Jump to content

Sony Xperia Z5 Compact


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω πολυ νικο αλα εγω απο τα t200 sony ericsson ειμαι σε sony και περα απο το μπριζακι που ειχε θεμα στην σειρα k/c/w απο τα κινητα της υπογραφης μου δεν ειχα ποτε προβλημα οχι δεν ζηταω τελειες φοτογραφιες για αυτο εχω και την φοτογραφικη μου μηχανη της olympus ef-47 14mp απλως ειπα μιας και θελω να αλαξω το Ζ και σταματησε η υποστηριξη του κιολας μια χαρα δουλευει δοξα τον θεο αλα ειπα να παρω το z5c οστε να ειναι τα ιδια σχεδον σε μεγεθος ωστε μην εχω z5 και Ζ μαζι στην ιδια τσεπη που λεμε ακομα και τωρα η αυτονομια του Ζ μετα απο δυο χρονια με καλυπτει την βγαζει την ημερα εγω internet Μπενω μονο απο το κινητο μιλαω λιγο τραβαω και μια φοτογραφια δεν κανω κατι τρελο λιγο απο ολα

 

Παρτο και δε θα θες να το αλλαξεις με τιποτα. Για μενα βεβαια αξιζει και το Ζ3c στα λεφτα που εχει, αν δε σε νοιαζει τοσο η καμερα, αλλα και το Ζ5c πιστευω θα βγαζει καλη αυτονομια. Δυστυχως δεν μας εχει πει καποιος πως παει ,καθως ειναι ερωτημα ο 810 με τη μικρη αυξηση χωρητικοτητας..Απο ο,τι λενε πρεπει ναναι ενα 10% πιο κατω απο το Z3c αλλα φοβαμαι μηπως σε χρηση ζεσταινεται το Ζ5c και ρουφαει αρκετα παραπανω μπαταρια. Οχι οτι ειναι κακο σε αυτονομια το κινητο, απλα δεν ξερω ποσο κατω ειναι απο τον προκατοχο εαν ειναι για σενα κριτηριο αυτο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είχα δεν είχα, το έκανα...

Η σύζυγος αποτελείωσε το δύσμοιρο S4 mini της και χρειαζόταν κάτι για αντικατάσταση, οπότε το (παλιό μου πλέον) Z3c θα της έρθει ως σημαντική αναβάθμιση. Αγόρασα λοιπόν το λευκό Z5c και προσπαθώ να βρώ τις διαφορές...

Αρχικά είναι πιο τετραγωνισμένο. Οι συνολικές διαστάσεις είναι ίδιες αλλά λείπει η καμπυλότητα στην ακμή και στις 4 γωνίες του Ζ5c.

Η αίσθηση-βάρος στο χέρι επίσης ίδια.

Λοιπές λεπτομέρειες-διαφορές θα αναφέρω με την χρήση του...

Link to comment
Share on other sites

Είχα δεν είχα, το έκανα...

Η σύζυγος αποτελείωσε το δύσμοιρο S4 mini της και χρειαζόταν κάτι για αντικατάσταση, οπότε το (παλιό μου πλέον) Z3c θα της έρθει ως σημαντική αναβάθμιση. Αγόρασα λοιπόν το λευκό Z5c και προσπαθώ να βρώ τις διαφορές...

Αρχικά είναι πιο τετραγωνισμένο. Οι συνολικές διαστάσεις είναι ίδιες αλλά λείπει η καμπυλότητα στην ακμή και στις 4 γωνίες του Ζ5c.

Η αίσθηση-βάρος στο χέρι επίσης ίδια.

Λοιπές λεπτομέρειες-διαφορές θα αναφέρω με την χρήση του...

 

οκ περιμενουμε καλοριζικο το Ζ5c και καλη χρονια

Link to comment
Share on other sites

Είχα δεν είχα, το έκανα...

Η σύζυγος αποτελείωσε το δύσμοιρο S4 mini της και χρειαζόταν κάτι για αντικατάσταση, οπότε το (παλιό μου πλέον) Z3c θα της έρθει ως σημαντική αναβάθμιση. Αγόρασα λοιπόν το λευκό Z5c και προσπαθώ να βρώ τις διαφορές...

