Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά βρήκα στο XDA μια αυτοματοποιημένη μέθοδο για ρουτάρισματα του κινητού. Έχει link για κατέβασμα στο Youtube.

 

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι(9:00) ξεκινω με 95%.μπαινω wifi .check fb mail klp.χαζευω net μπαταρια στης 11:00 75%.συνεχιζω ανοιγω playmarket κατεβαζω 1gb μπαταρια 60%.κανω δυο τηλεφωνα από 10 λεπτα περιπου.παιζω παιχνίδια κανα 30 λεπτο ακομα και λιγο fb μπαταρια στης 2 το μεσημερι 42%.τοσο γρηγορα παιδια.ασ μου πει καποιος ότι είμαι παραλογος παιδια γιατι θα τρελαθώ.πριν από αυτά ειχα Samsung s3 neo και ετσι δεν αδειαζε η μπαταρια.εφτανα μεχρι της 8 το βραδυ με την ιδια χρηση.οπως ειπα παραολαυτα δεν με χαλαει δεν θα το πουλησω αλλα σιγουρα θα παρω θηκη με εξωτερικη μπαταρια γιατι δεν παιζει αλλιος.στης διακοπες τι θα γινει δλδ θα κυκλοφωρο με φορτιστη.δεν γινεται.με λιγα λογια με λιγο χρηση παιχνίδια μουσικη fb τηλεφωνο με λογικη χρηση δεν φτανεις μεχρι της 5 το απόγευμα από το πρωι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκτος ρε παιδια αν εχει θεμα η μπαταρια μου τι να πω.ας πει καποιος που εχει το ιδιο κινιτο....

 

Σημασια εχει ποσες ωρες εχεις screen on time, το να λες επαιξα μιση ωρα παιχνιδι και μιλησα 10 λεπτα δεν λεει και πολλα. Φορτισε το 100%, αστο να φτασει 10% και δες απο τις ρυθμισεις τις ωρες οθονης. Επισης το 3g/4g εννοειται οτι ρουφαει την μπαταρια.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εγω που το μόνο που έχω ανοιχτό μόνιμα είναι το wifi και το μόνο που κάνω είναι 2-3 ώρες σερφάρισμα,κανα μισάωρο βιντεο στο youtube και 10-20 λεπτά κλήσεις,τη μέρα θα μου τη βγάζει άνετα ε; Edited by dimitris99
Link to comment
Share on other sites

Απλά τα πράγματα. Όποιος αναφέρει κατανάλωση να ανεβάσει και τα battery stats να δούμε ακριβώς το γράφημα....

 

 

Και στις δικές μου συσκευές άλλοι βγάζουν δύο και τρεις μέρες και άλλοι 5hr...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα 20 μέρες μαζί του, που είναι πολλές με τα δικά μου δεδομένα.

 

WTF just happened here?? Δοκιμαστής κινητών είσαι haki? Ή δουλεύεις σε κάποιο κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το ένα, ούτε το άλλο. Πρέπει να είναι κάποιο ψυχαναγκαστικο σύνδρομο. :lol:

 

Πες μας τωρα οτι τα αγοραζεις και τα επιστρεφεις και παιρνεις αλλο .......:)

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τωρα οτι τα αγοραζεις και τα επιστρεφεις και παιρνεις αλλο .......:)

 

Δεν θα είναι ο πρώτος. Υπάρχουν αρκετοί χρήστες που αλλάζουν γρήγορα συσκευές εκ των οποίων πολλοί από αυτούς έχουν παράλληλα ακριβές συσκευές day 1....

