Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε 4g .αν και δεν εχει πιασει 4g ποτε. Η καρτα ειναι καινουργια nano sim της cosmote 4g.

 

Ισως, γι' αυτο γινεται αυτο! Δες αρχικα αν εχεις οντως ενεργοποιημενη την υπηρεσια 4G στον αριθμο σου και στην συνεχεια, εδω ειμαστε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους..εχω πσρει το 1+1 για τον πατερα μου και τωρα μου ηρθε προσκληση για το 2 και σκεφτομαι να του κανω την αλλαγη..ποσο παει το 64αρι;κ ποσο να δωσω το 1;ρωταω γιατι δεν το εχω ψαξει καθολου.Ευχαριστω εκ τν προτερων

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..εχω πσρει το 1+1 για τον πατερα μου και τωρα μου ηρθε προσκληση για το 2 και σκεφτομαι να του κανω την αλλαγη..ποσο παει το 64αρι;κ ποσο να δωσω το 1;ρωταω γιατι δεν το εχω ψαξει καθολου.Ευχαριστω εκ τν προτερων

 

Δεν νομίζω ότι θα πιάσεις πάνω από 250€. Προσωπική άποψη πάντα, μην πέσετε να με φάτε.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα πιάσεις πάνω από 250€. Προσωπική άποψη πάντα, μην πέσετε να με φάτε.

Δηλαδη μιλαμε για μια διαφορα 150 ευρω περιπου.σωστα;ειδα κανει 400 συν τα μεταφορικα..πλεον στελνουν ελλαδα ή θελει παλι mailbox;

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Ειδικά με τον ερχομό του opX.

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλά κινέζικα που το πουλάνε. Δε χρειάζεται πρόσκληση από κινέζικο. Για παράδειγμα το review του myphone έγινε με συσκευή απο κινεζικό και δεν είχε θέμα με κάλυψη δικτύου.

δηλαδη φιλε μου εννοεις οτι η κινεζικη εκδοση παιζει και την b20(800) band γιατι εχω wind ?

δεν χρειαζετε να παρουμε την ευρωπαικη εκδοση ?(http://www.geekbuying.com/item/ONEPLUS-TWO-5-5inch-Smartphone-Qualcomm-Quad-Core-2-7GHz-LTPS-3GB-RAM-64GB-ROM-16-0MP-4G-FDD-LTE-OTG-NFC-Miracast-Black-352242.html?utm_source=shareasale)

οπως για παραδειγμα αυτην ?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη φιλε μου εννοεις οτι η κινεζικη εκδοση παιζει και την b20(800) band γιατι εχω wind ?

δεν χρειαζετε να παρουμε την ευρωπαικη εκδοση ?(http://www.geekbuying.com/item/ONEPLUS-TWO-5-5inch-Smartphone-Qualcomm-Quad-Core-2-7GHz-LTPS-3GB-RAM-64GB-ROM-16-0MP-4G-FDD-LTE-OTG-NFC-Miracast-Black-352242.html?utm_source=shareasale)

οπως για παραδειγμα αυτην ?

Όχι, ή κινεζική έκδοση δεν παίζει την b20(800). Μόνο ή ευρωπαϊκή έχει την μπάντα αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ή κινεζική έκδοση δεν παίζει την b20(800). Μόνο ή ευρωπαϊκή έχει την μπάντα αυτή.

 

και γω αυτο εχω καταλαβει! το θεμα μου ειναι οτι μονο το geekbuing το βρισκω και το εχει σε πολυ υψηλη τιμη !!

μηπως το εχει παρει καποιος απο αλλο κινεζομαγαζο ή ξερει καποιο αλλο κινεζομαγαζο να το πουλαει ?

ευχαριστω !!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μιλαμε για μια διαφορα 150 ευρω περιπου.σωστα;ειδα κανει 400 συν τα μεταφορικα..πλεον στελνουν ελλαδα ή θελει παλι mailbox;

 

Το πρώτο το έστελναν από ένα σημείο και μετά. Το ίδιο γίνεται και στο δεύτερο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη φιλε μου εννοεις οτι η κινεζικη εκδοση παιζει και την b20(800) band γιατι εχω wind ?

