Jump to content

Sony Xperia Z5 Compact


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

White balance κουκουρουκου και πάλι στις φωτογραφίες

 

Μα καλά δε βλέπεις τις λεπτομέρειες στα σύννεφα και τις σκιές?? Για μένα είναι πολύ φυσικά τα χρώματα και η φωτεινότητα και αυτό με ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως το z5 φαίνεται όχι έχε έχει πολύ καλή κάμερα.

 

http://techblog.gr/mobile/sony-xperia-z5-best-camera-ever-tested-dxomark-2288/

 

Καιρός ηταν για τη Sony να βγει μπροστά απο τον ανταγωνισμό. Να ναι καλά οι μηχανικοί της Sony Alpha που έκαναν το θαύμα τους. Επιτέλους θα τραβάμε αυτόματο στα 20 ή 23 mp χωρίς να παίζουμε συνέχεια με το manual.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του compact είναι ίδια με του μεγάλου;

 

ναι, ασχετως αν στα σχολια ο αλλος λεει οτι δεν ειναι καλη του compact γιατι εχει λεει παραμορφωση (bluring ) και αρα δεν ειναι ιδιες καμερες..δε νομιζω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ναι, ασχετως αν στα σχολια ο αλλος λεει οτι δεν ειναι καλη του compact γιατι εχει λεει παραμορφωση (bluring ) και αρα δεν ειναι ιδιες καμερες..δε νομιζω.

Τότε πάμε για το 5αρι αέρα.

Link to comment
Share on other sites

Τότε πάμε για το 5αρι αέρα.

 

φιλαρακι το βλεπω να ξοδευομαστε σε κανα μηνα!

μονο το εξωτερικο με χαλαει, αλλα θα δω μηπως παω σε Ζ5, και να υποστω 1 ημερα αυτονομια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του 808 που θεωρώ και όμορφο καταλαβαίνεις ότι το z5c δείχνει αριστούργημα στα μάτια μου. Ουδέποτε με ένοιαζε η εμφάνιση μπροστά στην πληρότητα, λειτουργικότητα κτλ. Πόσο μάλλον να είναι λίγο πιο παχύ κτλ. Τέλειο είναι.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του 808 που θεωρώ και όμορφο καταλαβαίνεις ότι το z5c δείχνει αριστούργημα στα μάτια μου. Ουδέποτε με ένοιαζε η εμφάνιση μπροστά στην πληρότητα, λειτουργικότητα κτλ. Πόσο μάλλον να είναι λίγο πιο παχύ κτλ. Τέλειο είναι.

 

χαχα, κι ομως το 808 ηταν ομορφο τηλεφωνο, και ας ηταν πιο χοντρο απο το Ν8, το ξεπερνουσε πολυ στο σχεδιασμο..Ημουν εγκρατης και δεν το πηρα καθως ηθελα πληρη εκμεταλλευση στου store και των εξελιξεων του ανδροιδ που δεν ειχε το symbian.

ΠΑρολα αυτα, το Ζ5c μου φαινεται κακασχημο στα πλαινα του μονο, αλλα αυτο ειναι 50% που βλεπεις, ομως πρεπει να το δουμεαπο κοντα.

Απο την αλλη παλι εχεις ενα πανεμορφο Ζ5 που σε βαζει σε σκεψεις ξεροντας οτι οκ, δεν εχει τραγικη μπαταρια, απλα πιο μικρη απο Ζ3..