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ ψάξιμο κάτοχος p8 lite k γω,ηθελα μαξ 5ιντσο μετα απο 2,5χρονια με το σ3 πιστεύω το π8 ηταν αυτο που ήθελα

Πρώτη αρχική φόρτιση απο το λίγο μου το δούλεψα στο στήσιμο,γρήγορο ποιοτικό κ ανάλαφρο ui ☺

Το πρώτο μου οχι κ τοσο γνωστής μάρκας,αγορα απο ελλαδα μαυρο 2καρτο ALE-L21 λεει στο κουτι

 

Κ Καλησπέρα στην παρέα!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ ψάξιμο κάτοχος p8 lite k γω,ηθελα μαξ 5ιντσο μετα απο 2,5χρονια με το σ3 πιστεύω το π8 ηταν αυτο που ήθελα

Πρώτη αρχική φόρτιση απο το λίγο μου το δούλεψα στο στήσιμο,γρήγορο ποιοτικό κ ανάλαφρο ui ☺

Το πρώτο μου οχι κ τοσο γνωστής μάρκας,αγορα απο ελλαδα μαυρο 2καρτο ALE-L21 λεει στο κουτι

 

Κ Καλησπέρα στην παρέα!

δε θα το μετανοιωσεις . εγω ειμαι ικανοποιημενος 99%

Link to comment
Share on other sites

Ενα screenshot από gps test να βάλει κάποιος αν μπορεί,μόνο με το δέκτη gps όμως χωρίς βοήθεια από wifi η data και σε εξωτερικό χώρο εννοείται.
Link to comment
Share on other sites

παιδες η εκδοση P8lite_V100R001C40B065a_Telefonica τι λεει την δοκιμασε κανεις ειναι για εμας ;

 

επισης οσοι εχετε dual sim εχετε και dual imei ?

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη και η αναβάθμιση από Β046 σε Β052. Την ανέβασε ένας Ρώσος (ποιός άλλος) στη "εγκυκλοπαίδεια" 4pda.ru (που αλλού). Την κατεβάζετε από το αψογότατο Yandex, την ξεζιπάρετε και μένετε με ένα update.zip. Δημιουργείτε έναν φάκελο dload στην κάρτα μνήμης και ρίχνετε μέσα τα update.zip. Αναβαθμίζετε μέσω του προτελευταίου υπομενού της συσκευής! Άντε και τον Ιούλιο με 5.1 και...αφήστε τους άλλους να καίγονται!

 

https://yadi.sk/d/Y98DWjWPhDwCF

 

http://s4.postimg.org/h10c7ltbh/Screenshot_2015_06_16_14_40_11.jpg

 

εμενα αυτη με εσωσε φιλαρακι γιατι δεν δουλευε η dual sim τι και αν κατεβαζα απο την megashare το link που εχει και εδω τι απο το xda οτι εβσιακα ειχα απογοητευτει

μεχρι που κατεβασα αυτο και σωθηκα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι εχουμαι 2 imei

 

 

Πως αλλιώς θα γινόταν;

 

 

 

 

ειστε σιγουροι ρε παιδια και εμενα μου κανει αντυπωση αλλα εχω 1 ιmei

για τσεκαρε το λιγο και σιγουρευτειτε οτι εχετε 2 ιmei

 

πχ *#*#2846579#*#* μετα Venner Information / other info

ακομη και το κλασικο *#06# παλι ενα μου βγαζει

ωστοσο το κινητο δουλευει χαρμα με δυο καρτες που του εχω

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μηπως αγορασες το single sim και το μετετρεψες σε dual dim μεσω της rom που κατεβασες? Ισως γι'αυτο να εχεις 1 imei.

Εχει δυο εκδοσεις αυτο το κινητο αλλα μπορεις να πας απο την μια στην αλλη μεσω των rom.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μηπως αγορασες το single sim και το μετετρεψες σε dual dim μεσω της rom που κατεβασες? Ισως γι'αυτο να εχεις 1 imei.

Εχει δυο εκδοσεις αυτο το κινητο αλλα μπορεις να πας απο την μια στην αλλη μεσω των rom.

