Jump to content

Τι θεωρείτε εσείς «Βάρβαρο ξύπνημα»;


Nantia
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον UserX

 

sas exoun xipnisei 9 to proi xtypontas me dinami mia megali katsarola me ena megalo koutali dipla sto afti sas?? MPA!!!!

 

Epetai kai synexeia: Xrisimopoiisa to koutali sto kefali tou atomou pou me xipnise kata afto ton barbaro tropo :)

 

 

Ξυπνητήρι από τα παλιά που τα κούρδιζες μέσα σε κατσαρόλα...

ΕΛΕΟΣ :( :blink: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 219
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

epi 6 xronia na ksypnas 3 fores tin ebdomada stis 5.40 giati 6.00 exeis proponisi (+ oti prepei na peseis sto nero giati to athlima einai kolymbisi)

 

Meta apo ayto gia ta epomena 4 xronia tis sxolis na ksypnas stis 6.30 giati exeis 7.00 proponisi kai synexizoume akathektoi kai me broxes kai me xionia kai me ola.

 

Ola panw se ena mixanaki :)

Spearfishing with greekdivers.com

Join us :)

Link to comment
Share on other sites

Να εχω ρεπο να θελω να κοιμηθω και να χορτασω επιτελους μια μερα τον υπνο και να σε παιρνει τηλεφωνο ο ρεσεψιονιστ στις 7 το πρωικαι να σου λεει ελα επειγοντως για δουλεια γιατι ηρθε γκρουπ με τουριστες :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

βάρβαρο ξύπνημα είναι : να πρέπει να ξυπνήσεις στισ 6:30 το πρωί (όχι το βραδυ :p :D ) και από τισ 5:30 με 6:30 να ξυπνάνε ήχοι από ντουλάπες...φώτα δωματίου και διαδρόμου , διότι ο αδελφός ξυπνάει πιο νωρίς :wacko: :blink: :!:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...6:30 ξυνπητήρι της Casio φαντάζομαι όλοι ξέρουν τι εκνευριστικό ήχο κάνουν και 1 λεπτό μετά...το ξυπνητήρι της μητέρας μου που ανοίγει αυτόματα το ράδιο και πέζει όπως κάθε πρωί τον ΅Καραγκιόζη΅ και μετά το ΅Και τι ζιτάω΅του Μαχαιρίτσα...μετά ρίχνει ειδήσεις και εμείς είμαστε ήδη ξύπνιοι! :blink:
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Prwinos upnos!Ti wraio pragma!Mono pou twra koimamai elaxista 4 wres (k polles lew) ka8hmerines k ligo parapanw ta savvatokuriaka. Oute kuriakh prwi den mporw na koimh8w me thn hsuxia mou. Pes to k frontistiria. Otan koimamai pantws den katalavainw tpt apo 8oruvo!

Link to comment
Share on other sites

εμένα με καλύψατε με όλα αυτά που είπατε... αλλά τις 2 τελευταίες εβδομάδες έχουν αλλάξει τα δεδομένα στο βάρβαρο ξύπνημα....

 

Εγώ δουλεύω απόγευμα, οπότε το πρωί ξυπνάω αρκετα αργά...

Εδώ και 2 εβδομάδες όμως έχω γνωρίσει ό,τι πιο εκνευριστικό!!!!!!

 

ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΒΕΦΑΣ στο MEGA να λεει "αγαπημενες μου φίλες θα κάνουμε ένα ωραίο φαγΑΚΙ με κρεατΑΚΙ και μελιτζανΟΥΛΕΣ και θα γίνει πολύ όμορφο και θα αρέσει στον άντρα και τα παιδΑΚΙΑ σας"

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και φυσικά η μαμά για να μη χάσει ΟΥΤΕ ΛΕΞΗ το βάζει τερμαααααααααααα!!!!!!!!!!!!! Ακόμα και η μουσική της εκπομπής της είναι για "τσιτωμα" νεύρων!!!!!!!!!!!!

 

Η πιο εκνευριστική φωνή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

kathe ksipnima to opoio exei sxesi me tin kathimerini douleia mas. Ypomoni omws .... se merika xronia tha eimaste sintaksiouxoi kai tote oi ksaples tha diakoptonte mono tin mera pou tha prepei na pame trapeza gia na paroume tin sintaksi (an tha yparxei mexri tote)

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Nikos_s3

 

βάρβαρο είναι το ξύπνημα μου κάθε εργάσιμη στις 6 το πρωί...:(

 

Same here :( ......και φαντασου το σ/κ που εχεις να χορτασεις λιγο υπνο ξυπνανε τα παιδια της απο πανω απο τις 9 το πρωι και αρχιζουν να παιζουν με κατι μπιλιες :mad: ...Α ρε Ηρωδη :p

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Να έχω ξεχάσει ανοικτά τα μεγάφωνα του PC μετά από την ψεσινή ταινία στο FULL.

