Jump to content

ZUK Z1 (by Lenovo)


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα το είδα και εγώ στο xda. Όποιος δεν την χρειάζεται την εφαρμογή την κάνει freeze. Ούτως ή αλλιώς εγώ κάνω μερικές εφαρμογής freeze μαζί και αυτήν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 939
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σαs εδω το εχει 205 ευρω!!!http://www.ebay.co.uk/itm/UK-Lenovo-ZUK-Z1-4G-Smart-Phone-Cyonangen12-1-5-5-64GB-Fingerprint-ID-Gift-8C3V-/221914633773?hash=item33ab24962d:g:49AAAOSw~bFWH5TL

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αξιζει αλλα προσοχη μην περασει τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα και εγώ στο xda. Όποιος δεν την χρειάζεται την εφαρμογή την κάνει freeze. Ούτως ή αλλιώς εγώ κάνω μερικές εφαρμογής freeze μαζί και αυτήν.
Kαι γω. Με το gmail app πλέον βλέπω και gmail και imap λογαριασμούς ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μην βάλετε την σημερινή Nightly, είναι ψεύτικη λόγω της ημέρας ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σαs στην Κινα ειναι σε presell 163 ευρω. http://www.everbuying.net/product1080040.html?admitad_uid=780901bbae78fde92ba5430d669d10ee
Η ειδηση ειναι οτι το εχουν σε Presale, η οτι εχει 189,89$ (163€) ?

Γιατί το Presale είναι άκυρο, η συσκευή πωλείται εδώ και πολύ καιρο .....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Η ειδηση ειναι οτι το εχουν σε Presale, η οτι εχει 189,89$ (163€) ?

Γιατί το Presale είναι άκυρο, η συσκευή πωλείται εδώ και πολύ καιρο .....

 

Όντως από που προκύπτει το presale η συσκευή πωλείται εδώ και καιρό. Τώρα παρατήρησα ότι το ίδιο έχει και το gearbest αν και είναι το ίδιο κατάστημα (gearbest + everbuying). Αν είναι αλήθεια όλο αυτό τότε συμφέρει και με το παραπάνω αλλά νομίζω έχουν τόσο χαμηλή τιμή για να δουν πόσες παραγγελίες θα μαζέψουν και πιθανών να έχουν κάνει κάποια συμφωνία με την zuk αν μαζέψουν πολλές παραγγελίες θα τους δώσουν σε αυτήν την τιμή αλλιώς μου φαίνεται ότι θα αρχίσουν τα We are so sorry zuk z1 is not in Stock please wait.... Αν και από το everbuying είχα πάρει το δικό μου και μου το έστειλαν αμέσως δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Τέλος πάντων... Μπορείτε να δείτε τις τιμές που πωλείται το κινητό εδώ: http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-zuk-z1-64gb

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες sot με χρήση wifi χωρίς παιχνίδια

http://s23.postimg.org/5rjxkk6qj/Screenshot_20160405_013453.png

http://s16.postimg.org/b6meug0kl/Screenshot_20160405_013502.png

Link to comment
Share on other sites

Με ποια ROM και με ποιο θέμα ? Εγώ δεν έχω καταφέρει να πιασωψ τέτοια νούμερα. Βεβαια δεν με πολυαπασχολει, μια και με τη συνήθη χρήση που του κάνω, μου βγάζει άνετα 2 μέρες (το χρησιμοποιώ σαν κυρια συσκευ και με τις 2 κάρτες ενεργοποιημένες), και αυτό μου φτάνει :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Με ποια ROM και με ποιο θέμα ? Εγώ δεν έχω καταφέρει να πιασωψ τέτοια νούμερα. Βεβαια δεν με πολυαπασχολει, μια και με τη συνήθη χρήση που του κάνω, μου βγάζει άνετα 2 μέρες (το χρησιμοποιώ σαν κυρια συσκευ και με τις 2 κάρτες ενεργοποιημένες), και αυτό μου φτάνει :D

 

Με την cm13 φυσικά και με το στοκ θέμα. Δεν έχω πειράξει τίποτα. Έχω βάλει το greenify το οποίο βοηθάει αρκετά. Και εγώ 2 κάρτες χρησιμοποιώ και μου βγάζει πάλι 8 ώρες sot δεν έχει να κάνει ως προς αυτό. Απλά εκείνη την ημέρα είχα βγάλει την μια κάρτα. Να αναφέρω ότι είμαι με 02.04 όπου υπάρχει bug σχετικά με την lockscreen στο οποίο δεν το βλέπω να διορθωθεί μέσα στα επόμενα update.

 

Ps τελικά τόσοι έχουν πάρει την συσκευη και κάνεις δεν γράφει εδώ μέσα :-P:-P η τα έχουν πουλήσει η τα έχουν βάλει στα συρταρια :-D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω μείνει στην 29.03. Όσες δοκίμασα μετά όπως έχω γράψει κατά καιρούς, είχαν και κάποιο θεματάκι, οποτε επέστρεψα εδώ .....

