Jump to content

Sony Xperia Z5 Compact


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω για edge θα πηγαινα αλλα εχω βαρεθει να πεταω λεφτα στα κινητα και να πουλαω τα δικα μου σε τοσο αριστη κατασταση. Σκεφτομαι με το Ζ5c, αν εχει καλη αυτονομια και οντως καλη καμερα οπως φαινεται να αραξω, καθως τωρα το Ζ3c Με καλυπτει απολυτα, αλλα σιγουρα η καλυτερη καμερα ειναι πειρασμος.

Μου φαινεται το πάχος ειναι αυτο που καταφέρνει να τιθασεύσει τον 810 σε σχέση με το αν ήταν λεπτό στα πρότυπα του μεγάλου.

Δηλαδη αναγκαίο κακό ήταν για την Sony.

 

Αν και εχω την εντύπωση οτι και στην Sony θα εκπλαγούν εκ των υστέρων για αυτο που πέτυχαν με την αυτονομια του μικρού.

 

Δεν νομίζω να το περίμεναν αυτο.

 

Αλλα ειναι η πρώτη εταιρία που καταφέρνει να τιθασεύσει τον 810 που ειναι μεγάλο επίτευγμα με τίμημα όμως το ντιζάιν και ομορφιά.

 

Όμως 810+ντιζάιν/ομορφιά/premium feeling δεν πάνε μαζί.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου φαινεται το πάχος ειναι αυτο που καταφέρνει να τιθασεύσει τον 810 σε σχέση με το αν ήταν λεπτό στα πρότυπα του μεγάλου.

Δηλαδη αναγκαίο κακό ήταν για την Sony.

 

Αν και εχω την εντύπωση οτι και στην Sony θα εκπλαγούν εκ των υστέρων για αυτο που πέτυχαν με την αυτονομια του μικρού.

 

Δεν νομίζω να το περίμεναν αυτο.

 

Αλλα ειναι η πρώτη εταιρία που καταφέρνει να τιθασεύσει τον 810 που ειναι μεγάλο επίτευγμα με τίμημα όμως το ντιζάιν και ομορφιά.

 

Όμως 810+ντιζάιν/ομορφιά/premium feeling δεν πάνε μαζί.

 

αν ειχε τα υλικα του Ζ1c μια χαρα θα τα πετυχαινε ολα μαζι..αλλα προφανως θελουν να δωσουν βαρυτητα στο μεγαλο το οποιο για οσους δεν εχουν σονυ ειναι κατι διαφορετικο και με καλυτερη αυτονομια απο S6..

Το κακο με τη σονυ ειναι οτι παντα φτιαχνει κατι ισα να φτασει τον ανταγωνισμο, ενω θα επρεπε να κοιταζει να το ξεπερναει..Σιγουρα το Ζ6 θα ειναι πολυ καλυτερο, αλλα αν προσεχε λιγο υλικα και σχεδιασμο εδω θα ειχε ενα τελειο τηλεφωνο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αν ειχε τα υλικα του Ζ1c μια χαρα θα τα πετυχαινε ολα μαζι..αλλα προφανως θελουν να δωσουν βαρυτητα στο μεγαλο το οποιο για οσους δεν εχουν σονυ ειναι κατι διαφορετικο και με καλυτερη αυτονομια απο S6..

Το κακο με τη σονυ ειναι οτι παντα φτιαχνει κατι ισα να φτασει τον ανταγωνισμο, ενω θα επρεπε να κοιταζει να το ξεπερναει..Σιγουρα το Ζ6 θα ειναι πολυ καλυτερο, αλλα αν προσεχε λιγο υλικα και σχεδιασμο εδω θα ειχε ενα τελειο τηλεφωνο.

 

Ετσι ειναι.

Πάντα κάπου το χαλάει στο τέλος ετσι ώστε να αγγίξει το τέλειο,το οποίο ουτε όμως ο ανταγωνισμός το φτάνει, διοτι συμβιβασμούς και εκεί θα κανεις όπως και να εχει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι.

Πάντα κάπου το χαλάει στο τέλος ετσι ώστε να αγγίξει το τέλειο,το οποίο ουτε όμως ο ανταγωνισμός το φτάνει, διοτι συμβιβασμούς και εκεί θα κανεις όπως και να εχει.

