Jump to content

Τι θεωρείτε εσείς «Βάρβαρο ξύπνημα»;


Nantia
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΝΑ ΑΣΧΗΜΟ ΣΥΝΗΘΕΙΟ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΞΥΠΝΑΝΕ. ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΚΑΙ ΣΥΧΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΜΑΣΤΕ! ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΧΡΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΤΟ WEEK-END, ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΞΕΡΑΘΕΙΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ.....ΚΑΤΙ ΝΑ ΣΕ ΞΥΠΝΑΕΙ!!! ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΙ Ν'ΑΚΟΥΩ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΦΩΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΖΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΞΑΜΟΛΗΣΑΝ ΟΙ ΜΑΝΑΔΕΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΤΟ ΦΤΩΧΟ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ ΝΙΑΤΟ Μ'ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΣΦΑΖΟΥΜΕ ΚΟΚΚΟΡΕΣ ΣΤ'ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΗΡΩΔΗ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΩΣΕΙ! ΔΕ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ΤΟ ΞΥΠΝΗΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΟΙ ΚΟΛΛΗΤΕΣ ΜΟΥ... ΜΕΧΡΙ ΚΙ ΑΥΤΕΣ ΜΕ ΠΟΥΛΗΣΑΝ!!! Η ΜΙΑ Μ'ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΗΛ ΣΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΙ Η ΑΛΛΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΝΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΧΤΥΠΟΥΣΑΝ ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΕΣ ΤΟ ΚΟΥΔΟΥΝΙ..ΑΑΑΑΑΑΑΑΧ ΤΙ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ!!! :'(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 219
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάθε μέρα το ξύπνημα είναι βάρβαρο... (άντε, με εξαίρεση τα Σαββατοκύριακα) :)
Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

μα φυσικα ο υπερτατος για μενα συνδιασμος... μαμας-γιαγιαδων-ανηψιου (3χρονου) να ουρλιαζουν ολες μαζι... στον κατω οροφο κ με κλειστες ενδιαμεσες πορτες... κατα τις 9 το πρωι παντα... αναλογιστειτε την ενταση των φωνων για να καταλαβετε ποσο βαρβαρο μπορει να γινει ενα ξυπνημα... (φωνες συνηθως για ζημιες του μικρου πρωι πρωι κιολας ο τζαναμπετης) :blink: :blink:

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

18:00 ---> πέφτω για μια ωρίτσα ύπνο

18:10 ---> με παίρνει ο ύπνος

18:20 ---> χτυπάει το τηλέφωνο. Η κοπέλα απ'το γραφείο...

 

-Σε ξύπνησα??

-Ε... ναι... πες μου

-ο υπολογιστής είναι ανοιχτός αλλά στην οθόνη δε βλέπω τίποτα

-είναι ανοιχτό το μόνιτορ?

-για να δω... α.... όχι... το άνοιξα... εντάξει τώρα...

 

(περιττό να σας πω ότι δεν με ξαναπήρε ο ύπνος...)

Link to comment
Share on other sites

βάρβαρο ξύπνημα είναι κάθε ξύπνημα που δεν έγινε εξαιτίας χόρτασης ύπνου...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον τελευταίο καιρό κάθε μέρα ξυπνάω με νεύρα. :mad:

Έρχονται μηχανήματα απο τον Δήμο να φτιάξουν τον δρόμο και με τα κομπρεσέρ κτλ κουνιέτε το σπίτι ολόκληρο!Κάθε μέρα εδώ και κανένα 2μηνο αυτη η δουλειά γίνετε.ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!! :p

Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

Varvaro xypnima exw egw kathe savvatokyriako...pou den exoune sxolio ta pitsirikia...kotsirakia kai mazevode apo to prwi stn piloti tis polykatoikias kai tsirizoune,exooun malista kai ena kasetofwnaki mazi tous gia na paizoun kai na kanoun xoreftika akougodas sthn diapanson 100 fores to kathe tragoudi ola ta teleftea hits twn Hi-5,One,Kokkinou kai etc.... :mad: :eek: Ta nevraaaaa moooou,den antexw allo!!!!!

