Jump to content

Sony Xperia Z5 Compact


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλή υλοποίηση της νουγκατινας στο κινητό μας. Είναι πολύ πιο ολοκληρωμένο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και να φανταστείς με την 6.0.1 που έχει τώρα νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο! Έχει και πιο πάνω;

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Ναι τρομερή η 7. Για να ανοίξεις ή να κλείσεις το wifi θες πλέον μερικές κινήσεις παραπάνω από πριν μιας και δε κλείνει από επάνω. Σε πάει στα settings. Το ίδιο και τα data. Μόνο το 4g ανοιγοκλείνει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται όταν έχεις κάνει fully extend το μενού. Όταν το αφήσεις μια μόνο σειρά το κλείνει και το ανοίγει κατευθείαν

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται όταν έχεις κάνει fully extend το μενού. Όταν το αφήσεις μια μόνο σειρά το κλείνει και το ανοίγει κατευθείαν

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όντως. Τα data βέβαια όχι.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάτι για βραδυνές λήψεις φώτο ?

Πολυ χάλια είτε σε εσωτερικό χώρο η σε εξωτερικό ,με το φλας έχω θέμα μου τις θαμπώνει .

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάτι για βραδυνές λήψεις φώτο ?

Πολυ χάλια είτε σε εσωτερικό χώρο η σε εξωτερικό ,με το φλας έχω θέμα μου τις θαμπώνει .

 

Manual, Night mode, σταθερό χέρι. Σε Night Mode με flash σε φωτογράφηση προσώπων τραβά καλυτερα με το κινητό κατακόρυφα (portrait)

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Manual, Night mode, σταθερό χέρι. Σε Night Mode με flash σε φωτογράφηση προσώπων τραβά καλυτερα με το κινητό κατακόρυφα (portrait)

Ευχαριστώ αλλά γιατί δεν μου αφήνει να διαλέξω SCN

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά γιατί δεν μου αφήνει να διαλέξω SCN

 

Κατέβασε το στα 8mpx και μετά!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Το νυχτερινό σκηνικό θέλει είτε τρίποδο, είτε το κινητό στηριγμένο κάπου. Στο χέρι, θα βγεί θολή.

Για χεράτεςς μπορείς να επιλέξεις τη σκηνή "ημίφως λήψη στο χέρι". Εκεί βέβαια, το αποτέλεσμα δεν θα είναι το βέλτιστο αν ο φωτισμός είναι χαμηλός.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάτι για βραδυνές λήψεις φώτο ?

Πολυ χάλια είτε σε εσωτερικό χώρο η σε εξωτερικό ,με το φλας έχω θέμα μου τις θαμπώνει .

 

Προσπάθησε να καθαρίσεις λίγο και το φακό, έλεγξε ότι δεν καλύπτεται με κάποιο προστατευτικό

 

Έχεις θήκη? Αν ναι τότε μπορεί αυτός να είναι ο λόγος που σου θαμπώνει η φωτογραφία με φλας. Αντανακλά το φλας στο τοίχωμα-όριο της θήκης και κατευθύνονται κάποιες ακτίνες στο φακό απευθείας

Link to comment
Share on other sites

Nougat μόλις αφηχθη λοιπόν...

Έχει ποιο ωραία εμπειρία χρήσης σαφέστατα αλλά έχει θέματα....

Κρασαρει για να ανοίξει τη φωτο... αν και η εφαρμογή ανοίγει πιο γρήγορα πια. Στο άλμπουμ βλέπω αρκετή καθυστέρηση....

Κατά τα άλλα στα ίδια με την 6 ... Βέβαια τα γράφω αυτά ενώ το κινητό ζεματαει ακόμα από την εγκατάσταση..

Αααα και το benchmark χαμηλοτερο... 64900 με 6 , 59050 με 7 . Το δαχτυλίκο αποτύπωμα αστραπιαιο πια πολύ πολύ γρηγορο...

Αυτά θα επανέλθω μόλις το ψάξω καλύτερα....

Υ.Γ. Η κάμερα μπήκε και E.v πια στα θετικά. Τώρα πως τραβάει στο μέλλον θα εκφέρω αποψη

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Nougat μόλις αφηχθη λοιπόν...

Έχει ποιο ωραία εμπειρία χρήσης σαφέστατα αλλά έχει θέματα....

Κρασαρει για να ανοίξει τη φωτο... αν και η εφαρμογή ανοίγει πιο γρήγορα πια. Στο άλμπουμ βλέπω αρκετή καθυστέρηση....