 

Τελος παντων, μου την εχει δωσει που τοσο καιρο δεν εχουμε δει reviews και αναλυσεις (εννοω πολλα και απο διαφορετικους ανρθωπους) ωστε να αποκτουμε σιγα σιγα εικονα..κυριως για την μπαταρια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στην χειρότερη βάλε του ένα μεταλλικό bumper να μην βλέπεις τα πλαϊνά. :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω κι εγώ να τα δω από κοντά, όμως με βλέπω να γέρνω προς το Z5 λόγω HD οθόνης, ram και ότι είναι πιο άσχημο λόγω πάχους το compact. Αυτό για τη μία μέρα μπαταρία δεν το καταλαβαίνω. Αν βγάζει μία μέρα με βαριά χρήση δεν θέλω κάτι παραπάνω. Άλλωστε η φόρτιση γίνεται το βράδυ. Άσε που θα υποστηρίζει και γρήγορη φόρτιση αν χρειαστείς κάτι παραπάνω μέσα στη μέρα. Θέλω να δω και το premium αλλά παραείναι μεγάλο
Link to comment
Share on other sites

Στην χειρότερη βάλε του ένα μεταλλικό bumper να μην βλέπεις τα πλαϊνά. :p

 

χαχα, θα γινει ακομα πιο ογκωδες, κριμα ειναι..Οχι αν το παρω θα το παρω επειδη το Ζ5 δε θα βγαζει 2 ημερες και το Ζ5c θα μου ψιλο αρεσει..

 

Θα περιμένω κι εγώ να τα δω από κοντά, όμως με βλέπω να γέρνω προς το Z5 λόγω HD οθόνης, ram και ότι είναι πιο άσχημο λόγω πάχους το compact. Αυτό για τη μία μέρα μπαταρία δεν το καταλαβαίνω. Αν βγάζει μία μέρα με βαριά χρήση δεν θέλω κάτι παραπάνω. Άλλωστε η φόρτιση γίνεται το βράδυ. Άσε που θα υποστηρίζει και γρήγορη φόρτιση αν χρειαστείς κάτι παραπάνω μέσα στη μέρα. Θέλω να δω και το premium αλλά παραείναι μεγάλο

 

Φιλε μου ειναι σχετικο το μια μερα..Αν πχ ξεκινας το πρωι με βολτα θαλασσα κτλ, το λιωσεις στη φωτογραφια, και γυρισεις το απογευμα και πας και 3-4 ωρες ποδηλατο, ή βραδινο ποδηλατο τοτε πιθανον να μην αντεξει με εφαρμογες sportstracker Κτλ..

Σιγουρα το quick charge ειναι λυση αλλα δεν ειμαι υπερ της φορτισης για 10- λεπτα κτλ, θελω πληρεις κυκλους..

Επισης πολλες φορες μου εχει τυχει να εχω 30% και να μου κατσει μια βολτα με ποδηλατο βραδυ εκει που αραζα, και να βγαζει ανετα το GPS, το ΒΤ handsfree Κτλ χωρις να αγχωνομαι..

Ή να παω πεζοπορια 15 ωρες με sportstracker ανοιχτο...εκει δε σε βγαζει ενα μετριο κινητο.

 

Και επειδη ειμαι κατα των power banks γιατι ολα αυτα χαλανε τις μπαταριες, οπως και οι φορτιστες αυτοκινητου, προτιμω να μην το ρισκαρω. Θα μου πεις, αμα αλλαζεις συσκευη καθε 8 μηνες ή 1 χρονο, η μπαταρια πιθανον να χασει ελαχιστα την αποδοση της..αλλα προσωπικα με Ζ5c αν μαρεσει θα αραξω κανα 2 χρονια, εκτος αν το Ζ6c ειναι ενα πολυ βελτιωμενο σε ομορφια Ζ5c. Το Ζ3c δε θα το αλλαζα αν δεν εκανε τοση διαφορα στην καμερα, και παιζει να μην το αλλαξω.. Ομως θελω να συντηρω την μπαταρια σε αρτια αποδοση και να μην χρειαστει να μπει χερι στο κινητο μου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν και άσχετο με το θέμα, δεν νομίζω τα power banks ή οι μικρές φορτίσεις να κάνουν έστω και το ελάχιστο κακό στην μπαταρία. Δεν έχει αποδειχθεί κάτι τέτοιο
Link to comment
Share on other sites

Αν και άσχετο με το θέμα, δεν νομίζω τα power banks ή οι μικρές φορτίσεις να κάνουν έστω και το ελάχιστο κακό στην μπαταρία. Δεν έχει αποδειχθεί κάτι τέτοιο

 

δεν ειναι τελειως ασχετο καθως σε κινητα οπως αυτο που ρισκαρεις ισως και στεγανοποιηση, ειναι σημαντικο...