Νύκτα κατά τις 4 να πέφτουν τα headphones κοντά στο WOOFER και να αρχίζουν να τσιρίζουν όλα σαν δαιμονισμένα

 

ΤΣΤΣΤΣΤΣΤΣΤΤΣΤΣΤΣΤΙΙΙΙΙΙΣΣΤΣΤΤΣΤΣΤΣΤΣΤΣΙΙΙΙΙΙΙΣΣΤΣΤΣΤΣΤΣΤΣΤΣΤΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

 

 

όσο για το πιο γλυκό ξύπνημα, Πρώτο GP στη Φορμουλα 1, εγώ να πρέπει να ξυπνήσω από τις 4 για να προλάβω να δω τα δοκιμαστικά και φυσικά την άλλη μέρα τον αγώνα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον UserX

 

sas exoun xipnisei 9 to proi xtypontas me dinami mia megali katsarola me ena megalo koutali dipla sto afti sas?? MPA!!!!

 

Epetai kai synexeia: Xrisimopoiisa to koutali sto kefali tou atomou pou me xipnise kata afto ton barbaro tropo :)

 

 

Βρε, είσαι πολύ κακός :p Αλήθεια, ποιος σε ξύπνησε έτσι;

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

paidia to xeirotero ksipnima einai otan thes na ksipniseis giati exeis na kaneis kati pou sou aresei alla nistazeis kai thes na mineis akoma ligo sto krebati sou(idika ton xeimona!!!).

 

tora barbaro ksipnima einai ayto pou mou eixe kanei o aderfos mou!!

pezame battlenet starcraft mexri tis 4 to proi kai epidi kseskisa tin omada tou mou tin filouse kai tin alli mera pou sxediaza na kimitho mexri tis 15:00 irthe stis 8 kai petakse aboula (aytin pou kanei to domatio na bromaei!!!!) sto domatio mou!!!ksipnisa...myrisa...edeira poli ma para poli!!!!!!!!!!!!!!

http://images.allposters.com/images/151/Reload2_a.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατο και στρατιωτικό: Να έχεις κοιμηθεί κατά τις 12 να ξυπνάς κατα τις 01:40 για σκοπιά να γυρνάς 4:10 και ύπνος 4:30 στην καλύτερη και ξανά ξύπνιος στις 6 για την ποιο σιχαμένη λέξη στην θητεία του καθενός : ΦΡΟΥΡΑΑΑΑ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχετε κάνει πρόσκοποι..

 

Πέφτω για ύπνο στις 3 και φυλάω σκοπιά 5 με 7 και 7 έχω κανονικά εγερτήριο, και με ξυπνούν με τον κλασσικό πια τρόπο, αφου δεν ξυπνάω αλλιώς, με βγάζουν μαζί με το sleeping bag έξω απο τη σκηνή. (Βάρβαρο ξύπνημα Νο1)

 

Έχοντας κοιμηθεί μόνο 2 ώρες, για να με ξυπνήσουν μου βάζουν έξω απο τη σκηνή, ακριβώς πάνω απο το κεφάλι μου ένα ραδιοφωνάκι τέρμα παίζοντας κλαρίνα.. δεν έργησα να σηκωθώ (Βάρβαρο ξύπνημα Νο2)

 

Και φυσικά με τον κλασσικό τρόπο: Κατσαρόλα και μια κουτάλα 2 μέτρα.. (Βάρβαρο Ξύπνημα Νο3)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

oi proskopoi file Mike-Dee einai psonares!!!

ta ksipnimata ayta pou les kai alles tetoies m@l..s ta kanoun oxi gia na kataferoun kati allo alla gia na lene oti ta kanoun!!!!!

skopo tous exoun na ksipnane etsi!!!giaytous einai katorthoma!!!

http://www.scuba-babes.com/forum/data/503/14fa_fcabwetsuit-thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

barbaro ksipnima eos emfragmatos.diakopes kalokairi sto idio domatio me ton ksaderfo kai ena kollitari.kata tis 12:30 prin pesoume gia ipno to kollitari den eixe oreksi gia ipno kai telika epeise ton ksaderfo mou na pane bolta..ego fisika tin epesa xalara gia ipno kata tis 3:30 pou epistrefoun kai eno ego koimomoun anaskela mpainoun mesa siga siga kai mou kanoun PESIMO kai oi 2!!afou den epatha anakopi ekeino to bradi..
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Ektos apo ta parapano to mpougelo einai friki!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Να με ξυπνάνε Κυριακή πρωί χτυπώντας μου το κουδούνι επίμονα για να μου πουλήσουν... το Ριζοσπάστη... Αφού δεν έκανα φόνο, αντέχω πολλά!

