Jump to content

Honor 7


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραίος.. ειναι η κανονική έκδοση ή κάποια beta;

 

edit: την κατέβασα, την μετονομασα σε update.zip την πέταξα στο φάκελο dload που εφτιαξα στην sd αλλά οταν παω να κανω τοπική ενημέρωση κολλάει και βγάζει ενα θαυμαστικό και απο κάτω ''software install failed!''

 

1) This is the final version. Μιλάμε για αυτό PLK-L01C432B330 έτσι?

2) πρέπει να έχεις την rom B320

3) Την βάζεις σε εξωτερική μνήμη και δίνεις τον κωδικό *#*#2846579#*#* . Διαγράφει τα πάντα και έχεις ένα νέο τηλέφωνο με το τελευταίο soft στην τελική του έκδοση!

4) Όποιος την δοκίμασε ας μας πει τις εντυπώσεις του. Εγώ δεν την έβαλα γιατί δεν θέλω να διαγράψω τα προγράμματα και τα παιχνίδια που ήδη έχω!

Edited by Telefon
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 711
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1) This is the final version. Μιλάμε για αυτό PLK-L01C432B330 έτσι?

2) πρέπει να έχεις την rom B320

3) Την βάζεις σε εξωτερική μνήμη και δίνεις τον κωδικό *#*#2846579#*#* . Διαγράφει τα πάντα και έχεις ένα νέο τηλέφωνο με το τελευταίο soft στην τελική του έκδοση!

4) Όποιος την δοκίμασε ας μας πει τις εντυπώσεις του. Εγώ δεν την έβαλα γιατί δεν θέλω να διαγράψω τα προγράμματα και τα παιχνίδια που ήδη έχω!

 

τίποτα φίλε μου τζιφος.. πετάει μήνυμα warning no upgrade file!

 

θα περιμένω να μου έρθει ota όποτε του καπνίσει

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ΟΤΑ και δεν διαγραφηκε τιποτα!!

 

Ευρωπαϊκό μοντέλο έχεις ή κινέζικο; Ποια έκδοση είχες πριν;

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα πριν λίγο την ΜΜ. Έβαλα την γερμανική γαλλική έκδοση στο μοντέλο μου που είναι το ευρωπαϊκό.

Μου έβγαλε σφάλμα στο 98% αλλά όπως είπαν και στο xda έγινε κανονικα η αναβάθμιση από 180 ρομ που είχα.

Απλά σβήστηκε το σύμπαν όλα οπότε ξανά σεταρισμα από την αρχή γιατί δεν είχα κρατήσει backup.

Θα επανελυω με εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαϊκό μοντέλο έχεις ή κινέζικο; Ποια έκδοση είχες πριν;

 

Ευρωπαικο μοντελο. Ειχα 320 προηγουμενως.

Για οσους το εχουν απωρια, εαν κανεις manual update, εξακολουθεις να δεχεσαι ΟΤΑ ενημερωσεις, δεν αλλάζει κατι!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα... μια μικρη βοηθεια θα ηθελα γιατι εχω μπλεχτει....

Ειμαι αναμεσα στο honor 7 και στο P8...ποιο να προτιμισω? μιασ και οι τιμες τους πλεον ειναι πολυ κοντα..

τι γινεται με τα sar των συσκευών? θα συνεχίσουν τις αναβαθμισεις και τα 2? η καμερα του 7 τελικα ειναι καλη?

το honor 7 επειδη δεν το εχω δει απο κοντα ειναι ολο μεταλικο απο πισω?

Edited by afreva
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα... μια μικρη βοηθεια θα ηθελα γιατι εχω μπλεχτει....

Ειμαι αναμεσα στο honor 7 και στο P8...ποιο να προτιμισω? μιασ και οι τιμες τους πλεον ειναι πολυ κοντα..

τι γινεται με τα sar των συσκευών? θα συνεχίσουν τις αναβαθμισεις και τα 2? η καμερα του 7 τελικα ειναι καλη?

το honor 7 επειδη δεν το εχω δει απο κοντα ειναι ολο μεταλικο απο πισω?

