Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύσκολα σε βρίσκω φιλαράκι.. Σε αυτό το budget ούτε σε κινέζικο δεν βρίσκεις πάρα πολύ κάμερα νομίζω... Αντε ίσως το meizu mx4 pro που μπορείς να το βρεις μέχρι 200 πλέον..αλλά κάτσε να δεις τι θα πουν και άλλοι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να καταλαβω κατι. Τα samsung και τα lg σε αυτη την κατηγορια τιμης που ανεφερα δεν εχουν αξιοπρεπεις καμερες ?
Link to comment
Share on other sites

Να καταλαβω κατι. Τα samsung και τα lg σε αυτη την κατηγορια τιμης που ανεφερα δεν εχουν αξιοπρεπεις καμερες ?

 

Γράφεις ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ κάμερα/ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ λήψη βίντεο. Όχι δεν έχουν σε αυτή την τιμή από όσο γνωρίζω

Lenovo Vibe Z2 Pro / LG G3 32gb / Huawei Ascend Mate 7 / Sony Xperia Z3
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι ρουτερ έχεις. Τα tplink παίζουν μόνο με τα ίδια για κάποιο λόγο. Τα καινούργια Devolo( ή κάπως έτσι) είναι πολύ καλά .

Εγώ είχα δοκιμάσει και ένα Netgear και έκανα πολύ καλά τη δουλειά του. Στο ίδιο router που το tplink έκανα συχνά αποσυνδεσεις. Αν είσαι Αθηνά στα δίνω και τα δύο να τα δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι ρουτερ έχεις. Τα tplink παίζουν μόνο με τα ίδια για κάποιο λόγο. Τα καινούργια Devolo( ή κάπως έτσι) είναι πολύ καλά .

Εγώ είχα δοκιμάσει και ένα Netgear και έκανα πολύ καλά τη δουλειά του. Στο ίδιο router που το tplink έκανα συχνά αποσυνδεσεις. Αν είσαι Αθηνά στα δίνω και τα δύο να τα δοκιμάσεις.

 

έχω ρουτερ, από τον ΟΤΕ ένα zte, τα tplink τι είναι; και πως τα βλέπω. Ευχαριστώ αλλά δυστυχώς δεν είμαι από αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-2GB-16GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Silvery-White-362398.html?source=ShareAsale

 

To redmi note 3 pro είναι τρελή αναβάθμιση του redmi note 3 το οποίο με τη σειρά του είναι αναβάθμιση (προς το πιο πιο "κυριλάτο") του redmi note 2.

Eπιγραμματικά, το redmi note 3 pro:

1) φοράει τον snapdragon 650, ο οποίος κάνει πλάκα στον helio x10 που φοραει το MX5 αλλά και τον snapdragon 808 που φοράνε τα LG G4 και xiaomi mi 4c!

2) κάρτα γραφικών GPU Adreno 510

3) υποστηρίζει είτε 2 sim ειτε 1 sim και sd card

4) Κάμερα στα 16MP f/2.0 με PDAF (αυτόματη εστίαση σε 0.1sec).

5) μπαταρία 4000mah

6) OTG

Όταν θα πέσει και η τιμή του, μετά τον πρώτο πανικό....:food:

Link to comment
Share on other sites

TPLink είναι μάρκα. Πήγαινε σε ένα μαγαζί και θα σε βοηθήσουν. Δεν έχουν μεγάλες διαφορές ούτως η άλλως .

Δεν θες να δώσεις μέσω καλωδίωσης πάντως από ότι κατάλαβα , εκεί καλή λύση θα ήταν τα Devolo που παίζουν και σε σπίτι με τριφασικο ρεύμα.

