Jump to content

Honor 7


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τραβουσε μερικα κολληματα το viber μεχρη που το εκανα unistall and install και τωρα δουλευουν κανονικα η ειδοποιήσεις. επισης βλεπω οτι με την νεα εκδοση εχει και αριθμηση πανω στο εικονιδιο οταν ερχεται μαι ειδοποιηση. αυτο το βλεπω στο whats app viber email facebook. μονο στο instragram λειπει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 711
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας παιδια και απο εμενα

Σκέφτομαι να αγορασω το honor 7 απλα πλεον εχω καποιους ενδιασμους. Γενικα διαβαζω οτι αντιμετωπιζετε οι περισσοτεροι απο σας διαφορα προβληματα κατα καιρους.Ο βασικος λογος που το θελω ειναι το "dual sim" ωστοσο αυτο ακυρωνει την microSD(θελω να αποφυγω να κανω ενα sim-sd) και η 16αρα μνημη του δεν μου φαινεται και πολυ ικανοποιητικη!! Τελικα με τη καμερα (μ' ενδιαφερει πολυ) ποια ειναι η γνωμη σας,ειναι οντως αυτο που περιμενεις απο μια 20αρα MP??-εχουν γραφτει διαφορα

Κοιταζω επισης και το htc one e9+ (μικρη η οικονομικη διαφορα) !!

 

Παρακαλω τη βοηθεια σας και τα φωτα σας :D :cool:

Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα αφήνει περίπου 10/11 gb... Δεν σου φτάνουν;; Εξάλλου με οποιονδήποτε συγχρονισμό σε κάποιο "συννεφο" και τα έχεις πάντα μαζί σου, και δεν "φορτώνεις" όποια συσκευή διαθέτεις και σε περίπτωση απώλειας (μακρυά από μας...) δεν τα χάνεις!!

Από Θέμα κάμερας (τράβηξα κάποιες μέχρι να το βάλω για πουλημα για προσωπικούς λογους) ήταν εξαιρετικές, πολύ καλύτερες θα τολμουσα να πω από το 6.

Όσο για προβλήματα με την 6 που ειχε/έχει εμένα δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα πουθενά!!!

 

Όσο για το DUAL active της συσκευής δεν υπάρχει και έχω μπει πάλι σε δίλημμα γιατί αυτή τη λειτουργία ΔΥΣΤΗΧΩΣ δεν υπάρχουν σε όλα τα άλλα DUAL (εκτός από το 6 και το Asus...)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με τη καμερα (μ' ενδιαφερει πολυ) ποια ειναι η γνωμη σας,ειναι οντως αυτο που περιμενεις απο μια 20αρα MP??-εχουν γραφτει διαφορα

 

 

Ειναι πάρα πολυ καλή, πλησιάζει αρκετά του G4 τολμώ να πω καθώς τα εχω δουλέψει και τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πάρα πολυ καλή, πλησιάζει αρκετά του G4 τολμώ να πω καθώς τα εχω δουλέψει και τα δυο.

Τωρα που το λες θα κοιτάξω να τραβήξω και από τα 2 και θα σας τις δείξω...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ.. περασα την Β330 και βλεπω ενα μικρο θεμα με της ειδοποιησεις στο viber. εκει που παιζουν κανονικα ξαφνικα σταμαει να ακουγετε ο ηχος οταν ερχεται μηνυμα, δε βγαζει ειδοποιηση στην μπαρα πανω αρηστερα και ουτε οταν το κινιτο ειναι κλειστο. Αυτο φταχνει οταν το κανω RESTART αλλα μετα απο λιγη ωρα ξανα το ιδιο κανει. Το εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

Εαν θυμάμαι καλά κάπου διάβασα ότι κάνεις uninstall και install το viber και φτιάχνετε

Για δοκίμασε το

 

ΟXI ουτε με αυτο φτιαχνει. παραμενει το προβλημα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα στην παρέα. Θα ήθελα να ρωτήσω ποια κάρτα μνήμης προτείνεται για το κινητό.. Ποια είναι συμβατή με το συγκεκριμένο κινητό.. Σας ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

παίδες απο κάμερα μπαταρία σε σχέση με το p8, πως τα παει, ειμαι αναμεσα στα 2

 

Τα είχα και τα δυο, το honor ανώτερο και στα δυο..

Link to comment
Share on other sites

Σε honor 7 σε μια αναβαθμιση και μετά η πρώτη συνδεση (data) κολλάει, μια ή 2 φορες την εβδομάδα. Το εχει και κανεις αλλος; Δεν εχω κάνει ακόμα full wipe, αλλα θελω να ξέρω μηπως φταίει η sim κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Όχι εγώ έχω την Β330 και πάει μια χαρά

Άπλα μια σημειώσει

Την πρώτη φορά που την έβαλα μου έκανε fail στο 49% αλλα μεσα ελεγε version B330,αμέσως την ξανα εβάλα και πήγε 100%

Άπλα το αναφέρω μήπως και σου έχει συμβεί

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασες και την έβαλες;; ή ήρθε ΟΤΑ;; Επειδή έχω βαρεθεί να περιμένω την ΟΤΑ, μπορείς να μου πεις από που τήν κατέβασες;
Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα και την έβαλα γιατί και εγώ κουράστηκα να περιμένω για ΟΤΑ