 

Εγώ είχα το ίδιο δίλημμα και επέλεξα τελικά το honor 7 γιατί: έχει ίδια specs περίπου με το p8, έχει 20mp κάμερα (χωρίς ois ομως και τις άλλες τεχνολογίες που έχει το p8, λογικό γιατί το p8 προωθήθηκε ως ναυαρχίδα) και είναι και ικανοποιητικότατη, έχει 3100 mAh μπαταρία ενώ το p8 2680 και με μέτρια χρήση (σβήνεις δεδομένα και ό,τι άλλο δεν χρησιμοποιείς) κρατάει 2 μέρες (με το mashmallow πιστεύω θα γίνει καλύτερη), έχει fingerprint scanner το οποίο αν μάθεις να βάζεις σωστά το δάχτυλο δουλεύει πολύ καλά, και έχει και θύρα υπερύθρων. Δεν του λείπει σχεδόν τίποτα σε σχέση με το p8 και έχει και παραπάνω. Απο υποστήριξη λογισμικού, πιστεύω θα είναι καλή, έχουν υποσχεθεί εδώ και καιρό marshmallow αλλά ακόμα δεν το έχω πάρει OTA. οι πιο θαρραλέοι το έχουν κατεβάσει ήδη ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το ίδιο δίλημμα και επέλεξα τελικά το honor 7 γιατί: έχει ίδια specs περίπου με το p8, έχει 20mp κάμερα (χωρίς ois ομως και τις άλλες τεχνολογίες που έχει το p8, λογικό γιατί το p8 προωθήθηκε ως ναυαρχίδα) και είναι και ικανοποιητικότατη, έχει 3100 mAh μπαταρία ενώ το p8 2680 και με μέτρια χρήση (σβήνεις δεδομένα και ό,τι άλλο δεν χρησιμοποιείς) κρατάει 2 μέρες (με το mashmallow πιστεύω θα γίνει καλύτερη), έχει fingerprint scanner το οποίο αν μάθεις να βάζεις σωστά το δάχτυλο δουλεύει πολύ καλά, και έχει και θύρα υπερύθρων. Δεν του λείπει σχεδόν τίποτα σε σχέση με το p8 και έχει και παραπάνω. Απο υποστήριξη λογισμικού, πιστεύω θα είναι καλή, έχουν υποσχεθεί εδώ και καιρό marshmallow αλλά ακόμα δεν το έχω πάρει OTA. οι πιο θαρραλέοι το έχουν κατεβάσει ήδη ;)

 

σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια...

και εγω μαλλον στο honor θα παω και λογω μπαταριας αλλα και καμερας, την οποια χρησιμοποιω αρκετα...αν και με χαλαει λιγο που δεν ειναι full metal το πισω μερος και εμφανισιακα μου αρεσει λιγο καλυτερα το p8... :wacko::O

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια...

και εγω μαλλον στο honor θα παω και λογω μπαταριας αλλα και καμερας, την οποια χρησιμοποιω αρκετα...αν και με χαλαει λιγο που δεν ειναι full metal το πισω μερος και εμφανισιακα μου αρεσει λιγο καλυτερα το p8... :wacko::O

 

το p8 εχει και NFC, με οτι αυτο συνεπαγεται

Link to comment
Share on other sites

καλημερα να ρωτησω παιδια γιατι ενδιαφερομαι να δωσω το Ρ8 μου γιατι χρειαζομαι dual sim. η πρωτη καρτα ειναι και 4g ενω η δευτερη???
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

χμ..περιεργο αυτο. αν δεν κανω λαθος στο G8 που ειναι η αλλη σκεψη μου ειναι και οι δυο καρτες 4g. και οποια θελεις επιλεγεις..

σωστα? αν γνωριζετε βεβαια.

