Jump to content

Sony Xperia Z5 Compact


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα ειναι 1,4 αλλα δεν έχω τίποτα απο viber facebook και λοιπά.

Οποτε μία χαρά είσαι.

Δε μου εχει κολλήσει ποτέ η κάτι που να μου δείχνει οτι το τηλέφωνο ειναι (λίγο).

Ασε το android και τον lmk να κάνει τα κουμάντα του και μη το κοιτάς.

Το android πλέον μα και η sony με την rom της είναι άψογα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου εγώ έχω κατεβάσει ένα Gadgeτακι το οποίο μου δείχνει live για τη μνήμη.. Αδρανή το κινητό είναι γύρω στα 750 με 850 MB κενό και όταν ασχολουμε δεν το εχω δει κάτω από 520 κενό ποτέ... Για τα 2GB Ram που έχει τη θεωρώ εξαιρετική τη διαχείριση..

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω βρει καινούργιο Z5 Compact στα 150Ε. Πρώτον αξίζει και δεύτερον κολλάω λίγο επειδή ανοίγει με Cosmote Logo κλπ. Διορθώνεται; ( Επίσης έχει άλλες εφαρμογές μέσα της Cosmote ή μόνο στο άνοιγμα έχει το logo; )

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω βρει καινούργιο Z5 Compact στα 150Ε. Πρώτον αξίζει και δεύτερον κολλάω λίγο επειδή ανοίγει με Cosmote Logo κλπ. Διορθώνεται; ( Επίσης έχει άλλες εφαρμογές μέσα της Cosmote ή μόνο στο άνοιγμα έχει το logo; )

 

Ευχαριστώ.

 

Μπορείς μέσω flashtool να περάσεις όποιο λογισμικό θες για το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Βρες κάποιο που δεν είναι branded.

Σχετικά εύκολη διαδικασία. Με λίγο ψάξιμο και λίγο διάβασμα ακόμα και αρχάριος να είσαι, δεν θα έχεις πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σαν καινούργιο παρααξιζει.

Αλλά καινούργιο;πως γίνετε;μηπως ήταν κανένα εκθεσιακό τύπου κοτσοβολος και πουλήθηκε τόσο χαμηλά;

Μπορεί να λέω μαλα....

Θα θεωρούσα πιό τίμια μια αγορά κανενός xcompact στα 200 και κάτω απο τα παιδιά που τα πήρανε με την προσφορά του χειμώνα που έτρεξε στις μεγάλες αλυσίδες.

Τα λέω επειδή άκουσα οτι σπρωχτηκαν εκθεσιακά z5 φέτος,και ενα εκθεσιακό έχει γράψει ώρες η μπαταρία του και με φορτιστή καρφωμένο πάνω τούς.

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε φυσικά και προχώρησε αξίζει. Και αν το μετανιώσεις (λέμε τώρα) το πουλάς στα ίδια τουλάχιστον.

Δηλαδή είναι μια ασφαλής αγορά που δε θέλει σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς μέσω flashtool να περάσεις όποιο λογισμικό θες για το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Βρες κάποιο που δεν είναι branded.

Σχετικά εύκολη διαδικασία. Με λίγο ψάξιμο και λίγο διάβασμα ακόμα και αρχάριος να είσαι, δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Εχουμε κανενα οδηγο για εμας τους αρχαριους??Βεβαια εγω ειμαι με z5 Premium,αλλα η διαδικασια μαλλον ειναι η ιδια...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά αυτό εδώ αξίζει?

 

 

https://m.ebay.com/itm/Sony-Xperia-Z5-Compact-E5823-Ohne-Simlock-4G-Handy-Smartphone-32GB/142665590475?_mwBanner=1

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο Insomnia έχει πολλές αγγελίες για το συγκεκριμένο με λίγο παραπάνω χρήματα και ορισμένα με εγγύηση

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Στο Insomnia έχει πολλές αγγελίες για το συγκεκριμένο με λίγο παραπάνω χρήματα και ορισμένα με εγγύηση
Κάτι βρήκα, μόνο το πως επικοινωνείς με το πωλητή δε βρίσκω!

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι βρήκα, μόνο το πως επικοινωνείς με το πωλητή δε βρίσκω!

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γίνεσαι μέλος και κάτω κάτω εχει επικοινωνία με τον πωλητή και στέλνεις μήνυμα.

Ακόμα μπορείς να επιλέξεις το προφίλ του πωλητή και του στέλνεις πάλι μήνυμα για την αγγελία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Είμαι πιστός στη σόνυ από εποχή xperia S, αλλά σήμερα είχα την ευκαιρία να συγκρίνω τις φωτογραφίες μου με το LG G5. Τα χωρίζει

Αισθάνομαι ότι η σόνυ θα έπρεπε να ντρέπεται για τη φωτογραφική της. Ειδικά όταν μπει στο παιχνίδι το HDR αφήνω το αγαπημένο μου Z5 στην τσέπη. Το Γ5 βγήκε 4 μήνες αργότερα μόνο.