Την κατέβασα από το πιο επίσημο μέρος

http://www.hihonor.com/uk/support/details/?DOC_ID=77509

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα και την έβαλα γιατί και εγώ κουράστηκα να περιμένω για ΟΤΑ

Την κατέβασα από το πιο επίσημο μέρος

http://www.hihonor.com/uk/support/details/?DOC_ID=77509

 

ξεκίνησα να την κατεβάζω κι εγώ! σβήνει τα πάντα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν έβαλα κι εγώ την Β330. Η διαδικασία σταμάτησε στο 80% περίπου, δεν το έβαλα να το ξανακάνει, μιας και είχε περαστεί κανονικά η αναβάθμιση. Έκανα factory reset έπειτα. Συμπεράσματα:

Σταθερότατο

Ενα μικρό lag στην ανταπόκριση του δαχτυλικού αποτυπώματος

Μπαταρία νωρίς ακόμα για να πω, αλλά φαίνεται να κατεβαίνει λίγο πιο γρήγορα απο πριν

Κάποιες φορές υπάρχει θέμα με τις ειδοποιήσεις. μπορεί καμιά φορά να μην εμφανιστούν ειδοποιήσεις του messenger ή του viber. δεν είναι όμως κάτι σταθερό και μιας και μπαίνω συχνά στις εφαρμογές, βλέπω εγκαίρως τα μηνύματα.

Δυστυχώς το hisuite, παρότι έκανα backup προηγουμένως, δεν βρήκε να μου περάσει ό,τι είχα αποθηκεύσει και έτσι έπρεπε να τα κατεβάσω όλα ξανά και φυσικά είχαν χαθεί όλα τα μηνύματα.

 

μια σημείωση ακόμα, δεν βλέπω να μπαίνει σε κατάσταση doze αν το έχω αφήσει για κάποια ώρα απείραχτο και δεν ξέρω μήπως δεν το μπορώ να το καταλάβω ή μήπως δεν περάστηκε σωστά η αναβάθμιση και πρέπει να τα ξανακάνω όλα απο την αρχή...

Edited by nikolakius
Link to comment
Share on other sites

εγώ θα σου πρότεινα να την ξανακάνεις και να γράψει 100%

 

θα την ξανακάνω σίγουρα, γιατί μου έχει βγάλει πρόβλημα και δεν μπαίνει καθόλου το κινητό σε doze! το android OS το κρατάει συνεχώ "ξύπνιο" το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εντυπώσεις μετά απο μια βδομάδα που ξαναπέρασα την Β330 και έφτασε ως το 100% αυτή τη φορά:

 

Σταθερότατο το λογισμικό, με όλες τις βελτιώσεις που φέρνει το marshmallow.

Η μπαταρία βελτιωμένη στην αναμονή όσο δεν πάει! στην υπόλοιπη χρήση, νορμάλ όπως και πριν.

Όλα τα λοιπά όπως ήταν και πριν την αναβάθμιση.

Παρατηρώ οτι γενικά κρατάει μεγαλύτερο μέρος της RAM σε σχέση με πριν. Δεν έχει πέσει ποτέ κάτω απο το 1 γίγα πάντως.

Το μόνο που με χαλάει, όχι σε πολύ εκνευριστικό βαθμό, είναι η ταχύτητα ανάγνωσης του αποτυπώματος και ξεκλειδώματος απο σβησμένη οθόνη. μετά το update καθυστερεί σημαντικά σε σχέση με πριν.

Γενικά δεν βλεπω το λόγο κάποιος να μην κάνει το update.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να να κάνω την μόνο αναβάθμιση από την Β320 στην Β330 χωρίς δηλ. να χάσω τα δεδομένα μου? Δεν υπάρχει η τοπική ενημέρωση!
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! Βρήκα τον τρόπο - χωρίς να κάνω μπακάπ, χωρίς να πειράξω το rekovery χωρίς root unroot, χωρίς κωδικούς, χωρίς Τ.Ε., χωρίς καμία άλλη βλακεία - να αναβαθμίσω γρήγορα και άψογα με μία μόνο κίνηση το κινητό μου! Από την C432Β320 στην Β330 και αμέσως μετά στην Β370! Ειλικρινά απίστευτο και δεν πειράχθηκε τίποτα από εφαρμογές και όλα έγιναν κανονικά χωρίς κολλήματα! Η κάθε έκδοση λέει στα ελληνικά τι διορθώνει στο κινητό! Νομίζω η πρώτη ήταν στα 190+ΜΒ και η άλλη στα 400ΜΒ! Έτσι το τηλ μου συνεχίζει να δουλεύει άριστα όπως και στην Β320! Την διαδικασία μπορεί να την κάνει και ο πλέον άσχετος χωρίς να ξέρει τίποτα extreme από το τηλεφωνό του! Edited by Telefon
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά απο ένα υπέροχο διβδόμαδτο στην B330, άρχισαν τα wakelocks πάλι, και το τηλέφωνο παρέμεινο όλο το βράδυ awakeμε αποτέλεσμα να χάσει διψήφιο αριθμό απο μπαταρία μέσα στη νύχτα, με τίποτα ανοιχτό..! Απογοητεύομαι απο το android!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...