Jump to content

Sony Xperia Z5 Compact


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν η συσκευή φορτίσει πλήρως, τα κυκλώματα της σταματάνε τη φόρτιση και ευτυχώς δηλαδή γιατί έτσι σώζουν τη ζωή της μπαταρίας. Είναι φυσιολογικό, αν έπεφτε η μπαταρία περισσότερο η φόρτιση θα ξεκινούσε πάλι.

 

Αν και είναι λογικό αυτό που λες δεν μου έχει τύχει ποτέ. Ενώ Δηλαδή αφήνω τη συσκευή στη φόρτιση όλη νύχτα ποτέ δεν έχω βρει την μπαταρία σε άλλο ποσοστό πέρα του 100%.

Μήπως κάτι άλλο έγινε ; βέβαια μετά θα επρεπε να πέσει κι άλλο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Κάτι άλλο που μπορεί να εχει γίνει είναι να μην εχει κουμπώσει σωστά το καλώδιο φόρτισης και να έκανε ελλιπή φόρτιση. Ας το παρακολουθήσει ο φίλος και το βλέπουμε...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι... Τελικά μετά από κάποια στιγμή έστρωσε μόνο του... Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Έκανε επιτέλους την αναβάθμιση σε 6. Μόλις έβγαλε ειδοποίηση το συνέδεσα στο Xperia Companion και ακολούθησε καθαρή εγκατάσταση και στήσιμο του τηλεφώνου από την αρχή. Διαφορά βλέπω στην ταχύτητα, όχι επειδή η 6 είναι πιο γρήγορη, αλλά επειδή τώρα τελευταία το κινητό είχε βαρύνει με την 5.1.1, χωρίς να μπορώ να εξηγήσω το γιατί. Η μπαταρία ίσως είναι λίγο καλύτερα αλλά ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων έχει γίνει πιο "τεμπέλικος". Δεν είναι ότι κάνει λάθος στην αναγνώριση του αποτυπώματος απλώς δεν ξεκινά η διαδικασία τόσο εύκολα...
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς πρόγραμμα θερμόμετρο να δούμε τη παίζει ? Έβαλα το Cputemp σήμερα και μου δείχνει 55-60 κατά την διάρκεια Web browsing! Φωκο λέμε :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ένα bug. Όταν βάζω το κινητό στο αθόρυβο και δεχτώ μια κλήση, ναι μεν δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης, αλλά αμέσως μετά το κινητό βγαίνει από το αθόρυβο και αν δεχτώ άλλη κλήση ή μήνυμα χτυπάει κανονικά. Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος; Προσπάθησα να δω αν μου το κάνει κάποια εφαρμογή αλλά δεν βρήκα κάτι. Έχω την marshmallow και πριν μερικές μέρες είχα κάνει ένα μικρό update επιπλέον. Δεν ξέρω όμως πότε παρουσιάστηκε το bug γιατί το βάζω σπάνια στο αθόρυβο
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ένα bug. Όταν βάζω το κινητό στο αθόρυβο και δεχτώ μια κλήση, ναι μεν δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης, αλλά αμέσως μετά το κινητό βγαίνει από το αθόρυβο και αν δεχτώ άλλη κλήση ή μήνυμα χτυπάει κανονικά. Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος; Προσπάθησα να δω αν μου το κάνει κάποια εφαρμογή αλλά δεν βρήκα κάτι. Έχω την marshmallow και πριν μερικές μέρες είχα κάνει ένα μικρό update επιπλέον. Δεν ξέρω όμως πότε παρουσιάστηκε το bug γιατί το βάζω σπάνια στο αθόρυβο

 

Δεν ειμαι σιγουρος για αυτο που θα πω αλλα μηπως ειναι επιλογη του μην ενοχλειτε? Νομιζω καπου ειχα δει ρυθμιση οτι αν ξαναδεχτει κληση μεσα στα πρωτα 10 λεπτα θα χτυπησει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος για αυτο που θα πω αλλα μηπως ειναι επιλογη του μην ενοχλειτε? Νομιζω καπου ειχα δει ρυθμιση οτι αν ξαναδεχτει κληση μεσα στα πρωτα 10 λεπτα θα χτυπησει κανονικα.

