Jump to content

Honor 7


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 711
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επειδή δεν παρελαβα ποτε το κινητο (μια μακρινη ιστορια και εκτος θεματος με ιστοριες για βρυκολακες και το paypal στην καρακοσμαρα του πολυ σαβαρη προστασια παρεχει που δεν ξερω τι να την κανω !) ειχα παρει διαφορες θηκες και τζαμι. Οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει ΠΜ. Συγγνωμη για το εκτος θεματος.
Link to comment
Share on other sites

Όπως και ο radicalx, είμαι κι εγώ ανάμεσα στο honor 7 και στο lg g4. Δεδομένου ότι η τιμή τους είναι ίδια (μιλάω για αγορά μόνο από Ελλάδα, μιας και το μπάτζετ μετρητών είναι 150 και θα βάλω το υπόλοιπο σε δόσεις), εσείς ποιο θα πέρνατε? Όσον αφορά το g4 με προβληματίζει κυρίως η μπαταρία, το μέγεθος και το γεγονός ότι γενικά τα lg έχουν κακή λήψη (έχω αδύναμο σήμα στο σπίτι). Όσον αφορά το honor με προβληματίζουν κάποια bugs που διάβασα ότι υπάρχουν (πχ με ειδοποιήσεις στο viber), η μπάντα 800 (έχω wind), η εγγύηση, άλλα και κάποια σχόλια ενός μέλους (inactiveaccount30112015) όπως το ότι το 75% των παιχνιδιών δεν παίζουν στο ευρωπαϊκό αν δεν γίνει ρουτ, το ότι έχει πρόβλημα στην εστίαση του βίντεο κ.λπ. Ισχύουν αυτά που με προβληματίζουν? Εσείς ποιο θα πέρνατε?
Link to comment
Share on other sites

Όπως και ο radicalx, είμαι κι εγώ ανάμεσα στο honor 7 και στο lg g4. Δεδομένου ότι η τιμή τους είναι ίδια (μιλάω για αγορά μόνο από Ελλάδα, μιας και το μπάτζετ μετρητών είναι 150 και θα βάλω το υπόλοιπο σε δόσεις), εσείς ποιο θα πέρνατε? Όσον αφορά το g4 με προβληματίζει κυρίως η μπαταρία, το μέγεθος και το γεγονός ότι γενικά τα lg έχουν κακή λήψη (έχω αδύναμο σήμα στο σπίτι). Όσον αφορά το honor με προβληματίζουν κάποια bugs που διάβασα ότι υπάρχουν (πχ με ειδοποιήσεις στο viber), η μπάντα 800 (έχω wind), η εγγύηση, άλλα και κάποια σχόλια ενός μέλους (inactiveaccount30112015) όπως το ότι το 75% των παιχνιδιών δεν παίζουν στο ευρωπαϊκό αν δεν γίνει ρουτ, το ότι έχει πρόβλημα στην εστίαση του βίντεο κ.λπ. Ισχύουν αυτά που με προβληματίζουν? Εσείς ποιο θα πέρνατε?

 

Τα προβλήματα με τις ειδοποιήσεις έχουν ως επί το πλείστον λυθεί (το βάιμπερ ή το μέσσεντζερ του φέησμπουκ δουλεύουν κανονικά, κάποιες άλλες εφαρμογές λιγότερο), η μπάντα των 800 υπάρχει στο ευρωπαϊκό μοντέλο και αυτό με τα παιχνίδια μου φαίνεται εξαιρετικά υπερβολικό (είχα μια φορά πρόβλημα με ένα παιχνίδι που κατέβασα απ'το Άμαζον Στορ τα υπόλοιπα μου παίζουν κανονικά). Η μπαταρία του είναι αρκετά καλή. Τώρα για σύγκριση με το LG δεν μπορώ να βοηθήσω, ωστόσο δεν μπορώ να πω οτι έχω συναντήσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Πού και πού πέφτει αρκετά γρήγορα η μπαταρία γιατί τρώνε σκάλωμα τα google services αλλά με μια επανεκκίνιση συνήθως στρώνει.

 

Επίσης έχω την εντύπωση οτι το Χόνορ γενικά είναι πιο φτηνό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση προς τους κατόχους οσον αφορά την κάμερα.. έχει manual ρυθμίσεις όπως ταχύτητα κλείστρου κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορα την κάμερα έχει μια επιλογή που λέγεται επαγγελματικη κάμερα

Το έχω ανοίξει και έχει πολλές ρυθμίσεις όπως ISO,S,E/V,AF και αλλες πολλες επιλογες

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μ πει καποιος πως εφτιαξε τα notifications στο viber γιατι δεν δουλευουν ...

 

Έχω την Β170 και πέρα απ'το να ορίσω την εφαρμογή ως προστατευμένη δεν έχω κάνει καμιά άλλη ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορα την κάμερα έχει μια επιλογή που λέγεται επαγγελματικη κάμερα

Το έχω ανοίξει και έχει πολλές ρυθμίσεις όπως ISO,S,E/V,AF και αλλες πολλες επιλογες

 

σ ευχαριστώ για την απάντηση..