 

εννοειται αλλα χαθηκε αυτη την καμερα να την δωσει σε ενα compact με ιδιο σχεσιο με Ζ5? απλο ειναι.οχι παχος Ζ5, μονο σχεδιο-υλικα. τελος παντων, αναμονη να το δουμε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

3 γιγα ραμ να ειχε και θα το ειχα κανει προπαραγγελεια .

 

3 στο μικρό θα δωσει αν βάλει 4 στο μεγάλο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

3 γιγα ραμ να ειχε και θα το ειχα κανει προπαραγγελεια .

 

3 στο μικρό θα δωσει αν βάλει 4 στο μεγάλο.

 

θα δωσει 3 σιγουρα στο μελλον, αλλα και με τα 2 δεν εχει διαφορα ρε παιδες, εγω δεν εχω καταλαβει διαφορα με Ζ3 οποτε τα χειριστικα, εκτος αν παιζετε τιποτα παιχνιδια κτλ και εχουν υπερβολικες απαιτησεις.

Προσωπικα το Ζ5c θεωρω οτι υστερει σε εμφανιση αλλα μενει να το δουμε απο κοντα και σε μπαταρια οπου τα νουμερα στο gsmarena ειναι πιο κατω και απο Ζ1c και δε μου κολλανε, καθως το Ζ5 το εχει ιδιο ή και καλυτερο τη στιγμη που απεχουν 200mha, και εχοντας αυξησει το μεγεθος της απο το Ζ3c στο Ζ5c ενω απο Ζ3 σε Ζ5 εχει μικρυνει, αρα κατι δεν κολλαει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα 2 τα θεωρω αρκετα για άψογη εμπειρία χρήσης.

Εδω το m8 με τα 2 ουδέποτε αισθάνθηκα οτι ειναι πιο αργο απο z3/edge με τα 3gb.

Ποσο μάλλον που το μικρό z5 εχει πολυ πιο δυνατό CPU-GPU σε σχέση με τον 801.

 

Και η Sony πλέον φημίζεται για την πολυ καλή υλοποίηση λογισμικού.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

πιο πολυ ψυχολογικο θα ηταν για εμας και μαρκετινγκ γι αυτην.

αμα παει με την λογικη αυτη ... ουτε 810 χρειαζοταν..

Link to comment
Share on other sites

πιο πολυ ψυχολογικο θα ηταν για εμας και μαρκετινγκ γι αυτην.

αμα παει με την λογικη αυτη ... ουτε 810 χρειαζοταν..

 

σιγουρα νιωθεις οτι κανεις μεγαλυτερη αναβαθμιση αν φυγεις απο ενα κινητο που ηδη εχει 2GB ram.

Αλλα οταν χαλαει τη μπαταρια τι να τα κανεις τα αλλα, πραγματικα ειμαι πολυ περιεργος να το δουμε αυτο το κινητο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα νιωθεις οτι κανεις μεγαλυτερη αναβαθμιση αν φυγεις απο ενα κινητο που ηδη εχει 2GB ram.

Αλλα οταν χαλαει τη μπαταρια τι να τα κανεις τα αλλα, πραγματικα ειμαι πολυ περιεργος να το δουμε αυτο το κινητο..

Πάντως στο review του guardian ήταν πολυ ευχαριστημένοι.

Δεν μου φαινεται ψέμματα η μπαρούφες να γράφουν.

2700 μπαταρια με 720p οθονη στις 4.6 δεν ειναι συνηθισμένο απο άλλους που βάζουν μικρότερη και σε μεγαλύτερες οθόνες και αναλύσεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο review του guardian ήταν πολυ ευχαριστημένοι.

Δεν μου φαινεται ψέμματα η μπαρούφες να γράφουν.

2700 μπαταρια με 720p οθονη στις 4.6 δεν ειναι συνηθισμένο απο άλλους που βάζουν μικρότερη και σε μεγαλύτερες οθόνες και αναλύσεις.

 

το ειδα και εγω το review και λεει οτι βγαζει 3 ημερες, κατι λογικο αν σκεφτεις οτι το Ζ3c βγαζει 2 ανετα και εδω εχουμε αυξημενη χωρητικοτητα.

Αν τα δουμε λογικα και σε σχεση με Ζ3 τα πραγματα, το Ζ3 με το Ζ3c εχουν 3100 και 2600 και πιανουν περιπου ιδιους χρονους.