δεν χρειαζετε να παρουμε την ευρωπαικη εκδοση ?(http://www.geekbuying.com/item/ONEPLUS-TWO-5-5inch-Smartphone-Qualcomm-Quad-Core-2-7GHz-LTPS-3GB-RAM-64GB-ROM-16-0MP-4G-FDD-LTE-OTG-NFC-Miracast-Black-352242.html?utm_source=shareasale)

οπως για παραδειγμα αυτην ?

 

Διάβασε στο τέλος αυτής της σελίδας. Είναι από το review του myphone με συσκευή από κινέζικο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει χωρίς κανέναν λόγο και με όλες τις ρυθμίσεις ολόσωστες όσον αφορά τους ήχους ειδοποιήσεων να μην ακούγεται η συσκευή σας όταν σας καλούν και να χρειάζεται επαννεκίνηση για να λειτουργήσει σωστά; Δύο φορές μου συνέβη και με έχει προκαλέσει πονοκέφαλο όσο το ψάχνω. Είμαι με Oxygen OS 2.1.1.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει χωρίς κανέναν λόγο και με όλες τις ρυθμίσεις ολόσωστες όσον αφορά τους ήχους ειδοποιήσεων να μην ακούγεται η συσκευή σας όταν σας καλούν και να χρειάζεται επαννεκίνηση για να λειτουργήσει σωστά; Δύο φορές μου συνέβη και με έχει προκαλέσει πονοκέφαλο όσο το ψάχνω. Είμαι με Oxygen OS 2.1.1.

Μια φορά μου έτυχε.Γενικά δεν δούλευε καθόλου το ηχείο. Με επανεκκίνηση έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα.εχω μια απορια.ελπιζω να μην κραξετε γτ δεν εχω χρονο να διαβασω ολες τις σελιδες τωρα.ολο βλεπω οτι λετε η κινεζικη εκδοση του op2 δεν εχει την 800 της wind για 4g.αυτο επηρρεαζει κ τα αλλα δικτυα ή μονο την wind?δηλαδη εγω με cosmote θα εχω καπου προβλημα?ή αυτη η μπαντα ειναι γενικη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα.εχω μια απορια.ελπιζω να μην κραξετε γτ δεν εχω χρονο να διαβασω ολες τις σελιδες τωρα.ολο βλεπω οτι λετε η κινεζικη εκδοση του op2 δεν εχει την 800 της wind για 4g.αυτο επηρρεαζει κ τα αλλα δικτυα ή μονο την wind?δηλαδη εγω με cosmote θα εχω καπου προβλημα?ή αυτη η μπαντα ειναι γενικη?

Κινεζικό έχω με cosmote και δεν έχω κανένα πρόβλημα. 4g κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Το κινέζικο ρε παιδιά εκτός του θέματος με την μπάντα των 800 μήπως έχει θέμα με την διπλή κάρτα?
Link to comment
Share on other sites

Το κινέζικο ρε παιδιά εκτός του θέματος με την μπάντα των 800 μήπως έχει θέμα με την διπλή κάρτα?

Μια χαρά δουλεύει με δυο κάρτες

Link to comment
Share on other sites

Με βάση την oneplus έχουμε https://forums.oneplus.net/threads/oneplus-2-regional-versions-explained.338780/

Δηλαδή : Όλα θα δουλεύουν μια χαρά αν αγοράσετε την κινέζικη έκδοση εκτός από το 4G αν έχετε κάποια εταιρία που εκπέμπει στις μπάντες 5/8/20. Νομίζω η wind εκπέμπει στην μπάντα 8 οπότε αν έχετε wind τότε ξεχάστε το 4G με την Κινέζικη έκδοση.