Γενικά μην σπας το κεφάλι σου, να είναι επώνυμο και όχι κινεζια, και η ταχύτητα και τα πρωτόκολλα εξαρτώνται από το τι θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Δες το LG G3 αν κάνεις την υπέρβαση στα χρήματα (20€ περίπου παραπάνω από το όριο σου) τότε αξίζει και έχει πολύ καλή κάμερα και στις φωτογραφίες αλλά και στο βίντεο (4K τραβάει υπόψιν). https://www.skroutz.gr/s/4929883/LG-G3-16GB.html
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Μονο το Samsung J5 ισως σε καλυψει σε αυτα τα λεφτα απο Ελλαδα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να παει σε Samsung J5, ας δωσει κατιτις παραπανω και να παρει το G3 που εχει κατα πολυ καλυτερη καμερα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ενδιαφέρομαι να πάρω ένα κινητό κοντά στην τιμή των 170-180 ευρώ.. και μέσα από φίλους και πολύ συζήτηση έχω καταλήξει σε 2 μοντέλα το Huawei Ascend P8 Lite 4G Single Sim Black EU και το XIAOMI REDMI Note 3 (καθώς θέλω να ξεφύγω από τις κλασικές μάρκες που υπάρχουν) θα προτιμούσα το xiaomi αλλά δεν ξέρω από που να το παραγγείλω και τι θα παιχτεί σε περίπτωση βλάβης και εγγύησης...

θα ήθελα λοιπόν να μου πείτε την γνώμη σας ποίο είναι καλύτερο κατά εσάς και από που μπορώ να το παραγγείλω καθώς θα ήθελα να ήταν από ελληνικό σάιτ και να μην μπλέξω με εξωτερικό.... (λόγω εγγύησης που είπαμε)

ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Που το βρίσκεις το redmi note 3 στα 170-180 ευρώ από Ελλάδα? :blink: :blink:

 

Στην Κίνα, η έκδοση 32/3 GB παίζει εκεί γύρω στα 180 ευρώ και η έκδοση των 16/2 GB παίζει στα 150 ευρώ.

Σημείωση ότι δεν παίρνουν sd card.

 

Μια χαρά συσκευή είναι το p8 lite με τη μπαταρία ίσως οριακά, εξαρτάται βέβαια και τη χρήση που του κάνεις...;)

Θα μπορούσες να δεις και το samsung J5 στα ίδια "κυβικά".

 

Αν αλλάξεις γνώμη και κοιτάξεις από Κίνα μεριά, πήγαινε στο Xiaomi Redmi Note 3 PRO (pre-sale προς στιγμή), με το οποίο αλλάζεις "κατηγορία"....;)

Link to comment
Share on other sites

στην Ελλάδα δεν το βρήκα το redmi note 3 στα 180 το βρήκα στα 280... για αυτό λέω αν μπορώ να το βρω από κάπου αλλού .. και να μην το πάρω από κίνα γιατί είμαι και λίγο άσχετος από αγορές εξωτερικού...το ξέρω για την sd card...όσο για το samsung J5 θα το κοιτάξω και θα σου πω αν και δεν νομίζω γιατί όπως είπα είμαι ανάμεσα στα 2... σε ευχαριστώ πάντως..
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω smartphone για καθημερινή χρήση, με κάμερα τουλάχιστον 13MP, ram απο 2-3 gb και τιμη μεχρι 300-350 ευρώ. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις το p8 single SIM θα έχεις κανονικά sd card. Από Ελλάδα στην τιμή του νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή. Νομίζω αν το πάρεις από οποιοδήποτε μαγαζί από το Σκρουτζ είναι αξιόπιστο. Πολύ καλό είναι επίσης και το ΖΤΕ BLADE s6 αν το προλάβεις στα 149€ από mediamarkt.

Από εκεί και πέρα, αν αποφασίσεις να αγοράσεις από Κίνα οι επιλογές αυξάνονται.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω smartphone με γυροσκοπιο για να μπορο να παιζω παιχνιδια VR

Αγωρασα ενα VR CARDBOARD και ψαχνω ενα με γυροσκοπιο για παιχνιδια VR

αγωρασα το http://www.skroutz.gr/products/show/21719100

αλλα δεν δουλευη αριστερα δεξια αλλα μονο πανω ,κατω ξερη καπιος γιατι?