Τα Ζ5 και Ζ5c εχουν 2900 και 2700 αντιστοιχα μπαταριες, δηλαδη στο μεγαλο τη μικραινει και στο μικρο τη μεγαλωνει, εχουν και τα 2 το ιδιο h/w σε σχεση με τα Ζ3, δηλαδη δεν ειναι οτι πηγαμε σε αλλη οθονη στο μικρο, πηγαμε σε ακριβως αναλογες καταστασεις, και μας το δινει το μικρο να βγαζει το ιδιο ή και χειροτερο απο το μεγαλο Ζ5, πραγμα μη λογικο..

Ας ελπισουμε το αρθρο του guardian Λοιπον να πεφτει μεσα, αν και ειναι κριμα για το Ζ5 το οποιο λεει ξεκαθαρα οτι 2η μερα δε βγαζει ευκολα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το ειδα και εγω το review και λεει οτι βγαζει 3 ημερες, κατι λογικο αν σκεφτεις οτι το Ζ3c βγαζει 2 ανετα και εδω εχουμε αυξημενη χωρητικοτητα.

Αν τα δουμε λογικα και σε σχεση με Ζ3 τα πραγματα, το Ζ3 με το Ζ3c εχουν 3100 και 2600 και πιανουν περιπου ιδιους χρονους.

Τα Ζ5 και Ζ5c εχουν 2900 και 2700 αντιστοιχα μπαταριες, δηλαδη στο μεγαλο τη μικραινει και στο μικρο τη μεγαλωνει, εχουν και τα 2 το ιδιο h/w σε σχεση με τα Ζ3, δηλαδη δεν ειναι οτι πηγαμε σε αλλη οθονη στο μικρο, πηγαμε σε ακριβως αναλογες καταστασεις, και μας το δινει το μικρο να βγαζει το ιδιο ή και χειροτερο απο το μεγαλο Ζ5, πραγμα μη λογικο..

Ας ελπισουμε το αρθρο του guardian Λοιπον να πεφτει μεσα, αν και ειναι κριμα για το Ζ5 το οποιο λεει ξεκαθαρα οτι 2η μερα δε βγαζει ευκολα..

Η διαφορά ειναι στην θερμότητα και στην χωρητικότητα μαζί.

Τα 2900 του μεγάλου ειναι λιγα μπρος τα 3200-3100 των z2/3

Και η θερμότητα του μεγάλου ροκανίζει την μπαταρια πιο γρήγορα.

Γνωστό οτι θερμότητα=εχθρός της μπαταρίας.

 

Νομίζω το πάχος του μικρού απο άποψη ντιζάιν χάνει,αλλα κερδίζει ταυτόχρονα να τιθασεύσει τον επεξεργαστή και να διατηρεί την συσκευή πιο δροσερή.

 

Αυτα τα 2 ειναι το 90% της διαφοράς μεταξύ τους.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά ειναι στην θερμότητα και στην χωρητικότητα μαζί.

Τα 2900 του μεγάλου ειναι λιγα μπρος τα 3200-3100 των z2/3

Και η θερμότητα του μεγάλου ροκανίζει την μπαταρια πιο γρήγορα.

Γνωστό οτι θερμότητα=εχθρός της μπαταρίας.

 

Νομίζω το πάχος του μικρού απο άποψη ντιζάιν χάνει,αλλα κερδίζει ταυτόχρονα να τιθασεύσει τον επεξεργαστή και να διατηρεί την συσκευή πιο δροσερή.

 

Αυτα τα 2 ειναι το 90% της διαφοράς μεταξύ τους.

 

Συμφωνοι, αλλα γιατι εδωσε χρονους πιο κατω απο το Ζ5 δεν μπορω να το καταλαβω, για μενα ηταν παραγοντας αποριψης του κινητου, ενω στην πραξη 2 πραγματα ισχυουν.. ή το Ζ5 ειναι πολυ πιο κατω και δεν το λεει ή το Ζ5c ειναι πολυ πιο πανω, αρα κοντα στο Ζ3c και κακως το δινει τοσο κατω.Επισης παιζει ρολο και η εκδοση λογισμικου που φοραγε οταν εγινε η μετρηση η οποια φανταζομαι και για τις 2 συσκευες δε βοηθησε πολυ αν κρινω απο το 5.1.1 του Ζc.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνοι, αλλα γιατι εδωσε χρονους πιο κατω απο το Ζ5 δεν μπορω να το καταλαβω, για μενα ηταν παραγοντας αποριψης του κινητου, ενω στην πραξη 2 πραγματα ισχυουν.. ή το Ζ5 ειναι πολυ πιο κατω και δεν το λεει ή το Ζ5c ειναι πολυ πιο πανω, αρα κοντα στο Ζ3c και κακως το δινει τοσο κατω.Επισης παιζει ρολο και η εκδοση λογισμικου που φοραγε οταν εγινε η μετρηση η οποια φανταζομαι και για τις 2 συσκευες δε βοηθησε πολυ αν κρινω απο το 5.1.1 του Ζc.