Αρχικά είναι πιο τετραγωνισμένο. Οι συνολικές διαστάσεις είναι ίδιες αλλά λείπει η καμπυλότητα στην ακμή και στις 4 γωνίες του Ζ5c.

Η αίσθηση-βάρος στο χέρι επίσης ίδια.

Λοιπές λεπτομέρειες-διαφορές θα αναφέρω με την χρήση του...

 

ειμαι πολυ περιεργος για αυτονομια. Θα ηθελα την αποψη σου αφου ειχες το Ζ3c που ειχε την κορυφαια ολων των κινητων (των νορμαλ κινητων, δεν μιλαω για 5,5-6"). Επισης θα θελαμε την εντυπωση σου στην ταχυτητα. λενε πολλοι οτι μπορει ναναι και πιο αργο απο τον προκατοχο (για να μην υπερθερμαινεται ο επεξεργαστης) και τελος τις εντυπωσεις σου απο φωτο και φλας, καθως και το 2ο ηταν αδυναμο..αλλα βελτιωμενο απο Ζ1c.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ειμαι πολυ περιεργος για αυτονομια. Θα ηθελα την αποψη σου αφου ειχες το Ζ3c που ειχε την κορυφαια ολων των κινητων (των νορμαλ κινητων, δεν μιλαω για 5,5-6"). Επισης θα θελαμε την εντυπωση σου στην ταχυτητα. λενε πολλοι οτι μπορει ναναι και πιο αργο απο τον προκατοχο (για να μην υπερθερμαινεται ο επεξεργαστης) και τελος τις εντυπωσεις σου απο φωτο και φλας, καθως και το 2ο ηταν αδυναμο..αλλα βελτιωμενο απο Ζ1c.

 

Ακόμα είμαι σε (τεμπέλικη) διαδικασία σεταρίσματος. Η ταχύτητα δεν μου φαίνεται χαμηλότερη από το Z3c, αλλά δεν το έχω ζορίσει κιόλας. Χτες, με το που το πρωτο-άνοιξα πέρασα μια αγχωτική βραδιά, καθώς δεν ήθελε με τίποτε να συνδεθεί με το wifi στο σπίτι. Μια έβγαζε θαυμαστικό, μια συνδεόταν αλλά δεν κατέβαζε... Με 3G-4G επίσης δεν μπορούσε να κάνει τίποτε, σε σημείο που να νομίσω ότι υπάρχει hw πρόβλημα και να κάνω σκέψεις για DOA επιστροφή... Ως και factory reset έκανα. Τελικά πήγα σε ένα ανοικτό hotspot όπου και συνδέθηκε αμέσως, έκανε ένα update 220Mb, κατέβασε και τις ρυθμίσεις της Wind και όλα έκτοτε δουλεύουν ρολόι...

 

Έβαλα tempered glass μπρος-πίσω και έχω την εντύπωση ότι το κινητό είναι ακόμη πιο γλυστερό από το ήδη επικίνδυνο σε αυτόν τον τομέα Z3c. Η ακμή του, που είναι πιο επίπεδη, κάνει πιο δύσκολο το να σηκώσεις το κινητό από πχ. ένα τραπέζι. Οι δύο διαστάσεις είναι ίδιες και το πάχος απειροελάχιστα μεγαλύτερο, αλλά η αίσθηση στο χέρι είναι ότι κρατάς ένα λίγο μεγαλύτερο και λίγο βαρύτερο κινητό. Α, και το tempered glass που έβαλα θα έπρεπε να είναι 1-2 χιλιοστά μεγαλύτερο σε μήκος και πλάτος καθώς αφήνει σχετικά μικρο κομμάτι ακάλυπτο ... Αν θέλετε αναφέρω και από που (eBay) το πήρα, αν και θα κάνω και εκεί παράπονα.

