Jump to content

ZUK Z1 (by Lenovo)


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 939
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεδομένα έχει και στις δύο σιμ και διαλέγουμε από το software ?
ναι έτσι είναι :happy:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις :)

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα την Nightly 18.04

Για να δούμε τι λέει και αυτή ..... ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα την Nightly 18.04

Για να δούμε τι λέει και αυτή ..... ;)

 

Περιμένουμε εντυπώσεις. Σήμερα ήταν να την βάλω και εγώ αλλά το μετάνιωσα την τελευταία στιγμή :-P λένε ότι επανέφεραν το double Tap to wake. Δουλεύει καλά?

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις. Σήμερα ήταν να την βάλω και εγώ αλλά το μετάνιωσα την τελευταία στιγμή :-P λένε ότι επανέφεραν το double Tap to wake. Δουλεύει καλά?
Θα σε στεναχωρήσω, αλλα δεν δουλεύει ούτε και τωρα ......

Ούτε το θέμα με την απενεργοποίηση SIM έχει λυθεί :wacko:

Λες και κάποιος εκεί στην CM τα αγνοεί επιδεικτικά αυτά τα θέματα :mad:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Θα σε στεναχωρήσω, αλλα δεν δουλεύει ούτε και τωρα ......

Ούτε το θέμα με την απενεργοποίηση SIM έχει λυθεί :wacko:

Λες και κάποιος εκεί στην CM τα αγνοεί επιδεικτικά αυτά τα θέματα :mad:

 

Δεν ξέρω καν αν διαβάζει από χρήστες αυτά τα θέματα γιατί έχουν ειπωθεί πολλές φορές και στο xda forum αλλά και στο cyanogenmod forum. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι κάνουν μικρές αναβαθμίσεις απλα για να λένε ότι δίνουν κάτι... Αναμένουμε λοιπόν...

 

Οι εκδόσεις snapshot που βγαίνουν κατά καιρούς τι ακριβώς είναι και ποια η διαφορά με τις κανονικές?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

τελικα η χθεσινη εκδοση 18.04 παρουσιαζει τα ιδια προβληματα κατα τις εισερχομενες κλησεις (δεν ενεργοποιειται η απαντηση) και δεν μπορεις να απαντησεις. Οποτε γυρισα πισω στην 15.04 ;) Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, ξέρει κάνεις πως ενεργοποιούμε να ανάβει ρολόι όταν κλείνουμε την δερμάτινη θήκη που έχει παράθυρο μπροστά;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, ξέρει κάνεις πως ενεργοποιούμε να ανάβει ρολόι όταν κλείνουμε την δερμάτινη θήκη που έχει παράθυρο μπροστά;
Νομίζω ότι δεν υποσρτηριζεται αυτή η λειτουργια σε καμια ROM !!!!

Edit : Έβαλα να δοκιμάσω την 19.04. Μέχρι στιγμής όλα καλα. Για να δούμε

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μπα, μικρότερη οθόνη, μικρότερη μπαταρια ........

Χλωμό :ninja:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Και όμως δυστυχώς είναι αλήθεια. Μικρηναν την οθόνη και την μπαταρία και ανέβασαν και την τιμή. Άκου 370 για τα 6+128 και κάπου στα 350 για τα 4+64. Την έχει δει κάπως η zuk και είναι μια εταιρεία που εμφανίστηκε '' χθες ''. Δεν νομίζω να της βγει σε καλό όταν υπάρχουν πιο ισχυρά ονόματα στον χώρο (xiaomi mi5). Επίσης πουθενά δεν αναφέρει αν θα υποστήριζετε από την cyanogen...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι πιστεύω , 180 ευρώ για το 6-128 και 100 για το άλλο θα ήταν καλά ..