Δεν μου το κάνει μόνο στο μην ενοχλείτε, αλλά και στο αθόρυβο με δόνηση. Την είδα και τη ρύθμιση που λες, αλλά δεν την έχω ενεργοποιήσει

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, Χρόνια πολλά!

παρατήρησα ένα θέμα με τηνεγγραφή βίντεο! όταν παίρνω βίντεο μετά το 1 λεπτό αρχίζει χάνει κάποια καρέ, και μετά κολλάει η οθόνη ενώ γράφει βιντεο. εγώ μέν να βλέπω το τελυταίο καρέ, αλλά γράφει κανονίκα. δεν λειτουργεί τίποτα απο οθόνη πλήκτρα, και δεν ζεσταίνεται εκείνη τη στιγμή. μετά απο λίγο, επανέρχεται στην αρχική οθόνη χωρίς κανένα εικονίδιο και σιγά σιγά τα εμφανίζει ένα ένα.

επίσης, αν τυχόν παώ να πάρω φώτο όσο παίρνει βίντεο κάνει το ίδιο και δεν αποθηκεύει το βίντεο.

το έχω δοκιμάσει τόσο στην εσωτερική μνήμη, στην εξωτερική Samsung evo plus, με 60fps, 30fps, σκέτο HD. Παντού το ίδιο....

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι όταν είναι στο φορτιστή (τον δικό του) και ταυτόχρονα χρησιμοποιώ το τηλέφωνο, η μπαταρία πέφτει (αντί να ανεβαίνει ή τουλάχιστον να μείνει σταθερή)

Το παθαίνει άλλος αυτό ή έχω κάποιο πρόβλημα εγώ?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι όταν είναι στο φορτιστή (τον δικό του) και ταυτόχρονα χρησιμοποιώ το τηλέφωνο, η μπαταρία πέφτει (αντί να ανεβαίνει ή τουλάχιστον να μείνει σταθερή)

Το παθαίνει άλλος αυτό ή έχω κάποιο πρόβλημα εγώ?

Κανένα πρόβλημα με την φόρτιση δεν έχει το δικό μου. Δοκίμασες με άλλο φορτιστή;

 

Τελικά το θέμα που έχω στο αθόρυβο, το έχει μόνο η δική μου συσκευή; Το δοκίμασε κανένας;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με την φόρτιση δεν έχει το δικό μου. Δοκίμασες με άλλο φορτιστή;

 

Τελικά το θέμα που έχω στο αθόρυβο, το έχει μόνο η δική μου συσκευή; Το δοκίμασε κανένας;

 

Οχι δεν δοκίμασα με άλλο φορτιστή γιατί δεν έχω και φαντάζομαι ο μαμισιος είναι ο ιδανικός για την συσκευή

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μερικές ερωτησούλες σαν υποψήφιος αγοραστής (είχα το Z1)

 

-Η κάμερα είναι όσο καλή διαφημίζεται (στέκεται δίπλα σε G4, s6, κτλ);

-Σας παρουσιάζει καθόλου lag; To Ζ1 εκεί έπασχε πολύ.. Γενικά είναι γρήγορο σαν κινητό;

-Έχει κάποια χτυπητή αδυναμία;

 

Είμαι μεταξύ αυτού και το nexus 5x.. (σε περίπτωση που κάποιος τα είχε και τα δυο)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μερικές ερωτησούλες σαν υποψήφιος αγοραστής (είχα το Z1)

 

-Η κάμερα είναι όσο καλή διαφημίζεται (στέκεται δίπλα σε G4, s6, κτλ);

-Σας παρουσιάζει καθόλου lag; To Ζ1 εκεί έπασχε πολύ.. Γενικά είναι γρήγορο σαν κινητό;

-Έχει κάποια χτυπητή αδυναμία;

 

Είμαι μεταξύ αυτού και το nexus 5x..