Οσο για το αν εχει αποδειχθει κατι, προσωπικα οσοι φιλοι χρησιμοποιουν αναπτηρα αυτοκινητου εχουν καταστρεψει μπαταριες. ομοιως οσοι φορτιζουν αστατα τελειως! Ολα αυτα ομως στα πλαισια των ικανοτητων των μπαταριων λιθιου. Δεν εχω λογο να ρισκαρω λοιπον οταν βλεπω ποσο πολυ πεφτουν οι μπαταριες μετα απο αρκετη χρηση τετοιων μεθοδων, για μια φορα δεν εγινε τιποτα προφανως..

Τωρα για τα power banks, απλα δεν εχω δειγμα ακομα, αλλα δε θα το ρισκαρα σε κινητο που δεν αλλαζει η μπαταρια. Εχω ομως 2 S6 φιλων που μονο με το Power bank την βγαζουν τη μερα, οποτε του χρονου θα σας πω πως πανε τα κινητα του ζευγους :lol::lol: :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα επιμείνω γιατί βγαίνουμε τελείως εκτός θέματος. Όμως το να επιλέξεις το compact από το Z5 λόγω του ότι φοβάσαι μήπως μετά από δύο χρόνια ίσως χρειαστεί αλλαγή η μπαταρία και ίσως χαλάσει η αδιαβροχοποίηση, δεν είναι λίγο τραβηγμένο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα επιμείνω γιατί βγαίνουμε τελείως εκτός θέματος. Όμως το να επιλέξεις το compact από το Z5 λόγω του ότι φοβάσαι μήπως μετά από δύο χρόνια ίσως χρειαστεί αλλαγή η μπαταρία και ίσως χαλάσει η αδιαβροχοποίηση, δεν είναι λίγο τραβηγμένο;

 

λεω πουθενα κατι τετοιο?

Το Ζ5 ειναι μεγαλο για τα γουστα μου, αλλα μου αρεσει πολυ περισσοτερο απο το μικρο οπως τα εχουμε δει ως τωρα.. Οποτε αν βγαζει και 2 ημερες, σιγουρα θα μπω στον πειρασμο..αν ειναι να μη μαρεσει το μικρο. Αυτο ειπα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

λεω πουθενα κατι τετοιο?

Το Ζ5 ειναι μεγαλο για τα γουστα μου, αλλα μου αρεσει πολυ περισσοτερο απο το μικρο οπως τα εχουμε δει ως τωρα.. Οποτε αν βγαζει και 2 ημερες, σιγουρα θα μπω στον πειρασμο..αν ειναι να μη μαρεσει το μικρο. Αυτο ειπα.

Τώρα εθεσες το θέμα του μεγέθους. Πιο πριν έλεγες ότι δεν έχει καλή μπαταρία γιατί κρατάει μόνο μία μέρα

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εθεσες το θέμα του μεγέθους. Πιο πριν έλεγες ότι δεν έχει καλή μπαταρία γιατί κρατάει μόνο μία μέρα

 

εχω θεσει πολλα θεματα, οχι μονο του μεγεθους..

Δεν γραφω 1η φορα τωρα, ολοι οσοι παρακολουθουν λιγο το φορουμ ξερουν οτι ειμαι φανατικος των μικρων (λεμε τωρα, καταντησαμε τις 4,6" να τις λεμε μικρες) κινητων.

με αυτο εδω που γραφω πισω:

ΠΑρολα αυτα, το Ζ5c μου φαινεται κακασχημο στα πλαινα του μονο, αλλα αυτο ειναι 50% που βλεπεις, ομως πρεπει να το δουμεαπο κοντα.

