2Gb και η άλλη με 3

αλλά μπορεί να κάνω λάθος.

 

εστειλα σε αυτους μηνυμα και περιμενω απαντηση. αν ειναι η ραμ 3 και 32 η ρομ αξιζει τα 40 ευρω παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα φωτα σας. Ειχα καταληξει στο πρωτο και περιμενα πως και πως την δευτερα να το παραγγειλω μιας και βρηκα τα λεφτα. Θελω οπως και δηποτε 6'' κινητο. Αλλα ετσι οπως εριχνα μια τελευταια ματια στα κινητα ειδα και το ζ2 προ. Σαν χαρακτηριστικα καλυτερο νομιζω το ζ2 προ αλλα δεν ξερω θελω περισσοτερο το πρωτο λογο ομορφιας. Εσεις τι λετε? Ποιο θα περνατε?

 

Επισης με 6'' ειδα και το zenfone 2 αλλα αυτο με τραβαει λιγοτερο απο ολα. Ποια η γνωμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μετά από τη βλακεία που έκανα και μπλόκαρα το πολύ καλό Ulefone Be Pro που είχα, αναγκαστικά πρέπει να πάρω ένα καινούργιο.. Τι θα μου προτείνατε από Ελλάδα για μέχρι 150 ευρώ περίπου; Θα ήθελα να έχει καλή κάμερα και επεξεργαστή.. Τα υπόλοιπα δε με ενδιαφέρουν.. Όποια πρόταση σας δεκτή ;)

Link to comment
Share on other sites

asus zenfone 2 με κλειστα ματια τα προβληματα που λες εχουν φτιαξει με τα τελευταια update

 

μιας και είσαι κάτοχος του asus, έχεις κάποιο link να μου προτείνεις για αγορά?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

μιας και είσαι κάτοχος του asus, έχεις κάποιο link να μου προτείνεις για αγορά?

Ευχαριστώ!

 

στο minideal εχει 230 ευρω τα 64gb αλλα ειναι η κινεζικη εκδοση δεν εχει σωστη καλυψη 4g μπορεις να παρεις την worldwide εκδοση απο το amazon.it

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το κτήνος.. Τελικά κατέληξα στο lumia.

Πρώτες εντυπώσεις:

-πολύ μεγάλο, καταπληκτικό για browsing (ελπίζω να το συνηθίσω γρήγορα το μέγεθος)

-αρκετά γρήγορο σε σύγκριση με το μικρό αδερφάκι 520 που κόλλαγε αρκετά στα τελευταία του

-ικανοποιητικές κάμερες με δυνατό led.

Το πήρα κ η μπαταρία ήταν στο 50% κ κράτησε από το απόγευμα μέχρι σήμερα το πρωί με αρκετή χρήση.

Με εξέπληξε μπορώ να πω, τώρα περιμένω να δω σε κανονική καθημερινή χρήση την διάρκεια της.

Το προτείνω ανεπιφύλακτα στο budget του.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...