 

Την ειρωνεία σου κράτα την για σένα. Όσοι ξέρουν έστω και λίγο από την αγορά η zuk είναι μια εταιρεία 1 μόλις χρόνου. Δεν μπορεί να τα βάλει με ονόματα όπως την xiaomi και ας την στηρίζει η lenovo. Τουλάχιστον πρέπει να κρατάει μια χαμηλή τιμή για να έχει ένα δυνατό χαρτί για να μπορεί να πουλήσει όπως έκανε και η Oneplus. Κοίτα και το LeEco Le 2 Pro που ανακοινώθηκε και αυτό και κοίτα και την τιμή. Όλα αυτά τα λέω γιατί το z2 δεν έχει ανακοινωθεί τι ρομ θα φοράει. Στο z1 ένα μεγάλο + ήταν και η υποστήριξη που είχε από την cyanogen (που στην ουσία αυτό το πληρωνες ακριβά) στο z2 δεν ξέρουμε ακόμα αν θα φοράει και αυτό cyanogen os (κάπου διάβασα για zui).

Link to comment
Share on other sites

Lenovo = Zuk

 

Ούτε elephone με τέτοια χαρακτηριστικα δεν θα είχε 180€.

 

Μια χαρά είναι τα 370 € αν και κάτι μου λέει ότι θα είναι παραπάνω. ..

 

Το βασικό είναι να έρθει επίσημα Ευρώπη με σωστή rom χωρίς κινεζιες.

Αν έχει και CM στήνουμε και πάρτι.

Edited by vadergr
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλη μείωση στην μπαταρία... Κατά τα άλλα μια χαρά flagship grade συσκευή είναι και από τιμή είναι καλά.

Κρίμα για την μπαταρία... Χάνει ένα πολύ μεγάλο ατού.

 

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλη μείωση στην μπαταρία... Κατά τα άλλα μια χαρά flagship grade συσκευή είναι και από τιμή είναι καλά.

Κρίμα για την μπαταρία... Χάνει ένα πολύ μεγάλο ατού.

 

Sent from my MI 2S using Tapatalk

 

Οντως , αλλα τουλάχιστον μειώθηκε η οθόνη και εγινε amoled που σημαινει και μικρότερη κατανάλωση.

Θα εχει πολύ καλη αυτονομία , αλλα λιγα mah παραπάνω θα εκαναν την διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα το gearbest μου εγραψε, για την παραγγελια.Dear ALEXANDROS,

 

Thanks for your contacting.

 

Unfortunately, we are very sorry to inform you that the remain items cannot be sold now on our website due to supplier's issues.

 

Therefore we can offer you 2 options:

 

Option 1 Choose a replacement

In that case please kindly give us the website link.

If there is any price difference we either refund it to you on your wallet or ask you to cover it,

if you choose item more expensive.

Option 2 Accept a refund on your GB wallet

We can refund you the amount on your GB wallet and exceptionally reward you with extra points.

 

Could you please tell me your decision?

Thank you for your understanding.

We look forward to hearing from you and we will do our very best to assist you.

Τι να κανω?Το εστειλε και σε κανενα αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν παρακολουθώ τιμές αλλά μετά μια αποτυχημένη αγορά ενός κινεζικου τηλέφωνο, ψωνίζω μόνο από αμαζον αφού αναλαμβάνουν ακόμα και εγγυήσεις κινεζικον καταστημάτων.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την ειρωνεία σου κράτα την για σένα. Όσοι ξέρουν έστω και λίγο από την αγορά η zuk είναι μια εταιρεία 1 μόλις χρόνου. Δεν μπορεί να τα βάλει με ονόματα όπως την xiaomi και ας την στηρίζει η lenovo. Τουλάχιστον πρέπει να κρατάει μια χαμηλή τιμή για να έχει ένα δυνατό χαρτί για να μπορεί να πουλήσει όπως έκανε και η Oneplus. Κοίτα και το LeEco Le 2 Pro που ανακοινώθηκε και αυτό και κοίτα και την τιμή. Όλα αυτά τα λέω γιατί το z2 δεν έχει ανακοινωθεί τι ρομ θα φοράει. Στο z1 ένα μεγάλο + ήταν και η υποστήριξη που είχε από την cyanogen (που στην ουσία αυτό το πληρωνες ακριβά) στο z2 δεν ξέρουμε ακόμα αν θα φοράει και αυτό cyanogen os (κάπου διάβασα για zui).

Και η one plus ενός χρόνου ειναι και η letv 6 μηνών..να μην αναφέρω ότι είναι πιο ποιοτικό το τηλέφωνο της απο της xXiaomi..σιγα την xiaomi Δηλαδή που την.λέτε συνέχεια...6gb ram σου δίνει..το τσιπάκι έχει κάποια αξια,δεν είναι pc που βάζεις όσοι τον θέλεις.