 

Νομίζω ότι στη χρήση ανεβάζει θερμοκρασία πιο εύκολα από ότι θα περίμενε κανείς... Δεν έχω όμως ακόμα ενεργοποιημένη την Stamina, που σίγουρα θα βοηθά σε αυτόν τον τομέα, και επίσης είναι πολύ νωρίς για κρίση της μπαταρίας. Πάντως από χτές το βράδυ στις 21.00 που το έβγαλα από (την 1η) φόρτιση, με update, factory reset, σεταρισμα κλπ το ξαναβαλα στο φορτιστή πριν λίγο (20.30) με 7%.

 

Νεότερα με την χρήση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια πρωτα απ'ολα!

 

Απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του Z5 compact και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ θετικες.Καταρχας το κινητο παει πραγματικα σφαιρα και δεν δειχνει να κολλαει μεχρι στιγμης που του εχω αλλαξει τα φωτα σημερα.Το Design του μου αρεσει αρκετα το πισω μερος, ακομα και το πλαινο που ειναι πλαστικο δεν με χαλαει.Το μεγεθος του ειναι πολυ βολικο, γι' αυτους που προτιμουν μικρες διαστασεις,και γενικοτερα η αισθηση του κινητου ειναι αρκετα καλη.Το μονο μεινοεκτημα που εχω εντοπισει ειναι το φλας που ειναι πολυ αδυναμο.Απο κει και περα εχω μια απορια : Απο τι υλικο ειναι η οθονη;Για καποιο λογο μου φαινεται οτι ειναι απο πλαστικο,αν μπορει καποιος ας με διαφωτισει :O

 

Αυτα για την ωρα οτιδηποτε νεοτερο θα τα πουμε παρακατω :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια πρωτα απ'ολα!

 

Απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του Z5 compact και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ θετικες.Καταρχας το κινητο παει πραγματικα σφαιρα και δεν δειχνει να κολλαει μεχρι στιγμης που του εχω αλλαξει τα φωτα σημερα.Το Design του μου αρεσει αρκετα το πισω μερος, ακομα και το πλαινο που ειναι πλαστικο δεν με χαλαει.Το μεγεθος του ειναι πολυ βολικο, γι' αυτους που προτιμουν μικρες διαστασεις,και γενικοτερα η αισθηση του κινητου ειναι αρκετα καλη.Το μονο μεινοεκτημα που εχω εντοπισει ειναι το φλας που ειναι πολυ αδυναμο.Απο κει και περα εχω μια απορια : Απο τι υλικο ειναι η οθονη;Για καποιο λογο μου φαινεται οτι ειναι απο πλαστικο,αν μπορει καποιος ας με διαφωτισει :O

 

Αυτα για την ωρα οτιδηποτε νεοτερο θα τα πουμε παρακατω :D

Η Sony βάζει dragontrail glass στα κινητά της. Είναι πιο εύκαμπτο γυαλί από το gorilla και σου δίνει αυτή την αίσθηση, αλλά είναι πολύ ανθεκτικό.

Link to comment
Share on other sites

Η Sony βάζει dragontrail glass στα κινητά της. Είναι πιο εύκαμπτο γυαλί από το gorilla και σου δίνει αυτή την αίσθηση, αλλά είναι πολύ ανθεκτικό.

 

παντως στο edge με gorilla 4 γρατζουναει για πλακα, αντιθετα της σονυ δεν εχω διαπιστωσει κατι τετοιο παρολο οτι τοσα χρονια δε μας λεει τι γυαλι βαζει. Λογικα ειναι dragontrail αλλα συνηθως δεν ελεγε.

Αναμενουμε εντυπωσεις απο τα compact, πολλες αγορες βλεπω αυτες τις ημερες και θα εχουμε εικονα τις επομενες επιτελους!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια πρωτα απ'ολα!

