Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καποιος αν εχει ακούσει κάτι ποτε θα ειναι διαθέσιμο άνευ πρόσκλησης ;;;

 

Από το φόρουμ της oneplus:

Also, as mentioned by Carl before, we will have an open sale soon - which means you can purchase the OnePlus 2 without an invite for a limited time frame. We’ll keep you updated!

 

Δεν υπάρχει ακόμη πληροφόρηση το πότε θα το ανοίξουν όμως.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες...ευτυχής κάτοχος του oneplus two. Πραγματικά πρόκειται για μία σημαντική αναβάθμιση του oneplus one. Αυτά που δε μου άρεσαν είναι το pure android theme (τα εικονίδια τεράστια) καθώς και το ότι το κινητό δεν είναι τόσο γρήγορο στην απόκριση σε σχέση με το προηγούμενο. Διακρίνω μία χρονοκαθυστέρηση στην απόκριση εντολών -όχι lag- . Πιστεύω ότι με επόμενα updates θα λυθεί το θέμα. Ακόμη είναι στο αρχικό στάδιο.... Έχω την τελευταία επίσημη ρομ oxygen 2.1.0
Link to comment
Share on other sites

Από χθες...ευτυχής κάτοχος του oneplus two. Πραγματικά πρόκειται για μία σημαντική αναβάθμιση του oneplus one. Αυτά που δε μου άρεσαν είναι το pure android theme (τα εικονίδια τεράστια) καθώς και το ότι το κινητό δεν είναι τόσο γρήγορο στην απόκριση σε σχέση με το προηγούμενο. Διακρίνω μία χρονοκαθυστέρηση στην απόκριση εντολών -όχι lag- . Πιστεύω ότι με επόμενα updates θα λυθεί το θέμα. Ακόμη είναι στο αρχικό στάδιο.... Έχω την τελευταία επίσημη ρομ oxygen 2.1.0

Τι ημ.παραγωγης σου έχει; Από που στο στείλανε Αγγλία ή Κινα;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από χθες...ευτυχής κάτοχος του oneplus two. Πραγματικά πρόκειται για μία σημαντική αναβάθμιση του oneplus one. Αυτά που δε μου άρεσαν είναι το pure android theme (τα εικονίδια τεράστια) καθώς και το ότι το κινητό δεν είναι τόσο γρήγορο στην απόκριση σε σχέση με το προηγούμενο. Διακρίνω μία χρονοκαθυστέρηση στην απόκριση εντολών -όχι lag- . Πιστεύω ότι με επόμενα updates θα λυθεί το θέμα. Ακόμη είναι στο αρχικό στάδιο.... Έχω την τελευταία επίσημη ρομ oxygen 2.1.0

 

Ο stock launcher τα έχει όλα μεγεθυμένα όντως. Βάλε Nova που είναι πλήρης από παραμετροποίηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα... η έκδοση 2.1.0 δουλεύει μια χαρά!

 

Good γιατί ήρθε η πρόσκληση... και τη χρησιμοποίησα :D :rolleyes:

Edited by athanaso77

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Τι ημ.παραγωγης σου έχει; Από που στο στείλανε Αγγλία ή Κινα;;;

 

Από το site Oneplus.net με ημερομηνία παραγωγής 16-9-2015

Link to comment
Share on other sites

Από το site Oneplus.net με ημερομηνία παραγωγής 16-9-2015

 

Και το δικό μου με ημ. παραγωγής 15/9 από το ευρωπαϊκό site έχει μείνει στη 2.1.0. Και είναι σίγουρα το ευρωπαϊκό (A2003).

Μήπως τη μαζέψανε για κάποιο λόγο;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Έχει αναφερθεί στο σχετικό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6329958#post6329958

 

Καλό είναι λοιπόν πρώτον να μην πετάμε ένα άσχετο link και δεύτερον να ξέρουμε που να απευθυνθούμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση και απο εμένα μιας και ενδιαφέρομαι. Μπορει κάθε κάρτα να εχει data η βλέπει data μόνο απο τη μια sim ; Edited by iceman

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να επιλέξεις όποια sim θέλεις για τα data σου.

 

μπορείς να το ξεκαθαρίσεις λίγο;

Εχω 2 κάρτες, με data και οι δύο. Θα έχω data και στις 2 γραμμές ή μόνο η μια θα δουελύει internet?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποστόλης

Link to comment
Share on other sites

Εσύ θα επιλέξεις μια για να έχεις data είτε αυτή που δέχεσαι τις κλήσεις είτε την άλλη.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ποιο νορμάλ αυτο απο το Asus για παράδειγμα που στη θέση 2 είναι μόνο για voice

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα και εγω σημερα το πρωι , κατεβασα καμια 40αρια εφαρμογες μπαμ μπαμ εχοντας το στην πριζα και με αυτα που ειχα ακουσει για τον 810 νομιζα πως θα εκαιγε . ( ειναι η πρωτη μου συσκευη με 810) φυσιολογικο ηταν ομως. καλο φαινετε .
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με πλοήγηση και για κάνα μισάωρο και στον φορτιστή παντός το είδα να ζεσταίνεται σε λογικά πλαίσια.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μια χαρά από θερμοκρασία και γενικά όλο το τηλέφωνο πετάει! Μόνο η μπαταρία με έχει στενοχωρήσει, και ειδικά σε σχέση με το One που είχα έχει αρκετή διαφορά! Με βγάζει μια μετά άνετα και με το παραπάνω αλλά με το One έβγαζα άνετα 2 ημέρες ακόμα και με το Lolopop! Μακάρι να φτιαχτεί με το 6.0 Marshmallow!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν έχεις κάνει root τη συσκευή και βάλεις xposed framework, με τα κατάλληλα modules η κατανάλωση βελτιώνεται αισθητά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει root τη συσκευή και βάλεις xposed framework, με τα κατάλληλα modules η κατανάλωση βελτιώνεται αισθητά.

Ποιό module λες;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιό module λες;

 

BootManager & Greenify.

 

Σε συνδυασμό με τα MinMinGuard, YouTube AdAway και φυσικά το GravityBox είσαι πλήρης. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το usb otg;

ένα flashάκι που συνδέω με αντάπτορα το βλέπω από τον file manager αλλά στον αποθηκευτικό χώρο στις ρυθμίσεις δεν φαίνεται

ενώ ένα flashάκι usb type-c δεν το βλέπει καθόλου... :wacko:

 

κανείς καμιά ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ίσως έχει να κάνει με το file system στο stickάκι σου και να μη το βλέπει, usb otg πάντως υποστηρίζει επίσημα η συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει πρόβλημα το flashακι γιατί όταν το συνδέω με αντάπτορα από την κλασική usb το βλέπει...

(το flashακι είναι αυτό http://www.kingston.com/en/usb/personal_business#DTDUO3C)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...