Απο την αλλη παλι εχεις ενα πανεμορφο Ζ5 που σε βαζει σε σκεψεις ξεροντας οτι οκ, δεν εχει τραγικη μπαταρια, απλα πιο μικρη απο Ζ3..

 

θεωρεις οτι κριτηριο μου ειναι η μπαταρια? Απλα επειδη το Ζ5c δε μαρεσε εμφανισιακα οπως το ειδα, ειπα οτι αν το Ζ5 εχει καλη μπαταρια και ειναι οντως τοσο ωραιο..θα το σκεφτω..καθως δε μαρεσει το μεγεθος αυτο αλλα αν αξιζει σε ολα τα αλλα ειναι μια επιλογη. Κατα τα αλλα, τα 2900mha δεν ειναι λιγα, αλλα αν εχεις καλομαθει στις 2 ημερες αυτονομια (οταν λεμε 2 ημερες εννοουμε οτι τη μια τη βγαζει ο,τι και να κανεις και ετσι δεν εχεις μαθει να κανεις οικονομια στις διακοπες σου, σε εκδρομες κτλ κτλ)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Guys, μην κουράζουμε το συγκεκριμένο νήμα με το τι θα διάλεγε ο καθένας και γιατι. Υπάρχουν συγκεκριμένα νήματα για αυτόν το σκοπό. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z5_compact-review-1318.php

 

review απο το gsmarena...

Θετει ακριβως το διλημμα που εχω και εγω, αν αξιζει η μεταβαση..

οσο αφορα τη μπαταρια, σε χρονο ομιλιας το βγαζει πολυ πανω απο τα νουμερα στα χαρτια και αυτο με ικανοποιει γιατι θεωρω πως με το ανδροιδ 6 μπορει να δουμε πολυ καλυτερα νουμερα..Κατα τα αλλα, μεγαλυτερα μπεζελ, πιο πλαστικοποιημενο, και μονο μια καμερα καλυτερη που δεν την εκθιαζει κιολας..οποτε αξιζει να παει κανεις?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z5_compact-review-1318.php

 

review απο το gsmarena...

Θετει ακριβως το διλημμα που εχω και εγω, αν αξιζει η μεταβαση..

οσο αφορα τη μπαταρια, σε χρονο ομιλιας το βγαζει πολυ πανω απο τα νουμερα στα χαρτια και αυτο με ικανοποιει γιατι θεωρω πως με το ανδροιδ 6 μπορει να δουμε πολυ καλυτερα νουμερα..Κατα τα αλλα, μεγαλυτερα μπεζελ, πιο πλαστικοποιημενο, και μονο μια καμερα καλυτερη που δεν την εκθιαζει κιολας..οποτε αξιζει να παει κανεις?

 

Εως εχεις τον πήχη πολυ υψηλα σε μπαταρια ειναι μονόδρομος.

Ο ανταγωνισμός ανύπαρκτος σε αυτο ειδικά σε αυτές τις ίντσες.

 

Απο την αλλη το μυστικό ειναι η κάμερα,αν ειναι σημαντικά βελτιωμένη,τότε μπορείς να πεις οτι αξίζει η αναβάθμιση.

 

Απο την αλλη βέβαια θα κανεις τον αναγκαίο συμβιβασμό σε ποιότητα κατασκευης και πάχος που μπορεί να βρεις αλλου πχ P8 όπως και πολυ καλή κάμερα αλλα θα χάσεις σημαντικά σε αυτονομια.

 

Απο την αλλη το z5 το μεγάλο εχει την ποιότητα,το ντιζάιν,το φινίρισμα αλλα ερωτηματικό η αυτονομια και οι θερμοκρασίες.

 

Και ειναι και αρκετα μεγαλύτερο σε μεγεθος απο το compact.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εως εχεις τον πήχη πολυ υψηλα σε μπαταρια ειναι μονόδρομος.

Ο ανταγωνισμός ανύπαρκτος σε αυτο ειδικά σε αυτές τις ίντσες.