 

Μου φαινεται οτι ουτε οι ίδιοι ξέρουν τι τους γίνεται και απλά βάζουν κάποια νούμερα ειτε εσκεμμένα ειτε απο τύχη και στο περίπου :lol:

Λογικα εντός τον επόμενων ημερών θα δούμε περισσότερα review τύπου αξιόπιστων Notebookcheck μιας και Αγγλία το μικρό ειναι πλέον διαθέσιμο μέσω παροχων κινητής.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω πάντως να μην το φέρουν σύντομα Ελλάδα γιατι θα μας βάλει σε εξοδα.. ;-)
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω πάντως να μην το φέρουν σύντομα Ελλάδα γιατι θα μας βάλει σε εξοδα.. ;-)

 

αν δεν ειναι ασχημο απο κοντα το εχω χτυπησει, δεν με πειθουν τα ασχημα νουμερα στο gsmarena, Και θεωρω οτι θα ειναι ιδανικη συσκευη καθως ειναι σε ολα μια βελτιωμενη εκδοση του Ζ3c και κυριως στην καμερα..αρκει βεβαια να μας αρεσει απο κοντα. Θα περιμενω τις πρωτες εντυπωσεις απο τους βιαστικους ομως δεν βλεπω και εγω να κρατιεμαι πολυ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αν δεν ειναι ασχημο απο κοντα το εχω χτυπησει, δεν με πειθουν τα ασχημα νουμερα στο gsmarena, Και θεωρω οτι θα ειναι ιδανικη συσκευη καθως ειναι σε ολα μια βελτιωμενη εκδοση του Ζ3c και κυριως στην καμερα..αρκει βεβαια να μας αρεσει απο κοντα. Θα περιμενω τις πρωτες εντυπωσεις απο τους βιαστικους ομως δεν βλεπω και εγω να κρατιεμαι πολυ.

 

 

Και εγω πιο πολυ αυτο θελω να το δω από κοντά και μετα απο κανέναν μήνα να το πάρω αν όλα λειτουργούν καλώς.μπαταρία και αδιαβροχοποιηση οομολογώ μου ελειψαν , και είναι ο λόγος που το κοιταω.αν έχει και μια καλυτερη κάμερα απο τα προηγούμενα θα ήταν το τέλειο για μενα.αν και προσωπικα , τα πρώτα δεν συγκρίνονται με το δεύτερο τελικά :-)

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Και εγω πιο πολυ αυτο θελω να το δω από κοντά και μετα απο κανέναν μήνα να το πάρω αν όλα λειτουργούν καλώς.μπαταρία και αδιαβροχοποιηση οομολογώ μου ελειψαν , και είναι ο λόγος που το κοιταω.αν έχει και μια καλυτερη κάμερα απο τα προηγούμενα θα ήταν το τέλειο για μενα.αν και προσωπικα , τα πρώτα δεν συγκρίνονται με το δεύτερο τελικά :-)

 

ποια πρωτα?

Εγω εχω εθιστει στην αδιαβροχοποιηση και στη μπαταρια.. καμια φορα μου βγαζει μια μερα το Ζ3c αν το χρησιμοποιησω πολυ και απορω ποσο θα μου εβγαζαν τα αλλα..εχω χρονια να κρατησω αλλη μαρκα για μερες.

 

Κατα τα αλλα, προχθες εφτιαξα ενα timelapse στη μονεμβασια με φοντο το καστρο και θεμα τα συνεφα που πυκνωναν και επιασε βροχη...με το κινητο φυσικα εξω μεχρι να σταματησει η βροχη, μιση ωρα επαιρνε εικονες.. Πως να αλλαξεις εταιρεια μετα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ποια πρωτα?