 

ps.an akousete stis eidiseis oti nearos epitethike se mikra koritsakia enw amerimna paizane.....na xerete poios eitane!!!! :blink: :'(

Link to comment
Share on other sites

Θεώρημα: Όσο πιο δυνατα βαράς, τοσο λιγότερες πιθανότητες έχεις να σε ξυπνήσουν χωρίς τη θέλησή σου :devil:
I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

...Παλι οταν με ξυπναει η κοπελα μου και θελει να κανουμε ερωτα πρωι πρωι λες και δεν εχουμε την υπολοιπη ημερα!!!

ΑΑΑ μπα σε καλο σου,ασε με να κοιμηθω!!!ΚΟΙΜΗΣΟΥΥΥΥ!!!

 

*Εννοειται αστειευομαι

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

O παλιατζής γύφτος που φωνάζει κάθε πρωί με το μεγάφωνο "Ο ΠΑΛΙΑΤΖΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΣ"!

Έλεος!

Αν κοιμάσαι όπως εγώ το πρωί και ξυπνάς το μεσημέρι όλο και κάτι θα βρεθεί να σε ξυπνήσει! Τα κοτναρίσματα, οι φωνές των παιδιών που πάνε στο απέναντι σχολείο, ο γνωστός γύφτος-παλιατζής, τα συνεργεία του δήμου και πάει λέγοντας...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον After

 

...Παλι οταν με ξυπναει η κοπελα μου και θελει να κανουμε ερωτα πρωι πρωι λες και δεν εχουμε την υπολοιπη ημερα!!!

ΑΑΑ μπα σε καλο σου,ασε με να κοιμηθω!!!ΚΟΙΜΗΣΟΥΥΥΥ!!!

 

*Εννοειται αστειευομαι

 

Και εγώ αυτό το πρόβλημα έχω!!! :lol: :lol: :lol:

Εσύ πως το αντιμετωπίζεις; :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Και εγώ αυτό το πρόβλημα έχω!!! :lol: :lol: :lol:

Εσύ πως το αντιμετωπίζεις; :p

 

 

Einai aplo filoi moy :blink: tin ksethewneis (min pw ksepat..) to proigoymeno vrady, etsi wste na ksypnaei poly xalaraaaa kata tis 12+ to mesimeraki :rolleyes: An kai vevaia ayto poy isxyei kata kanona einai oti kathe nea mas sxesi (kai apo tis 2 meries) otan arxizei kai oloklirwnete toylaxiston tin prwti vdomada 4 me 6 ta xaramata ksypname apo koinoy(synithws)me oreksoyles :cool:

 

Keep "jumping" kai as ksefygame toy thematos :lol:

:)
Link to comment
Share on other sites

Ξύπνημα που να μην είναι βάρβαρο δεν υπάρχει !

 

Τουλάχιστον για εμένα....

(πω πω να δω στο στρατό τι θα κάνω μέχρι να συνηθίσω .... )

:worried:

:X
Link to comment
Share on other sites

O sindiasmos manas , giagias , katharistrias , giagias pou koutsompoleuei me tin geitonisa , i mana na psinei fagito me ton aporofitira sto terma , i katharistria na exei tin ilektriki skoupa dipla apo to auti sou , o pateras sou na prospathei na mpei me tropo sto domatio sou wste na parei kati pou ksexase xthes to bradi gia na paei to proi stin douleia kai ola auta se sindiasmo me ton skilo opou erxetai kai me glifei kai ta kolopaida na prospathoun gia xiliosti fora na anatinaksoun olo to dasaki pou exw apenanti apo to spiti mou.....

 

Eipate kati ??

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

Βαρβαρο ξυπνημα : Να σηκώνεσαι να πας να γράψεις μάθημα έχοντας κοιμηθεί μια ωρα , συνήθως με τη βοήθεια του cd-player να παίζει το "Morning Glory" (Ι need a little to wake up wake up !)... :)
Always smile, it makes people wonder what you are up to....
Link to comment
Share on other sites

βαρβαρο ξυπνημα ειναι οταν δεν εχω χορτασει υπνο, ασχετα απο τον λογο ή την αιτια που θα με κανουν να ξυπνησω :)

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Το κοριτσάκι από δίπλα που παίζει πιάνο ότι ώρα του κ*******!!!