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Και η one plus ενός χρόνου είναι και η letv 6 μηνών..να μην αναφέρω ότι είναι πιο ποιοτικό το τηλέφωνο της από της Xiaomi..σιγα την xiaomi Δηλαδή που την λέτε συνέχεια...6gb ram σου δίνει..το τσιπάκι έχει κάποια αξια, δεν είναι pc που βάζεις όσοι τον θέλεις.
Φιλε μου δεν είναι έτσι όπως τα λες τα πράγματα με την Χiaomi, μάλλον δεν είχες ποτε Χiaomi, αλλα τεσπα δεν είναι εδώ το μερος που θα συζητήσουμε για τις συσκευές Xiaomi ...... Εδώ Lenovo !!!!!;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Και η one plus ενός χρόνου ειναι και η letv 6 μηνών..να μην αναφέρω ότι είναι πιο ποιοτικό το τηλέφωνο της απο της xXiaomi..σιγα την xiaomi Δηλαδή που την.λέτε συνέχεια...6gb ram σου δίνει..το τσιπάκι έχει κάποια αξια,δεν είναι pc που βάζεις όσοι τον θέλεις.

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλύτερα να ψάχνεις πρώτα πριν ξεκινήσεις να γράφεις. Η Oneplus είναι δύο χρόνια στον χώρο και είχε δημιουργήσει τότε όπως και τώρα μεγάλο hype στα κινητα της. Δεν ξέρω αν ξέρεις τι είχε γίνει με το Oneplus One αλλα και μετά με το One plus two που παρόλο που έφυγε από την cyanogen team πουλάει ακόμα και τώρα έστω και με το κακογραμενο oxygen os (ακόμα και με προσκλήσεις!). Η letv μπορεί να είναι 6 μήνες στον χώρο των smartphone αλλά δεν άνοιξε χθες. Υπάρχει εδώ και χρόνια ως εταιρία στον χώρο της τηλεόρασης στην Κίνα. Όσο για την xiaomi μάλλον δεν έχεις πιάσει στα χέρια σου, όπως λέει και η kwnana, για να το δεις και μόνος σου αλλά δεν σου έχει προκαλέσει εντύπωση το ότι αυτή η εταιρία φτιάχνει από Power bank μέχρι φίλτρα νερού, ηλεκτρικά scooter, wifi, TV box και πολλά άλλα που δεν θυμάμαι. Και για να σταματήσω εδώ την συζήτηση και δε θα συνεχίσω γιατί είμαστε εκτός θέματος η zuk άνοιξε τον Μάιο του 2015 έβγαλε κινητό τον Αύγουστο του 2015, μόλις 3 μήνες από την ίδρυση της. Έβγαλε ενα πραγματικά καλό κινητό αλλά δεν έπεισε και τόσο τον κόσμο κόσμο ακόμα και με την καλή τιμή που είχε και μόλις 7 μήνες μετά βγάζει καινούργιο σε υψηλή τιμή παρά τις προτάσεις του ανταγωνισμού και τις τιμές τους. Μπορουσε να μην πάει από φέτος στην κορυφή των specks και να φερει ένα καλό κινητό σε καλή τιμή για να πιάσει όνομα και φήμη και αργότερα να ανέβει. Δεν είμαι όμως ειδικός για να ξέρω τι είναι καλό μια εταιρεία να κάνει και δεν με νοιάζει κιόλας. Τουλάχιστον περιμένω να φέρει το λογισμικό της cyanogen σε αυτά τα χρήματα αλλιώς ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος φέτος και εδώ θα είμαστε να δούμε τι πωλήσεις θα κάνει η καθεμία.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Οι εκτός θέματος συζητήσεις έφυγαν. Παρακαλώ μείνετε στα της συσκευής του τίτλου. Για συγκρίσεις συσκευών, εταιριών κτλ έχουμε άλλα θέματα όπως και για το προσφάτως ανακοινωθέν Z2 Pro.

 

Ας επανέλθουμε λοιπόν...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZUK Z1 (by Lenovo)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...