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον eLeKtriK EyE

 

Εγώ πάλι τους στάνταρ ήχους απ' έξω τους έχω συνηθίσει και τους εντάσσω στα... όνειρά μου κι έτσι δεν ξυπνάω. Παλιά όταν έμενα με τους γονείς μου με ξύπναγε κι η μάνα μου με την #@$(^@#$% ηλεκτρική σκούπα. Τώρα μόνο το ξυπνητήρι που το βάζω ακόμα κι αν δεν έχω να κάνω κάτι γιατί αλλιώς θα ξυπνάω κάθε μέρα στις 15.00 και θα γίνω εντελώς μουσκάρι. :p

 

Μια απ' τα ίδια. Το ξύπνημα πριν απ τις 12 θεωρείται ΒΑΡΒΑΡΟ. :p

Εκνευριστικό ξύπνημα είναι επίσης το τηλεφωνικό spamming (για πιστωτιές κυρίως) στις 10 το πρωί. Έχω κρατηθεί άπειρες φορές για να μην τους ξαμολήσω ότι βρισιές ξέρω.. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

na koimase kai o brother na thelei na mpei sto .net kai na troei sokolatakia ion tsalakonontas me thorivo ta gamimena taxartakia se apostasi 30-40cm apo to kefali sou

 

akomi ta klasika skoupa kai aporofitira alla kai ton malaka to geitona na thimate na kanei troxo kai alles teties malakies kathe kiriaki proi :'(

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Μου την δίνει να με ξυπνάνε για το σχολείο ενώ έχω κοιμηθεί στις 2 ( όχι ότι διαβάζω μέχρι εκείνη την ώρα :p ) και γενικά να με ξυπνάνε για το σχολείο :mad: Πριν από 2-3 χρόνια η μάνα μου, μου έριχνε νερό από το ποτήρι που έχω πάντα πάνω στο γραφείο μου... Όποτε μου το έκανε αυτό έριχνα ένα σωρό καντήλια :mad: Μάλιστα μια φορά που μου το έκανε και δεν σηκώθηκα, ήρθε μέσα ο ηλίθιος ο αδερφός μου και μου άδειασε όλο το ποτήρι πάνω μου :mad: :mad: Φυσικά καταλαβαίνετε τι έγινε μόλις σηκώθηκα :devil: :devil: Μάλιστα έχω δίπλα μου το ραδιορολόι στις 7:15 στο τέρμα κάθε πρωί και δεν καταλαβαίνω τίποτα :p Επίσης μου την έδινε αφάνταστα το καλοκαίρι που χτύπαγε όλη την ώρα το ρημαδοτηλέφωνο και ξύπναγα έτσι πολλές φορές... Όταν καμιά φορά χτυπάει το κινητό ( αυτό που ξέρουν οι φίλοι μου δεν το κλείνω ποτέ! ) επίσης δεν καταλαβαίνω... Μια φορά στην πρώτη λυκείου ήταν να πάμε μια εκδρομή γύρω στον Νοέμβριο στο Σούνιο νομίζω και την επόμενη μέρα έδινα προφορικά για το lower ( δεύτερη φορά που έδινα ) . Μας το είχαν πει 2 μέρες πριν την εκδρομή. Το είπα στην μάνα μου και έγινε χαμός. Φυσικά δεν μου έδωσε λεφτά. Δανείστικα από μια κοπέλα στην τάξη μου και όλα οκ. Επειδή ήξερα ότι δεν πρόκειται να με ξυπνήσει είχα πει σε δυο φίλους μου μόλις ξυπνήσει ο καθένας να με παίρνει συνέχεια στο κινητό μέχρι να το σηκώσω. Έτσι ξύπνησα και πήγα κανονικά στην εκδρομή!
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Να προσπαθεις να ξεκλέψεις λίγο χρόνο ύπνου πριν ξυπνήσεις και αρχίσεις να ντύνεσαι για το σχολείο (κατα τις 7.30) να έχεις ανοιχτό το παράθυρο και

η γ****** καμπάνα της διπλανής εκκλησίας να χτυπά επι πέντε λεπτά συνεχως

του γειτονα να του έχει κ*****ει πρωινιάτικα και να βάζει στο φουλ τη μουσική

τις αγριοφωνάρες των μανάδων να φωνάζουν τα παιδιά τους να τα πάνε σχολείο

τα κωλόπαιδα να φωνάζουν πρωινιάτικα

 

ΕΝΑΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ :'( :'( :'(

http://www.danasoft.com/sig/paris.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μισώ το πρωινό ξύπνιμα με νερό. Είναι ότι χειρότερο. Πετάγομαι απάνω αμέσως. grrrrrrrrrrrrrrr :mad:

 

:D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...