Jump to content

Sony Xperia Z5 Compact


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απενεργοποίησε την ανίχνευση αντικειμένου. Αυτή η επιλογή είναι για να κλειδώνει το φόκους σε ένα αντικείμενο και όταν αυτό κινείται, κινείται και το φόκους μαζί του. Καλό?? ;)

 

Καλό για συγκεκριμένες καταστάσεις!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρατήρηση...

Στο auto όταν κάνεις tap to focus γιατί δεν μένει σταθερό το κυκλάκι? Γενικά ψάχνετε....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και επίσης γενικά μετά την αναβάθμιση η διαθέσιμη μνήμη ήταν πολύ λιγότερη από ότι στη. 6..

Ώσπου σήμερα το πρωί έκανε μια μίνι αναβάθμιση λογισμικού και εντάξει πλέον είναι καλύτερα από πριν....

Πόσα MB ήταν η μίνι αναβάθμιση; Και σε μένα έτσι απελευθερωθηκε αλλά 2-3 μέρες μετά, απο μόνο του ξαναέφαγε τον χώρο που είχε ελευθερωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Z5 με Android 6

http://imagizer.imageshack.us/v2/768xq90/r/923/nFAZkn.png

Z5 με Android 7

http://imagizer.imageshack.us/v2/768xq90/r/924/DwTb9i.png

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ...!

Πριν 2 εβδομάδες μου έγινε αναβάθμιση σε 7...

Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση, αλλά μετά από 2-3 μέρες το κινητό ενώ είχε μπαταρία και δεν έγινε κάτι (όπως πτώση,υγρασία κλπ) δεν άνοιγε από κατάσταση αναμονής. Σαν να ήταν κλειστό!

Χρησιμοποιουσα τον messenger όταν έκλεισα την οθόνη και από τότε τίποτα....ούτε με hard reset, ούτε σημάδι ζωής στη φόρτιση ή στο πισι.

Το έχω αφήσει σέρβις, από διάφορα που διάβαζα παίζει να κάηκε η μητρική...

Το είχα ακριβώς 1 χρόνο, τι έπαθε ξαφνικά?!

 

Υ.Γ: Ξέρει κανείς πως μπορώ να επαναφέρω τα δεδομένα; (κανένα σέρβις ή κατάστημα δεν το αναλαμβάνει)

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πόση εγγύηση έχει το κινητό?

2 χρόνια

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

2 χρονια απο την αγορα

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μετά το update (μέσω companion το έκανα) το κινητό κολλάει σε διάφορες εφαρμογές . Είναι η πρώτη φορά που όταν ξεκινάει τα εικονίδια των εφαρμογών εμφανίζονται σιγά σιγά.. Το έχει και άλλος αυτό το πρόβλημα ή μόνο στο δικό μου ?
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω να σου πω.

Μόλις μου ήρθε mail για την αναβάθμιση ότι είναι διαθέσιμη... Ακόμα όχι ΟΤΑ αλλά μέσω υπολογιστή.. Θα περιμένω να έρθει ΟΤΑ και θα σου πω εντυπώσεις!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις μόνο θετικές το κινητό είναι Γενικά καλύτερο δεν το συζητάω... Σαν να του έφυγε ένα βάρος από πάνω!!

Το θέμα του ήχου λύθηκε.... περιμένω να δω και το battery drain το βράδυ πια που θα πέσω για ύπνο!

Σαφώς πιο ωραίο scrolling ... Αν και 1,5 χρόνο με το τηλέφωνο δε βλέπω το λόγω αλλαγής του ακόμα πράγματικα! Ειδικά, σε έμενα που τα compact τηλέφωνα μου αρέσουν... Αν θέλω οθοναρα έχω και το ταμπλετακι χι χι χι!

Το άλμπουμ αργεί ακόμα να φορτώσει μια φώτο αλλά λιγότερο!

Edited by mak25

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θετικό μήνυμα.εγω επειδή έχω μία φοβερή σχέση με το άψογο σε όλα κινητό δεν έχω αναβαθμίσει ακόμα περιμένοντας να εξαφανιστούν τα αρνητικά σχόλια κ να την περάσω καθαρά.

Απορώ πόσο καλύτερο να γίνει εκτός από το πιό φρέσκο λειτουργικό;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θετικό μήνυμα.εγω επειδή έχω μία φοβερή σχέση με το άψογο σε όλα κινητό δεν έχω αναβαθμίσει ακόμα περιμένοντας να εξαφανιστούν τα αρνητικά σχόλια κ να την περάσω καθαρά.