Ρωρα φια την μπαταρια τα έγραψα πιο πριν.

Γενικά αποτι έχω καταλάβει δεν πούλησε πολύ η συσκευή, δεν εξηγείται αλοιως :confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Στην καινούργια αναβάθμιση λύνεται το πρόβλημα με την lockscreen. Το κινητό μια χαρά έχει πουλήσει όπως και εδώ μέσα στις πρώτες σελίδες αναφέρονται κάποιοι ότι το έχουν πάρει. Επίσης δεν κράτησε και για πολύ η τιμή στα 160+ στο gearbest και στο everbuying και γύρισε γρήγορα στα 220+ μάλλον είχαν πολλές παραγγελίες και τσιμπήσαν την τιμή προς όφελος τους
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω ειμαι με στοκ εδω και 4 μηνες δεν εχω κανενα παραπονο. η μπαταρια μου βγαζει μια μερα ανετα και το βραδυ που ξαπλωνω το φορτιζω (με 2 σιμ και ανοιχτα data 4g και wifi ολη μερα)

Λετε αξιζει να βαλω cm 13?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω ειμαι με στοκ εδω και 4 μηνες δεν εχω κανενα παραπονο. η μπαταρια μου βγαζει μια μερα ανετα και το βραδυ που ξαπλωνω το φορτιζω (με 2 σιμ και ανοιχτα data 4g και wifi ολη μερα)

Λετε αξιζει να βαλω cm 13?

xaxaxaxaxaχα, κακως που δεν εχεις βαλει μεχρι τωρα. Η συσκευη αλλαζει επιπεδο φιλε. ΟΙ CM Roms ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει σε επιπεδο custom Roms, με επισημη υποστηριξη απο πισω απο την CyanogenMod ομαδα και site ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxaχα, κακως που δεν εχεις βαλει μεχρι τωρα. Η συσκευη αλλαζει επιπεδο φιλε. ΟΙ CM Roms ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει σε επιπεδο custom Roms, με επισημη υποστηριξη απο πισω απο την CyanogenMod ομαδα και site ;)

 

θα κανω μια δοκιμη να δω πως παει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως προανέφερα σε παλιότερο μου μήνυμα εδώ, μου παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα πάνω δεξιά της οθόνης (μια μπλε γραμμή που διακρίνεται μόνο σε μαύρο φόντο) το τηλέφωνο το έχω αγοράσει πριν 2-3 μήνες περίπου (τι παίζει με την εγγύηση σε αγορές από κίνα) το έχω πάρει από το to2c, τι θα μου συμβουλευατε να κάνω, ξέχασα να σας πω ότι το πρόβλημα το είδα μια μέρα μετά την αναβάθμηση σε CM13
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως προανέφερα σε παλιότερο μου μήνυμα εδώ, μου παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα πάνω δεξιά της οθόνης (μια μπλε γραμμή που διακρίνεται μόνο σε μαύρο φόντο) το τηλέφωνο το έχω αγοράσει πριν 2-3 μήνες περίπου (τι παίζει με την εγγύηση σε αγορές από κίνα) το έχω πάρει από το to2c, τι θα μου συμβουλεύατε να κάνω, ξέχασα να σας πω ότι το πρόβλημα το είδα μια μέρα μετά την αναβάθμηση σε CM13
Καταρχάς να σου πω πως κανένας νμας που τρέχει CM13 δεν αντιμετωπίζει τέτοιο θέμα, αρα κατά πασα πιθανότητα δεν έχει καμια σχέση με τη ROM.

Αρα, είναι πρόβλημα hardware και καλα θα κανεις να επικοινωνήσεις το συντομότερο δυνατόν με TO2C μια και έχεις εγγύηση ....

 

Τώρα, εγώ αντιμετωπίζω ένα θέμα που δεν ξέρω αν οφείλεται στη ROM από bug η αν ειναι ρυθμιση που δεν ξερω ποια ειναι και που βρισκετα. Το πρόβλημα εμφανίστηκε στις τελευταιες 3-4 Roms.

Εχω ενεργοποιησει το PIN κλειδωματος οθονης, και τα δακτυλικα αποτυπωματα, για να ανοιγω την οθονη, οταν η συσκευη βρισκεται σε κατασταση StBy. Όταν χτυπάει μια εισερχόμενη κλήση, πριν σύρω δεξια το λουκέτο για να απαντήσω στην κλήση, μου εμφανίζει το πληκτρολόγιο και ζητάει να βάλω το password η το PIN για να προχωρησω. Σαν εναλλακτική, μου δίνει στο κάτω μερος να επιστρέψω στις κλήσεις (διώχνει το πληκτρολόγιο) και με βγάζει στο λουκέτο για να το σύρω δεξια για αποδοχή, η αριστερά για απόρριψη. Πως μπορώ να απενεργοποιήσω την εμφάνιση του πληκτρολογιου πριν την αποδοχή της κλήσης, χωρίς όμως να αφαιρεσω το PIN που έχω βαλει γενικά για το ξεκλeιδωμα της συσκευής στην κατάσταση StBy ?