 

Απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του Z5 compact και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ θετικες.Καταρχας το κινητο παει πραγματικα σφαιρα και δεν δειχνει να κολλαει μεχρι στιγμης που του εχω αλλαξει τα φωτα σημερα.Το Design του μου αρεσει αρκετα το πισω μερος, ακομα και το πλαινο που ειναι πλαστικο δεν με χαλαει.Το μεγεθος του ειναι πολυ βολικο, γι' αυτους που προτιμουν μικρες διαστασεις,και γενικοτερα η αισθηση του κινητου ειναι αρκετα καλη.Το μονο μεινοεκτημα που εχω εντοπισει ειναι το φλας που ειναι πολυ αδυναμο.Απο κει και περα εχω μια απορια : Απο τι υλικο ειναι η οθονη;Για καποιο λογο μου φαινεται οτι ειναι απο πλαστικο,αν μπορει καποιος ας με διαφωτισει :O

 

Αυτα για την ωρα οτιδηποτε νεοτερο θα τα πουμε παρακατω :D

 

Συνονόματε, ποιό χρώμα πήρες; Γνωρίζει κανείς μήπως είναι διαφορετικό το υλικό της πλαϊνής επιφάνειας ανάλογα με το χρώμα; Διότι το μεγαλύτερο μειονέκτημα που έχω διαπιστώσει, είναι το πόσο πολύ γλιστράει η πλαϊνή επιφάνεια, στο άσπρο που πήρα εγώ, σε εκνευριστικό βαθμό...

 

...

Ακόμη πιο εκνευριστικό είναι ότι η εφαρμογή των επαφών ΔΕΝ κάνει συγχρονισμό με τις επαφές του Facebook και του Linkedin. Που σημαίνει ότι δεν μπορείς να έχεις την εικόνα της επαφής ούτε τα πιθανά εξτρα τηλέφωνα και μαιλ που αναφέρονται εκεί.

 

Έχω αρχίσει να μετανιώνω...

Edited by nikosdoc
Link to comment
Share on other sites

Συνονόματε, ποιό χρώμα πήρες; Γνωρίζει κανείς μήπως είναι διαφορετικό το υλικό της πλαϊνής επιφάνειας ανάλογα με το χρώμα; Διότι το μεγαλύτερο μειονέκτημα που έχω διαπιστώσει, είναι το πόσο πολύ γλιστράει η πλαϊνή επιφάνεια, στο άσπρο που πήρα εγώ, σε εκνευριστικό βαθμό...

 

...

Ακόμη πιο εκνευριστικό είναι ότι η εφαρμογή των επαφών ΔΕΝ κάνει συγχρονισμό με τις επαφές του Facebook και του Linkedin. Που σημαίνει ότι δεν μπορείς να έχεις την εικόνα της επαφής ούτε τα πιθανά εξτρα τηλέφωνα και μαιλ που αναφέρονται εκεί.

 

Έχω αρχίσει να μετανιώνω...

 

Καλησπερα φιλε,το ασπρο χρωμα εχω και εγω και μπορω να πω οτι δεν αισθανομαι να μου γλιστραει καθολου,επισης δεν νομιζω να αλλαζει το υλικο αναλογα το χρωμα.Τωρα οσο αναφορα τα αλλα μπορει να τα βελτιωσει η sony με τις ενημερωσεις.Οσο αναφορα την αποδοση του κινητου εχεις κανενα θεμα μεχρι στιγμης;

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο κάνεις συγχρονισμό της εφαρμογής των επαφών με το Facebook;

 

Με το xperia Facebook έκανες και λένε ότι στο Ζ5 δεν υπάρχει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο κάνεις συγχρονισμό της εφαρμογής των επαφών με το Facebook;

 

Με το xperia Facebook έκανες και λένε ότι στο Ζ5 δεν υπάρχει.

 

Έψαξα και συνέκρινα το μενου του Ζ3c & του Ζ5c. Είναι ακριβώς ίδια, και έχουν την επιλογή στις επαφές-ρυθμίσεις-λογαριασμοί & συγχρονισμός να ενεργοποιηθεί ο συγχρονισμός. Απλώς στο Ζ3c ο συγχρονισμός έχει ήδη γίνει και τον κρατάει. Στο Ζ5c δεν τον κάνει. Από το support forum του Z5c είδα ότι το πρόβλημα ξεκίνησε τον Οκτώβριο και ίσως οφείλεται στην εφαρμογή του Fb (έτσι λένε τουλάχιστον εκεί...). Ίσως σε κάποιο επόμενο update...