και με ποσα χρηματα παιρνω ενα με γυροσκοπιο που να δουλευη σωστα στα VR GAMES

ενοητε εως 150 ευρο μαξιμουμ η καπιο μεταχειρησμενο με google play store

Edited by patra2016
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , να στε καλα , ευχαριστω για ολες τις προτασεις. Αυτο που πρεπει να κανω ειναι να παω σε μαγαζια και να δω τα συγκεκριμενα κινητα. Αν υπαρχει καποιος φιλος που εχει καποιο απο αυτα τον παρακαλω θερμα να μου στειλει ενα βιντεο πολυ μικρης διαρκειας (1-2 δευτερολεπτα) ή μια φωτογραφια (εννοειται χωρις τιποτα το προσωπικο μεσα και χωρις προσωπα , κατi τελειως ουδετερο) για να τις δω και να αποφαασισω . Το email μου ειναι nodaszar@gmail.com
Link to comment
Share on other sites

To 130 διάβασα μόλις ότι κάποιος έγραψε στις κριτικές του skroutz ότι το Bluetooth δεν μπορεί να συνδεθεί σε αυτοκίνητο. Τώρα κατά πόσο αληθεύει δεν ξέρω. Θα κοιτάξω προς κάνα lumia όπως είπες

 

 

 

Το οποιο βαλε του μια καρτουλα(και οταν ξεμεινει το κινητο σου απο μπαταρια να το εχεις για κλησεις ή αμα η καρτα ειναι micro sim παρε το δικαρτο να την βαλεις μεσα).Και φυσικα Here Maps.Στην επαρχια με ξελασπωσαν κανα δυο τρεις φορες γιατι ηθελα να δω μια διαδρομη.Το Lumia το πας το παιρνεις ενα πρωι,βαζεις το hotmail/outlook σου και το στηνεις.Παρε και μια MicroSD(γεμισε την τραγουδια).Σε 2 ωρες το πολυ θα ειναι ετοιμο για χρηση(να κανεις το στησιμο,να βαλεις τραγουδια και τα apps σου).

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Eimai metaksu elephone p8000,elephone m3 kai xiaomi redmi note 3 to 32gb!ti proteinete kai ti prepei na proseksw?uparxei kati kalutero se auta ta lefta?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγγνωμη για τα greeklish δεν ξερω πως να το διαγραψω.οπως εγραψα ειμαι μεταξυ του elephone p8000, elephone m3 η του xiaomi note 3 32gb.τι πρεπει να προσεξω?θα το παραγγειλω απο κινα.εχετε να προτεινετε στα 180 ευρω περιπου κατι καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=431194

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=431030

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430494

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430156

 

παραλίγο δε θα σου απαντούσα γιατί το όνομα σου αρχικά το διάβασα σαν να είχε ένα "p" μεταξύ του "s" και του "e".....:lol: :lol: :lol:

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Εχετε να προτεινετε κανα κινητο δικαρτο γυρω στα 200€; Η χρηση ειναι κυριως για φωτογραφιες και χαλαρη χρηση οπως fb, youtube και κανα απλο παιχνιδακι. Εχω δει το p8 lite ειναι καλο σε αυτα τα λεφτα. Ξερετε καποιο καλυτερο;(απο ελληνικη αγορα μονο)

Ευχαριστω πολυ

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ψαχνω για ενα κινητο για δωρο, μεχρι 250 ευρω και ειμαι αναμεσα σε s5 neo ή τη καινουρια σειρα a3 2016 η a5. Ενταξει το a5 ανεβαινει πολυ, τωρα αναμεσα σε s5 neo και a3 2016? Ποια ειναι η γνωμη σας? Απο τη μια σε επιδοσεις και μπαταρια ειναι καλυτερο πιστευω το s5 neo κι εχει και led!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ψαχνω για ενα κινητο για δωρο, μεχρι 250 ευρω και ειμαι αναμεσα σε s5 neo ή τη καινουρια σειρα a3 2016 η a5. Ενταξει το a5 ανεβαινει πολυ, τωρα αναμεσα σε s5 neo και a3 2016? Ποια ειναι η γνωμη σας? Απο τη μια σε επιδοσεις και μπαταρια ειναι καλυτερο πιστευω το s5 neo κι εχει και led!!

 

Και τα 2 samsung ειναι καινουργια και ακομα πολυ υπερτιμημενα. Αποψη μου κοιτα g3 32gb ( αν δεν εχεις θεμα με 5,5 οθονη) η λιγο πιο πανω nexus 5x ( με 16gb μνημη ομως χωρις sd).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...