 

Τη κάμερα του g4 δεν την φτάνει σίγουρα

Μερικές φορές έχει lag

Οχι

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως διπλα στο Nexus 6 μου δεν το βρίσκω το ίδιο γρήγορο. Ελπίζω σε μελλοντική βελτίωση με κάποιο update, άλλωστε θα του κανω εκ νεου clean format οταν ερθει (θα έρθει ποτέ?) κάποιο επόμενο security patch.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι όταν είναι στο φορτιστή (τον δικό του) και ταυτόχρονα χρησιμοποιώ το τηλέφωνο, η μπαταρία πέφτει (αντί να ανεβαίνει ή τουλάχιστον να μείνει σταθερή)

Το παθαίνει άλλος αυτό ή έχω κάποιο πρόβλημα εγώ?

 

Κι εμένα το ίδιο κάνει, ο φορτιστής μάλιστα βράζει κατά την διάρκεια της φόρτισης ακόμα κι αν δεν το χρησιμοποιώ παράλληλα. :mad:

 

-Έχει κάποια χτυπητή αδυναμία;

 

Ναι, ζεσταίνετε χωρίς ιδιαίτερο λόγο, αν του δώσεις δε και λόγο βράζει.!

Edited by jackdaniels
Link to comment
Share on other sites

Τις ημέρες του πάσχα ξέχασα τι πάει να πει φορτιστής.... Να και ένα χτυπητό πλεονέκτημα του android 6 το οποίο πλέον είναι ορατό στη καθημερινή χρήση..

Εκτός το οτι το κινητό είναι πιο γρήγορο και απόλυτα ομαλό πλέον στη κάμερα δεν έχω δει καμία διαφορά αλλά νομίζω έχω δεί διαφορά στη μπροστινή κάμερα....Νομίζω είναι αρκετά καλύτερη πλέον!! Γενικά μετά απο ένα μήνα με android 6 είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και η αναβαθμίσή του έχει ξεπεράσει τις προσδοκίες μου!!

http://s32.postimg.org/aaafoao9x/13161593_10209097596373050_1514975458_o.jpg

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.:)

Μια ερώτηση για αγορά Micro Sd.

Έχει πάρει ένας φίλος το κινητό και ψαχνω μια sd να του πάρω.

Από μια σύντομη ερευνα που έκανα σήμερα, ειναι πολύ καλή επιλογή η Samsung Evo + 64GB. Επίσημα δεν λένε οτι μπορει να γράψει 4k video αλλά από οτι βλεπω σε χρήστες το κάνει μια χαρά. Επίσης η συσκευη κάνει εγγραφη περί τα 55Mbps στα 4k, δλδ στα 6.5MB per second, και η microsd γράφει οτι υποστηρίζει 20MB per second( επιβεβαιωμενο από τεστ χρηστών).

Έτσι όπως το βλεπω ειναι μια χαρά η κάρτα, άπλα να ρωτήσω τι κάρτα εχετε πάρει εσείς?

Έχει κανένας την evo plus για να είμαι 100% σίγουρος?

Ευχαριστώ :)

 

Φίλε μου εγω με αυτην δεν ειχα κανέμα προβλημα σε 4κ

Samsung MicroSDXC EVO Class 10 UHS-I 48MB/sec 64GB 64G 64 G GB Flash Memory

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγω με αυτην δεν ειχα κανέμα προβλημα σε 4κ

Samsung MicroSDXC EVO Class 10 UHS-I 48MB/sec 64GB 64G 64 G GB Flash Memory

 

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση!

Θα κοιτάξω τιμές και θα αποφασίσω.

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-MICRO-SDXC-EVO-64GB-48MB-64G-64-G-GB-MICRO-SD-UHS-1-C10-MEMORY-CARD-NEW-/371064371585

 

Προσεξε να ειναι γνησια γιατι παιζουν και μαιμουδες

Εγω ψωνισα απο εδω

Φτηνη και γνησια

Ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανείς καλό αξιόπιστo φορτιστή fast ?

 

Αυτό τι λέει που έχει φορτιστή και για το αυτοκίνητο ?

http://www.ebay.com/itm/Fast-Wall-Charger-USB-Cable-OEM-Car-Charger-For-Samsung-Galaxy-S6-Edge-Note-5-/262310461369?var=&hash=item3d12ebffb9:m:mO7NJu3w6-xHwe4_ejs1XSA

 

Γιατί αυτόν που έχω για το αμάξι αντί να τον φορτίζει όταν δουλεύω το navigon ,ξεφορτίζεται.

Edited by IatrosG
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...