 

 

οχι φιλε μου την dual sim version αγορασα και ειχε την κλασικη version που εχει και στο mega (λινκ) που ποσταραν τα παιδια στην αρχη του θεματος σφαγισμενο το πηρα

 

βαλτε ενα screenshot οσοι απο εσας εχετε 2 imei να δω απο περιεργεια

παντως εμενα και πριν και μετα την αναβαθμιση 1 imei εχει και ομως λειτουργει με dual sim απροβληματιστα (μετα φυσικα απο την αναβαθμιση που ποσταρε ο haki στο λινκ yantex

Link to comment
Share on other sites

Από πού ρυθμίζεται το 3g Η το 4g??είναι εκεί που λέει προτεινόμενο είδος δικτύου? Γιατί εκεί γράφει gsm και WcDAMA..Ας μου εξηγήσει κάποιος
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη και η αναβάθμιση από Β046 σε Β052. Την ανέβασε ένας Ρώσος (ποιός άλλος) στη "εγκυκλοπαίδεια" 4pda.ru (που αλλού). Την κατεβάζετε από το αψογότατο Yandex, την ξεζιπάρετε και μένετε με ένα update.zip. Δημιουργείτε έναν φάκελο dload στην κάρτα μνήμης και ρίχνετε μέσα τα update.zip. Αναβαθμίζετε μέσω του προτελευταίου υπομενού της συσκευής! Άντε και τον Ιούλιο με 5.1 και...αφήστε τους άλλους να καίγονται!

 

https://yadi.sk/d/Y98DWjWPhDwCF

 

http://s4.postimg.org/h10c7ltbh/Screenshot_2015_06_16_14_40_11.jpg

 

 

 

φιλε δοκιμασες να περασεις αλλο fiwmware γιατι οταν προσπαθω να βαλω την προηγουμενη εκδοση B046 μου λεει update fail επισης μονο αυτην την εκδοση βαζει μπορει να κανει install

 

οτιδηποτε σκετο update.app δεν το φορτωνει

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι θέλεις να κάνεις, πάντως η Β052 έχει βγεί ολόκληρη σε UPDATE.APP και την περνάει μιά χαρά.

 

απο το yantex αυτο που κατεβασα ηταν καπου στα 150 mb

απο τοτε που εβαλα το αυτο απο το yantex δεν μου φορτωνει το update.app της προηγουμενης εκδοσης

 

σε παρακαλω δωσε το link του b052 ολοκληρη την εκδοση

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω πολυ για το link θα το δοκιμασω αμεσα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Θα ήθελα να κάνω root το κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1. Εάν ζητήσω το unlock code από την huawei ώστε να ξεκλειδώσω τον bootloader φακελώνουν αυτόματα τον συριακό στης συσκευής και ακυρώνουν την εγγύηση ή αφότου το ξεκλειδώσω χάνετε η εγγύηση;

2. Υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσεις τον bootloader με διαφορετικό τρόπο; (πχ με κάποιο σπαστηρι ή με brute-force)

3. Υπάρχει τρόπος να τροποποιήσεις το αρχείο update.app ώστε να αλλάξεις τα αρχεία με τα τροποποιημένα από την μέθοδο με τον ξεκλείδωτο bootloader ώστε να παρακάμψεις τον bootloader και να περάσεις τα απαραίτητα αρχεία;

Link to comment
Share on other sites

θα ηταν πραγματικα αξιο αποριας αν για το 1. δεν ακυρωναν την εγγυηση

για το 2. δεν εχω ιδεα φιλε ακομη , αλλα ειμαι σιγουρος οτι στο μελλον θα το κανουν καθως η συσκευη ειναι σχετικα νεα και δεν υπαρχουν πολλες αναφορες ακομη

οσο για το 3 στο xda υπαρχει τροπος να τροποποιησεις αρχεια τυπου .app που καναν σε παλαιοτερες συσκευες , λογικα εφοσον ειναι ιδιου τυπου αρχεια πρεπει να κανει σε οποιαδηποτε αρχεια για οποιοδηποτε μοντελου εφοσον ειναι . app

τωρα για αυτο που θελεις να κανεις δεν ειμαι σιγουρος αν γινετε , καθως ειναι κατι εξειδικευμένο και λιγα ατομα μπορουν να σου πουν με σιγουρια (οση μπορει να υπαρξει)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...