Απορώ πόσο καλύτερο να γίνει εκτός από το πιό φρέσκο λειτουργικό;

 

Παίδες, για δείτε εδώ και πείτε μου, αν έχετε το ίδιο θέμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7144260#post7144260

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν και όπως είπα είμαι ακόμα στην 6αρα εγώ το έχω καταλάβει ως εξής.οταν το έχεις μη αυτόματα η φουλ φωτεινότητα έχει ένα ας πούμε ταβάνι,με την αυτόματη όταν είσαι σε πολύ φώς αυτό το όριο πού είχες πρίν με την μη αυτόματη το ξεπερνά κατά πολύ ουσιαστικά εξαφανίζοντας σκιές από αυτά που φαίνονται στην οθόνη,πως πας δηλαδή σε μία εφαρμογή για φωτογραφίες και παίζεις με την σκίαση κ την φωτίζεις την φωτογραφία; Έτσι ακριβώς και γιά μένα δουλεύει υπέροχα, δηλαδή δεν παίζει να έχω πετύχει κινητό κάτω από φουλ ήλιο και να το διαβάζεις χαλαρά με τα γυαλιά ηλίου σου.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν και όπως είπα είμαι ακόμα στην 6αρα εγώ το έχω καταλάβει ως εξής.οταν το έχεις μη αυτόματα η φουλ φωτεινότητα έχει ένα ας πούμε ταβάνι,με την αυτόματη όταν είσαι σε πολύ φώς αυτό το όριο πού είχες πρίν με την μη αυτόματη το ξεπερνά κατά πολύ ουσιαστικά εξαφανίζοντας σκιές από αυτά που φαίνονται στην οθόνη,πως πας δηλαδή σε μία εφαρμογή για φωτογραφίες και παίζεις με την σκίαση κ την φωτίζεις την φωτογραφία; Έτσι ακριβώς και γιά μένα δουλεύει υπέροχα, δηλαδή δεν παίζει να έχω πετύχει κινητό κάτω από φουλ ήλιο και να το διαβάζεις χαλαρά με τα γυαλιά ηλίου σου.

 

Σου αρεσει δηλαδη;

Να σου πω, θα προτιμουσα να μη γινοταν. Αλλα επειδη υπαρχει τοσα χρονια πλεον, πιστευω οτι δεν ειναι bug. Το εχουν ετσι επιτηδες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η καθυστέρηση στο ανά αναμα της οθόνης στη κλήση εξακολουθεί να υπάρχει στις παρατηρήσεις και το battery drain εξακολουθεί να υπάρχει! 6% στις 9 ώρες.

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Η καθυστέρηση στο ανά αναμα της οθόνης στη κλήση εξακολουθεί να υπάρχει στις παρατηρήσεις και το battery drain εξακολουθεί να υπάρχει! 6% στις 9 ώρες.

 

To πρώτο ναι, υπάρχει ακόμη και το δεύτερο δεν νομίζω ότι είναι τραγικό. Εννοείς με όλα ανοιχτά?

εμένα το Ζ5 στο 7-8 ωρο χάνει 4%. Λογικό το βρίσκω.

Αντίθετα, έχει αυξηθεί το sot αρκετά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σου αρεσει δηλαδη;

Να σου πω, θα προτιμουσα να μη γινοταν. Αλλα επειδη υπαρχει τοσα χρονια πλεον, πιστευω οτι δεν ειναι bug. Το εχουν ετσι επιτηδες.

 

Ναι σε φουλ ήλιο πραγματικά του δίνει κ καταλαβαίνει ξανοιγουν όλα τα χρώματα κ η οθόνη γίνετε ευκρινεστατη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε φουλ ήλιο πραγματικά του δίνει κ καταλαβαίνει ξανοιγουν όλα τα χρώματα κ η οθόνη γίνετε ευκρινεστατη.

 

Σε φουλ ήλιο σχεδόν δεν το καταλαβαίνεις και όντως βοηθάει πολύ. Αλλά μπορεί να συμβεί και σε εσωτερικούς χώρους, αν σταθείς κάτω από μια λάμπα πχ. Εκεί με χαλάει

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

To πρώτο ναι, υπάρχει ακόμη και το δεύτερο δεν νομίζω ότι είναι τραγικό. Εννοείς με όλα ανοιχτά?

εμένα το Ζ5 στο 7-8 ωρο χάνει 4%. Λογικό το βρίσκω.

Αντίθετα, έχει αυξηθεί το sot αρκετά.

Κοίτα όταν πριν ήμουν στο 3 με 4 ναι ήταν μια χαρά... Όπως και το Tablet το samsung s2 στην ίδια ώρα αντε να χανει ένα 2%.

Ναι με ανοιχτό WiFi και γενικά όλα σε λειτουργία GPS κτλ κτλ κτλ...

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update (μέσω companion το έκανα) το κινητό κολλάει σε διάφορες εφαρμογές . Είναι η πρώτη φορά που όταν ξεκινάει τα εικονίδια των εφαρμογών εμφανίζονται σιγά σιγά.. Το έχει και άλλος αυτό το πρόβλημα ή μόνο στο δικό μου ?

 

Το δεύτερο το κάνει και μένα.. Όταν ανοίγει το κινητό εμφανίζει σιγά σιγά τα εικονίδια των εφαρμογών..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...