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Μονο 2G ειναι η δεύτερη κάρτα, επίσης θυσιάζεται η επέκταση μνήμης τοποθετώντας δεύτερη σιμ, αρα έχεις φιξ 16γιγα (11 για την ακρίβεια καθαρά περίπου)
Link to comment
Share on other sites

η μια καρτα ειναι 2G και η αλλη 2G/3G/4G και απλα μεσα απο τις ρυθμισεις επιλεγεις πια απο τις δυο θελεις να εχεις για τα δεδομενα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα! περιμένω ακόμα την ΟΤΑ ενημέρωση για marshmallow και δεν την βλέπω να έρχεται.. όσοι κάνατε manualy την ενημέρωση, μπορείτε να δώσετε οδηγίες μήπως το επιχειρήσω; (παρ'οτι προτιμώ να μου έρθει ΟΤΑ, βαρέθηκα να περιμένω :P ). Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

 

Επειδή πιθανόν να προβω στην αγορά του για πείτε μου έχει κάνει κάποιος τον άνωθεν τρόπο ώστε και να εχεις το χρήσιμο dual active και μια κάρτα μνήμης;;;

 

Με τις ειδοποιήσεις γενικά πως τα πάει (viper, watch up κλπ), μην αγανακτησω πάλι όπως με το 6.....

 

Χρόνια πολλά σε όλους

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να κανουμε update απο την firmware 180 σε Marshmallow ? δοκιμασα μια φορα αλλα μου εβγαλε σφαλμα. καμια λυση ?
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε OTA αναβάθμιση σε 6.0 (Β330). Τα events δουλεύουν οκ αλλα κάποιες εφαρμογές πχ viber δεν δειχνουν σύνδεση αποσυνδεση στην event line. Ενημερωσεις για μειλ είναι οκ.

Η όλη αίσθηση 2 μερες τώρα ειναι οτι παει πιο γρήγορα το τηλέφωνο. Full wipe δεν έχω κανει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

panago και σε εμένα έβγαλε σφάλμα στο 45% αλλά μπαίνει κανονικά

το διάβασα και σε άλλα φόρουμ και επίσης είχα την 180 και έβαλα την Β330

 

το μόνο που παρατηρώ ειναι οτι στην έκδοση Β170 η μπαταρία ήταν σούπερ

Στην Β180 τελείωνε πιο γρήγορα

Στην Β330 ειναι λιγάκι καλύτερα από την έκδοση Β180 στο θέμα μπαταρίας αλλά χειρότερη από την Β170

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

panago και σε εμένα έβγαλε σφάλμα στο 45% αλλά μπαίνει κανονικά

το διάβασα και σε άλλα φόρουμ και επίσης είχα την 180 και έβαλα την Β330

 

το μόνο που παρατηρώ ειναι οτι στην έκδοση Β170 η μπαταρία ήταν σούπερ

Στην Β180 τελείωνε πιο γρήγορα

Στην Β330 ειναι λιγάκι καλύτερα από την έκδοση Β180 στο θέμα μπαταρίας αλλά χειρότερη από την Β170

 

εχεις δικαιο φιλε μου. προσπαθησα να την περασω μου εβγαλε eror αλλα περαστικε κανονικα :D αλλο και τουτο χαχαχαχα μπορω να πω οτι δουλευει μια χαρα. το μονο που με χαλαει ειναι στο viber οτι οταν κλεινο την εφαρμογη απο το παρασκινιο δνε μου ερχονται notife και σε σας το ιδιο ???

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικαιο φιλε μου. προσπαθησα να την περασω μου εβγαλε eror αλλα περαστικε κανονικα :D αλλο και τουτο χαχαχαχα μπορω να πω οτι δουλευει μια χαρα. το μονο που με χαλαει ειναι στο viber οτι οταν κλεινο την εφαρμογη απο το παρασκινιο δνε μου ερχονται notife και σε σας το ιδιο ???

 

Πήγαινε στις προστατευμενες εφαρμογές και ρύθμισε το ετσι ώστε να τρέχει πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα στην 6 (μέχρι που μπήκε για πουλημα), ευρωπαϊκό μεν, δούλευαν κανονικά οι ειδοποιήσεις ρυθμιζόμενα όμως να "τρέχουν" πάντα!! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...