Κατά τα άλλα στα ίδια με την 6 ... Βέβαια τα γράφω αυτά ενώ το κινητό ζεματαει ακόμα από την εγκατάσταση..

Αααα και το benchmark χαμηλοτερο... 64900 με 6 , 59050 με 7 . Το δαχτυλίκο αποτύπωμα αστραπιαιο πια πολύ πολύ γρηγορο...

Αυτά θα επανέλθω μόλις το ψάξω καλύτερα....

Υ.Γ. Η κάμερα μπήκε και E.v πια στα θετικά. Τώρα πως τραβάει στο μέλλον θα εκφέρω αποψη

 

Εγώ , μέχρι που έκανα επαναφορά, είχα θέματα. 2 φορές restart και θέμα με τους ήχους.

Με την επαναφορά, έμεινε ένα μικρό θέμα με τον ήχο αφύπνησης. Η μπαταρία νομίζω σε εμένα τουλάχιστον, είναι λίγο χειρότερη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ , μέχρι που έκανα επαναφορά, είχα θέματα. 2 φορές restart και θέμα με τους ήχους.

Με την επαναφορά, έμεινε ένα μικρό θέμα με τον ήχο αφύπνησης. Η μπαταρία νομίζω σε εμένα τουλάχιστον, είναι λίγο χειρότερη.

 

Θα το δω και θα επιστρέψω!

Προς το παρών και οι ήχοι δουλεύουν και η αφύπνηση και γενικά μια χαρά το κινητό εκτός από αυτά τα δύο θεματα!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Θα το δω και θα επιστρέψω!

Προς το παρών και οι ήχοι δουλεύουν και η αφύπνηση και γενικά μια χαρά το κινητό εκτός από αυτά τα δύο θεματα!

 

Μακάρι να είσαι οκ!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είσαι οκ!

 

Όλα οκ το τηλέφωνο είναι σαφώς ελαφρύτερο στη πλοήγηση του γενικά..... Πολύ καλή αναβαθμιση.... Το μόνο που υπάρχει θέμα είναι στο άνοιγμα των φωτογραφιων... Αργεί πολύ να τις δείξει καθαρά! Μπαταρία έχω χάσει σε 4 ώρες με πολύ χρήση ένα 9%

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή 55% με 2:20 οθόνη!

 

Και να σου πω και την αλήθεια δεν το θεωρώ και μεγάλο, νούμερο γιατί το Tablet (samsung tab s2) με 2Κ οθόνη μου βγάζει 8 ώρες οθόνη με 4000 μπαταρια....

Edited by zxr

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Και να σου πω και την αλήθεια δεν το θεωρώ και μεγάλο, νούμερο γιατί το Tablet (samsung tab s2) με 2Κ οθόνη μου βγάζει 8 ώρες οθόνη με 4000 μπαταρια....

 

To tablet δεν έχε gsm και data, ούτε χάνει μπαταρία σε αναμονή. Είναι εντελώς διαφορετικό πράγμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

To tablet δεν έχε gsm και data, ούτε χάνει μπαταρία σε αναμονή. Είναι εντελώς διαφορετικό πράγμα.

 

Τέλος πάντων προς το παρών στα παλιά καλά επίπεδα για μένα!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρηση...

Στο auto όταν κάνεις tap to focus γιατί δεν μένει σταθερό το κυκλάκι? Γενικά ψάχνετε....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και επίσης γενικά μετά την αναβάθμιση η διαθέσιμη μνήμη ήταν πολύ λιγότερη από ότι στη. 6..

Ώσπου σήμερα το πρωί έκανε μια μίνι αναβάθμιση λογισμικού και εντάξει πλέον είναι καλύτερα από πριν....

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρηση...

Στο auto όταν κάνεις tap to focus γιατί δεν μένει σταθερό το κυκλάκι? Γενικά ψάχνετε....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και επίσης γενικά μετά την αναβάθμιση η διαθέσιμη μνήμη ήταν πολύ λιγότερη από ότι στη. 6..

Ώσπου σήμερα το πρωί έκανε μια μίνι αναβάθμιση λογισμικού και εντάξει πλέον είναι καλύτερα από πριν....

 

Απενεργοποίησε την ανίχνευση αντικειμένου. Αυτή η επιλογή είναι για να κλειδώνει το φόκους σε ένα αντικείμενο και όταν αυτό κινείται, κινείται και το φόκους μαζί του. Καλό?? ;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...