 

Επίσης όπως αναφέρεται, η κινέζικη έκδοση έχει μόνο ένα ΙΜΕΙ αντί για δύο που έχει η ευρωπαική έκδοση. Αυτό σημαίνει ότι κανονικά εδώ στην Ευρώπη δεν θα μπορεί να υποστηρίζει 2 sim ταυτόχρονα. Ίσως μπορεί να τις υποστηρίξει εναλλάξ αλλά δεν νομίζω να μπορείς για παράδειγμα ενώ μιλάς στην μία να σε πάρουν τηλεφωνο στην άλλη.

 

Μια χαρά δουλεύει με δυο κάρτες

Μου κάνει εντύπωση αυτό. Μήπως λειτουργούν αλλά εναλλάξ. Δηλαδή όταν μιλάς στην μία η άλλη απενεργοποιήτε. Μπορείς να συνδεεσαι στο ίντερνετ από την μια κάρτα και παράλληλα να παίρνεις τηλεφωνο από την άλλη κάρτα χωρίς να απενεργοποιηται η άλλη?

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

 

έκανα την παραγγελία εχθές απο το επίσημο site και αναμένω να το παραλαβω.

σαν αποστολή είχε διαθέσιμη μόνο την express (+24€), ξέρει κανείς πόσο κάνει περίπου να έρθει?

 

θα ενημερώσω με τις εντυπώσεις μου το συντομότερο δυνατό.

Link to comment
Share on other sites

Μια εβδομάδα έκανε σε εμένα για παραγγελια σε open day (χωρίς πρόσκληση) και μάλιστα το κινητό πήγε από Κίνα Αγγλία εκτελωνιστηκε και από εκεί ήρθε Ελλάδα

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

εχω το one plus two εδω και 2 ημερες και βλεπω οτι δεν εχει συλογη φωτογραφειων μονο μεσω της google μπορω να της βλεπω που εχει εναν πολυχρομο αστερια να το πω μονο ετσι μποορω? να τησ βλεπω??
Link to comment
Share on other sites

εχω το one plus two εδω και 2 ημερες και βλεπω οτι δεν εχει συλογη φωτογραφειων μονο μεσω της google μπορω να της βλεπω που εχει εναν πολυχρομο αστερια να το πω μονο ετσι μποορω? να τησ βλεπω??

 

Βάλε κάποια απ το playstore. Εγώ έχω την quickpic. Εξαιρετική photo gallery

Link to comment
Share on other sites

εχω το one plus two εδω και 2 ημερες και βλεπω οτι δεν εχει συλογη φωτογραφειων μονο μεσω της google μπορω να της βλεπω που εχει εναν πολυχρομο αστερια να το πω μονο ετσι μποορω? να τησ βλεπω??

 

Απο που το πηρες το κινητο?πως ειναι γενικα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω το one plus two εδω και 2 ημερες και βλεπω οτι δεν εχει συλογη φωτογραφειων μονο μεσω της google μπορω να της βλεπω που εχει εναν πολυχρομο αστερια να το πω μονο ετσι μποορω? να τησ βλεπω??

 

Και σε αυτό που βλέπεις της Google απενεργοποιείς τον συγχρονισμό και κάνει την ίδια δουλειά κάνει. Δεν χρειάζεσαι υποχρεωτικά διαφορετική εφαρμογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και σε αυτό που βλέπεις της Google απενεργοποιείς τον συγχρονισμό και κάνει την ίδια δουλειά κάνει. Δεν χρειάζεσαι υποχρεωτικά διαφορετική εφαρμογή.

 

Δεν χρειάζεται καν να απενεργοποιήσει τον συγχρονισμό.

Απλα by default δειχνει τις ανεβασμένες φωτογραφίες.Υπάρχει η επιλογή να δειξει αυτες που ειναι αποθηκευμένες στη συσκευή.

quickpic βεβαια ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

As promised, we will be rolling out the 2.1.2 update to OnePlus 2 shortly. The OTA will be rolled out incrementally so please be patient if you don't get it right away.

 

This update includes:

Improved UX for preview in Camera

Performance improvements on app install and launch

Individual icon customization support

Fixes for RAW format on 3rd party camera apps

Russian & Turkish language support

Lockscreen wallpaper support

Security patches

Bug fixes to System Update to improve OTA stability

General bug fixes and performance improvements

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...