 

Απο την αλλη το μυστικό ειναι η κάμερα,αν ειναι σημαντικά βελτιωμένη,τότε μπορείς να πεις οτι αξίζει η αναβάθμιση.

 

Απο την αλλη βέβαια θα κανεις τον αναγκαίο συμβιβασμό σε ποιότητα κατασκευης και πάχος που μπορεί να βρεις αλλου πχ P8 όπως και πολυ καλή κάμερα αλλα θα χάσεις σημαντικά σε αυτονομια.

 

Απο την αλλη το z5 το μεγάλο εχει την ποιότητα,το ντιζάιν,το φινίρισμα αλλα ερωτηματικό η αυτονομια και οι θερμοκρασίες.

 

Και ειναι και αρκετα μεγαλύτερο σε μεγεθος απο το compact.

 

αρα θα δοκιμασουμε Ζ5c και μετα θα παμε Ζ6c. :lol:

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αρα θα δοκιμασουμε Ζ5c και μετα θα παμε Ζ6c. :lol:

 

Μπα θα ελεγα αυστηρά το z6c η το z6.:p

Αν εξαιρέσουμε το frosted glass του μεγάλου,τίποτα αλλο δεν με συγκινεί έχοντας z2/3 επί 1.5 ετος.

 

Η z5 σειρά ειναι περισσότερο για αυτούς που δεν είχαν προηγούμενα Z.

 

 

Πήγα προχθές να ρωτήσω σε Sony Center Γλυφάδα και με κοίταζαν σαν εξωγήινο,σου λέει παιζει να ειναι οι πρώτος και μοναδικός που ρωτάει για το z5 διοτι άρχισαν μεταξύ τους να κοιτάζονται περίεργα οι 2 εκεί υπεύθυνοι του μαγαζιού.:lol:

 

Απο ημερομηνία τέλη του μηνός μου είπαν και όχι με σιγουριά.

 

Καλά κρασιά απο μέσα μου σκέφτηκα εκείνη τη στιγμή. :p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι κάποιος κάτοχος z3c τότε είναι μια συσκευή πολύ αξιόλογη αλλά όχι μονόδρομος (z3c ;) με πτωτική τιμή τους επόμενους μήνες). Αν δεν σε τρώει ο κ@λ@ς (το λέω φιλικά και για πλάκα να μην παρεξηγηθώ) δεν νομίζω να υπάρχει κανένα δίλημμα (πάντα με βάση το review του gsmarena). Ίδια οθόνη (τα ppi δέν τα σχολιάζω καν), ποιο άσχημο, χειρότερη μπαταρία, χειρότερη διάταξη πλήκτρων,χειρότερη αναλογία οθόνης -bezel, καλύτερος επεξεργαστής (η cpu του z3c όμως ικανοποιεί το 90+ των χρηστών), υποστήριξη καλύτερη σε update (για φέτος τουλάχιστον οι κάτοχοι του z3c είναι OK). Στο τέλος άφησα ένα πάρα πολύ σοβαρό τομέα ίσως τον σημαντικότερο για πολλούς, την κάμερα. Εγώ αυτά που κατάλαβα διαβάζοντας το άρθρο είναι ότι σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν είναι αυτό που περιμέναμε.Σε άρθρα βγήκε η κάμερα του μεγάλου Z5 η καλύτερη της αγοράς, άρα η απογοήτευση ακόμα μεγαλύτερη. Κλείνοντας γιατί το τράβηξα πολύ η όλη αίσθηση που έβγαλε το review σε εμένα είναι ότι καλό είναι μωρέ στο τάδε τομέα αλλά και το Z3c επίσης κρατά γερά.

 

P.S 1 Σαν κάτοχος του Z3c μια Χαρούλα μου κάτσε.Του χρόνου τώρα.

 

P.S 2 Το ύφος του μηνύματος έχει σκοπό να βγάλει από το μυαλό του ΝΙΚΟΥ την μετάβαση και να τον χάσουμε από το thread του δικού μας :)

Edited by darklord77
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...