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να σου πω πως κανένας νμας που τρέχει CM13 δεν αντιμετωπίζει τέτοιο θέμα, αρα κατά πασα πιθανότητα δεν έχει καμια σχέση με τη ROM.

Αρα, είναι πρόβλημα hardware και καλα θα κανεις να επικοινωνήσεις το συντομότερο δυνατόν με TO2C μια και έχεις εγγύηση ....

 

Τώρα, εγώ αντιμετωπίζω ένα θέμα που δεν ξέρω αν οφείλεται στη ROM από bug η αν ειναι ρυθμιση που δεν ξερω ποια ειναι και που βρισκετα. Το πρόβλημα εμφανίστηκε στις τελευταιες 3-4 Roms.

Εχω ενεργοποιησει το PIN κλειδωματος οθονης, και τα δακτυλικα αποτυπωματα, για να ανοιγω την οθονη, οταν η συσκευη βρισκεται σε κατασταση StBy. Όταν χτυπάει μια εισερχόμενη κλήση, πριν σύρω δεξια το λουκέτο για να απαντήσω στην κλήση, μου εμφανίζει το πληκτρολόγιο και ζητάει να βάλω το password η το PIN για να προχωρησω. Σαν εναλλακτική, μου δίνει στο κάτω μερος να επιστρέψω στις κλήσεις (διώχνει το πληκτρολόγιο) και με βγάζει στο λουκέτο για να το σύρω δεξια για αποδοχή, η αριστερά για απόρριψη. Πως μπορώ να απενεργοποιήσω την εμφάνιση του πληκτρολογιου πριν την αποδοχή της κλήσης, χωρίς όμως να αφαιρεσω το PIN που έχω βαλει γενικά για το ξεκλeιδωμα της συσκευής στην κατάσταση StBy ?

 

Εμένα δεν μου βγάζει τέτοιο πρόβλημα αν και έχω απενεργοποιησει το pin. Έχεις διαβάσει στο xda για το αν το έχει κάποιος άλλος? Θα σου έλεγα να δοκίμασεις να βγάλεις το pin να κάνεις επανακινηση και να πάρεις τηλέφωνο στο κινητό σου για να δεις αν συνεχίζει το πρόβλημα και μετά ξανάενεργοποίησε το pin από τις ρυθμησεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου βγάζει τέτοιο πρόβλημα αν και έχω απενεργοποιησει το pin. Έχεις διαβάσει στο xda για το αν το έχει κάποιος άλλος? Θα σου έλεγα να δοκίμασεις να βγάλεις το pin να κάνεις επανακινηση και να πάρεις τηλέφωνο στο κινητό σου για να δεις αν συνεχίζει το πρόβλημα και μετά ξανάενεργοποίησε το pin από τις ρυθμησεις.
To ζητούμενο είναι να έχω ενεργοποιημένο το PIN όπως παλιά και να μην μου το ζητάει όταν με καλούν ...... Όταν το απενεργοποιώ, δεν βγάζει τίποτε, αλλα δεν είναι αυτό που θέλω ....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για την αγορα αυτου του κινητο στα 171 ευρω βγενει με το κουπονακι ZUKZ1ZR απο everbuying πως το βλεπεται αξιζει ? εχει καποια bugs που μπορειται να μου αναφερεται ? ευχαριστω πολυ :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για την αγορα αυτου του κινητο στα 171 ευρω βγενει με το κουπονακι ZUKZ1ZR απο everbuying πως το βλεπεται αξιζει ? εχει καποια bugs που μπορειται να μου αναφερεται ? ευχαριστώ πολύ :)
Μια χαρα είναι, για να μην πω ΤΕΛΕΙΟ. Μακάρι να το ξαναπαίρναμε πάλι με αυτήν την τιμή. :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχουν ανεβάσει την τιμή στα 226 ευρώ. Μάλλον είχε πολλές παραγγελίες καικαι ανέβασαν την τιμή. Στο gearbest νομίζω υπάρχει ένα κουπόνι GBZUKZ1
Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα παιδία είναι πολύ καλό τηλέφωνο, το ζηλεύω το έχει η σύζυγος και εγώ έχω το oneplus 2

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Επειδή μου κίνησε την περιέργεια το εν λόγω κινητό, ενώ είχα στο μυαλό μου το Vibe P1, τι θα μου συστήνατε; Δεν παίζω παιχνίδια στο τηλέφωνο, σερφάρω αρκετά και χρησιμοποιώ πολύ τα email, μηνύματα κτλ... Επίσης, η καλή κάμερα θα μου ήταν χρήσιμη... Μέχρι σήμερα είχα το Xperia SP...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZUK Z1 (by Lenovo)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...