 

Καλησπερα φιλε,το ασπρο χρωμα εχω και εγω και μπορω να πω οτι δεν αισθανομαι να μου γλιστραει καθολου,επισης δεν νομιζω να αλλαζει το υλικο αναλογα το χρωμα.Τωρα οσο αναφορα τα αλλα μπορει να τα βελτιωσει η sony με τις ενημερωσεις.Οσο αναφορα την αποδοση του κινητου εχεις κανενα θεμα μεχρι στιγμης;

 

Το τηλέφωνο, στην περιορισμένη χρήση που του έχω κάνει μέχρι στιγμής, είναι καλό. Θέλω να επιβεβαιώσω μία υποψία που έχω για την ευαισθησία του wifi του.

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεις το fb σαν εφαρμογή με το Facebook στο xperia που έσκασε αφού έβαζες τα στοιχεία σου στην εφαρμογή fb και συγχρονιζε επαφές και ημερολόγιο. Τωρα μάλλον αυτό λείπει από Ζ5.

Όσο για wifi γενικά τα τελευταία σονυ έχουν τρομερή εμβέλεια πλέον. Ελπίζω ναναι και το Ζ5 έτσι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεις το fb σαν εφαρμογή με το Facebook στο xperia που έσκασε αφού έβαζες τα στοιχεία σου στην εφαρμογή fb και συγχρονιζε επαφές και ημερολόγιο. Τωρα μάλλον αυτό λείπει από Ζ5.

Όσο για wifi γενικά τα τελευταία σονυ έχουν τρομερή εμβέλεια πλέον. Ελπίζω ναναι και το Ζ5 έτσι.

 

Την εφαρμογή Xperia με Facebook που υπάρχει στο Ζ3c όντως δεν την βρίσκω στο Z5c. Τώρα, για ποιό λόγο δεν την έβαλαν και από πάνω λένε ότι φταίει το Fb... ο Θεός και η sonyψυχή τους... Είναι πάντως πισογύρισμα και φαίνεται ότι υπάρχει πρόβλημα με τους συγχρονισμούς αφού και με το LinkedIn υπάρχει θέμα...

 

(Άραγε, αφού Ζ3c & Z5c έχουν την ίδια έκδοση Android 5.1.1 αν βρω κάπου το apk της Xperia with Facebook και το περάσω, θα δουλέψει;;; Το έχει κανένας να μου το στείλει; Που θα μπορούσα να το βρω;;; )

 

Όσο για το wifi, επειδή έχω άμεση σύγκριση με το Z3c, για αυτό λέω να περιμένω λιγάκι για να πω τη γνώμη μου για την λήψη του. Όπως και για τη λήψη του σήματος κινητής, η οποία συνήθως είναι από τα δυνατά σημεία της Sony...

Link to comment
Share on other sites

οταν βρεις χρονο κανε μας και μια συγκριση μεταξυ τους να δουμε τι παιζει

 

Γρήγορη απάντηση: Αν δε χαλούσε το κινητό της γυναίκας μου δεν θα το έπαιρνα...

Τώρα ψάχνω τις λεπτομέρειες για να γίνουν πιο εύπεπτα τα €425...

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη απάντηση: Αν δε χαλούσε το κινητό της γυναίκας μου δεν θα το έπαιρνα...

Τώρα ψάχνω τις λεπτομέρειες για να γίνουν πιο εύπεπτα τα €425...

 

Γενικα απο τις απαντησεις σου δεν σε βλεπω δικαιομενο,εμενα παντως μου φαινεται καλο εδω και 2 μερες που το χειριζομαι

Link to comment
Share on other sites

να πω και γω την αποψη μου μετα απο ενα μηνα χρησης και πρωην κατοχος Ζ,Ζ1C,Z3,Z3C....