Σε όλα τα άλλα και κυρίως στο μέγεθος δεν παίζεται το Ζ5κομπακτ μου και δε θα το αλλάξω... Αλλά είναι κρίμα να έχεις σόνυ με αυτήν την ιστορία στις φωτογραφικές και να μην έχεις ένα αξιόλογο σένσορα

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν λίγο καιρό ένα leeco lepro elite φίλε μου των 130 για την μεγάλη οθόνη στο σπίτι όταν αράζω και ως δια μαγείας σε πολλά συγκριτικά που έχω κάνει με το μικρό έχει φάει ξύλο τουλάχιστον στο 80% των περιπτώσεων και ξέρω να χρησιμοποιώ το z5c μου.

Ας μη πιάσουμε συζήτηση περί κάμερας ποναει!!!!

Η φορητότητα του πάντως με κάνει να το έχω την κυρια συσκευή μου αλλά επειδή δεν υπάρχουν ευκαιρίες πλέον από πλευράς μου σε αυτό το καζο με τις κάμερες δε νομίζω ποτέ να πάω σε xz2c,όσο κρατήσει αυτό.

Καλή Ανάσταση υγεία σε όλους σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα, γνωρίζει κάποιος που υπάρχει αξιόπιστο service στη Θεσσαλονίκη; Νομίζω πως χρειάζεται αλλαγή το τζάμι της πίσω κάμερας.

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω να σου απαντήσω αλλά γενικά το τζαμί της κάμερας γδερνετε εύκολα καθώς είναι πλαστικό.

Επίσης έχει μια επιστροση η οποία με τον καιρό κάνει νερά σαν πετρέλαιο σε νερό ένα πράγμα, χρώματα.

Αυτό και ψίλες γρατζουνιες ίσως τις ξεφορτωθείς με οδοντόπαστα και τριψιματακι ξανα και ξανά μέχρι να καθαρίσει πλήρως, μεγάλη χαρακιά όμως πας για πλάτη.

Το κάνεις και μόνος με εργαλειακια τύπου βεντούζα και πένες κιθάρας με ένα νεσεσερ,και θα χρειαστείς πλάτη και την ταινία στεγανοποίησης.

Γνώμη μου καλύτερα σε μαγαζί για κεφαλάκι ήσυχο αν δε θες να το παλέψεις από χόμπι και περίεργια.

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα 2 χρόνια με τη συσκευή (στο 6.01 παραμένω) και δεν σκοπεύω να την αλλάξω καθώς με ικανοποιεί πλήρως, και εάν εξαιρέσεις την έλλειψη root την οποία συνήθισα, αυτό που με εκνευρίζει και δεν μπορώ να συνηθίσω και να βρω λύση είναι πως μόνιμα πέφτει η γραμμή στις κλήσεις. Είτε άμεσα, πριν καν χτυπήσει η γραμμή του άλλου, είτε κατά τη διάρκεια της κλήσης.
Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις; Ή να βάλεις και την 7 που λειτουργεί απροβλημάτιστα.

Νομίζω αν δεν υπάρχει κάποιο θέμα στο hardware θα σταματήσει το πρόβλημα σου.

Αλλά αν σου αρέσουν τα σκαλίσματα, πάρε ένα backup των κλειδιών DRM για να τα έχεις, ξεκλείδωσε τον bootloader (έτσι και αλλιώς δεν έχεις πια εγγύηση) και βάλε μια oreo και αν δεν σε ικανοποιεί, βάλε πίσω την 7 που πλέον θα είναι και root

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα 2 χρόνια με τη συσκευή (στο 6.01 παραμένω) και δεν σκοπεύω να την αλλάξω καθώς με ικανοποιεί πλήρως, και εάν εξαιρέσεις την έλλειψη root την οποία συνήθισα, αυτό που με εκνευρίζει και δεν μπορώ να συνηθίσω και να βρω λύση είναι πως μόνιμα πέφτει η γραμμή στις κλήσεις. Είτε άμεσα, πριν καν χτυπήσει η γραμμή του άλλου, είτε κατά τη διάρκεια της κλήσης.

Η 7.1.1 είναι άψογη Φίλε μου χωρίς κανένα απόλυτος πρόβλημα!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσουν τα σκαλίσματα αλλά στην περίπτωση της συσκευής μας μου φαίνονται χαώδεις όλοι οι οδηγοί που έχω διαβάσει. Πολύ μανούρα και κάτι adb και shell από τα οποία το μόνο που ξέρω είναι πως η Shell είναι εταιρία πετρελαιοειδών :lol:. Όσον αφορά την 7η έκδοση, είχα διαβάσει στο xda πως έχει αυτονομία προς το πολύ χειρότερο η συσκευή, γι' αυτό και δεν έκανα την αναβάθμιση.
Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια,δεν την παλεύω με την διαδικασία.

Εγω μεχρι sammy ειμαι,με ενα odin root και tecovery 2 κλικ απόσταση.

Όχι τίποτα άλλο θα το ήθελα για να δώσω δύναμη στον ηχο των ακουστικών και για τα mod της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που είμαι με 7.1.1 συνεχίζω να έχω πρόβλημα με τις κλήσεις. Οπότε παρουσιάζεται δεν μπορώ να πιάσω γραμμή κυρίως σε σταθερά...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...