Εγω εχω εθιστει στην αδιαβροχοποιηση και στη μπαταρια.. καμια φορα μου βγαζει μια μερα το Ζ3c αν το χρησιμοποιησω πολυ και απορω ποσο θα μου εβγαζαν τα αλλα..εχω χρονια να κρατησω αλλη μαρκα για μερες.

 

Κατα τα αλλα, προχθες εφτιαξα ενα timelapse στη μονεμβασια με φοντο το καστρο και θεμα τα συνεφα που πυκνωναν και επιασε βροχη...με το κινητο φυσικα εξω μεχρι να σταματησει η βροχη, μιση ωρα επαιρνε εικονες.. Πως να αλλαξεις εταιρεια μετα?

 

Ναι δεν τα είπα καλά.εννοουσα αδιαβροχοποιηση και μπαταρία,στα υπόλοιπα σε νιώθω. Επίσης δεν θα ήθελες να μάθεις πόσο θα σου έβγαζαν άλλες συσκευές με την ίδια χρηση :-) Και εγώ σονακιας ειμαι και μετα απο καιρό αλλαξα μονο και μονο για την κάμερα.Αλλά κατάλαβα πως η μπαταρία είναι βασικότερο, το μονο που με φοβίζει λίγο είναι οι νέοι όροι για το αδιάβροχο των συσκευών .

 

Σρυ για το οφτοπικ :-)

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν τα είπα καλά.εννοουσα αδιαβροχοποιηση και μπαταρία,στα υπόλοιπα σε νιώθω. Επίσης δεν θα ήθελες να μάθεις πόσο θα σου έβγαζαν άλλες συσκευές με την ίδια χρηση :-) Και εγώ σονακιας ειμαι και μετα απο καιρό αλλαξα μονο και μονο για την κάμερα.Αλλά κατάλαβα πως η μπαταρία είναι βασικότερο, το μονο που με φοβίζει λίγο είναι οι νέοι όροι για το αδιάβροχο των συσκευών .

 

Σρυ για το οφτοπικ :-)

 

εγω δεν ειμαι σονακιας αλλα στις αλλες μαρκες παντα κατι με χαλαει πιο πολυ, πχ samsung δεν αντεχω το μενου τους και μεχρι S5 δε μαρεσαν, το S6 θα το επαιρνα ισως. htc μετα το Μ7 δεν θεωρω οτι ειναι καλυτερες οι συσκευες απο σονυ με τα κριτηρια που εχουμε, LG εχει η κοπελα μου το G2mini Και ορκιστηκα να μην παρω ποτε, πιο τραγικο μενου δεν εχω ξανα δει, ασυμβατοτητες και γενικα ηλιθια προβληματα (δεν τα αναφερω γιατι ειμαστε off topic), αι φον για κανεναν λογο με τοσες ελλειψεις, αρα μενει σονυ που μονο καμερα δεν εχει τελεια, σε ολα τα αλλα σκιζει.

 

Οσο για τους νεους ορους, εγω φιλες με το που το παρω, το βαζω στο νερο εφοσον δε δω κανα εξωτερικο προβλημα και θα το αφησω μεσα λιγη ωρα, θα το χρησιμοποιησω να βγαλω φωτο κτλ και αν βγαλει βλαβη το στελνω doa. αν θελουν ας μη μου το αντικαταστησουν. οι οροι ειναι ξεκαθαροι και σε καλυπτουν. εκτος αν σου εχουν βαλει καμερα και παρακολουθουν τι κανεις.

Σου δινει πιστοποιησεις για 1,5 μετρο γλυκο νερο, αν μπασει θα πω οτι επεσε ποτηρι πανω.. απλα πραγματα, εξαλλου δε θα κανω χρηση εκτος προδιαγραφων

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονή δειγμάτων κάμερας από χρήστες.

 

Πολύ καλύτερο μου φαίνεται απο το Ζ3 Compact στη φωτογραφία:):

https://photos.google.com/share/AF1QipM85srM0rB6jF40Wn35XvGIyafeQj9CTS1dLXXJx70TWbSLxzex95oQMQMr7ZzWww?key=ZE1uemt0cm1LWGd2SWJfUkg1Vi1hTUd2S20zYklB

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι φωτογραφίες είναι παρμένες από αυτό το άρθρο:

https://www.androidpit.com/sony-xperia-z5-compact-review

Link to comment
Share on other sites

Ας περιμένουμε από δικούς μας χρήστες και να δούμε και σ2ε χαμηλό φωτισμό... Μέρα όλα καλά βγάζουν.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...