οθονη στα ιδια επιπεδα με τα προηγουμενα μοντελα αρκετα καλη και ξεκουραστη δεν νομιζω να σε χαλαει κατι σε αυτη την οθονη...

αρκετα καλοβολο στο χερι και στην τσεπη και κυριως μετα τις παντοφλες που ειχα (note 4, mate 7) μου φαινεται παιχνιδακι και τελικα αυτο πρεπει να ειναι το μεγεθος ενος κινητου...

δαχτυλικο αποτυπωμα απο τα καλυτερα και πιο γρηγορα...

καμερα φοβερη στην μερα, ικανοποιητικη την νυχτα...μπροστινη καμερα μονο για μερα νυχτα δεν την παλευει....φωτο με φλας νυχτα υπεροχη ,πολυ καλη διαχυση του φλας χωρις γυαλαδες κτλ...

ηχεια στερεο παρα πολυ καλα αντιθετα στο z3 που ειχα ηταν πολυ χαλια και παραμορφωναν

μπαταρια βελτιωνεται οσο παει...μου βγαζει 1μιση μερα με αρκετη χρηση και συνεχομενο wifi...

το spectre χρωμα ειναι πολυ ομορφο ενα μαυρο ματ ανθρακι με πολυ καλη και ποιοτικη αισθηση..

lagaρισματα δεν ειχα μεχρι στιγμης το λειτουργικο της sony δουλευει αψογα και γενικα παντα αωογα δουλευε να πω την αληθεια ...πριν λιγο καιρο που αφησα το note 4c γι αυτο ειχα λιωσει στα κολληματα...

θα μου πειτε τωρα αρνητικα δεν εχει?? η αληθεια ειναι πως αν σας βολευει το μεγεθος της οθονης κτλ οχι δεν εχει ...τα 2gb ram ρολαρουν τελεια το λειτουργικο και δεν ειχα κανενα αλλο θεμα μεχρι στιγμης σαν αρνητικο...

και για να μην νομιζετε οτι διαφημιζω την sony το τελευταιο εξαμηνο ειχα lg g4,note 4,iphone 6,mate 7,z3,lumia 930,s6

παραθετω και μερικες φωτο

 

 

http://img198.imagevenue.com/loc579/th_13730_20151205_172828_HDR_122_579lo.jpghttp://img104.imagevenue.com/loc540/th_13738__20160102_003959_pp_122_540lo.JPGhttp://img7.imagevenue.com/loc489/th_13742_DSC_00041_122_489lo.JPGhttp://img101.imagevenue.com/loc167/th_13745_20151208_193830_122_167lo.jpg

Edited by devilos
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα κατι καθετες μπλε γραμμες στην οθονη του κινητου που δεν φαινονται σε ολες τις συνθηκες,μονο οταν υπαρχει ενα συγκεκριμενο φως, και κυριως στο μαυρο του τηλεφωνου(οταν ειναι κλειστο δηλαδη).Υπαρχει ενα αναλογο αρθρο στο site που λεει οτι ειναι φυσιολογικο σε ορισμενες οθονες,απλως να μου πειτε αν το εχει παρατηρησει και καποιος αλλος εδω.Βαζω και φωτογραφιες πιο κατω να δειτε

http://imageshack.com/a/img911/9707/QmH8ti.jpg

http://imageshack.com/a/img903/6595/eMr3Ku.jpg

Edited by Nikosskk
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα κατι καθετες μπλε γραμμες στην οθονη του κινητου που δεν φαινονται σε ολες τις συνθηκες,μονο οταν υπαρχει ενα συγκεκριμενο φως, και κυριως στο μαυρο του τηλεφωνου(οταν ειναι κλειστο δηλαδη).Υπαρχει ενα αναλογο αρθρο στο site που λεει οτι ειναι φυσιολογικο σε ορισμενες οθονες,απλως να μου πειτε αν το εχει παρατηρησει και καποιος αλλος εδω.Βαζω και φωτογραφιες πιο κατω να δειτε

http://imageshack.com/a/img911/9707/QmH8ti.jpg

http://imageshack.com/a/img903/6595/eMr3Ku.jpg

Σε όλα τα z είναι αλλού λίγο λιγότερο αλλού λίγο παραπάνω αλλά υπάρχουν γενικά.