Και είναι το πιάνο ακριβώς δίπλα απ'την κρεβατοκάμαρά μου. :mad: :mad: :mad:

Μου την δίνουν τα πιάνα... :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Το κ***σκυλο από το κάτω διαμέρισμα, οι κ***αράπηδες της οικοδομής μου με τα παιδάκια τους που κάνουν διαγωνισμό ποιό θα ακουστεί ώς το Τόκιο, οι θείτσες που κατήργησαν τα τηλέφωνα και τις κατ' οίκον επισκέψεις για κουτσομπολιό και προτιμούν να το παίζουν τελάληδες στα μπαλκόνια (ακόμα κι όταν μένουν σε 2 τετράγωνα απόσταση), τα μωρά που είτε έχουν πονάκια, είτε μαθαίνουν τα πρώτα τους λογάκια (οι τσιρίδες λέγονται και λογάκια?)...
http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι τους στάνταρ ήχους απ' έξω τους έχω συνηθίσει και τους εντάσσω στα... όνειρά μου κι έτσι δεν ξυπνάω. Παλιά όταν έμενα με τους γονείς μου με ξύπναγε κι η μάνα μου με την #@$(^@#$% ηλεκτρική σκούπα. Τώρα μόνο το ξυπνητήρι που το βάζω ακόμα κι αν δεν έχω να κάνω κάτι γιατί αλλιώς θα ξυπνάω κάθε μέρα στις 15.00 και θα γίνω εντελώς μουσκάρι. :p
Link to comment
Share on other sites

Και'γω θα συμφωνήσω ότι βάρβαρο είναι κάθε ξύπνημα που γίνεται με τεχνητό τρόπο, π.χ. ξυπνητήρι, μάνα, έταιρο ήμισυ και λοιπές δυνάμεις, πριν χορτάσει κανείς ύπνο...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Βάρβαρο ξυπνημα?

Στις 7 το πρωί, χειμώνας, να ρίχνει χαλάζι και να έχει γύρω στους 6-7 βαθμούς Κελσίου και να πρέπει να πας στη σχολή σου με το μηχανάκι, μια αποσταση 10 χλμ. αφού έχεις κοιμηθεί στις 4... για να δώσεις ένα μάθημα που τη συγκεκριμένη μέρα... δεν πέρασες... :(

 

Παλιές καλές εποχές... αχχχ...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Το κατάβρεγμα! Νομίζω ότι πρέπει να ενταχθεί στα Κινέζικα βασανιστήρια!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

sas exoun xipnisei 9 to proi xtypontas me dinami mia megali katsarola me ena megalo koutali dipla sto afti sas?? MPA!!!!

 

Epetai kai synexeia: Xrisimopoiisa to koutali sto kefali tou atomou pou me xipnise kata afto ton barbaro tropo :)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος οποιουδήποτε ξυπνητηριού, ακόμα κι αν παίζει μελωδίες ή ήχους από γάργαρα νερά (μερικά κάνουν και ήχους από πουλάκια που κελαηδάνε...)

 

Ο ήχος του τηλεφώνου (εγώ όταν κοιμάμαι κλείνω σταθερά και κινητά. Αν γίνει κάτι τόσο σοβαρό που πρέπει οπωσδήποτε να με ειδοποιήσουν όλο και κάποιο τρόπο θα βρουν...)

 

Ξαδερφάκια, ανιψάκια και κάθε είδους πλάσματα σε -άκια που έρχονται (ευτυχώς σπάνια) στο σπίτι και το μετατρέπουν σε Βοσνία-Ερζεγοβίνη

 

Σκυλιά και γάτες που γαβγίζουν ή τσακώνονται έξω από το σπίτι. Γι' αυτό ένας κουβάς γεμάτος νερό βρίσκεται πάντα σε ετοιμότητα.

 

Το PC που ξέχασα ανοικτά τα ηχεία στο full οπότε ακούγεται ξαφνικά κάποιο "κλονκ" των Windows τη στιγμή που βρίσκομαι στο 750ό όνειρο

 

Ο τύπος στο πάνω διαμέρισμα που ξαφνικά θυμήθηκε στις 4 τα ξημερώματα ότι δεν του αρέσει η θέση της βιβλιοθήκης ή του καναπέ και αποφάσισε να δοκιμάσει διάφορους συνδυασμούς.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...