 

Δεν άντεξα τελικά το τσίμπησα απο media markt και πριν λίγο το άνοιξα και αμέσως βρήκε ενημέρωση..κατεβάζει την Β180 τώρα.

Εκ πρώτης όψεως ειναι ποιοτικότατο, με ξένισε λιγο που δεν είχε ακουστικά η συσκευασία αλλά δεν πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι διαβαζω σε αυτο το σαιτ αρχισε η ota αναβαθμιση για το honor 7 στην ευρωπη http://www.androidcentral.com/honor-7-gets-its-marshmallow-update-eu. αντε να δουμε ποτε θα την παρουμε και εδω
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω την εξής απορία

Από την έκδοση 140 και μετά το έκανα manual

Τώρα σε ότι αφορά επόμενες εκδόσεις όπως (The Honor 7 gets its Marshmallow update in the EU) θα τις βρει αυτόματα η πρέπει να το κάνω manual εγώ?

Link to comment
Share on other sites

απο οτι διαβαζω σε αυτο το σαιτ αρχισε η ota αναβαθμιση για το honor 7 στην ευρωπη http://www.androidcentral.com/honor-7-gets-its-marshmallow-update-eu. αντε να δουμε ποτε θα την παρουμε και εδω

 

Από την 1η εβδομάδα του δεκεμβρίου είναι εγκατεστημέη στο κινητό μου. Πριν 20 μέρες περίπου και την τελική... τι πεμένετε και δεν κάνετε χειροκίνητα με ΤΑ? Το ΕΕ έχω και γω...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κάποιο κολπάκι να ανάβει το notification led και στις ειδοποιήσεις του viber; Μονο σε αναπάντητες/μηνύματα και email αναβει..

Καλά ποιο τσακάλι σκέφτηκε να το βάλει μέσα στο ακουστικό το λαμπάκι; Δε φτάνει που είναι μια σταλίτσα, πρέπει να είσαι και ακριβώς πάνω απο το κινητό για να το δεις :O

 

Επίσης, τη ''Συνάθροιση φορέων'' την έχετε ανοιχτή; Κάνει δουλειά;

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Πόση είναι κατά μέσο όρο η αυτονομία του κινητού; περνάει τις 4 ώρες SOT ή όχι;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Από την 1η εβδομάδα του δεκεμβρίου είναι εγκατεστημέη στο κινητό μου. Πριν 20 μέρες περίπου και την τελική... τι πεμένετε και δεν κάνετε χειροκίνητα με ΤΑ? Το ΕΕ έχω και γω...

πηγα να την περασω χειροκινητα και στο 10 τοις εκατο μου εβγαλε σφαλμα και μου ζητησε να κνω επανακινηση το κινητο.και απο τοτε δεν ασχοληθηκα αλλο και περιμενω να την παρω ota την αναβαθμιση.και δεν ειναι η πρωτη φορα που περναω χειροκινητα αναβαθμιση το ειχα κανει και στο mate 7 και στο p8 που ειχα και δεν μου εβγαλε τετοιο σφαλμα στην αναβαθμιση.εκτος αν εγω δεν εκανα κατι σωστα.

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Τα σχετικά skroutzομάγαζα άλλα λένε ότι έχει nfc και άλλα όχι. Τελικά τί ισχύει για τα 16 gb?

 

οχι φιλε μου δεν εχει nfc το 16.για αλλη εκδοση μπορει αλλα δεν ειμαι σιγουρος

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

H b330 σας δουλεύει καλά? Σε τι είδατε διαφορές εσείς?? Προβλήματα?

 

Που τη βρίσκουμε αυτή; Κάνω συνέχεια έλεγχο ενημερώσεων αλλά δεν έχει έρθει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .έτοιμος για αγορά από mediamarkt .μετά από αρκετό ψάξιμο και σύμφωνα με τα δικά μου, ζητούμενα.θα ήθελα λίγο τα φώτα σας όσο αφορά την μπαταρία.για την φωτογραφική όπως το δούλεψα από κοντά ήταν σούπερ, αλλά δεν ξέρω τι να περιμένω με χαμηλό φωτισμό. Και ένα τελευταίο που θέλω να ρωτήσω. Από support πως τα πάει απο την huawei? Δεν ξανά είχα ποτέ και το έχω απορία. Εσείς που έχετε την συσκευή, τηνσυνηστατε για αγορά ; η έχετε κάποια άλλη πρόταση και γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ....http://www.hihonor.com/de/support/details/?DOC_ID=77508

 

Ωραίος.. ειναι η κανονική έκδοση ή κάποια beta;

 

edit: την κατέβασα, την μετονομασα σε update.zip την πέταξα στο φάκελο dload που εφτιαξα στην sd αλλά οταν παω να κανω τοπική ενημέρωση κολλάει και βγάζει ενα θαυμαστικό και απο κάτω ''software install failed!''

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...