Είναι το περίγραμμα του digitizer κατασκευαστικά/σχεδιαστικά.

Και στο s6 edge που έχω υπάρχει το ίδιο που το παρατηρώ κάτω από ήλιο η σε έντονο τεχνητο φως και προσέξεις προσεχτικά στην οθόνη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

να πω και γω την αποψη μου μετα απο ενα μηνα χρησης και πρωην κατοχος Ζ,Ζ1C,Z3,Z3C....

οθονη στα ιδια επιπεδα με τα προηγουμενα μοντελα αρκετα καλη και ξεκουραστη δεν νομιζω να σε χαλαει κατι σε αυτη την οθονη...

αρκετα καλοβολο στο χερι και στην τσεπη και κυριως μετα τις παντοφλες που ειχα (note 4, mate 7) μου φαινεται παιχνιδακι και τελικα αυτο πρεπει να ειναι το μεγεθος ενος κινητου...

δαχτυλικο αποτυπωμα απο τα καλυτερα και πιο γρηγορα...

καμερα φοβερη στην μερα, ικανοποιητικη την νυχτα...μπροστινη καμερα μονο για μερα νυχτα δεν την παλευει....φωτο με φλας νυχτα υπεροχη ,πολυ καλη διαχυση του φλας χωρις γυαλαδες κτλ...

ηχεια στερεο παρα πολυ καλα αντιθετα στο z3 που ειχα ηταν πολυ χαλια και παραμορφωναν

μπαταρια βελτιωνεται οσο παει...μου βγαζει 1μιση μερα με αρκετη χρηση και συνεχομενο wifi...

το spectre χρωμα ειναι πολυ ομορφο ενα μαυρο ματ ανθρακι με πολυ καλη και ποιοτικη αισθηση..

lagaρισματα δεν ειχα μεχρι στιγμης το λειτουργικο της sony δουλευει αψογα και γενικα παντα αωογα δουλευε να πω την αληθεια ...πριν λιγο καιρο που αφησα το note 4c γι αυτο ειχα λιωσει στα κολληματα...

θα μου πειτε τωρα αρνητικα δεν εχει?? η αληθεια ειναι πως αν σας βολευει το μεγεθος της οθονης κτλ οχι δεν εχει ...τα 2gb ram ρολαρουν τελεια το λειτουργικο και δεν ειχα κανενα αλλο θεμα μεχρι στιγμης σαν αρνητικο...

και για να μην νομιζετε οτι διαφημιζω την sony το τελευταιο εξαμηνο ειχα lg g4,note 4,iphone 6,mate 7,z3,lumia 930,s6

παραθετω και μερικες φωτο

 

 

http://img198.imagevenue.com/loc579/th_13730_20151205_172828_HDR_122_579lo.jpghttp://img104.imagevenue.com/loc540/th_13738__20160102_003959_pp_122_540lo.JPGhttp://img7.imagevenue.com/loc489/th_13742_DSC_00041_122_489lo.JPGhttp://img101.imagevenue.com/loc167/th_13745_20151208_193830_122_167lo.jpg

 

σε λιγο θα μας πεις οτι ειναι καλυτερο απο το G4 :lol::p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σε λιγο θα μας πεις οτι ειναι καλυτερο απο το G4 :lol::p

Βρε μη μου τσαντίσεις τον φίλο μπας και ανεβάσει κι άλλες φωτό σαν την Νο2....!!!!;) για τεκμηρίωση της κριτικής εννοώ....:)

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

σε λιγο θα μας πεις οτι ειναι καλυτερο απο το G4 :lol::p

 

προσωπικα εμενα το g4 ετρωγε κατι ανεξηγητα κολληματα στον ενα μηνα που το χα και γι αυτο το σουταρα...οχι οτι δεν ηταν καλο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...